Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Egyáltalán nem értelmetlen kategória, hiszen a gyerek inkább ezt tegye tönkre mint a "java képes csúcsmobilt".

Régen nekem is volt ilyen kvarcjáték csak az nem votl színes és csak pár játékot tudott.
De nagy hangulatú volt.

(#2) danih válasza Lotusomega (#1) üzenetére


danih
addikt

Hehh, ez nem kvarcjáték...
EZ a kvarcjáték

:D

[ Szerkesztve ]

(#3) deicide válasza danih (#2) üzenetére


deicide
veterán

Nekem ilyenem volt:

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4) danih


danih
addikt

Megtaláltam a pontos típusát, milyenem volt:

"Igra na ekranye", azaz "Játék a képernyőn" az Elektronika jóvoltából!
Mekkora fless, a hangját is hallom még a fülemben, főleg azt a hangot amikor a farkas elkapja a tojást a kosarával, KVÁINGG - áh ehhez a fílinghez szerintem legalább 30-nak kell lenni :)
Kb ilyen volt

[ Szerkesztve ]

(#5) hcl válasza danih (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, 2010-es igényekhez igazítva, úgy értendő a "kvarcjáték" :)

Amúgy kúlosak ezek a cuccok, mármint a régi kvarcjátékok - nekem sosenem volt, de elég sok megfordult kezeim közt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Penyus válasza hcl (#5) üzenetére


Penyus
senior tag

Jaja regen a suliban kezrol kezre jartak :) Nekem volt bezbolos meg boszorkanyos. Meg persze kesobb a tetris mikor bejott.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#7) Khaal


Khaal
őstag

Pont tegnap vettem egy hasonló cuccot a nővérem fiának. Folyton lemerítette a szülők mobiljának az akksiját a játékokkal, egy alsós általános iskolás gyereknek meg felesleges még egy mobil.

Ez a kütyü 13 ezer forint volt és van benne szinte minden: zene és videó lejátszás, diktafon, fm rádió, képnézegető, e-book olvasó, vga kamera video felvétel lehetőséggel, lehet használni webkameraként, rá lehet kötni a tv-re is és persze a lényeg: a beépített emulátornak köszönhetően futnak rajta a régi nintendo játékok (elvileg super nintendo is, de ezt még nem próbáltam).
Az árához képest igencsak korrekt ez a szolgáltatáskínálat, van benne 2gb beépített memória és a kijelzője se túl kicsi (2.8"), valamint sd kártyával lehet tovább bővíteni is a memóriáját.

Nyilván valahol spórolni kellett, így a kamera elég ótvar képeket tud csak csinálni, a gombok jó keményen járnak, a csúszka nyökögős, és persze az egész a leggagyibb fröccsöntött műanyagból van. Viszont adtak rá egy év garanciát. :K

(#8) TOM!K@ válasza danih (#4) üzenetére


TOM!K@
tag

hogy én ezzel milyen sokat toltam. csak aztán valahogy elkeveredett... valaki tud ilyet szerezni működőképeset? :D

(#9) Enton


Enton
addikt

A testvéreimmel együtt nekünk is kijutot az ilyen jóféle játékokból.
Volt teniszes, valami búváros/horgászós, meg valami autos is volt.
De mindig az volt a baja, hogy sec perc lemerült a kis gombelem benne, nagymamám már nem talált otthon semmit, amiben olyan elem lenne.
Jókat lehetett vele játszani, hamar leváltódtak a következő generációra a tetrisz játékkonzolra. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#10) danih válasza TOM!K@ (#8) üzenetére


danih
addikt

Nem könnyű. Meg kéne nézni, van-e utángyártott, el tudnám képzelni. Eredetit lehet néha találni aukciós oldalakon. Természetesen orosz oldalakon több van, ott olyan 7000 Ft körül megy (az eredeti)!

[ Szerkesztve ]

(#11) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"Mindenesetre meglepő, hogy ez a játékkategória még egyáltalán létezik, a JAVA játékokat futtató csúcs-mobiltelefonok korában."

LoL nem tudsz te semmit ;)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jók is voltak ezek. :D

(#13) hcl válasza Dr. Romano (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Segítséééég :D

@Khaal : 13 ezer? Az azért egy kissé többet tud, úgy már nekem is kéne annyiért.
Ez a kis cucc mondjuk akkor tuti nem kerül annyiba.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) XuChi


XuChi
addikt

Nekem valami vonatos baromság volt ilyen felnyitható hangszóró (kijelzővédő is egyben) szerűséggel.

Ez volt az :DDD. Atyám mennyit nyomtam. Én voltam a suli ásza :D

(#15) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett :)

"There is nothing permanent except change"

(#16) Jofi81 válasza danih (#4) üzenetére


Jofi81
őstag

Ilyenem volt nekem is! :) Aztán később jött a tetris-őrület, egy karácsonyra kettőt is kaptam. :D

(#17) Khaal válasza hcl (#13) üzenetére


Khaal
őstag

A 100 játékos verzió 10 ezer volt, a 80 játékos pár ezerrel olcsóbb ha jól emlékszem, de ez a 13 ezres cucc sokkal jobban megéri szerintem, igaz most akciósan adják.

(#18) EczkE


EczkE
addikt

Jó kis cucc és szerintem az 100 játék nem is olyan kevés. :N

Khaal: tudnád linkelni, hogy mit vettél? :)

Asszem mindenféleképpen!

(#19) szumo


szumo
senior tag

Nekem foci kapusos volt!
Fú mennyit nyomattam vele.
Ebben a melegben jólesett ez a kis írás, ha nem is kifejezetten kvarcjáték mát az a készülék, nekem tetszett ez a kis múltidézés.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#20) hcl válasza Khaal (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk 10 az kissé akkor sok... Egy 5-6 ruppóért már sztem korrekt lenne.
Meghát, kinek mennyit ér meg, hogy a gyerek nyugton maradjon :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) doc


doc
nagyúr

nekem egy autos volt (az annyira elterjedt, haromsavos verziobol), imadtam, tankolas ahol szamkombinaciokat kellett kirakni, stb, nagyon jo volt :)

azota kicsit komolyabbra valtottam, jelenleg egy GPH WIZ tokeletesen elegedett es boldog tulajdonosa vagyok, gyakorlatilag az osszes letezo 8 bites gep/konzol emulalhato rajta, sot meg Playstation emulator is van hozza (bizonyos jatekok teljesen korrekt sebesseggel mennek), meg a Linuxos, teljesen nyilt platformnak koszonhetoen sok nativ jatek (pl. Quake 1-2, Descent, stb)
veszhelyet eseten film/zenelejatszonak is teljesen jol hasznalhato

asszonynak egy Dingoo-t vettem, egyreszt mert olcsobb volt :DDD masreszt meg ez TV-re is kotheto, igy tenyleg olyan az elmeny mint egy eredeti Nintendoval

a heten meg nyertem egy Caanoo-t :P mar nagyon varom hogy megjojjon, remelem tenyleg ideer (addig ugysem hiszem el, mig a kezemben nem tartom :D)

(#22) mexicanraven válasza danih (#4) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

A képernyőn van egy rajzfilm szereplő, nem tudod melyik meséből van?
Mintha két ilyen farkas jellegű lény rémlene akik cigiznek?! :F
Másnak is rémlik?

when the sun shines, we'll shine together

(#23) doc válasza mexicanraven (#22) üzenetére


doc
nagyúr

ez a 'No megallj csak!' cimu orosz sorozat, a farkas folyton csesztette szegeny nyulat, kb olyan 'orosz Tom & Jerry', jo volt :R

(#24) danih válasza doc (#23) üzenetére


danih
addikt

Pontosan, "Ну, погоди!" magyarul a köznyelvben "nupágágyí"-ként rakódott le.
Linkelek egy random részt, katt ide.

(#25) mexicanraven válasza doc (#23) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Köszi srácok, szép emlékek jutottak eszembe! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#26) gybazsi válasza Dr. Romano (#11) üzenetére


gybazsi
senior tag

Ez azért nagyot üt. :C

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#27) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

gyerekek szeretik az egyszerű játékokat,nem a felbontás fogja őket érdekelni.

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#28) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Nálunk is lehet kapni, csak Alcor Fun néven fekete színben, kicsit gömbölyűbb házban. 9.990 Ft. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#29) Samus


Samus
addikt

Nekem egy ilyenem volt:

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) doc válasza Samus (#29) üzenetére


doc
nagyúr

Oil Panic - mostanra aktualissa valt :DDD

(#31) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Váó, de jó téma! :)

Az én kvarcjátékaim az alábbiak voltak:
- Donkey Kong (Nintendo Game & Watch sorozat)
- Lovely Panda (Casio)
- Orosz csodák (szakácsos, búváros)

Megvan a mai napig mind.

Egyik általános iskolai havenak volt 3 képernyős kvarcjátéka, azt nagyon irigyeltem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#32) hcl válasza idkfaiddqd (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De mivel a cikk nem gyerekeknek szól, hanem a Logout usereinek, titeket érdekelhet :)

@28 Mulderpapa : Érteni.
Ez Szlovákiából volt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) PierNight


PierNight
aktív tag

jó kis cucc de nem 10 ezerért :)
ezért kell elősször mindent az interneten csekkolni, hogy mennyibe kerül,sokat lehet spórolni.
ugyan ez 4500ér van aukciós portálon.
a csúszkás kamerás csoda meg 7900ért :)
a boltok rengeteg pénzt rátesznek a cuccokra sajnos :(

(#34) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Jó döntés volt elolvasni a cikket, hiszen eszembe jutottak a régi szép emlékek.
Nekem is voltak igazi kvarcjátékaim, az egyik - neonzöld, vadászrepülőt formázó, kapus - még mindig megvan, a másik sajnos rég elkeveredett.
A még ma is meglévő kvarcjátékot évekig, általános iskolában reggeli ébresztésre is használtam.
Aztán persze volt nem egy tetriszem is, de azok valahogy sohasem nőttek annyira a szívemhez...

Köszönet a nosztalgiaélményért, a tesztelt gép sajna nem mozgatta meg a fantáziám.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#35) XuChi


XuChi
addikt

Na ezek voltak még nekem.

Meg volt egy olyan amit a Moszkva téren vettünk és a kijelzőt lehetett cserélgetni. A kijerlző volt maga 1 játék. 3 volt hozzá. Autós, repülős, és motoros.

Ezeknek a hangjaival kb őrületbe kergettem apámékat akik már a végén elkobozták a kvarcjátékaimat :DD

(#36) XuChi


XuChi
addikt

Na ez meg a game boy korszakban volt nekem. Mindenki GB-vel rohangált én meg ezzel a kinai csodával :D.

Egész Budapesten 1 helyen lehetett játékot venni hozzá, de ott is összesen 5db volt hozzá.

A kijelzőt be lehetett dönteni :D. De hogy miért volt az jó nem tudom :D.

Kb 3 hónapig kötött le. Utána addig nyúztam apámékat amíg csak megjött az én GB-m is németből egy Super Mari Land és egy Tetris társaságában :DD

(#37) Thome


Thome
addikt

Irigyellek benneteket!

Nekem ugyan volt kvarcjátékom, de elem híján soha nem használtam, mert mire odajutottam volna, hogy elemet tegyek bele (gombelem f*ck), addigra valahova eltűnt... :(

(#38) Cyberbeni válasza Samus (#29) üzenetére


Cyberbeni
addikt

nekem is :DD

(#39) danih válasza XuChi (#36) üzenetére


danih
addikt

Loááál nekem is volt ilyenem!
Emlékszel hol lehett játékot bele venni? Ha tényleg csak egy helyen, akkor az a Párizsi Nagy Áruház lesz, vagy közvetlenül mellette :)
Dönthetősége király volt... A kedvencem egy robotos sideway scroller volt :DDD
Videó

[ Szerkesztve ]

(#40) Vasgar


Vasgar
csendes tag

Hmmm....pont ilyen gépe van nőmnek, 5 ezer volt egy áruházba (egy hónapja), amelynek üzletpolitikai okokból nem árulhatom el a nevét.

Az cseppet idegesítő volt, hogy a hátulját csavarral rögzítették, nem tudtam rögtön kipróbálni. Ugyanebbe az áruházba német biciklilámpacsodákat vettünk, az pölö nem működött, visszavittük......azt hittem ezzel a mütyürrel is így járunk.

http://vasslajosblogja.blogspot.com/

(#41) Gude


Gude
senior tag

VAdászos kvarcjátékom volt.Ha jól emlékszem 4 állásból lehetett lőni a madarakat :DD Képet sajnos nem találtam róla

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#42) T0rnad0 válasza TOM!K@ (#8) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nekem még van otthon ilyen, meg kellene nézni működik-e :)
Aki ki akarja próbálni és van Androidos telója: Russian Eggs
Pont ilyenem van, nem a piros:

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#43) KillHates válasza deicide (#3) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor Te sem vagy egy mai csirke! :D
Nekem a doboz pakolós Luigi és Mario volt.
A végére úgy begyorsult hogy játszhatatlan volt már :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44) danih


danih
addikt

Ez a srác ivott

(#45) Khaal válasza EczkE (#18) üzenetére


Khaal
őstag

Egész pontosan Hauser MP-480 a neve a gépnek, 12.990.- forint volt. Vaterán van olcsóbban is, de ahogy néztem garancia és tartozékok nélkül. Ebayről biztos be lehetne szerezni jó olcsón, mert a Hauser szerintem csak felcímkézi a magyar piacra.

-320x240-es felbontású 2.8"-as kijelző (meglehetősen gagyi betekintési szögekkel, de korrekt fényerővel)
-Zenelejátszó: MP3,WMA,AAC plusz persze wav és midi, van id3 alapján szűrés, lehet lejászási listákat csinálni, előadó/ albumcím alapján szűrni, többfajta eq beállítás, kézi 5 sávos is, valamint szabadon konfigurálható SRS mód (3d hatás, trubass...stb)
-Videolejátszó: MP4 és ASF, konvertálóprogramot adnak hozzá, de simán rámásoltam egy youtuberól szedett flv fájlt konvertálás nélkül és azt is akadás nélkül játszotta (gondolom ez erősen felbontás és kódolás függő), bele lehet tekerni, könyvjelzőket rakni..stb, egész korrekt
-Képnézegető: JPG,GIF,BMP,PNG a 320x240-es képek jól néznek ki rajta, nagyobb felbontásúakat nem próbáltam, ezeket is elég lassan tölti be
-Kamera: 0.3 megapixel (van ahol 1.3 mpixelt írnak és a 2048x1563 képméret is beállítható, de ezzel csak a fájlméret lesz nagyobb, a képek ugyanúgy használhatatlanok, egy alap 4-5 éves vga kamerás mobil is szebb képeket csinál)
-Videofelvétel: ugyanolyan ótvar mint az állóképeknél, sok értelme nincs, használható webkameraként is pc-re kötve, de sok értelme ennek sincs ilyen képminőség mellett
-e-book olvasó: csak txt-t tud, de állítható a betűméret, alapszinten használható
-Diktafon: egész korrekt hangminőség, mp3-ba is tud menteni, rádióadás is felvehető vele
-Beépített hangszóró, kb. amire számítani lehet, meglehetősen gagyi és 2/3-nál nagyobb hangerőn torzít mint atom
-2gb beépített memória, sd/mmc kártyával bővíthető (ezt még nem próbáltam, de a számítógépre kötve külön meghajtóként látszik a kártyaolvasó)
-a hozzáadott rca kábellel tv-re köthető (még nem próbáltam)
-a dobozban található fülhallgató kritikán aluli, ipari hulladék minőség
-usb-ről tölthető és adnak hozzá egy usb csatis hálózati adaptert is

És a lényeg: 8/16 bites játékok támogatása
A 16 bit az inkább marketing szöveg, a netről gyorsan összecsipegett snes (.smc) játékok kb 1/4-e működött csak és azok közül is a legtöbb masszívan szaggatott sajnos.
A nes játékoknál viszont 10 ből 9 tökéletesen ment, néha kisebb grafikai hibák voltak, de ami elindult, azzal nem volt komoly gond leszámítva hogy a gombok néha furán működtek (le-fel irány vagy a/b gomb felcserélődött és hasonlók). Elvileg játékonként külön el lehet menteni a billentyűzetkiosztást, szóval ez könnyen orvosolható.

A külseje a létező leggagyibb fröcsöntött fényes műanyagból van, az ujjlenyomatokat hihetetlen hatásfokkal gyűjti, a slide elég masszívnak tűnik (most még), a gombok viszont állati kemények, hosszú távon rém kényelmetlen nyomkodni őket.
Beépített akksija van, ha jól emlékszem 1500mAh körüli. Elvileg 3-4 órát bír játékokat futtatva, én kb egy órát próbálgattam eddig a funkciókat az akksikijelzés lement 3-ról 2 vonalra, ennél pontosabbat nem tudok mondani.

(#46) XuChi válasza danih (#39) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor már 2 helyen :D. Mert a másik ahhol én (azaz akkoriban anyámék:D) vettem/ék a játékokat az a Margit Krt. budai oldal. Royal játékbolt. Az a bolt már akkoriban megszünk és azóta üresen áll az a bolt rész. A templommal szemben volt. A mostani egészség bolt mellett.

(#47) hcl válasza Vasgar (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

5000-ért azért elég korrekt sztem.

Többieknek köszi a dícséreteket :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) rudi


rudi
nagyúr

Nekem olyan volt, hogy repülő csészealjd ment jobbról balra, majd vissza és három pozícióba rakható ágyúval (két oldal és középen) kellett lelőni. Eleje kék volt, hátulja fehér. Nagyon szerettem, de sajnos nem találok róla infót. Asszem volt ugyanez kék helyett zöldben is, a klasszikus többsávos, autókerülgetős játékkal. Nem tud róluk valaki valamit?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) doc


doc
nagyúr

ja igen es volt egy tengeralattjaros is, ahol a hajokat kellett torpedoval kiloni, az is nagyon jo volt :)
plusz egy ismerosomnek egy bankrablos, az nagyon tetszett

(#50) themebuilder


themebuilder
senior tag

Volt GameBoy-om nekem is:

Kvarc játék az ez:
Lengyel piacon lehetett kapni, hegyekbe volt, a 90-es éve előtt ritka volt nagyon itthon

1 ilyen géppel hónapokig játszottunk

Brick Game (Nintendo Tetris klón)

Betiltott kvarc játék:

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.