Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89) Szten Márs válasza LadyLorien (#85) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ennek az égvilágon semmi köze az őszinteséghez. Az, hogy egy véleményt, valamint az érzéseinket milyen módon, milyen stílusban fejezzük ki, nem őszinteség kérdése. Lehet őszintén elmondani egy írásról, egy stílusról azt, hogy mennyire nem helyénvaló, vagy ha úgy tetszik gázos, anélkül, hogy magunkat ugyanarra a szintre süllyesztenénk.

Dany007:
"A gond szerintem az, hogy ti úgy fogjátok fel ezt, mint egy "bemutatkozást""
Nem igazán fogom fel úgy, mint egy bemutatkozást. Ha a kétszáznyolcvanadik logout bejegyzése lenne, akkor is ugyanez lenne a helyzet, akkor is ugyanezt látnánk, olvasnánk, tehát ez nem számít - részemről legalábbis biztosan nem. Mások nevében nem tudok nyilatkozni.

"Ez nem bemutatkozás, csupán egy becopyzott régi hirtelen felindulás."
A becopyzása már nem fogható hirtelen felindulásra. Innentől kezdve pedig ez a körülmény - hogy eredetileg hirtelen felindulásból írta - tökéletesen lényegtelen.

"Azok az emberkék, akikre te gondolsz, na ők se egy bejegyzés alapján lettek megítélve. Ha egyre gondolunk, akkor azoknak elég hosszú előzménye volt."
Fogalmam sincs milyen emberkékre gondolsz, akik meg lettek ítélve - sőt egyáltalában nem tudom, most miről is beszélsz, nem tudok róla, hogy bárkikre is céloztam volna.

"A magas ló ott kezdődik, hogy..."
Akár azt is vehetjük annak - de az épp tárgyalt kérdést tekintve teljesen lényegtelen. Attól, hogy más esetlegesen olyan szinten van és egy adott szituációban olyan szinten ír, viselkedik, amit semmiképp nem vehetünk egy szellemi fellegvárnak, még nem kell erre ugyanolyan szintre süllyedve írni róla. Lényeg a lényeg: annak a szempontjából, hogy milyen is ez az írás, abszolúte lényegtelen, hogy a másik félnek, akiről az írás szól, milyen volt a stílusa, viselkedése, akármilye.

"Amúgymeg mi se mutatunk túl jó példát. Mint "régi" PH!-sok. Szerencsétlen azt látja meg legelőször, hogy a bejegyzéseket és annak íróit a legutolsó kis kvarkig darabokra szedjük..."
Szerintem a legtöbben nagyon visszafogottan, óvatosan célozgatva próbálták ezt a dolgot körülírni, amit én kissé nyersebben írtam le. Persze nem biztos, hogy mindenki így tett - nem olvastam el az összes hsz-t és valószínűleg nem is fogom, de amiket olvastam, azok többsége bizony a darabokra cincálás igénye nélkül íródott.

Szerk: közben Kidus megelőzött, kissé tömörebben megfogalmazva pár dolgot :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.