Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tiv83us válasza #40731136 (#40) üzenetére


tiv83us
veterán

Kend nem ismeri fel az ironiat...ezekszerint. :U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#52) LadyLorien válasza Kidus (#50) üzenetére


LadyLorien
tag

Szerintem a klasszikus nő dolgot úgy értették, hogy van olyan, akit nem a kocsi, meg a pénz, meg a bájgúnár kinézet érdekel, hanem hogy mennyi esze van az illetőnek.

Ez csak egy bejegyzés... :) Egy írás alapján nem hiszem h megismertek bárkit is... Ha nem tetszik, akkor nem tetszik :) Örülök, hogy mindenkinek van véleménye... nekem ez volt a véleményem, ennyit tudok reagálni ismételten. :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#53) Kidus válasza LadyLorien (#52) üzenetére


Kidus
őstag

Nem a velemennyel van a baj, hanem a magas loval, meg a stilussal.
Bantja a szemem az egesz bejegyzes.
A kovetkezo kerdesre, hogy miert olvastam el, a nevem alatt van a valasz.

Persze ettol meg nem alkot az ember atfogo kepet, csak elso benyomasa van, viszont az altalaban eleg meghatarozo a kesobbiekre valo tekintettel.
Mikor az ember beszel/ir, akkor beleteszi sajat magat. Akarhonnan is nezem, az irasod te magad vagy.
Ez csak amolyan joindulatu megjegyzes reszemrol, hatha er valamit....

Assuming Control

(#54) Eastman válasza Kidus (#50) üzenetére


Eastman
őstag

Nézd át kérlek újra a hozzászólásom. :) Bajok azok vannak. Majdnem ki is jött a vacsorám mikor ezt a szép írományt olvastam.

Egy NŐ sosem jut el idáig. Más kérdés, hogy az "író", ilyen alapokkal sosem fogja megtudni, hogy mi az a NŐ...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55) LadyLorien válasza Eastman (#54) üzenetére


LadyLorien
tag

Eastman Ezek szerint én nem vagyok nő? És ezt mire alapozod? Mert nem hiszem, hogy ismernél :)

Kidus Köszönöm, átszerkesztettem kicsit, de leszedni nem fogom, mert tartom magam a véleményemhez :) Remélem így rendben lesz :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#56) Eastman válasza LadyLorien (#55) üzenetére


Eastman
őstag

De, nő vagy. NŐ viszont sosem leszel. Fogalmam sincs, hogy milyen vagy. Csak annyit tudok Rólad amennyit leírtál. Viszont ráteszem az aranyláncom, hogy sosem leszel NŐ. :) Nem 10 év múlva, nem 20 vagy 40 év múlva. Soha.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#57) The DJ válasza Eastman (#56) üzenetére


The DJ
addikt

Definiáld kérlek mit jelent a te szótáradban a NŐ :)

Biztos vagyok benne, hogy ezt ahány férfitől kérdezném meg annyi különböző választ kapnék. Lennének általános gondolatok, amik egyeznének, de nincs egy egységes szabályrendszer arra, hogy ki nő és ki NŐ. Talán valóban nem ez volt a legszerencsésebb első bejegyzés ezt aláírom, de az nagyon felelőtlen dolog, ha az ember ennyiből leírja vagy beskatulyázza a másikat. A cikkíró igenis NŐ, csak éppen nem az átlagos, mindenkinek szimpatikus fajta, mert szókimondó, olykor nyers, de mindig őszinte és kiáll az elvei mellett és képes harcolni is értük akár szavakkal, akár tettekkel. De engem pont ez fogott meg benne. De lehet akkor én sem vagyok FÉRFI, mert én is különc vagyok. De nem is zavar, mert mások vagyunk, mások az igényeink, mást szeretünk és másra vágyunk :) Ami neked az ideál, az lehet nekem rémálom és fordítva.

MOD: Másik: tegye a szívére a kezét mindenki, aki esetleg a stílus vagy a szókimondó nyelvezet miatt panaszkodott és mondja azt, hogy ő sose káromkodik vagy sose hagyja el olyan szó a száját, ami nem éppen szalonképes. Ez fórum, oda kell figyelni rá persze, de ettől még felesleges az álszentség, mert emberek vagyunk, olykor indulatosak és ezzel semmi baj sincs, amíg nem esünk át a ló túloldalára.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#58) Dany007 válasza Eastman (#54) üzenetére


Dany007
veterán

ööö mivolt a gond a stílussal? Mostmár hiába olvasom el a bejegyzést ahogy látom át lett írva =/
Csak kíváncsi vagyok mire mondod azt, hogy nem Nő... :)

Na, csak elolvastam, de továbbra sem értem, hogy hol a gond. Meg hol a magas ló... :U
Én abszolút így reagálnék hasonló esetben ha csajról lenne szó... Na jó nem hasonlóan, mert egy körre azért elvinném akármilyen topa plázacicáról is lenne szó...de többre nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#59) LadyLorien válasza Dany007 (#58) üzenetére


LadyLorien
tag

Tulajdonképpen csak a csúnya szavakat írtam át benne :) Mást nem változtattam ... De örülök, hogy van olyan aki egyetért... :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#60) Eastman válasza The DJ (#57) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Definiáld kérlek mit jelent a te szótáradban a NŐ
Már megtörtént itt a LOGOUT-on nem egyszer. Ne haragudj, de most ide nem irogatom le. Nem is szeretném a kis hölgyet oktatni. Majd rájön és majd Te is rájössz egyszer - ha találkozol eggyel, hogy mit miért írtam.

A cikkíró igenis NŐ...

...de az nagyon felelőtlen dolog, ha az ember ennyiből leírja vagy beskatulyázza a másikat.

...vagy túldimenzionálja. Kedves vagy, hogy megvéded. Lovagias gesztus. Férfias.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#61) LadyLorien válasza Eastman (#60) üzenetére


LadyLorien
tag

Elárulnád nekem, hogy tulajdonképpen mi az ami, ennyire nem tetszik az írásomban? :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#62) BITBOYS válasza Kidus (#53) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nálad a pont.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63) Dany007 válasza BITBOYS (#62) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor te fejtsd ki plíz... Mert van nekem is egy elképzelésem, de nem akarok addig reagálni, amíg nincs konkrétan mire...
Hol a magas ló? nem látom...

(#64) Eastman válasza Dany007 (#63) üzenetére


Eastman
őstag

Gugol a barátod. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#65) Badman 4ever válasza Dany007 (#63) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Hát ez az, én se látom, szerintem szókimondó üdítő kis írás így estére, ráadásul még igaza is van, én is ismerek öcsibiccseket és eléggé irritálóak tudnak lenni nemegyszer. :U
Eastman: Megtaláltam, így már értem mi volt a baj az írással, de jelenlegi formájában már tűrhető...

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#66) BITBOYS válasza Dany007 (#63) üzenetére


BITBOYS
addikt

Itt nincs "magas ló"...Kidus tökéletesen és politikusan megfogalmazta az írás "forrását".

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#67) Dany007 válasza BITBOYS (#66) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor valamit félreértek.

"Nem a velemennyel van a baj, hanem a magas loval, meg a stilussal."

Ott a magas ló! : P

"Mikor az ember beszel/ir, akkor beleteszi sajat magat. Akarhonnan is nezem, az irasod te magad vagy."

Ezt meg érzelmeknek hívják. Egy adott szituációból kivett érzelmi reakcióból megítélni egy egész ember nem túl szerencsés dolog.

Amúgymeg, volt dolgom hasonlóval nőben. Tényleg nagyon irritáló. A gond tényleg ott van, hogy pofátlanul felveszi msn-re. Bepróbálkozik, majd amikor (szerintem) normálisan el lett küldve a picsába, még 15.-re se veszi a lapot. Hát persze, hogy 'elszalad az ember nyelve' ezek után.
Nincs ebben semmi extra.

(#68) BITBOYS válasza Dany007 (#67) üzenetére


BITBOYS
addikt

..szomat a magas lóba :D
Az lehet, hogy valaki így éli meg ezt a szituációt, de mikor több százezer ember elé tárja a problémáját akkor azt moderált hangnemben teszi általában. Ráadásul ismeretlenkénet egy számára új közösségebn...

Nekem tökmindegy, csak gondoltam korrigálok ha szabad :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#69) Eastman válasza Dany007 (#67) üzenetére


Eastman
őstag

OK, csakhogy maga az írás nem hirtelen érzelemkitörés, hanem egy korábbi negatív élmény bekopizása a logoutra. ...bemutatkozásként.

BITBOYS: ...ketten csak összehozzuk. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#70) LadyLorien válasza Eastman (#69) üzenetére


LadyLorien
tag

Ez nem csak egy copy-paste dolog... hanem egy vélemény :) Ha ennyire nem tetszik, ne olvasd :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#71) Eastman válasza LadyLorien (#70) üzenetére


Eastman
őstag

OK.

Szép estét!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#72) malwy


malwy
senior tag

Nem jöttem rá mi a baj a stílusával. Ami most van bejegyzés, annak igaz témában való mondanivalója szegényes, mert egy puszta esetleírást nem igazán megfelelő bemutatkozásnak szánni. És még nem is jellemez. Beszédstílusban biztos elmegy sokaknak a hangnem, csak logouton más rend alakult ki. Érdekes módon ha megnézitek Závada, Garaczi, Dragomán, Parti Nagy stb. szintén él erőteljes szavak bő zavarával/használatával. Mégis őket tartják etalonnak.

(Az eredetit is olvastam!) Az meg kifejezedtem tetszik, hogy saját gondolatait írja le, amit abban a pillanatban érez. Olyan Scrubs - Dokik hangulata van. Abban történik az az eset, hogy J. Dorien (majdnem Lorien:D) gondolatait úgy adja át, mint ha egy külső világból nézné az eseményeket. Pl.: Cox mondanivalója.

Egyébként tessék Bartos Csaba Istvánt hallgatni/nézni (moslekfozo.atw.hu) és elgondolkozik az ember a stíluson, a színészeken, a politikán, az embereken, a tv-n stb.

(#73) Szten Márs válasza Dany007 (#67) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon egyszerű a dolog. A kedves szerző fikázik, gátlástalanul. A negatív jelzők egész tárházát hozza fel, olyan stílusban, ami, ahogy már előttem is írták, alpári. Már át lett szerkesztve, de még mindig az. Egyszerűen alacsony színvonalú, alacsony szintű. A bejegyzés - bár csak félig olvastam el, mert egyszerűen nem vagyok kíváncsi ilyen írásokra - alapján azt kell mondanom, hogy kedves blogoutoló fórumtársunk az írása alapján ítélt meg egy teljesen vadidegen embert, most meg azt hangoztatja, hogy egy írás alapján nem lehet megítélni senkit - tökéletes öngól, egyszerűen ezek után ciki erre hivatkozni. Nincs szimmetria a dologban: őt ne ítéljük meg az írása alapján, amely írás arról szól, hogy ő mennyire szuperül meg tud valakit ítélni az írása alapján. Hogy is van ez? Na kb. ez a magas ló. Az, hogy azt taglalja, hogy a másik mennyire alantas, és ezzel implicite azt, hogy ő mennyivel magasabban van, és nem veszi észre, hogy ezáltal pont ugyanolyan szintre kerül - egy másik oldalára a szintnek, de ettől még ez ugyanaz a szint. Eddig viszont már nem lát el. Elképesztő. Már maga az elképesztő, hogy ennyi karaktert használt fel csupán arra, hogy másvalakit cikizzen. Ez mindentől függetlenül igencsak nem szép dolog, és az, hogy ennyire lelkesen tudja a másikat igencsak jelződúsan és szemléletesen pocskondiázni, bizony nem túl sok jóval kecsegtet.

Erről van szó. Nem kellett volna ezt az írást feltenni - megírni sem.

[ Szerkesztve ]

(#74) Eastman válasza malwy (#72) üzenetére


Eastman
őstag

Mégis őket tartják etalonnak.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#75) LadyLorien válasza Szten Márs (#73) üzenetére


LadyLorien
tag

Mindenkinek joga van azt írni, amit akar :) Ez az írás nem pont egy személyről szól, hanem egy rétegről... :)
Akinek tetszik, annak tetszik, akinek meg nem, annak meg biztos van jobb dolga is, mint itt irogatni :)

Bármit tettem volna fel, úgyis lett volna olyan, akinek nem nyeri el a tetszését...

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#76) Jhonny06 válasza Dany007 (#63) üzenetére


Jhonny06
veterán

A helyzet az, hogy Te már az átírt változatot olvastad, így tényleg nincs miről beszélni.

(#77) sviba válasza Szten Márs (#73) üzenetére


sviba
tag

Aha, ok. Így világos. Csupán azt felejted el, hogy az ő általa fikázott illető valószínűleg (!) tényleg egy tahó paraszt, míg a szerző valószínűleg (!) egy jófej csaj, akivel te is remekül el tudnál beszélgetni, ha esélyt adnál rá.

(!)* tévedés jogát fenntartom

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#78) Szten Márs válasza sviba (#77) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mi alapján mondjuk (mondod) ki ezeket a valószínűségeket?

(#79) sviba válasza Szten Márs (#78) üzenetére


sviba
tag

Előítélet, és tapasztalat. De mint mondtam tévedhetek. Idővel kiderül hogy valójában milyen ember is a szerző.

#80 oké, igaz.. :)

[ Szerkesztve ]

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#80) Szten Márs válasza sviba (#79) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Előítélet és tapasztalat - nos, ez esetben a "csupán azt felejted" el részt a hsz-edben vegyük inkább le nem írtnak. Meg úgy az egészet ;)

(#81) Szten Márs válasza LadyLorien (#75) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet, hogy egy rétegről szólt, de egy személyen keresztül. Vedd úgy, hogy mi is egy rétegről írunk most, ez a másokat lelkesen fikázók rétege. Mi is egy szeményen keresztül írva erről a rétegről. Nem változott semmi.

Természetesen mindenkinek joga van azt írni, amit akar, és természetesen bármit írtál volna, úgyis lett volna, akinek nem tetszik - kérdés csupán, hogy mekkora rétege ez az olvasóknak. Ha elég nagy rétege - márpedi úgy tűnik ez a helyzet - akkor érdemes lehet elgondolkozni azon, hogy valami mégsem teljesen szuper. Nem kötelező, csak érdemes.

Tévedés ne essék, ettől nem tudom milyen is a személyiséged. Lehet homlokegyenest más, mint ami ebből a bejegyzésből lejönne. Ez esetben főleg átgondolandó lehet, hogy tényleg akarsz-e ilyet írni.

(#82) Gergő_ válasza sviba (#77) üzenetére


Gergő_
őstag

Pont erről van szó. Mi alapján becsmérelhetünk valakit, főleg ha felhúzzuk a ruháját. (a címben is ott van) :D

(#83) #72042496 válasza Szten Márs (#80) üzenetére


#72042496
törölt tag

Főleg, hogy a(z eredeti) bejegyzés elolvasása után - bocsánat, de - éppen nem a srác az, aki egy tahó parasztnak tűnik. :)

Szerencsére a topicban már kulturáltan viselkedik a hölgy.

(#84) Szten Márs válasza #72042496 (#83) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ömm, én inkább arra akartam célozni, hogy, mivel egyik szereplőt sem ismerjük igazán - sőt - még valószínűségekről sem túlzottan beszélhetünk.

(#85) LadyLorien válasza #72042496 (#83) üzenetére


LadyLorien
tag

Kulturáltan viselkedek, hogyha nem bunkók velem :) Az,hogy akkor ezt írtam, megint más... és okkal lett ilyen ez a bejegyzés :) Szeretek őszinte lenni, ezt vagy el kell fogadni, vagy nem foglalkozni vele :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#86) Dany007 válasza Szten Márs (#73) üzenetére


Dany007
veterán

Okés, egy szörnyű stílus, egy másik szörnyű stílussal szemben. A címben is ez van.
A gond szerintem az, hogy ti úgy fogjátok fel ezt, mint egy "bemutatkozást".
Mert ha olyan szemszögből nézzük, hogy első bejegyzés, akkor igen, "bemutatkozás", de csak idézőjeles.
Viszont ismerjük a hátteret. Csak egy régi felindulásból írt bejegyzés becopyzása volt. És, hopp ez volt az első.
Az első bejegyzésem nekem is gázos volt. Főleg helyesírásilag. Kaptam is érte osztást rendesen. Utólag meg értelmetlen, összeszedetlen volt az egész... De hát ez van. Azt se bemutatkozásnak szántam. Mégis, az jön le róla, hogy sose jártam magyar nyelvtan órákra.
Plusz voltak nekem is már itt elég indulatos bejegyzéseim, modit is hívtak rám. :) Van ez így.
Ez nem bemutatkozás, csupán egy becopyzott régi hirtelen felindulás.

Azok az emberkék, akikre te gondolsz, na ők se egy bejegyzés alapján lettek megítélve. Ha egyre gondolunk, akkor azoknak elég hosszú előzménye volt.

Amúgy igen, a fenti helyzetet figyelembe véve sokan hasonlóképp reagáltak volna.
A magas ló ott kezdődik, hogy egy vadidegen vesz fel msn-re minden nélkül. Aztán ott folytatódik, hogy nem veszi a lapot, hogy kopjon le. Továbbá ott üti ki a biztosítékot, amikor azt sem képes felfogni, hogy van pasija. Ergo megint csak kopjon le... De továbbra is erősködik egy férfi plázacica stílusában :)
Persze, egy nő visszafoghatná magát, de ez az online dolog már mindenkit kicsit kötetlenebbé tesz eleve.

Amúgymeg mi se mutatunk túl jó példát. Mint "régi" PH!-sok. Szerencsétlen azt látja meg legelőször, hogy a bejegyzéseket és annak íróit a legutolsó kis kvarkig darabokra szedjük...
Mintha valami disszertációt elemeznénk :)

(#87) pohár


pohár
félisten

Nekem tetszett az eredeti állapotban is az írás, semmi kifogásom nem volt az írásmóddal :U

A srác (?) meg azt kapta ami járt neki :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#88) Kidus válasza LadyLorien (#85) üzenetére


Kidus
őstag

Oszintenek lehet lenni stilusosan, tapintatosan, noiesen es esszel.

Meg lehet igy is.

szerk:

Dany007 :
Regi felindulasbol irt bejegyzest akkor bepostolni, mikor mar megnyugodott?
O erre az irasra erezhetoen buszke. Azert tette ki. :U
Szomorunak tartom.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#89) Szten Márs válasza LadyLorien (#85) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ennek az égvilágon semmi köze az őszinteséghez. Az, hogy egy véleményt, valamint az érzéseinket milyen módon, milyen stílusban fejezzük ki, nem őszinteség kérdése. Lehet őszintén elmondani egy írásról, egy stílusról azt, hogy mennyire nem helyénvaló, vagy ha úgy tetszik gázos, anélkül, hogy magunkat ugyanarra a szintre süllyesztenénk.

Dany007:
"A gond szerintem az, hogy ti úgy fogjátok fel ezt, mint egy "bemutatkozást""
Nem igazán fogom fel úgy, mint egy bemutatkozást. Ha a kétszáznyolcvanadik logout bejegyzése lenne, akkor is ugyanez lenne a helyzet, akkor is ugyanezt látnánk, olvasnánk, tehát ez nem számít - részemről legalábbis biztosan nem. Mások nevében nem tudok nyilatkozni.

"Ez nem bemutatkozás, csupán egy becopyzott régi hirtelen felindulás."
A becopyzása már nem fogható hirtelen felindulásra. Innentől kezdve pedig ez a körülmény - hogy eredetileg hirtelen felindulásból írta - tökéletesen lényegtelen.

"Azok az emberkék, akikre te gondolsz, na ők se egy bejegyzés alapján lettek megítélve. Ha egyre gondolunk, akkor azoknak elég hosszú előzménye volt."
Fogalmam sincs milyen emberkékre gondolsz, akik meg lettek ítélve - sőt egyáltalában nem tudom, most miről is beszélsz, nem tudok róla, hogy bárkikre is céloztam volna.

"A magas ló ott kezdődik, hogy..."
Akár azt is vehetjük annak - de az épp tárgyalt kérdést tekintve teljesen lényegtelen. Attól, hogy más esetlegesen olyan szinten van és egy adott szituációban olyan szinten ír, viselkedik, amit semmiképp nem vehetünk egy szellemi fellegvárnak, még nem kell erre ugyanolyan szintre süllyedve írni róla. Lényeg a lényeg: annak a szempontjából, hogy milyen is ez az írás, abszolúte lényegtelen, hogy a másik félnek, akiről az írás szól, milyen volt a stílusa, viselkedése, akármilye.

"Amúgymeg mi se mutatunk túl jó példát. Mint "régi" PH!-sok. Szerencsétlen azt látja meg legelőször, hogy a bejegyzéseket és annak íróit a legutolsó kis kvarkig darabokra szedjük..."
Szerintem a legtöbben nagyon visszafogottan, óvatosan célozgatva próbálták ezt a dolgot körülírni, amit én kissé nyersebben írtam le. Persze nem biztos, hogy mindenki így tett - nem olvastam el az összes hsz-t és valószínűleg nem is fogom, de amiket olvastam, azok többsége bizony a darabokra cincálás igénye nélkül íródott.

Szerk: közben Kidus megelőzött, kissé tömörebben megfogalmazva pár dolgot :)

[ Szerkesztve ]

(#90) Jhonny06 válasza Dany007 (#86) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Azok az emberkék, akikre te gondolsz, na ők se egy bejegyzés alapján lettek megítélve."

De helyesírás alapján. Most ugyanaz ellen próbálsz érvelni, amit Te magad is állítasz. Megint öngól.

[ Szerkesztve ]

(#91) sviba


sviba
tag

Nem baj, nekem akkor is tetszett az "IQ szűrős márkás napszemüveg" kifejezés. :)

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#92) HummeRC


HummeRC
senior tag

Szia.

Most olvastam az írásod, bár a hsz-ek alapján "csak" a javított változatot. Igazából nem is vagyok kíváncsi az eredetire. Így is értem amit mondani szeretnél, a mai fiatalság viselkedési- és általános kultúrájával kapcsolatban.

A mondanivalóval egyet értek, de az előadás móddal nem.

Ha valóban ennyire feldühített a srác írásmódja és tartalmatlan ömlengése, (amit ráadásul jófej rámenősségnek hitt), akkor miért nem köszöntél el tőle szépen és választ nem várva -> jobb klikk tiltás, majd törlés?

Bevallom én így szoktam cselekedni hasonló helyzetben. Aki 2 mondat alatt nem győz meg arról, hogy érdemes vele beszélnem (stílus, írásmód, tartalom), azzal nem is idegesítem magam. Drágább az időm annál, hogy mások fölösleges nyűgjével foglalkozzak.

Ha viszont rászántad az idődet és volt hozzá kedved, hogy csevegj vele, akkor nem értem a dühödet és ezáltal túlzottnak érzem az írás fogalmazását.

Nem ítéllek el az írásod miatt, igaz nem is dícsérlek miatta. Kíváncsian várom a további írásodat, majd utána meglátom leszek-e a tartós olvasód. ;)

Ígéretes a meglátásod, az írásaidon pedig csiszolhatsz még. Sok sikert hozzá.

ui: Ha ez egy csodás szociológiai/piaci felmérés volt, hogy számodra kívülállók mennyire kaphatóak és hogyan reagálnak erre a stílusra, akkor gratulálok. Az obszcenitás mindig erős visszhangot vált ki, tehát tökéletes eszköz hozzá. :C

(#93) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hadd idézzem #49-es megszólalásom:
"Az első benyomás fontos. Mit mondjak, én a helyedben nem így kezdtem volna."

Ha valaki kíváncsi rá, itt olvasható az eredeti szerzemény.
Jó kis írások találhatók a blogban, én pedig egyszerűen nem értem, hogy miért ezt a nem túl szalonképes fröccsenetet kellett ide átemelni elsőként. LadyLorien megtette. Választása nem volt szerencsés, kap is érte rendesen szegény.

Nos igen, a NŐ...
Ha megcseréljük a nemek szerepét, jobban ül a történet. Egy "bikához" jobban illik a lenéző, lekoptató hangnem.
Na jó, nem feszegetem tovább a dolgot.

Bízom benne, hogy LadyLorien nem szívja mellre a (talán erős) kritikákat, és megmarad köreinkben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94) Dany007 válasza Szten Márs (#89) üzenetére


Dany007
veterán

Az írás minősítésével, minőségével azért egyetértünk. Ahogy azzal is, hogy nem szabad lesüllyedni a másik szintjére hasonló szituációban.

Azért 1-2 dologban érzek kavarodást. Elvégre most vagy az írást minősítjük, vagy az írót, vagy pedig azt a tényt, hogy ő ezt ide első bejegyzésnek rakta fel. Vagy mindet egyszerre.

Mert az írás maga, hát igen, olyan amilyen, nekem spec tetszik a nyelvezete, mégha alpári is. Mivel az is hozzátartozik az élethez. Nekem ne mondja senki, hogy nem került még olyan szituációba, amikor ennyire elszaladt volna a nyelve, mert akkor ő nagyon szerencsés :)
Én úgy érzem ki belőle, hogy szándékosan, kicsit lenéző stílussal írta meg az egészet. Ami nem gond, hiszen ez volt a cél. Ahogy az ember megír egy kritikát, az elején kialakul benne egy kép, ami vagy pozitív vagy negatív vagy esetleg semleges, a lényeg, hogy ez visszatükröződik az íráson is. Szerintem ő is tisztában volt vele, hogy ez nem egy irodalmi mű lesz.
Mind1, végülis az írás minősítésében egyetértünk, kevés pontot kap irodalmilag. Aztán, hogy ez a direkt lenéző stílus (nem az alpári kifejezésekre gondolok) kinek mennyire jön be, az szubjektív dolog.

Viszont ettől függetlenül az írót magát ennyiből nem minősíthetjük, főleg ha nem akarjuk figyelembe venni a körülményeket sem.
A körülmények a hirtelen felindult érzelmi állapot. És ebből fakadóan a szándékosan alpárira és gúnyosra sikerült írás.

Persze azt írod, ez lényegtelen.
"A becopyzása már nem fogható hirtelen felindulásra. Innentől kezdve pedig ez a körülmény - hogy eredetileg hirtelen felindulásból írta - tökéletesen lényegtelen."

Na, de akkor ezek szerint te az alapján ítéled meg, amit 3.-ra írtam. Miszerint, hogy ő ezt ide bemásolta. Ergo, gondolkodhatott volna előtte, hogy lehet ez mégse illik ide.
De ez megint más dolgokat vet fel, megint egy más nézőpont.
Itt szerintem az a gond, hogy sokan túl komolyan veszik a blogout részt. Pedig ez nem egy irodalomjegyzék. Vagy mi a szösz. :) Nincsenek alapvető stilisztikai / minőségbeli követelmények az írásokat illetően. Egyedül az alapelvek. Sok embertől láttunk már szenny írást a blogouton, szükségtelen ezt túldramatizálni.

"annak a szempontjából, hogy milyen is ez az írás, abszolúte lényegtelen, hogy a másik félnek, akiről az írás szól, milyen volt a stílusa, viselkedése, akármilye."

Igazad van, az írás szempontjából mindegy is, de az író megítélése szempontjából már nem.

"Szerintem a legtöbben nagyon visszafogottan, óvatosan célozgatva próbálták ezt a dolgot körülírni, amit én kissé nyersebben írtam le."

Okés, ez is igaz. Kevés a nyers megfogalmazás. De ettől függetlenül (igaz én se olvasok minden hsz-t, de) az elmúlt ~ 40hsz pusztán a nő megítéléséről szól, és már semmi köze a témához. Amiről szerintem szintén lehetne mit beszélni, ha eltekintünk az alpáriságtól és a stílustól.
Mert szerintem igenis vannak olyan szituációk, amikor az illetőt már nem lehet kulturált módszerekkel észhez téríteni. Mondjuk, ha egy vad idegen megpofozná egy kedves rokonodat, utána te se próbálnák rávenni a bocsánatkérésre, hanem behúznál neki egyet szó nélkül. Legalábbis én biztos ezt tenném.

Szóval a darabokra cincálást úgy értettem, hogy már vagy 40hsz óta egyáltalán nem a témáról szólnak az események.

@Jhonny06:

"De helyesírás alapján. Most ugyanaz ellen próbálsz érvelni, amit Te magad is állítasz."

Tévedés. Én azt állítottam, hogy azok az emberek nem egy írás alapján lettek megítélve. Persze ugyan azon oknál fogva - helyesírás, stílus - , viszont itt egyből az író női személye lett kétségbe vonva. Amit enyhén túlzásnak érzek.

(#95) Eastman válasza Vakegérke (#93) üzenetére


Eastman
őstag

Ha megcseréljük a nemek szerepét...

Azokat nem kell megcserélni, már maguktól meg vannak cserélődve. Lehet, hogy fogamzásgátlókból, a vizelettel az ivóvízbe kerülő rengeteg hormon okozza, lehet, hogy ez a kor ilyen. Fiús lányok, lányos fiúk. Megtalálják majd egymást, gond nem lehet.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#96) brownus


brownus
veterán

úristen mennyi álszent köcsög jött észt osztani, meg megmondani, hogy ki a NŐ és ki nem és, hogy mikor lesz nő a NŐ. lol.

kik vagytok ti, Müller vagy Csernus?? kicsit túl dimenzionáljátok ezt a cikket! káromkodni jó, ki kell beszélni/adni magadból a feszültséget.

akik itt lehurrogták Lorient, biztos még egy hülyézés után is elmormolnak egy miatyánkot... ;]

(#97) Eastman válasza brownus (#96) üzenetére


Eastman
őstag

Ez azért elég konkrét... Boxoljuk le!

Miatyánkot hülyézés nélkül is elmormolok naponta, de ez más kérdés.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#98) mephi666 válasza brownus (#96) üzenetére


mephi666
nagyúr

a fenébe... lebuktam, én vagyok csernus doktor... pedig még meg sem szólaltam, csak olvastam a dolgokat ;]

sokminden elhangzott és leginkább SztenMárs mondandójával értek egyet: "ne ítélj, hogy ne ítéltess"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99) brownus válasza Eastman (#97) üzenetére


brownus
veterán

box, hol? vágom, megyek..

azt nem értem, hogy a lány ír egy blog bejegyzést, ami nem tetszik pár embernek és megmondják neki, hogy hogyan éljen, hogyan viselkedjen!? kiknek képzelitek magatokat?

annyi elég lett volna tőletek, hogy nem tetszik az írás, és csókolom! de itt többen elkezdtetek nevelőt, meg mitudomén mit játszani, semmi közötök hozzá. meg ha annyira nem tetszik, hagytátok volna abba két sor után...

egyébként a blogján vannak szép írások, egy másik arcát mutatja meg!

[ Szerkesztve ]

(#100) #72042496 válasza Szten Márs (#84) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ismerni nyilván nem fogjuk, egy erős benyomásunk viszont lesz róla (róluk).

LadyLorien:

Nekem sem az őszinteséggel van bajom, sőt, az becsülendő. A stílus nem tetszett, de már aludtam rá egyet és ennyi, részemről túl vagyok rajta. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.