Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) unyadavid


unyadavid
senior tag

Ez itt a fizetős, vagy az ingyenes verzió?

(#2) aero. válasza unyadavid (#1) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez itt a fizetős, de most meg nem mondom hirtelen, hogy miben korlátozott a sima. A store-ban csak annyit ír, hogy a donate ad-free.

[ Szerkesztve ]

(#3) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Sírva is fakadnék, ha ezt kellene használnom.:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#5) aero. válasza Blindmouse (#4) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Amúgy ez olyan, hogy megnyomod a home gombot, és kidob az androidos főmenübe?

Az vérciki lenne, természetesen nem.

Egyébként tavaly úgy volt, hogy Omnia 7-re gyűjtök, aztán közbejött egy jó ajánlat androidra. Nem azért használom, mert még mindig az Omniáért epekedek, hanem mert baromi funkcionális, gyors és szép. Igazából még ezek fölött is iPhone kéne, de soha nem fogok feltenni olyan launchert, ami azt utánozza.

[ Szerkesztve ]

(#7) Polllen


Polllen
nagyúr

Kíváncsiságból használtam az ingyenes verziót, de nem nagyon győzött meg.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) FoxiestFox válasza Blindmouse (#6) üzenetére


FoxiestFox
félisten

akárcsak az android.
ugye milyen szubjektív? :U

a bemutató korrekt.
a wp felülete valóban nem rossz, biztos sokaknak hasznos lesz a csiricsáré sense-es idők után.

[ Szerkesztve ]

(#10) EczkE


EczkE
addikt

Köszi a cikket! :R

Én is ezt használom nagy megelégedéssel. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#11) szcsi


szcsi
tag

Jó-jó, de egy kicsit olyan mint az alkoholmentes sör.

Amúgy érdekes látni, hogy milyen tud lenni, nekem anno spicán akadt, összeomlott, le is szedtem gyorsan. Majd vettem egy nagy levegőt aztán egy HTC Radart. :)

Jelenleg nincs az a telefon amire elcserélném, persze ízlések és pofonok...

[ Szerkesztve ]

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#12) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A cikket még nem olvastam el részletesen, csak átfutottam, de magát az alkalmazást ismerem, jó ideig használtam is, sőt, ez az egyetlen szoftver androidra, amit meg is vettem, így elég jól ismerem. :)

Jó látni, hogy mennyit fejlődött mióta utoljára használtam.

Tapasztalat: Amikor feltettem, nagyon érdekes, és kellemes élmény volt, és már akkor is nagyon jónak ítéltem meg, ezért is vettem meg, "ösztönzésként", hogy folytassa a srác a fejlesztést. Szerintem a lehetőségekhez képest elég (nagyon) jól hozza a Metro GUI-t*, gyengébb telefonokon is elég jól fut, és az első pár hónapban élmény volt használni. Ütközéskor puhán rugózik egyet a tilesor (ha mondjuk lerántod az ujjad és a tetejére érsz), ha ráböksz az egyikre, akkor megvan a befordulós-kifordulós móka, minden van, ami az eredetiben, és persze kikapcsolható.

Annak ellenére viszont, hogy a WP7-nél még jobban is konfigurálható, pimpelhető, pár hónap után nekem borzasztóan unalmassá és rideggé vált a Metro felület. "Nomen est omen" pont az a baj vele, mint egy frissen felújított, jól tervezett metrómegállóval, szuper designos, szuper funkcionális, wow faktor is akár, de nem laknék benne. Rájöttem, hogy nekem fontos a custom ikon forma és méret (még akkor is, ha itt a tileokat úgy variálom ahogy akarom), fontos az a pár egyszerű de hasznos widget, ami itt nem használható, és a tile rendszer miatt nincs alternatívája, és valahogy ez az egész csempés dolog egy idő után mindenképp hideggé válik. Túl szögletes, túl éles, túl párhuzamos, túl letisztult. Annyira, hogy már rideg lesz. Tudni kell, hogy andriodban is a viszonylag letisztult dolgokat szeretem, nincs nagy "kupi" az asztalomon, rend van, vagy ikonsor, vagy külön oldalon 1, max 2 widget, max 5-6 widget az asztalokon összesen.

Ennek ellenére úgy gondolom, hogy egy jó alternatíva, jó kaland, érdemes kipróbálni, és évente 1-2 hónapig változatosságként fel is fogom tenni még, de arról meggyőzött, hogy amíg a WP telefonokon ez a GUI marad, addig nekem az nem lesz opció.

*tudom, hogy a WP7 ennél sokkal több, és ez csak a felületet karcolgatja, azt is csak látványban, nincs mögötte a WP7 szoftveres ereje, úgy is értékelem, de az a helyzet, hogy amit ez mutat, azzal találkozol a legtöbbet a telefonon is. Az pedig nem tetszik, nekem, személyesen. Ízlések és pofonok, ne legyen ebből vita, elfogadom, ha valakinek meg ez szíve csücske. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Az eredeti WP7el összehasonlítva milyen érzés használni? Könnyen "lebukik" a felület?

DeFranco: nocsak, mégvalaki aki így érez :) Jó ideig volt Omniám, aztán én is kezdtem elidegenedni tőle. Szép, dizájnos, csilivili, de pár hónap után baromi unalmas.

[ Szerkesztve ]

(#15) aero. válasza BloodyEddie (#14) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Még csak médiába tudtam nyomkodni igazi WP7-es telót, de külsőben ugyanaz a kettő (animációkban is).

DeFranco Valamilyen szinten minden felületet meg lehet unni egy idő után, most a GO-t tettem pihenőpályára ezután egy kicsit. De ez megint olyan, mintha vennél egy új telót, ami számtalan olyan funkcióval van tele, ami eddig nem volt, kipróbálod, 1 hétig lázban égsz, utána meg szép lassan kezd elkopni az egész és jön a normál használat. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) DeFranco válasza aero. (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, de az andoridon van lehetőség cserére, ami jó. WP-n nincs, ami nekem nem megfelelő. Ugyanezen okból nem jó az iPhone sem, bár az első ránézésre jobban tetszik, talán megszokható lenne, de ott meg az akkut nem lehet cserélni.

A GO-ra meg ezer felület van, kétezer ikonnal, én a TW-el is elvoltam egy évig (szerintem szuper), arról váltottam Launcher7-re és onnan GO-ra.

/all: nem gyűlölködöm, béke van, magánvélemény, tessék úgy kezelni...

[ Szerkesztve ]

(#17) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Nem rossz, de ettől még android marad. :)

Én viszont vissza nem mennék vissza androidra...WP7.5 egyszerű, átlátható és még hugom sem tudja beborítani.(ami nagy szó) :))

És köszi a bemutatót, pont a minap láttam, hogy egy srác galaxy S-en matatja ezt a Launcher-t.

[ Szerkesztve ]

(#18) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nem értem, hogy lehet egy ilyen fejlesztés sikeres, ha sokak szerint a legpuritánabb felület a Metro GUI, és hát milyen rossz nézni azokat az elnagyolt csempéket.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#19) szcsi válasza mrhitoshi (#18) üzenetére


szcsi
tag

Puritán, de ha az ember belakja akkor nagyon kényelmes és kézre álló.

Mondjuk én pcn is csak évente váltok hátteret, nem zavar ha valami nem csillog-villog-változik.
A telefonon is csak 1 színt használok, a fekete alapon narancsot :)

@aero: úgy tudom nincs kitétel hány csempe lehet kint, de 40-50 felett már időnként birkózik vele.

[ Szerkesztve ]

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#20) aero. válasza DeFranco (#16) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen, való igaz. Ha korlátlan mennyiségű zseton állna rendelkezésemre, akkor úgyis iPhone lenne belőle, nekem az a rendszer az etalon, a support is durva ott is.

Viszont így, hogy most ezt használom és többnyire kielégíti a szükségleteim, így nem tudom, hogy kéne-e Metro UI, lévén még annyit se tud, mint ez.

Apropó, Metro UI-n van kitétel arra, hogy hány csempe helyezhető ki?

[ Szerkesztve ]

(#21) EczkE


EczkE
addikt

Nos, beleütköztem egy kis hibába. :F Valószínűleg user error lesz. :DDD

Szóval a kapcsolatoknál ugye a csempén belül cserélődnek a kontaktok képei. Nálam nem jelennek meg képek. :F

Asszem mindenféleképpen!

(#22) aero. válasza EczkE (#21) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen, ott. App draweről a kapcsolatokról kiteszel egy csempét. Utána a csempe beállításainál a Tile Settings alatt kiválasztod a Contacts tile és kész.

#23: Merem feltételezni, hogy vannak a telefonkönyvbe képek csatolva :D Bár, facebookos lehet nem jó, csak a tallózott.

szerk.: Igen, csak a betöltött képekkel megy, megerősítve.

[ Szerkesztve ]

(#23) EczkE válasza aero. (#22) üzenetére


EczkE
addikt

Így van beállítva, de nem jó. :(

Volt már egyszer fent a Launcher 7, ott jó volt. De most nem. :(

És igen, vannak képek a telefonkönyvben. :D

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#24) Cathulhu válasza mrhitoshi (#18) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mert itt szepen beraksz moge egy izleses live wallpapert es a csempekbol pedig felig atlatszo feher vagy fekete verziot allitasz be. Rogton sokkal szerethetobb a rendszer es nem ez a halalunalmas bugyikek (tetszoleges WP szin behelyettesitheto)

#6 Latom nagyon faj, hogy a csuda launchert az androidosok is hasznalhatjak, csak ok le is cserelhetik, ha nem tetszik, megunjak. Inkabb evekig ugyanazt bamulni es frocsogni a verciki...

Nem rossz a L7, de meg mindig nem az igazi. Fejlesztes kezdetetol megvan, neha felrakom 1-2 honapra, de manapsag a widget kezelese nem az igazi, nemelyik gyakran kilog a csempekbol illet ve igen sokszor ujrainicializalja oket, es ahelyett, hogy valami cachelt kepet mutatna addig ebloluk a csempek eltunnek majd elojonnek. Regen ilyen gondok nem voltak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) EczkE válasza aero. (#22) üzenetére


EczkE
addikt

Sajna továbbra sem jó. Vannak kép a telefonkönyvben, de képet ugyan úgy nem jelenít meg. :(

Asszem mindenféleképpen!

(#26) vamzi


vamzi
őstag

Tudom, hogy a kérdésem miatt most közutálatnak leszek kitéve, de tényleg érdekel. Létezik ios ui androidra?

(#27) Cathulhu válasza vamzi (#26) üzenetére


Cathulhu
addikt

persze
pl

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#28) EczkE válasza vamzi (#26) üzenetére


EczkE
addikt

[link]

Asszem mindenféleképpen!

(#29) DeFranco válasza Cathulhu (#27) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Úúúú... köszi! :) Megy is fel.

@EczkE: én rákerestem, de a többség hajítófát nem ér...

(#30) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Jó cikk lett! Én is már felraktam párszor, de akkor csak a kipróbálás végett, de lassan lehet összehozok én is egy komolyabbat, widgetekkel együtt.

(#31) EczkE válasza DeFranco (#29) üzenetére


EczkE
addikt

Megmondom őszintén, csak beírtam a kulcsszavakat és ennyi volt. :B :D

Asszem mindenféleképpen!

(#32) DeFranco válasza EczkE (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Valljuk be, okoskodni akartál ;]

(#33) vamzi válasza Cathulhu (#27) üzenetére


vamzi
őstag

köszi szépen :R

(#34) EczkE válasza DeFranco (#32) üzenetére


EczkE
addikt

Sikerült, nem? :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#35) DeFranco válasza Cathulhu (#27) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez igen jó, tetszik. Gyors, abszolút look-a-like, a keresője is szuper. Tetszik!

(#36) mrhitoshi válasza Cathulhu (#24) üzenetére


mrhitoshi
veterán

WP7-et használok, és mondjuk háttérképet elfogadnék, de ennyi semmi több. Ha mondjuk beállítod, hogy a csempék átlátszóak legyenek, akkor megolvashatatlan az egész. Ez így van jól megcsinálva, ahogy van. Lehetne mondjuk mixelni a csempék színét, de hogy átlátszó legyen stb... Isten ments! :U

Szóval a homogenitása, a letisztult steril kinézete, az ami megfogott ebben az UI-ban. :B

[ Szerkesztve ]

PS4

(#37) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

tetszik ez a luncher, fel is raktam, lenne pár kérdésem:
az megoldható hogy a status bar akkor is WP7 stílusú maradjon, ha belépek másik alkalmazásba, pl a telefonkönyvbe?
a lockscreen megcsinálható WP7-re?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#38) DeFranco válasza mrhitoshi (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehetne áttetsző is, tetszőleges mértékben állíthatóan. Ez egy nagyon kezdetleges beállítás volt, és sok verzióval ezelőtti L7-tel, nem is volt belakva a rendszer még, de látszik, mire gondolok:

[ Szerkesztve ]

(#39) Cathulhu válasza mrhitoshi (#36) üzenetére


Cathulhu
addikt

Most apex van fent, de ha lenne egy L7 most szepen beallitva nalam, csinalnek shotot. Hidd el tud nagyon szep lenne az atlatszo csempe. 10-20%-os atlatszodast kepzelj el, ne sokat.

#37:
Status bar csak akkor maradhatna WP7-es, ha magaban a ROMban csereled le, igy csak a launcher allitja at, barmilyen mas programban az eredeti jon elo
Lockscreen-t meg tolthetsz le a marketrol, van millio, WP stilusu is

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) Cathulhu válasza FireKeeper (#37) üzenetére


Cathulhu
addikt

Most talaltam, probald ki (bar szerintem az alap jobb, informativabb)
[link]

lock

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#41) FireKeeper válasza Cathulhu (#39) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szóval akkor végülis megoldható, csak rootolni kell hozzá?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#42) mrhitoshi válasza DeFranco (#38) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem tudom. Nekem nem tetszik így a kinézet, bár lehet csak szokatlan.
Kicsit beszűkült az agyam ezen a téren mióta WP7-et használok. :D

PS4

(#43) DeFranco válasza mrhitoshi (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD

Mondom, ez nagyon alfa, vagy maximum prebéta állapot, csak erről volt screenshot... állíts fejben színt meg áttetszőséget, tedd a helyére a csempéket, hogy ne legyen ilyen csálé, esetleg cserélj ikont, és vadállatul fog kinézni... csak egy kis fantázia kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#44) haxiboy válasza aero. (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Én is ezt használtam egy darabig, azért hagytam abba mert egyetlen hibája hogy amikor belépsz bármilyen nem launcher menübe akkor a felső statusbar az eredeti lesz és nem wp7 style.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#45) nicu71


nicu71
addikt

nahát,nahát...fél éve wp7 et használok,nagyon szeretem.A felületet bármilyen unalmasnak is tartják egyesek,én nem unom,bőven elég hogy kétnaponta kb másik háttérképet teszek ki/ami a nyitólap ugye/meg változtatom a csempék szinét/
A rendszer tehát nekem úgy jó ahogy van,viszont bőven ráfér még a fejlődés,van hova,de dolgoznak rajta,és kell is ,ha nagyobb sikert,részesedést akar elérni.
Amugy érdekes,tartalmas bemutató volt,tetszett! :C

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#46) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Én azt vallom, hogy minden rendszernek a saját, natív felülete legyen kiforrott és az adott platformon a legjobban használható. Szerintem nem annyira elő ez a felület mint a rendes wp7. iPadról gépelem ezt a hsz-t és teljesen igazat adok abban, hogy baromi unalmas tud lenni az iOS. Én pont ezt a kiforrottságot szeretem ahol eleve konzisztens minden. iPhone után egyből tudtam mindent mi hol van és hogyan működnek a programok.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#47) Bobyjack válasza DeFranco (#38) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Az az Opera Mini - Internet Explorer ikonnal nagyon adja! :DDD

(#48) aero. válasza FireKeeper (#41) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az utolsó oldalon linkeltem a Statusbar+-t, ami erre hivatott létezni. Lockscreenek léteznek, de egyelőre egy tökéletes megoldással sem találkoztam.

haxiboy-nak is szól!

[ Szerkesztve ]

(#49) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én tegnap szedtem le :DDD Vissza kívánkozott a jó öreg droid ui :D

All→M8

(#50) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Jó kis cikk. Nekem is a kedvenc Launcherem! Hasznos dolgokat is találtam benne. Thx.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.