Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) Khaal válasza EczkE (#18) üzenetére


Khaal
őstag

Egész pontosan Hauser MP-480 a neve a gépnek, 12.990.- forint volt. Vaterán van olcsóbban is, de ahogy néztem garancia és tartozékok nélkül. Ebayről biztos be lehetne szerezni jó olcsón, mert a Hauser szerintem csak felcímkézi a magyar piacra.

-320x240-es felbontású 2.8"-as kijelző (meglehetősen gagyi betekintési szögekkel, de korrekt fényerővel)
-Zenelejátszó: MP3,WMA,AAC plusz persze wav és midi, van id3 alapján szűrés, lehet lejászási listákat csinálni, előadó/ albumcím alapján szűrni, többfajta eq beállítás, kézi 5 sávos is, valamint szabadon konfigurálható SRS mód (3d hatás, trubass...stb)
-Videolejátszó: MP4 és ASF, konvertálóprogramot adnak hozzá, de simán rámásoltam egy youtuberól szedett flv fájlt konvertálás nélkül és azt is akadás nélkül játszotta (gondolom ez erősen felbontás és kódolás függő), bele lehet tekerni, könyvjelzőket rakni..stb, egész korrekt
-Képnézegető: JPG,GIF,BMP,PNG a 320x240-es képek jól néznek ki rajta, nagyobb felbontásúakat nem próbáltam, ezeket is elég lassan tölti be
-Kamera: 0.3 megapixel (van ahol 1.3 mpixelt írnak és a 2048x1563 képméret is beállítható, de ezzel csak a fájlméret lesz nagyobb, a képek ugyanúgy használhatatlanok, egy alap 4-5 éves vga kamerás mobil is szebb képeket csinál)
-Videofelvétel: ugyanolyan ótvar mint az állóképeknél, sok értelme nincs, használható webkameraként is pc-re kötve, de sok értelme ennek sincs ilyen képminőség mellett
-e-book olvasó: csak txt-t tud, de állítható a betűméret, alapszinten használható
-Diktafon: egész korrekt hangminőség, mp3-ba is tud menteni, rádióadás is felvehető vele
-Beépített hangszóró, kb. amire számítani lehet, meglehetősen gagyi és 2/3-nál nagyobb hangerőn torzít mint atom
-2gb beépített memória, sd/mmc kártyával bővíthető (ezt még nem próbáltam, de a számítógépre kötve külön meghajtóként látszik a kártyaolvasó)
-a hozzáadott rca kábellel tv-re köthető (még nem próbáltam)
-a dobozban található fülhallgató kritikán aluli, ipari hulladék minőség
-usb-ről tölthető és adnak hozzá egy usb csatis hálózati adaptert is

És a lényeg: 8/16 bites játékok támogatása
A 16 bit az inkább marketing szöveg, a netről gyorsan összecsipegett snes (.smc) játékok kb 1/4-e működött csak és azok közül is a legtöbb masszívan szaggatott sajnos.
A nes játékoknál viszont 10 ből 9 tökéletesen ment, néha kisebb grafikai hibák voltak, de ami elindult, azzal nem volt komoly gond leszámítva hogy a gombok néha furán működtek (le-fel irány vagy a/b gomb felcserélődött és hasonlók). Elvileg játékonként külön el lehet menteni a billentyűzetkiosztást, szóval ez könnyen orvosolható.

A külseje a létező leggagyibb fröcsöntött fényes műanyagból van, az ujjlenyomatokat hihetetlen hatásfokkal gyűjti, a slide elég masszívnak tűnik (most még), a gombok viszont állati kemények, hosszú távon rém kényelmetlen nyomkodni őket.
Beépített akksija van, ha jól emlékszem 1500mAh körüli. Elvileg 3-4 órát bír játékokat futtatva, én kb egy órát próbálgattam eddig a funkciókat az akksikijelzés lement 3-ról 2 vonalra, ennél pontosabbat nem tudok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.