Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maddogsilver


maddogsilver
csendes tag

Remek, ez a cég most ellőtte az iphone7 legújabb fícsörét. Marad a kinyitott nfc.

(#2) Plazmacucci válasza maddogsilver (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd megveszi őket az apple. Vagy kinyírja.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) DaveJr válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


DaveJr
őstag

Vagy kiad egy frissítést ami még jobban letiltja ;]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#4) nemlehet


nemlehet
őstag

Fantasztikus élmény 4k videót visszanézni egy ekkora kijelzőn. Illetve ugye mivel bőven van tárhely ezért sok-sok óra anyagot tudunk rögzíteni a kényelmesen tartható, rázkódásmentes készülékkel Katika első kutyakakiban hempergéséről.

De most komolyan. A "menő" meg ilyet is tudunk dolgon kívül mi a fene értelme van egy 4k-ban felvevő mobilnak? Úgyis bemozdul, zajos lesz, szar a hang rajta és még a tárhelyed is felzabálja pillanatok alatt. A 4kkijelzők sem túl elterjedtek és a nagyinak úgy is le kell konvertálni DVD-re, hogy meg tudja nézni, meg felrakhassa a polcra. (persze tudom mindenki 2 éve blue ray-t adott a nagyinak)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) hsrasus válasza nemlehet (#4) üzenetére


hsrasus
aktív tag

+1 :C

(#6) fene_vad válasza nemlehet (#4) üzenetére


fene_vad
senior tag

az alábbiakat vedd figyelembe:

1. a jövőben olcsóbb lesz a 4k kijelző
2. a jövőben olcsóbb lesz a háttértár
3. pár év múlva a nagymamáknak nagyobb valószínűséggel lesz alkalmas lejátszójuk.

Te nem szeretnéd, hogy a 20 éve videóval felvett, majd VGA-ban bedigizett pótolhatatlan és egyedi házi videófelvételeid inkább fullHD-ben lennének meg? Pedig 10 éve az FHD-t fikáztad volna ugyanúgy mint most a 4k-t

(#7) Gasd Tasd válasza maddogsilver (#1) üzenetére


Gasd Tasd
újonc

Vagy a Qi töltés... Vagy a 9999 megapixeles kamera... (ezt személy szerint nem értem miért jó) :)

(#8) Plazmacucci válasza fene_vad (#6) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De az ájfon most van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) Forest48 válasza nemlehet (#4) üzenetére


Forest48
aktív tag

Van igazság abban, amit mondasz, viszont...
Gondolj bele, hogy most milyennek látsz egy 10 éves felvételt...lehet h pár év múlva a sima HD-ra tekintessz majd így. Tehát most garantálhatod, hogy amikor visszanézed a régi videóidat pár év múlva, még mindig szép és éles lesz még 12k-s tévén is.
2 éve még azt magyarázta mindenki, hogy megrekedünk egy darabig a fullhd-n, erre tessék.

(#10) nemlehet válasza fene_vad (#6) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem a 4k hasznosságát vitatom, mert a nagyobb felbontás mindig jó.

Én mobilban nem értem a dolgot, mert mobillal nem lehet NORMÁLISAN videózni és ez a közeljövőben sem nagyon fog megváltozni. Az ilyen lekapott, meg spontán dolgokhoz meg tök fölösleges, több hátránya van mint előnye.

Amúgy az olcsóbb lesz a tárhely meg mobilfronton nem nagyon valószínű. Kicsit olyan ez a 8-16-32-64 (de sokszor ez nincs is) tárhely mint a 15,6" notikon a 1366*768-as felbontás. Szent tehén, csak a bazi drága, csúcskészülékben lehet normális méretű tárhely amikor pedig filléres dolog. A mSD bővítőhelyet is szeretik elhagyni (iPhoneban ugye sose volt) szal tök jó, hogy egy pár perces videó megesz 2 gigát....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) fene_vad válasza nemlehet (#10) üzenetére


fene_vad
senior tag

Mi az a "normálisan videózni"?
Spontán dolgoknál miért is legyen tiltott a 4k? Vagy akkor ne legyen tiltott, ha van nálam állvány?
Nem értem.

Az meg ugye világos, hogy a videókat ki lehet archiválni háttértárra?

de most komolyan, vegyük a te telefonod, biztos van rajta pár 720p/1080p videó... nem lenne jobb, ha csettintésre 4k lenne?

[ Szerkesztve ]

(#12) catroot


catroot
veterán

Most nem azért, de itt volt már erről cikk, miszerint szoftveresen lehet 4K-t lőni a hatos szifonnal.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#13) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Csinálok én olyan videót a 6-ossal, amit még egy profi kamerával se tudsz megismételni :D

Asszem a national geo-nak volt egy olyan száma, amiben profi fotósok fotóztak iphone 5-tel (vagy 5s-sel); valószínűleg photoshoppolták is a képet, -ezt nem tudom- de az biztos, hogy meg nem mondtam volna, hogy nem félmillás dslr gépet használtak!

Aki ért hozzá, az ezzel is tud jó képet/videót csinálni. És ez mindig nála van, ellentétben egy 2 kilós, behemót kamerával. Márpedig nagyon gyakran spontán jön az ihlet, és nem is mindig megismételhető...

[ Szerkesztve ]

(#14) Mr.Silkó válasza DaveJr (#3) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Látom azért mindenki ugrik az ilyen hírekre. Jót mulattam az első 5 hozzászóláson! :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#13) üzenetére


Victoryus94
őstag

Például, ha jól tudom, ezek is ilyen képek:

[ Szerkesztve ]

(#16) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Az Apple sosem a sokpixelben akart első lenni, hanem a minőségben, és csak akkor lép felbontásban feljebb, ha minden "klappol". És ezeknek a mobilos házivideóknak a minőségén kábé semmit sem javít, ha FHD helyett 4K-ra növelik a felbontást, a tárhely viszont megsínyli.

Ja, a jövő nyilván a 4K, egy másfél méteres tv-n elférnek a pixelek. De ezt a minőséget ma egy mobiltelefonnal szvsz nem lehet megcsinálni - max a pixelszámot produkálni. Vakuljál, paraszt.

Nem a lényeg a fontos.

(#17) kolosanyi válasza catroot (#12) üzenetére


kolosanyi
veterán

De most még jobban lehet! ;]

(#18) TOM-202 válasza nemlehet (#10) üzenetére


TOM-202
senior tag

Ezt osztom én is. Kivehető sd kártya nélküli telefonba számomra is elég fura dolog mert a belső tárat eszi meg elég hamar, akár még a 64 gigásat is a 4k adathalmaz így a funkciót tudja, rá lehet írni a dobozra, de értelme nem sok van. Mondjuk ez a "4k" inkább csak "3k" lenne.

(#19) fene_vad válasza dreamdancer (#16) üzenetére


fene_vad
senior tag

"És ezeknek a mobilos házivideóknak a minőségén kábé semmit sem javít, ha FHD helyett 4K-ra növelik a felbontást"
Ki mondja meg, hogy milyen felbontás javít a minőségén? Vagy milyen ront? Te? :W
VGA rossz, 720 elmegy, 1080 kiváló, 4k felesleges? Ez van kőbe vésve?

(#20) fene_vad válasza TOM-202 (#18) üzenetére


fene_vad
senior tag

akkor már a lehetőség se legyen meg?
Annak se, aki ismeri és használja a misztikus "adatarchiválás" tudományát? :D

(#22) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Brutálisan szép a minősége a videónak (pedig én csak full hd-s monitorral nézem) nem ártana eleve így kiadni. :)

(#23) nemlehet válasza fene_vad (#11) üzenetére


nemlehet
őstag

Eleve ott kezdődik, hogy egy telefont nem tudsz normálisan megfogni, hogy kényelmes legyen és stabilan tudd tartani több percen (10-15) keresztül. Főleg nem egy spontán helyzetben. A kis érzékelő miatt eleve csak jó fényviszonyok mellett lesz értékelhető a kép és a hang is jellemzően zajos, zúg. Igen még az iPhone-nál is. Igen, a i6-nál is, mert kipróbáltam. Nem, ettől nem lesz rosszabb meg "szaralma".

Én nem akarom senkinek megszabni (mellesleg egy szóval sem mondtam, hogy tiltott), hogy milyen felbontásban videózzon, de a fent leírt indokok miatt (se megfelelő tárhely, se minőség, se megjelenítő) tök fölösleges feature-nek tartom. Igen, tudom, hogy ki lehet archiválni háttértárra, de ez azon nem változtat, hogy alig tudsz felvenni pár percet 4k-ban. Igen, tudom van 64 gigás iPhone is de a probléma szempontjából ez irreleváns.

Amúgy persze egy profi fotós photoshoppal jó képeket tud csinálni. De mindenki profi fotós? Mindenki photoshoppol?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#24) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

tudtam, hogy kell a 64GB az i6-ba, hétfőn meg is jön :)
most le van akciózva 50%-al a Procam2, úgyhogy lehet is lőni a 4K-kat.

Aki meg azt hiszi, hogy nem vesz fel kameraminőségben, az nem láttott még i6/plus felvételt...a fotókra ugyan ez igaz, nem a megapixeltől lesz jó egy kép! plusz elég gyorsan lövi a képeket, nyilván nem egy dslr top, de egy belépőt szerintem simán ver!

© asszongya'hogy

(#25) errorcode06 válasza #Morcosmedve (#24) üzenetére


errorcode06
őstag

Annyi pénzért mint amennyit elkérnek érte már el is várom hogy egy 20k huf-os kompaktot verjen...
(de még egy 35-40ks kompaktot is)

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#26) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

4k felbontáshoz 4 k-s kijelző dukál
Egyébként az sd felbontás is jó,megfelelő eszközön.

(#27) janeszgol válasza #Morcosmedve (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. A Full HD az egyenlő a 2 megapixellel. Mivel a legtöbb készülék felbontása ekkora, illetve nagyobb részt ez alatti, ezért lényegtelen ez a 10+ mpx. (Ráadásul meg se jelenítik, pont ezért.) Belenagyításnál számít, de a többség nem ezért lövi a képeket.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) fene_vad válasza nemlehet (#23) üzenetére


fene_vad
senior tag

"nem tudom normalisan megfogn és stabilan tartani 10-15 percen keresztüli":
- de
- már megint, mi az a normalisan? definiáld kérlek
- van benne stabilizator
- le tudom támasztani
- leszarom ha kicsit remeg
- mi van ha csak 1-3-5 percig akarok felvenni?

"A kis érzékelő miatt eleve csak jó fényviszonyok mellett lesz értékelhető a kép":
- és? akkor ilyenkor csinálok 4k videót

"hang is jellemzően zajos, zúg":
- mi köze ennek a 4k-hoz?

"de a fent leírt indokok miatt (se megfelelő tárhely, se minőség, se megjelenítő) tök fölösleges feature-nek tartom":
- tárhely gondok: mentsd le gépre, nem nagy tudomány
- minőség: ha semmi nem változik, a 4k jobb mint az FHD
- megjelenítő: már most is kapsz kb bárhol, jövő ilyenkor annyiba fog kerülni mint tavaly ilyenkor egy FHD

"Igen, tudom van 64 gigás iPhone is de a probléma szempontjából ez irreleváns.":
- nem, nem az:D Éppen ellenkezőleg, nagyon is releváns

"De mindenki profi fotós? Mindenki photoshoppol?":
- nem, nem az. Tehát ne használhasson 4k-t? :D

(#29) Halo válasza nemlehet (#4) üzenetére


Halo
senior tag

+1

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#30) dreamdancer válasza fene_vad (#19) üzenetére


dreamdancer
őstag

Ezer példa van rá, hogy a felbontás növelése önmagában nem jelent minőségjavulást, ma már minden alsó-közép kínai mobilba 13 mpx-es kamerát raknak - ettől még a képminőségük nem lesz jobb, csak a puxelek száma nő.

Igen, a nagyobb felbontás jobb, mert a kép részletgazdagabb LEHET. De csak lehet. A mobilvideókon még nagyon sok a javítanivaló, és a felbontás növelése kábé az utolsó a sorban.

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a fontos.

(#31) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

És még mindig nem tűnt fel senkinek, hogy a 3264 x 1836 az nem 4K.
Az i6 sose fog 4K-s videót felvenni, mert a képérzékelője nem tartalmaz elég pixelt hozzá (széltében).

A Telefon vs. DSLR kamerákat meg hagyjuk már.. nevetséges az aki a kettőt reális ellenfélként állítja egymással szembe. Egy DSRL-el olyan szép tiszta képet tudsz csinálni nagy dinamika tartománnyal, amiről egy telefon még specifikáció szinten is csak álmodhat.. a valóságban meg aztán végképp távol van tőle.

(#30) dreamdancer Ez nem így van. Hagyjuk már a kínai szarokat. Műanyagból is van ami semmire nem jó, és van amiből golyóállóablakot csinálnak.

Egy adott képérzékelőn ahol az optikai is konstans, a 4K videó BIZTOS ,hogy jobb képet ad mint egy FullHD. Hisz ugyan azok a pixelek játszanak szerepet.. csak ugye a 4k videóban 4x annyi pixel --> részlet van.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#32) fene_vad válasza dreamdancer (#30) üzenetére


fene_vad
senior tag

logikai nonszensz amit írsz.
Kit érdekel, hogy szar telefonok szar optikájával felvett szar videók nem lennének jobbak nagyobb felbontáson?
Ennél a készüléknél jobb lesz a végeredmény.
A felbontás növelése meg nem utolsó a sorbn, hanem nincs a sorban - megvalósult, erről szól a cikk.

(#33) Jeanne d'Arc

Bar nem vagyok szifon felhasznalo, de a video ami keszult jo lett bar azert nem kuriozum, de durva hova fejlodott a technologia.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#34) haddent válasza maddogsilver (#1) üzenetére


haddent
addikt

Mi értelme egy szerencsétlen telefonnal 4K -t felvenni? Az összes tudja, jogos. Az egyik túlmelegszik a másik crash-el aharamdik meg alapból időlimites 4K videó téren. Nagyon fasza. És mindezt a szokásos 0 optikával, hogy aztán a fészbúkre felrakják és leskálázza. Minek...? Majd 5 -10 év múlva.

(#35) Xaels válasza nemlehet (#23) üzenetére


Xaels
félisten

Aki videózni akar az talál kismillió kiegészítőt iphone-hoz, kérdés mennyit akar rá költeni. A +ban meg van Optikai képstabilizátor is. A mikrofonnal kapcsolatban nem kell messzire menni, a Nokia által használt részben saját fejlesztésű mikrofonjai nagyon jók, ugye nem véletlenül volt akkora a botrány anno belőle.

4K helyett egyébként inkább a veszteségmentes zoom és a nagyobb frameszám ami fontos. Én beáldoznám szó nélkül a 60-120fps érdekében.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#36) thiclyoon válasza Hobbbyt (#31) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

én is akartam szólni még a 4. hsz után, de elolvastam a forrást:
"The video is actually captured with 3264×1836 resolution, and upscaled to the 4K's 3840×2160 standard" :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Feri1977


Feri1977
senior tag

1. Utálom az Iphone-t, kell akutyának se. 2. 4K-ban felvenni? Minek? TE jóó ég...őfff

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#38) Hobbbyt válasza thiclyoon (#36) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Sose szerettem a felskálázós dolgokat.. Mert attól ez még nem lesz valódi 4k. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#39) xmaas


xmaas
őstag

Vicces hogy egyesek dedikalt DSLR gep minosegevel akarjak osszehasonlitani egy szutyok kis telefon minoseget eleve fizikai keptelenseg hogy a ketto ugyan azt a minoseget tudja kipreselni magatol...Hacsak nem talalnak ki valami hiper-szuper technologiat ami lehetove fogja tenni ezt es akkor is ugyan ugy lesznek dedikalt gepek amik meg jobb minoseget fogjak produkalni , ket teljesen mas meretu senzor nem fogja ugyan azt tudni ha fejre alunk akkor se .

Es tokmindegy 4K meg "nyoc "K ugyan ugy latni lehet mennyire homalyos/zajos a mobilos kep szoval nem ertem mire kell ennyire elajulni marketing rizsatol meg kozmetikazot reklam filmektol, de ettol fuggetlenul kell a fejlodes es jo latni hogy lassan beszivarog a mobilok vilagaban is az egyre jobb minoseg

(#40) #Morcosmedve válasza xmaas (#39) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

en csak a kepkeszites sebessegere irtam, hogy nagyon hasonlo lehet az ido. atlag, de meg neha komolyabb helyre keszulo kepre is boven eleg egy i6 kamera.
a nem tudod megfogni stb meg jo nagy baromsag... mondhatnam h a dslr-t se lehet, meg mire bekapcsol es fotozol ramegy a kep... i6 ilyenekert is jo pl, aki meg kimegy orakra h csinaljon egy kepet, az fizesse ki a dslr t ilyen egyszeru.

videonal meg jo a 4K, azt letomoritem fullhdra es brutalszep lesz, mint egy bluray demo :)

© asszongya'hogy

(#41) big-J


big-J
őstag

Már a 3GS nél volt hekkel, frankó HD videó, még jó hogy le van maradva még most is.

(#42) Májkülnájt válasza nemlehet (#4) üzenetére


Májkülnájt
tag

Vicces mennyi embernek lettél ellensége egy ésszerű gondolatmenet miatt... Már asszem minden szavadba belekötöttekXD 4K ÚRISTEN!!!! 4K NÉLKÜL HOL LESZÜNK??????!!!!!

(#43) rootkiller


rootkiller
őstag

Vannak őrült emberek, akiknek semmi sem elég :D

Artengo TR 990 Pro

(#44) Hobbbyt válasza #Morcosmedve (#40) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"meg mire bekapcsol es fotozol ramegy a kep... i6 ilyenekert is"

Állítom neked, hogy egy DSLR-el hamarabb tudsz fényképezni mint bármelyik telefonnal.
Persze körülményesebb elővenni a táskából meg lencsevédő stb.. A zsebedből kivenni tuti gyorsabb. De ha már ott van a kezedben.. Akkor a DSLR a nyerő.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#45) KovátsAti válasza fene_vad (#6) üzenetére


KovátsAti
csendes tag

Ilyen kis kijelzőkön semmi értelme a 4k-nak akármilyen olcsó lesz a jövőben.

(#46) fene_vad válasza KovátsAti (#45) üzenetére


fene_vad
senior tag

és ha 4k tévén nézed? 60 colon? :W

(#47) Gabesz84


Gabesz84
őstag

wow.
Azt a kérdést senki sem tette fel hogy vajh a kedves operatőrünk miért ilyen lassan mozgatja oldalirányban a kamerát? :D
Igen, AZ az oka.
Rolling shutter effect 1:30-tól kb csodásan megfigyelhető.
Szóval én is megkérdőjelezem ennek a létjogosultságát.

(#48) huszar90


huszar90
aktív tag

Nem semmi minőség, pedig nincs is 4k monitorom :P

(#49) hemaka


hemaka
nagyúr

Hagynak "ujdonsagot" az uj iphone-ba is.

(#50) Mr.Silkó válasza fene_vad (#46) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Azért 4k tévéje nincs még túl sok embernek, 4k felvételi lehetőség viszont elég sok csúcsmobilban van. Csúcstelót pedig sokan (nálunk) nem zsebből fizetnek ki, hanem mivel vágynak rá, összekaparják rá a pénzt; tehát a többségnek még jó sokáig nem lesz 4k tévéje, mivel az nagyságrendekkel drágább, mint egy telefon. Nekem például szintén képes 4k-ban felvenni a telóm, de csak egyszer próbáltam ki, mióta megvan, mivel bőven elég szép és részletes a fullhd is nekem, ráadásul kevesebb helyet is igényel. 4k tévém se lesz még pár évig (vagy soha), mivel nem bírnék annyi pénzt megspórolni, meg amúgy is tökéletesen elég nekem a sima hd tévé. Ha meg tökéletes filmélményre vágyom, elmegyek moziba. És nem is érzem cseppet sem a 4k tévé hiányát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.