Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Met


Met
nagyúr

Kerüld a tejet, tejtermékeket és zöldborsót mert gyulladást okoznak.
Kollégámnak fájt a válla, röntgen, ultrahang, gyógyszer, injekció stb. nem használt amióta nem fogyaszt tejet azóta állítólag nem fáj neki, de lehet csak placebó. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2) greenity válasza Met (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Nah ez nálam necces lesz, de kipróbáljuk.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Met válasza greenity (#2) üzenetére


Met
nagyúr

Azért olvass utána konkrétan miről van szó mert én nem nagyon figyeltem oda amikor mondta mi miért van :DDD

Tejet, rizs és szója tejjel tudod kiváltani.
De tényleg 0 % bevitel kell.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Aminoerg
A vállfájdalmam elmulasztotta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Ramirex


Ramirex
csendes tag

Megtudom érteni a helyzetedet. Én tavaly szeptember óta szemhéj szárazsággal küzdök, nekem annyi szerencsém van, hogy legalább nem fáj, de legalább ronda :). Külföldi fórumokat olvastam, volt amitől javult, de még nem oldódott meg. Bízom a nyárban. Sok szerencsét neked is és türelmet az okos orvosokhoz. :D

(#6) greenity válasza Met (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Itt ír ilyet [link].

Nálam ez azért necces, mert minden reggel joghurttal kezdek, hétvégente kakaó és nagyon szerves része az életemnek a tej, de egy próbát megér.

#4 Egérke Lehet megpróbálom. köszi.

#5 Ramirex Jobbulást. A volt osztálytársam ott phd hallgató az intézeten, vele beszélgettem pénteken, meglátjuk mi lesz. A pihentetés része egész nap gép előtt ülve nem megy.

Hozzáteszem, hogy mióta megnyomogatta a kezem a doktornő pénteken, azóta sokkal rosszabb.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) sonar válasza greenity (#6) üzenetére


sonar
addikt

Nekem is volt egy elég hosszan tartó ínhüvely gyulladásom részben a szokásos egyoldalú (gép előtti munka) terhelés miatt, másrészt meg egy fahasogatás közbeni visszaütés intézte el a jobb csuklómat.
1 hónapig szenvedtem, alig tudtam mozgatni, de a csuklóvédős bandázs használt annyit, hogy gépezni tudtam, de ha terheltem akkor megint visszaestem, volt, hogy bal kézzel egereztem annyira nem tudtam használni a jobb kezemet.
Aztán elkezdtem függeszkedni ( fura volt, de a "lógás" egyáltalán nem fájt) majd húzódzkodni, hogy meglegyen a másik irányú terhelés is. Kb 2 hónap után teljesen elmúlt a fájdalom.

Nem tudom pontosan mekkora a fájdalmad, de az nyilvánvaló, hogy az egyoldalú terhelés a fő kiváltó ok azt próbáld meg ellensúlyozni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8) greenity válasza sonar (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

Gipszelésen keresztül már elég sok mindent próbáltunk.
Valószínűleg nálam ilyen "egyszerű a dolog". Teljesen mindegy hogy mozgatom a kezem fáj, most ebédnél megfogtam a tányérom, hogy akkor elmosogatom, hát leírni azt az érzést amikor legszívesebben eldobnád a tányért... azt annyira nem kívánom senkinek.

Megpróbálom a más irányú mozgást, most vannak olyan tengelyei a mozgásnál aminél nem üvöltök....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) creation


creation
senior tag

Nekem 2013 nyarán ki tudja mitől, egyik napról a másikra begyulladt a kézfejem (hogy ez ínhüvely vagy sem azt nem tudom), mozgatni se bírtam. Az egér megfogása is óriási fájdalommal járt. Orvoshoz nem mentem, mert nem bízok a kuruzslókban. (Ez az én hülye felfogásom, nem kell megérteni, elég elfogadni...)

Mivel minden nap eljártam futni, az sem volt egy üdítő érzés, de amikor elkezdtem a karsúlyokkal futni hirtelen felismerésre jutottam, ugyanis amikor lehúztam a csuklómra és úgy futottam, utána hosszú percekig nem fájt. De a legkisebb terhelésre is azonnal előjött.

Ez azért is volt vicces, mert motorral közlekedtem és a jobb kéz fájása a gázkar tekintetében nem a legjobb érzés.

Ezért a következő futásnál 2*1,5kg-al a csuklómon indultam el és láss csodát, a nap további részében nem fájt a kézfejem. Ez után minden nap azzal futottam és kb 3-4 nap alatt lement a kezemről a duzzanat és nem is fájt utána.

Nem mondom, hogy ez neked segíthet, de nekem valamit helyre tett. :U

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#10) greenity válasza creation (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Érdekes az ilyen :)

Nekem ősszel a kabátot a karomon tartva is nagyon fájt.
Most "próbálom " pihentetni, valszeg visszaveszem a rögzítőt, bár még nincs bedagadva nagyon, de tök érdekes helyzetekben tud fájni. Pl most a mutató és hüvelykujj összerakása kifejezetten fájdalmas...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) bambano


bambano
titán

lupus :)

mondtuk mi előre...

nekem az ilyen fajta bajaimra kizárólag a meleg használ. én megpróbálnék valami sportboltban vagy fitnesz boltban venni olyan cuccot (kesztyűt, csuklópántot, vagy nem tudom, pontosan mit), ami folyamatosan mindig melegen tartja azt a testrészt.

és kivizsgáltatnám a gerincem, hogy nem torlódtak-e össze a csigolyák.

jobbulást, drukkolok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) greenity


greenity
aktív tag

Vettem egy olyan csuklórögzítőt, ami tartja a hüvelykujjam is és láss csodát 1 hét után végre tudtam aludni :) Meglátjuk mi lesz, amennyire tudom pihentetem megborogatom.

bambano köszi :) elvileg csináltak már ilyen rtg felvételeket, amin nem láttak semmit...

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.