Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

El tudom képzelni, hogy a Kínai gyárak esetleg tudatosan dobják piacra több néven, sőt eltérő áron is. Vannak vásárlók akik eleve nem mennek bizonyos ár alá, mert tartanak attól, hogy az olcsó egyenlő a gyenge minőséggel, mások pedig anyagi okokból nem tudnak/nem akarnak bizonyos ár felé menni. A Kínai gyárnak pedig csak az fontos, hogy mindegyiken legyen nyereség és minél többet adjanak el. Az is lehet hogy túl sokat gyártottak. A drágább termékhez tartozik egy márkanév, egy image, esetleg komolyabb support, rendes színes doboz, manual, szóval hozzáadott érték. Az olcsót meg egy fehér kartonpapírban árulják, vagy egy neylon zacskóban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) cabii


cabii
tag

Hali,
Mindenesetre jó tudni, hogy van ilyen. Már csak egy jó állványt kellene találni hozzá, és meg is van a következő beszerzendő tétel :)
Köszi az írást, nagyon jó volt.
Üdv Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#3) domi007


domi007
őstag

Hát Budapesti biztosan nem, de budapesti csak akad ;)

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem rossz. Lehetett volna kép fényképezőgéppel is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) zolka78 válasza cabii (#2) üzenetére


zolka78
senior tag

Igen, az állvány ügyön is rajta vagyok már. Bár azt nem akarom a Kínaiaktól rendelni. Azt néztem, hogy ami tényleg jónak tűnik állványból a Kínaiktól - és nem a nálunk is ismert, és beszerezhető márkákról beszélek - az bizony már drágább tétel, hogy onnan rendeljem, és a bizonytalanság egyenes arányban nő a dollárral.

(#3) domi007 Igazad van, sajnálom. Előre is elnézést kérek mindenkitől, de sosem tartottam jó helyes írónak magam :R

(#4) hcl Nem tudtam, mivel akkor nincs mivel fényképeznem.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#6) Apika válasza hcl (#4) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Akkor, ha tükörben fényképezte volna... Nekem is tetszett az írás... :K

(#7) Mr.Csizmás válasza zolka78 (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kínaiak is kisbetű :)

köszi a gömböctippet :R azt hittem hogy húzósabb ára van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) hcl válasza zolka78 (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az ilyesmit megoldom telefonnal ;) Azta az egy képet elbírja :)
Vagy ismerős gépével :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) zolka78 válasza hcl (#8) üzenetére


zolka78
senior tag

Én egy maradi gyerek vagyok. Nekem a telefon csak telefon. Se internet, se kamera, se zene, ezekre nem használom a telefont. Azt sem tudom, hogy milyen képet csinál a telefonom.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10) hcl válasza zolka78 (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én sem szeretek telefonnal fényképezni, de néha jól jön. :)
Én sem használok csillivilli ok7ostelefont, meg mobilnetet (mert drága), de az nem hátrány, hogy az MP3 lejátszó-zseblámpa-telefon-navigáció az 1db., mobiltelefon mretű eszköz a kezemben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Peter789


Peter789
senior tag

először azt hittem valaki végre gyakorlati tapasztalattal tud szolgálni, hogy érdemes e az ebay-ről gyanúsan olcsó gömbfej/lengőkar készletet venni autóhoz... :DDD

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#12) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Én is ilyet rendeltem, csak iShot felirat van rajta, kb. 8000 Ft-ból jött ki, bár kicsit erősebb forintárfolyam mellett. Rendeltem mellé olyan cseretalpat is, amiben egy fül van a csavaron, így könnyű behajtani. Viszont az enyém csak ránézésre kompatibilis az ArcaSwiss cseretalpakkal, pont nem lehet olyan szorosra húzni, hogy megfogja az Arca talpat, az mindig lötyög benne kicsit. Mondjuk a nagy kérdés a gömb anyagminősége, mert nagyon sok oldás-szorítás során azért tud deformálódni vagy kopni, de amennyit amatőrként használom, szerintem ez a veszély nem áll fent.
Üdv,

(#13) Nikla


Nikla
tag

Szia,
postaköltség hogy alakult?

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#14) zolka78 válasza Oldmobil (#12) üzenetére


zolka78
senior tag

Nekem 7400 forint volt. Egyébként az arcaswiss már egy teljesen más kategória, még csak nincs is ezzel kompatibilis gyors cseretalpa. A Benronak van valamilyen feje ami kompatibilis vele, de nem tudom melyik az. Nem hinném, hogy ez a gömb elfog deformálódni egy általános használattól.

(#13) Nikla Nem volt postaköltség. És nem is igen van olyan aki postaköltséget számol fel erre a fejre.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#15) Oldmobil válasza zolka78 (#14) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Persze, az Arca más kategória, de rengeteg Arca kompatibilis dolog van a piacon, ez amolyan kvázi szabvány (pl. hosszú cseretalp telékhez, vagy elcsúsztatható cseretalp 3D sztereó fotózáshoz) és az ember általában több talpat is használ. Ez a fej meg ránézésre teljesen az Arca rendszert követi, csak milliméterre nem...

(#16) zolka78 válasza Oldmobil (#15) üzenetére


zolka78
senior tag

Igen. Csak, hogy sem ez a fej, sem a Benro eredeti KS-0 gömbfeje nem szabványos az Arca talpakkal. A Benronak az újabb B sorozatú gömbfeje - ami a KS-0 sorozatot váltotta - kompatibilis az ArcaSwiss talpakkal. Valószínűleg ezért nem megy rá a talpad a fejre ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#17) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nekem is megtetszett ez a fej, valószínűleg rendelek majd egyet. Még egy picit lejjebb megy a dollár és akkor meg is rendelem.
Köszi, hogy írtál róla. :R

Harrrr!!!!

(#18) zolka78 válasza Ndruu (#17) üzenetére


zolka78
senior tag

Eredetileg 29$ volt az ára de a paypal egy picivel többet számolt átváltáskor mint a bankom. Így se volt vészes szerintem. Ha esetleg 30 forintot esne a dollár ára, ami már egy álom kategória nálunk, akkor se sokkal lenne drágább.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19) Ndruu válasza zolka78 (#18) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

28.99$-ért (6712Ft) sikerült megrendelni. Tavaszra ideér...
Most valami ünnepek vannak náluk, így az eladó is pihen, majd csak február 1-jén tér vissza.

Harrrr!!!!

(#20) zolka78 válasza Ndruu (#19) üzenetére


zolka78
senior tag

Igen ekörül mozog az ára, az iShoot feliratú szokott 35$ körűl lenni. Ennyiért szerintem nem kapni megbízható gömbfejet. Ha jól tudom most van a Kínaiaknál az újév, ez meg nagy ünnepük.

Közben annyit tennék még hozzá egy kicsit hátrány, hogy minden teljesen fekete. Ez az alsó részen üt vissza ahol a fokbeosztás van, és a bemarás az aljában jelölésnek. Nehezen látható, hogy hol áll a skála. Ezt orvosoltam egy fehér festék tollal.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#21) XtremLor válasza zolka78 (#20) üzenetére


XtremLor
őstag

Még jo hogy nem akartam semmit se rendelni...várhattam volna a csomagot.
Bőven megérte az árát, komoly összegeket tudnak kérni az eredeti kellékekért.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#22) Ndruu válasza Ndruu (#19) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Elsején adták fel a csomagot, ma pedig meg is érkezett. Nagyon örülök neki és egyelőre nagyon tetszik, bár még nem tudtam kipróbálni. Érzetre nagyon rendben van a minősége (ezt a fajtát rendeltem).

Harrrr!!!!

(#23) zolka78 válasza Ndruu (#22) üzenetére


zolka78
senior tag

Hát akkor szolgáljon ki jó pár évig, szerintem fog is :) . Ez egy az egybe olyan mint az enyém, csak van rajta matrica.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#24) Paandi


Paandi
csendes tag

Sziasztok!

Ha már gömbfej akkor olyan kérdésem lenne hogy ez alábbiról tudtok e valamit?
Teljes állványszett és nem néz ki rossznak :))
véleménye valakinek?
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Brand-new-Sinno-Professional-Portable-Colorful-fashion-Camera-Tripod-Ball-Head-X-2525G-C/793248712.html

Gábor

(#25) Balinov


Balinov
félisten

Szia zolka78,

ha megvan meg ez a fej, megtennel 1 szivesseget? Le tudnad merni, hogy mekkora a:

- gomb atmeroje?
- magassaga a fejnek?
- tubus atmeroje?
- sulya?

Szemezek egy hasonloval, csak az UK-bol jonne 29£-ert

Koszonom szepen
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26) Real_Necro válasza Balinov (#25) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gömb átmérője: ~36mm
Magasság: ~92mm
Tubus (gondolom külső átmérő): ~45mm, rögzítőknél a legnagyobb: ~88mm
Súly: ~40dkg

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27) Real_Necro válasza Balinov (#25) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egyébként van óccsóbban: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28) Balinov válasza Real_Necro (#26) üzenetére


Balinov
félisten

:R koszikoszi!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.