Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Somatom válasza E.Kaufmann (#100) üzenetére


Somatom
veterán

Én inkább nem akarom tudni. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#102) wody21 válasza bambano (#79) üzenetére


wody21
tag

Ezt kifejtenéd egy kicsit, mert az számomra sem újdonság, hogy átmentek sötétbe a németek, de miért sötétzöld az atom lekapcsolasa miatt visszaállni lignit füstölésre + az egész milyen hatással van az 50 Hz-re, az valahogy nem áll össze.

(#103) bkercso válasza E.Kaufmann (#100) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, miért, te mit szoktál letépni? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#104) #90088192 válasza bkercso (#103) üzenetére


#90088192
törölt tag

A hajamat :DD

(#105) E.Kaufmann válasza bkercso (#103) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Először "lelép"-nek olvastam, azt hittem dicsekszel, de csak én vagyok piszkos fantáziájú diszlexiás :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#106) nemlehet válasza wody21 (#102) üzenetére


nemlehet
őstag

Az 50 Hz-es kapcsolatot nem ismerem, de alapvetően környezetvédelemre való hivatkozással állították le az atomot, mert hogy jajj jajj de veszélyes, meg hova rakod a kiégett fűtőanyagot, mennyire szennyez.

Iszonyat pénzeket ölnek szél és napenergiába, csak ugye az a baj, hogy ez marhára drágítja az áramot és közben valamilyen alaperőmű kell, mert ezekkel nem lehet megoldani mindent. Szóval környezetvédelemre való hivatkozással sikerült drága és szennyező energia mixbe befektetni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#107) mephi666 válasza nemlehet (#106) üzenetére


mephi666
nagyúr

meg a lényeg, hogy az atomnál elég jól be lehet lőni, hogy milyen időszakban mekkora power kell... a kiegészítő energiaforrásoknál meg nehezen kiszámítható, hogy víz-/szél-/napenergiából mennyi fog jönni és ezt mennyi szénnel, vagy atommal kell megtámogatni... (nem annyi, hogy "na most felhős az ég, feltekerem 10 percre paksot") ...gondolom az 50Hz is atommal frankón belőhető, alternatív energiaforrásoknál pedig ingadozik rendesen

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#108) E.Kaufmann válasza nemlehet (#106) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért nem triviális pár millió évre eltenni a hulladékot, még a stabilnak tartott zárt sóképződményekben is volt példa vízbetörésre.
Valamint ami elromolhat az el is romlik egy halom példa volt rá.
Szerencsére a tapasztalatokat felhasználjuk és egyre biztonságosabb (és drágább lesz) a technológia. Én se zártam volna be az atomot, mert ha már ott van, olcsóbb még megerősített biztonság mellett is termeltetni, mint otthagyni (az elbontást már nem is mondom), de újat nem építettem volna ezen technikákkal. Kutatni kell, hogy lehet az elhasznált elemeket továbbhasználni és "ártalmatlanítani" (ha a sugárzás le is csökken, azért még sok nehézfém maradhat vissza), valamint más, szintén kevés visszamaradt radioaktív hulladékkal járó technikák fejlesztését támogatnám a németek helyében.

mephi666: az alternatív energiáknál nem küszöbölik ki ezt az inverterek, ahogy írták is mások? Vagy a sok kicsi pontatlanság összeadódhat? A feszültséget meg-megdobhatja, ami felharmónikusként meg nem tudom még milyen zavarként biztos jelentkezhet, de az alapfrekvenciára nem tudom, milyen hatással van.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#109) #90088192 válasza E.Kaufmann (#108) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem össze adódik, hanem a meddő teljesítmény iránya megváltozik, amire nem mindig van felkészülve az infrastruktúra. A másik a házi erőmű visszataplalas igen szigorú követelményeket támaszt, az invertertel szemben is THD 1% alatt, frekvencia tűrés +-1.5 Hz Sziget üzem érzékelése esetén instant lekapcsolas, COS fi 0.9 felett de csak pozitiv lehet (erre nem biztos, hogy pontosan emlékszem).

(#110) Polllen válasza nemlehet (#106) üzenetére


Polllen
nagyúr

Germany’s energy consumption and power mix in charts

On the climate benefit of a coal-to-gas shift in Germany’s electric power sector

Engem a félinfók is idegesítenek... ;]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#111) bkercso válasza E.Kaufmann (#105) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nincs szükségem dicsekvésre. :P :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#112) bkercso válasza nemlehet (#106) üzenetére


bkercso
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#113) Polllen válasza bkercso (#112) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem Budapestnek jót tenne, ha legalább lokálisan javulna a levegő minősége.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#114) nevemfel


nevemfel
senior tag

[link]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#115) bkercso válasza Polllen (#113) üzenetére


bkercso
nagyúr

:K
A megfelelő tömegközlekedés (ÉS kevesebb csöves), valamint a fával tüzelés elhagyása is jót tenne.
Meg államilag támogatott közösségi e-autózás Bp. és az agglomeráció között. De hova gondolok! Máshova kellenek az ezermilliárdok.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#116) erdey_a


erdey_a
őstag

az én agyamat az bacca fel, hogy a gmail egyik pillanatról a másikra "elfelejt" értesítést küldeni, ha értesítés nagyritkán jön is, hangot akkor sem játszik le.

és az is felszabja az agyam, hogy a tetves neten sehol nincs rá megoldás, mindenhol a kapcsold be a szinkronizálást, meg az értesítéseket, telepítsd újra stb. kezdetű baromságok vannak, mikor senki nem piszkálta a beállításokat (most is jól vannak), egyszerűen ma reggel úgy kelt fel a telefon, hogy nincsenek értesítések.
ugyanezt csinálta az előző telefon is. tehát nem telefon függő.
most tényleg szétbac az ideg.

(ugyanitt valódi megoldási javaslatot / linket szívesen fogadok)

Vérboci

(#117) bkercso


bkercso
nagyúr

Engem az is zavar, hogy már akkora %-ban vagyunk hülyék, hogy szinte biztosan lesz egy nagy humán-kihalási hullám. Nem látom, hogyan lehetne elkerülni, már csak azért sem, mert sérülékenyek és sűrűn csatoltak a globális rendszereink (power grid, internet, élelmiszertermelés, szállítmányozás, tőzsde stb.), ráadásul nagyon visszaélünk velük (pazarlás, nyerészkedés, álhírterjesztés, megfigyelés/elnyomás...).

Hiába a gyógyszerfelügyelet figyelmeztetése, az amerikaiak úgy nyelik a féreghajtót, mint kacsa a nokedlit

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#118) bkercso válasza erdey_a (#116) üzenetére


bkercso
nagyúr

Naponta indítsd újra a telefonod!
Nálam az ébresztő nem szól, ha ezt elfelejtem. (Nem telepítgtek szinte semmi, mégis 2 év után már hetente kellett restart, 3 év után meg már naponta.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#119) #90088192 válasza bkercso (#117) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én örömmel nézem, ha ez jó, akkor ki vagyok én, hogy ellent mondjak. Igaz senki nem mondta röhögés nélkül ki kell bírni. :DDD

(#120) mephi666 válasza bkercso (#117) üzenetére


mephi666
nagyúr

miért zavar, ha a hülyék elintézik magukat? :) régen ledobálták az életképteleneket a tajgetoszról, most pedig a hülyék darwin-díjra esélyesen megölik magukat... szerintem rosszabb, ha a hülyék ész nélkül nekiállnak szaporodni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#121) erdey_a válasza bkercso (#118) üzenetére


erdey_a
őstag

újraindítottam. 10 percenként. mégsem jelez.
töröltem már az adatokat, újratelepítettem a gmailt. ki-és beléptem a fiókba, össze vissza ki és be kapcsoltam már minden értesítési módot, akkumulátor kezelést, minden, ismétlem minden a világhálón elérhető és egyébként magamtól is kitalált módszert kipróbáltam. nincs. értesítés. rohadjon meg a gmail.

Vérboci

(#122) bkercso válasza mephi666 (#120) üzenetére


bkercso
nagyúr

A szoros csatoltság miatt: ha az infrastruktúra üzemeltetőinek - mondjuk úgy hasra - 20%-a elintézi magát, összeomlanak a rendszerek --> a többi élelem és energia nélkül marad --> pánik --> fosztogatás és káosz.

Egyébként meg a hülyeség az oktatás és kulturális események lerombolása miatt szaporodhat meg ennyire. Ezek miatt nem hallanak az emberek arról, milyen fontos a gyereknevelésben az érzelmi biztonség, odafigyelés. Mert se egymással, se magunkkal nem állunk már mélyebb kapcsolatban.
Az amerikaiak ezt korábban kezdték, és mint minden a nyugati kultúrában, ez is időbe tellik, míg eléri Európát - de eléri.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#123) bkercso válasza erdey_a (#121) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem lehet, hogy az alapértelmezett könyvtárról értesít csak, ami a "Fontos üzenetek", és nem a "Bejövő üzenetek"?
Csak ötlet...

Írj a gmail csapatának!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#124) mephi666 válasza erdey_a (#121) üzenetére


mephi666
nagyúr

már vagy 10 éve valami weather&clock widget-et használok és annak az órája soha nem szívatott még meg :) be lehet állítani több ébresztést, különböző napokra akár, a szundi is jól működik rajta

#122: mindig arról van szó, hogy túl van népesedve a föld... ezek az "életképtelenek" ha kiesnek a képletből, az szerintem evolúciós szempontból is pozitív :K ...de hát ilyen úgy se lesz, hogy 20% egyik reggelre kivégzi magát az extra adag féreghajtóval :D

ui: ja, féreghajtóra vissza... az a poén az egészben, hogy köztudottan a jó kondíció segítHET a különféle betegségek elleni harcban, mert jobban működik az immunrendszer... de hát ezért dolgozni kéne, hogy jobb kondiban legyen az ember, erre mit csinál a hülye amerikai (mert hát onnan indult ez a hullám)? elkezdi zabálni a féreghajtót, mert azt kitalálta az egyik, hogy az majd segít :C

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#125) #90088192 válasza erdey_a (#121) üzenetére


#90088192
törölt tag

Gyári visszaállítás volt e már?

(#126) erdey_a válasza bkercso (#123) üzenetére


erdey_a
őstag

minden lehetne, persze, csak ott bukik meg a dolog, hogy tegnap még jó volt, ma meg nem.
ma már 1 órát szántam rá és küldtem magamnak 50 teszt e-mailt, hogy melyik beállítással mit csinál, de semmi.
az előző telefonom is ugyanígy tűntek el 4 hónapja az értesítések. aztán egyszercsak visszajöttek. csak nincs időm kivárni, hogy egyszer majd jó lesz, mert így nem lehet dolgozni, ügyeket intézni, hogy nekem kell 2 percenként a telefonért nyúlni, hogy nem jött-e valami.
gyári beállítások visszaállítása maradt már csak, de az egy hétvégi meló, mire mindenről csinálok mentést, meg visszarakok mindent, szóval ezt egyelőre elvetem. meg hát nehogymár le kelljen bontani a házat és újraépíteni, mert nem szól a kapucsengő :D
dögöljön meg a gmail. :O

évekre visszamenőleg tele van egyébként ilyen problémákkal a net, csak valódi megoldás nincs

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#127) qnadam válasza Gargouille (#17) üzenetére


qnadam
veterán

színházi felvétel, három kamera (ebből az egyik egy harmincezres xiaomi akciókamera) hibátlanul együtt tud futni az egész előadás alatt, de a tascam és zoom hangfelvevők (96 kHz és 24 bit, szólval talán nem diktafon) simán elcsúsznak fél másodpercet egy negyvenperces felvonás alatt, pedig elvileg ezek precízebb szerkezetek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#128) qnadam válasza Käytöskukka (#23) üzenetére


qnadam
veterán

ott valami egyéb gyík lehet, nálam random ikeás faliórák tök stabilan tartják a beállított időt a félévente esedékes átállítások között.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#129) E.Kaufmann válasza bkercso (#117) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért a hypónál jobb választás ;] , lásd dr. narancshaj receptjét :W

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#130) bambano válasza wody21 (#102) üzenetére


bambano
titán

az kérdés, hogy miért ostobaság lignitet égetni atom helyett?
az megvan, amikor a sötétzöld környezetvédők tüntetnek az atom ellen, majd pár év múlva a mégsötétebbzöld környezetvédők követelik vissza az atomot? hát ez németország, meg a túlhájpolt ostoba liba merkel.

a következő a helyzet: Európa nagyobbik része egy darab elektromos hálózat. tehát nincs olyan, hogy a németeknél nincs áram, máshol van. ilyenek szoktak előfordulni, hogy amikor valamiért nem termelnek eleget a német "megújulók", akkor elkezdik európa többi részéből szipkázni az áramot (igen, tőlünk is), mert egy hálózat van, az áram meg magától keresi az irányt. ilyenkor mindenhol romlik az áram (teljesítményfaktor, frekvencia és társai), és ilyenkor más országok erőműinek kell beállni a rendszerbe, hogy ne omoljon össze. franciák gyakran szokták megsaccolni a német anyukák foglalkozását, főleg történelemkönyvek alapján...

ezt tetézi, hogy anno a németek beperelték kínát a napelemek dömpingárával kapcsolatban, amely pert jól el is vesztették, ahogy azt kell. azóta bírósági határozattal megerősített kínai áron árulják a napelemeket. értsd: drágán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#131) bambano válasza mephi666 (#107) üzenetére


bambano
titán

"meg a lényeg, hogy az atomnál elég jól be lehet lőni, hogy milyen időszakban mekkora power kell...": valójában az atomot nem lehet belőni.
egyrészt, mert a szabályozási ciklusideje viszonylag hosszú, bőven nem napon belüli.
másrészt mert az atom akkor gazdaságos, ha a zsinóráram igényt pont ki tudja elégíteni. atomot úgy kell használni, mint nálunk, hogy az atomerőmű mindig padlógázon megy, ami lapálykor nagyjából kielégíti az áramfogyasztást, csúcsban pedig beszáll a többi erőmű is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#132) E.Kaufmann válasza bambano (#131) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vagy röviden alaperőmű :)

Angi néni meg nem ostoba, csak politikus, sajnos. Vagy NDK-ban puszira adtak fizikus diplomát?
Olyan heves ellenszenved van vele (meg sokan másokkal). Talán miatta nem jár jól a Levis rádiós ébresztőórád? ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#133) qnadam válasza bkercso (#86) üzenetére


qnadam
veterán

szinte pont 11 éve mutogatták körbe egy látogatáson a mavir központját, akkor éppen 49,99 Hz környékén futott a hálózat (két képen látszik a kijelző, egyiken 49,989 van, a másikon 49,992). viszont akkor még talán nem volt így szétzilálva a németek termelése.

egyébként már attól is csúszhatnak a hálózati frekvenciát használó órák, hogy pl szerbia és koszovó balhézik egy kicsit

itt meg még grafikon is van arról, hogy az ilyen órák épp mekkora csúszásban vannak, itt meg valós időben lehet nézegetni az aktuális frekvenciát.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#134) bkercso válasza erdey_a (#126) üzenetére


bkercso
nagyúr

email klienst is használhatsz. Abban több email-címet is beállíthatsz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#135) qnadam válasza erdey_a (#126) üzenetére


qnadam
veterán

energiatakarékos, akkukímélő és egyéb szörnyeteg beállítások?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#136) bkercso válasza qnadam (#128) üzenetére


bkercso
nagyúr

A 25°C-on pontos óra 40°C-on is havi 1 percen belül kell maradjon még egy átlagos olcsó kvarckristállyal is. (Ez 20ppm frekvencia-eltérés.)
[link]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#137) UnA válasza erdey_a (#126) üzenetére


UnA
Korrektor

Nézd egy másik szempontból: végre nem kell a folyamatosan érkező értesítésekkel foglalkozni, akkor nézed majd meg a leveleket, amikor tényleg fontos ;)

Igazából senki sem olyan fontos ember, mint ahogy magára gondol, csak egyszer kell kipróbálni, és látni fogod, hogy nem omlott össze a világ. Tapasztalatból mondom...

(#138) zitrone88 válasza erdey_a (#126) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Az akkumulátor használatát sok telefon "tanulja", ezért gondolhatja úgy, hogy altatja a gmail alkalmazást. Add hozzá a soha nem alvó alkalmazásokhoz a gmailt, ha ez nem oldja meg a problémád, akkor szerintem semmi, bele kell törődni :(

És itt megjegyeznék két topikba vágó dolgot. Az egyik, hogy fenti részt off-ba alartam tenni telón, írás közben nem látom, hogy sikerült e, látszólag nem.

A másik, hogy tök utálatos, hogy az android értesítéseket egyszer kilövöd, és nem tudod visszanézni, ha véletlen volt, 'szhatod.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#139) D1Rect válasza erdey_a (#126) üzenetére


D1Rect
félisten

A focus mode nálam alapból azt jelenti, hogy le van lőve a wifi és a mobilnet.
Így aztán írhat bárki bármit. :)
Nem tudok figyelni, ha minden pittyeg, villog, csilingel.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#140) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Most pont fogtam ilyet. Kínai Arduino, óránként 0,3s eltérés. Az pár nap alatt egy perc :D
Az "eredeti" Arduino eltérését mérte egy csóka, az kijött ilyen 0,0000... kicsire. CSak az 5000Ft/db... :(
A GPS-hez nagyon nem lenne hülyeség szinkronizálni.

Amúgy a mezei gagyi elektronikus meghajtású órák sem mindig jobbak ennél.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#141) shady9027 válasza erdey_a (#126) üzenetére


shady9027
csendes tag

Tudom, nem a legszuperebb megoldás. De akinek ez munkaeszköz és fontos, hogy minden jól menjen, annak javasolni szoktam, hogy ilyenkor, de legalább évente vegyen egy friss modellt. A régit le lehet adni boltban, meghirdetni hardveren vagy máshol. Ajándékozni családban vagy azon kívül. - ezzel foglalkozom

Panaszt sokat hallok, de 2-3 éves mobileszköz nem megbízható.
A gyártók 2 évnél tovább nem frissítenek, kivéve Apple termékek :(

#138 igen! Ez okozza a legtöbb bajt.

[ Szerkesztve ]

P.ü.-t írj, azt látom is! :)

(#142) hcl válasza shady9027 (#141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Panaszt sokat hallok, de 2-3 éves mobileszköz nem megbízható."
Az SE 2016-om 5 éves, és megbízható.
A Samsung S5-öm megbízható - csak rendes kijelzőt nem kapok rá.

Mutogatni való hater díszpinty

(#143) #90088192 válasza hcl (#142) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ne is keress, igy nem fogod latni amikor nem megbizhato :DDD

Tartsd kikapcsolva, ugy meg tovabb birja az akkumulator is benne. ;]

(#144) hcl válasza #90088192 (#143) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Van rajta, csak hát... ramaty. És sokat fogyaszt, mert nem OLED.

"Tartsd kikapcsolva, ugy meg tovabb birja az akkumulator is benne. "
Tééényleg :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#145) erdey_a válasza shady9027 (#141) üzenetére


erdey_a
őstag

de ez egy max fél éves telefon...

Vérboci

(#146) shady9027 válasza erdey_a (#145) üzenetére


shady9027
csendes tag

Az nagyon nem szuper.
A Guglival amúgy én is pont így állok. Néha jelez, néha nem. És egyre többet kell figyelnem a határidős emaileket. Más kliens telepíthető. De nem a k!b@szott Guglira épül a telefon? Legalább az jó lehetne :))

P.ü.-t írj, azt látom is! :)

(#147) vince


vince
őstag

Lazán kapcsolódva a témához, két, szerintem érdekes cikk az európai áramhálózattal kapcsolatban:
Késik az ébresztőórája? Az európai villamosenergia-rendszer a ludas! (#133-ban qnadam által linkelt ng cikk témájáról, magyarul)
A magyar határtól 50 kilométerre szakadt szét Európa villamoshálózata (ez pedig az idén, január 8-án történt rendszerbomlásról szól, ami során Európa villamos hálózata egy szűk órára kétfelé vált)

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#148) E.Kaufmann válasza vince (#147) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Igen, bár a németek meg vannak említve, de egyikben sem ők voltak a hunyók, a másik, hogy lehet, érdemes lenne már elgondolkozni a HVDC-n. Wiki szerint pl a nagyobb szinkronzónák között ma is van már használatban Európában is. Nagy hátránya, az "egyszerűbb" trafók tömeges cseréje és a korrózió. Persze tudom, a terhelés elosztás/megosztás így se lenne triviális, de van sok előnye is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#149) Fecogame válasza Polllen (#41) üzenetére


Fecogame
veterán

Hát pedig... Jóvanazúgy! :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#150) Lenry válasza erdey_a (#121) üzenetére


Lenry
félisten

ezt nálam is csinálta, törölni kellett a GMail app adatait és újra felvenni bele a fiókot, akkor pár hónapig megint jó volt.

ennek köszönhetően b*sztam majdnem földhöz a telefonomat, amikor megrendeltem valamit egy pesti boltból, megjött hogy mikor mehetek érte, kivettem aznapra szabit, vettem egy pályamatricát, és már majdnem elindultam, amikor beugrott, hogy a legutóbbi rendeléskor mintha jött volt egy plusz visszaigazoló email, amire most nem emlékszem.
megnyitottam a GMail appot, és ott figyelt előző nap óta a "bocs, ne gyere, elfogyott, amit szeretnél" email.
kissé felcseszett a dolog.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.