Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) Mister_X válasza BomiBoogie (#70) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem szeretem az efféle vicceket, most akkor potyára jelentkezett 44+x ember :DDD ;] (x=N)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#104) Zoja™ válasza Kalandor (#95) üzenetére


Zoja™
őstag

Szerintem nagyban megkönnyítené a választást és egyben a betanítást is, ha mondjuk egy ,,próbamunkát" szétosztanátok a jelentkezők között.
Mindenki kapna egy alapcikket és némi iránymutatás után engedni, hogy önállóan megoldják a feladatot.
Aztán meghatározott időre mindenki vissza küldené nektek a cikkeket, így már fel is mértétek a jelentkezők képességeinek nagy részét.

(#106) BBéci válasza Zoja™ (#104) üzenetére


BBéci
titán

A korrektori munkához kell adottság is. Aki folyamatos hibakereső üzemmódban működik, mint én, az hatékony korrektor lehet. Persze vannak hátrányai is a mindennapi életben. Tudnak érte utálni a családtagok, ismerősök. ;]
Félreértés ne essék, nem jelentkeztem, mert több éve korrektorként dolgozom, pénzért. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#107) bambano válasza Kalandor (#100) üzenetére


bambano
titán

"A Logout nem profitorientált oldal, ennek megfelelően szűkös erőforrásokkal gazdálkodik.": ez max. annyit jelent, hogy nem tudtok fizetni az erőforrásokért, de ettől még az erőforrás felhasználása ugyanúgy felhasználás, mint az itsh-nál.

"Nincs tréner": nincs??? egész pontosan te mit is csináltál volna, amikor nekem magyaráztad volna a korrektúrázást? az nem trénerség? ha most felvesztek egy embert, amikor te vagy valaki betanítja, az nem trénerség? hint: de. az más kérdés, hogy nem ez a "munkaköröd", nincs kiírva az irodád ajtajára, hogy hr osztály, tréner, mert nincs irodád se... de attól az még trénerség.

következő kérdés: akkor pazarlod az erőforrást, ha ugyanazt a témát három különböző alkalommal elmondod egy-egy új korrektor-palántának, vagy akkor, ha leültök négyen egyszerre és megbeszélitek?

na mindegy, az a te dolgod, hogy hogy intézed a feladataidat, nem akartam beleszólni, de a kérdéskör elméleti része ("vállalatfejlesztési tétel") az nem úgy van, ahogy mondtad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#108) psyho85


psyho85
aktív tag

Látom a T. fórumos pajtásoknak fingja fogalma sincs, hogy a felszín alatt hogy mennek a dolgok. Akkor meg kár okosnak lenni, meg elég bőséges erőforrásokkal rendelkező cégekhez hasonlítani egy nonprofit, közösségi kezdeményezést. Van egyébként egy írott how-to, ami alapján dolgozunk, a felmerülő kérdéseket pedig megbeszéljük, de ebből nincs olyan sok.

Van családom, munkám, gyermekeim, de ennek ellenére szakítok rá időt amikor csak tudok, mert egész egyszerűen jól esik egy formázatlan, igénytelen betűhalmazból elfogadható cikket készíteni. Részemről egyik nap megcsinálom a cikket, másnap ellenőrzök, ez önmagában 2 nap, meg mire hozzájutok, ez is lehet 1-2-X nap szintén. Én így adok annak a közösségnek vissza valamit, ami ellát olvasnivalóval, ez van. :)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#109) BomiBoogie válasza psyho85 (#108) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Íme, egy valódi korrektor!

Meg is érinthetitek! (Ha eljöttök a találkozókra, persze, DE NEM KÖTELEZŐ!!!NÉGY44!) :DDD

(#110) fi:zi'k válasza BomiBoogie (#109) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#111) Zoja™ válasza BBéci (#106) üzenetére


Zoja™
őstag

Bár soha nem voltam korrektor, de a ,,hibakereső üzemmód" ismerős. :DDD
Családon belül viszont jobb kikapcsolni ezt a funkciót, otthon inkább a békességre törekszem, mint a pontosságra, hosszú távon kifizetődőbb... ;]

(#112) Kalandor válasza bambano (#107) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ágyúval lősz verébre. Egy profitorientált céget hasonlítgatsz egy nonprofit kezdeményezésnek.
Az ITSH felvesz x embert, azok adjuramisten megjelennek X helyen és Y időpontig Z-től azt magolják amit kell, mint a kisangyal teljes figyelemmel, mert az munka.
Én annak is örülök, ha össze tudok trombitálni egy évben egyszer x korrektort egy találkozóra, mert ez nem munka. És annak is, ha valaki segít, csinálja, átnézi. Önként, ahelyett hogy pihenne otthon vagy a gyerekével játszana. És persze hogy ezek néha felülkerekednek rajta és hagyja a dagadt szöveget másra.

egész pontosan te mit is csináltál volna, amikor nekem magyaráztad volna a korrektúrázást?
Mondjuk tud válaszolni az újak folyamatosan felmerülő kérdéseire Boogie meg én. Ha egy újonc van, tuti, hogy hamar kap választ, és folytathatja a munkát, ha viszont egyszerre felveszek hármat, harmadannyi eséllyel kapnak választ, addig meg nem tudnak mit csinálni.

Csaknem 100 moderátor, hardverapród, ármester, korrektor, arcképgyáros meg közösségépítő (remélem nem hagytam ki senkit) "munkáját" fogom össze sok éve, tudom, hogy miről beszélek. Csináltam már minden variációban és rájöttem, hogy ez tűnik a jó útnak.

akkor pazarlod az erőforrást, ha ugyanazt a témát három különböző alkalommal elmondod egy-egy új korrektor-palántának, vagy akkor, ha leültök négyen egyszerre és megbeszélitek?
Jól kell átadni, nem kilóra. Jól elmagyarázni és megtanítani egy embernek lehet valamit, akkor tudsz figyelni arra, amit mond, amit nem ért, figyelni a reakcióit.

de a kérdéskör elméleti része ("vállalatfejlesztési tétel") az nem úgy van, ahogy mondtad.
Ha nem IT szalagmunkásokról van szó, akiket kiképez egy tréner teljes egészében, hanem pl. egy projekt viteléről, ahol max. az alapokat adja meg egy tréner, a többi részt a munkatársak mentorálják, akkor ez áll fenn: túl sok új elem a rendszerben megakasztja a munkát.

[ Szerkesztve ]

(#113) moonlight115 válasza BomiBoogie (#109) üzenetére


moonlight115
tag

Hogy mi??? Korrektor-simogató is lesz??? :Y

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#114) BomiBoogie válasza moonlight115 (#113) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, simogatni és tűrni is KÖ-TE-LE-ZŐ! :DDD

(#115) psyho85 válasza moonlight115 (#113) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ne félj, a répádhoz nem nyúlhat senki! Vagy van rá igény? :DDD

Szerk.: Na, a Főcsiga beelőzött, ezért van rajta az a nagy hajtómű! :)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#116) Malachi


Malachi
addikt

Nem kell megijedni a személyes találkozó miatt, én pl. még egyszer sem voltam - sajnos annyi a munkám. A többit meg psyho85 kartárs elég jól leírta, nem tudnék mást mondani én sem. Nevezzük ezt amolyan társadalmi munkának, csak itt társadalom alatt most a PH közösséget kell érteni, akikért irtó önzetlenül és hálát sem várva dolgozunk! Napi 27 órát. És még mi fizetünk érte. A vérünkkel.

Szóval gyertek csak, gyertek! ;]

[ Szerkesztve ]

(#117) beleszólok válasza moonlight115 (#113) üzenetére


beleszólok
senior tag

Kizárólag drótkefével! ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#118) BomiBoogie válasza Malachi (#116) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyébként pedig nem marad le semmiről, aki nem vesz részt a találkozókon, ott ugyanis szintén korrektúrázás történik az idő nagyobb részében, természetesen időre, hibánként egy botütéssel.

[ Szerkesztve ]

(#119) Fr0z3n válasza BomiBoogie (#118) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mazochisták előnyben? BÜNTESS!!

(#120) ViZion válasza BomiBoogie (#118) üzenetére


ViZion
félisten

"hibáként" ;]
csigaaaaaaaaa...
...és időre :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#121) BomiBoogie válasza ViZion (#120) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én nem látok semmilyen hibánt. :F :DDD

(#122) ViZion válasza BomiBoogie (#121) üzenetére


ViZion
félisten

raffkós állat a csiga, tuttaménám! :DDD

bambano: mégis fel vagy véve! :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#123) bambano válasza BomiBoogie (#118) üzenetére


bambano
titán

na ez a mazochizmus :P ahelyett, hogy csapatépítés címén berúgnátok :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#124) azbest


azbest
félisten

Szerintem csakis egyetlen jelölt lehetne erre a pozícióra: neduddki :DDD hint

(#125) Fr0z3n válasza azbest (#124) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Vótmá'

(#126) ViZion válasza azbest (#124) üzenetére


ViZion
félisten

Fentebb linkeltem DragonFX-et is, sztem veri a Te jelölted szintjét alulról... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#127) kameraman77 válasza Fr0z3n (#119) üzenetére


kameraman77
aktív tag

A szadista és a mazochista találkozik!

- Könyörgöm, rúgj belém! - kérleli a mazochista.

-NEM!

(#128) #21346560


#21346560
törölt tag

Amit kínálunk:
- kiemelt megbecsültség a közösségben, avagy hivatalos nyelvtannáci titulus

:F

(#129) Mister_X válasza #21346560 (#128) üzenetére


Mister_X
nagyúr

[link], [link]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#130) #21346560 válasza Mister_X (#129) üzenetére


#21346560
törölt tag

:C
Hát nekem ez teljesen új volt :R

(#131) BomiBoogie válasza #21346560 (#130) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Örülünk, hogy taníthattunk valamit. :D

(#132) sixpak válasza #21346560 (#130) üzenetére


sixpak
nagyúr

Pedig a kifejezés nem éppen újkeletű. A probléma ott van, hogy többen képzelik magukat annak, holott ez nem minden esetben indokolt. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#133) #21346560 válasza BomiBoogie (#131) üzenetére


#21346560
törölt tag

yó pap holtig tanul :R

(#134) ollie válasza BomiBoogie (#109) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Meg is érinthetitek!

ÉS az után én is helyesen fogok írni? :DDD

***

(#135) moonlight115 válasza ollie (#134) üzenetére


moonlight115
tag

Reménykedsz, hogy ragályosak vagyunk, ugye? :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.