Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kentucky


kentucky
őstag

Ilyen árkategóriában nem jártál volna jobban egy Lenovo Idepad Y700-zal? Egyébként gratula a géphez!

(#2) kisza25 válasza kentucky (#1) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szia 286eFt volt 3év gyártói+2év Laptopszalon garanciával, tehát nem. :)
A lenovo y700 4GB RAM-al és 2év garival 265eFt aki szeret rulettezni a garival annak jó választás lehet:P
Volt Lenovo y510p-m és végig azon paráztam, hogy baja ne legyen, mert nagyon rossz az itthoni garanciás háttér alkatrész ellátottsága, és az játék alatt egy sokkal gyengébb vassal 85-95 fokos volt (i5-4200m+ 1db gtx 755m)
köszi :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3) kentucky válasza kisza25 (#2) üzenetére


kentucky
őstag

Ez nagyon jó ár érte, én sokkal drágább árat láttam :B Valószínűleg júniusban én is beszerzek egy ilyet.

Szerk.: Ez valami akciós ár volt, mert én nem találom ennyiért :F

[ Szerkesztve ]

(#4) kisza25 válasza kentucky (#3) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen akciós volt, de elég sokáig, figyelni kell az oldalakat, biztosan lesznek még akciók, én is egyből lecsaptam rá mikor megláttam :B
Most az y700 akciós 265eFt-ért 279 helyett, de mondom ott a garancia sajnos nem az igazi :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Jó gép!

(#6) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem szeretem az efféle gépeket, de ez ennyi pénzért ennyi garanciával ilyen kijelzővel és ráadásként ilyen jó hűtéssel. :Y Már csak egy masszív ház kéne neki, de így is impozáns. Azt nem értem sok üzleti gépben amibe erős VGA-t raknak pl 3D tervezéshez, egy kis nyamvadt ventilátort raknak, és a gép 90 fokon szenved hogy próbálja lehűteni, ráadásként még egy jobb kijelző is 50 000ft felár minimum. Itt meg -100 000ft ból megoldották mindezt. :Y

(#7) kisza25 válasza kmisi99 (#6) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én is pont azon gondolkoztam, hogy kellene neki valami tok, mint a telefonoknak, ami használat közben megvédi, mert a teljesítménye és hűtése rendben van:D
Maga a gépház merev, de a kijelző aljánál kispórolták a merevítést, egy pici anyagot/ merevítést raktak volna még bele és eljárnám az esőtáncot:D
Így is jó gép, de nagyon vigyázva hurcolom, hogy a kijelző ne sérüljön :)
darky@: THX :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8) perovics


perovics
csendes tag

Szia, én is ezen a gépen gondolkodom, kösz az írást. Az SSD-re hogy tetted át a HDD levő oprendszert (ha egyáltalán windows-os verziót vettél)? M2-es SSD-t vettél? Megy úgy, hogy az M2-es SSD-ről bootol, de benne van a 2.5-ös HDD is?

(#9) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Egy kérdés:
Ezeknél az új laposoknál nem tesz kárt az akksiban hogyha sokat megy töltőről? Mostanában elég kevés lapost látok, ami cserélhető akksival van ellátva(Persze itt most a komolyabb, játékra is alkalmas laposokra gondolok)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#10) kisza25 válasza perovics (#8) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szia én egy 2,5" SSD-t raktam be a HDD helyére, mert ez volt itthon, a windows 10-et külön vettem és azt raktam rá
Amúgy be lehet állítani bármit biosban, hogy miről bootoljon, win10-et is usb3.0 pendriveról telepítettem.
Az SSD-s változat, ha jól tudom akkor alapból m.2-es

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11) kisza25 válasza AllTheBest (#9) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem, de ezt ki lehet venni szerintem, mondjuk nem próbáltam.
Van olyan program ami 60-70% tartja az aksit, de én minden nap használom aksiról, szóval nekem ezzel nem kell foglalkozni:)
Párom gépe több, mint 2 éves, sose volt kivéve az asija és csak néha jut eszébe, hogy 1x-1x arról használja és még 100%-os
Amit most adtam el gépet, heti 4-5 nap volt használva aksiról és le is merítve 15-20%-ra, így 1év után még 90%-os volt az aksi.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kicsit frissítettem a bejegyzést:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13) ovics


ovics
aktív tag

mennyire vészes az a kijelző? már hogy merevítés szempontjából. csak hogy pl egyetem mellett szeretnék játszani is, de ugye vannak időszakok mikor hurcolnom kell, szóval ezzel a géppel szemezgetek.
illetve néztem videót, ahogy pötyögnek rajta már attól is nagyon hajlik a billentyűzet, ez mennyire valós?
mert hát oké, hogy műanyag és hogy vigyáz az ember a gépére (főleg ugye ennyiért) de azért merjek már hozzányúlni :D

(#14) mokus1


mokus1
addikt

Ez a laptopszalonos gari úgy van hogy évente 15ér ki kell takarítattni?

(#15) dugo_ válasza mokus1 (#14) üzenetére


dugo_
veterán

6900Ft, de igen.

(#16) kmisi99 válasza ovics (#13) üzenetére


kmisi99
addikt

Én ezt néztem meg. [link] Ez alapján siralmas. De ha azt nézzük konzumer noti akkor átlagos. A kijelző úgy tekeredik mint a budiajtó, a palmrest és a billentyűzet meg tejfölös pohárból készült úgy hajlik. Legalábbis a videó alapján. Persze a legtöbb konzumer gép ilyen szóval azok se halnak bele csak tényleg nem kell rápakolni meg jó laptop táska kell.

(#17) ovics válasza kmisi99 (#16) üzenetére


ovics
aktív tag

ez elég szörnyű módon néz ki, de sajnos nem nagyon tudok értelmes alternatívát (ugye a g551vw hűtése sincs a toppon és az ips változatot is nagyon ki kell fogni)
szerencsére nem sürgős, szóval lehet megvárom míg jön valami jobb

köszi a videót

(#18) kmisi99 válasza ovics (#17) üzenetére


kmisi99
addikt

De ettől függetlenül szerintem jó gép. Legalábbis kb ledöbbentem az adatokon, hűtés veszett profi, IPS kijelző csillagos ötös. Pont ez a két dolog szokott sokszor még a 200k+ ft os gépeknél is csapnivaló lenni. Szerintem tökéletes gép nincs. Nem érdekük a gyártóknak olyat csinálni. Csinálnak mindegyikbe kis hibát, hogy az ember ne legyen elégedett.

(#19) Chaser válasza mokus1 (#14) üzenetére


Chaser
titán

annak nem sok értelme van, dellnél lehet gar bővítést venni +2évet
sőt, az alap szerviz gart - ami bár akár jó is lehet de akár nem is -, ki lehet váltani nbd-re, aminél bejelentéstől számítva 95%-ban másnap már házhoz megy a szerviz és meg is oldja a gondot - kivéve ha olyan amiért be kell vinniük a gépet -
ha veszel +1év nbd gart az kiváltja az alap 3 év szervizt 4 év nbd-re - ennek ára függ a géptől és árfolyamtól, hasra ütésre kb 25k lehet +/-5k -, simán megéri

jó gép ez ennyiért, sokkal hitványabbak is vannak drágábban rosszabb supporttal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) kisza25 válasza ovics (#13) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Asztalon használva nem veszed észre, kell egy jól párnázott szütyő harcolni, aztán jócakát:)
Chaser: tudnál esetleg egy linket nbd-re? Vennék rá +1 évet, ha tényleg 4év nbd lesz ezáltal
Munkára is használom jól jönne , ha gond van vele az 1napos szervíz:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21) Chaser válasza kisza25 (#20) üzenetére


Chaser
titán

dell topikban kérdezz utána
ilyen linkes megoldásról nem tudok
régebben humansoft és getronics adta a legjobb ajánlatokat - tehát közvetlen te nem tudsz garbővítést venni, hivatalos itthoni szervizen keresztül lehet venni -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) kisza25 válasza Chaser (#21) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszönöm :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23) Dogengar


Dogengar
aktív tag

Jó írás lett! :)
Egy ideje nézegetem a laposokat, ez eléggé megtetszett, csak ha ennyire vigyázni kell rá... :F

(#24) Chaser válasza Dogengar (#23) üzenetére


Chaser
titán

mindre vigyázni kell, sokkal drágább business gépekre is...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Dogengar válasza Chaser (#24) üzenetére


Dogengar
aktív tag

Én ezt értem, de néztem videót a 7559-ről, ennyire csak nem kéne mozognia a panelnek.

(#26) Chaser válasza Dogengar (#25) üzenetére


Chaser
titán

konzumer, tömegtermelés, gar van...
van olyan gép hogy 1cm-re be lehet nyomni a billzetét:)
itt már rég nem a jót veszed, hanem a legkisebb rosszat kell megkeresni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) kisza25 válasza Dogengar (#25) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha ez vigasztal az ultrabookoknál is ugyanígy tudod hajtogatni a kijelzőt, ideje lenne mindenbe hajlítható panelt tenni és akkor nem kellene fosni, hogy eltörik:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Frissítettem a bejegyzést, a követhetőség kedvéért, a végéhez írtam hozzá.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29) kisza25 válasza kisza25 (#28) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Folytattam a cikket, mert fejlesztettem kicsit a gépen, 10eFt-al hihetetlen gyorsulást értem el:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#30) nbware


nbware
senior tag

Én jövőhéten veszek egyet, csak az i7es procival 258ért. Remélem jó gép lesz! A Lenovo y580at fogom lecserélni :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#31) kisza25 válasza nbware (#30) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

új vagy használt? jó gép ez, én elégedett vagyok vele :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#32) nbware válasza kisza25 (#31) üzenetére


nbware
senior tag

Új lesz

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#33) kisza25 válasza nbware (#32) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hm annyiért nagyon jó, nettó, vagy bruttó?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#34) nbware válasza kisza25 (#33) üzenetére


nbware
senior tag

Netto, de az afat nem kell kifizetnem :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#35) nbware


nbware
senior tag

Na megvan a gep. Eddig tetszik, bar jatek alatt mintha egy hiperhajtomu lenne, ugy porog a venti. Genyo hangos az eddigi lenovohoz kepest, de teljesitmenyben durvan nyomja, siman 50% felett van. Ja es 16 giga rammal vettem :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#36) nbware válasza nbware (#35) üzenetére


nbware
senior tag

frissítettem a BIOSt, azóta csendben van :D

[ Szerkesztve ]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#37) nbware


nbware
senior tag

nekem valahogy sötét a képe, kell valami külön program, hogy nagyobb legyen a fényerő, vagy ennyit tud max? Hiába tekerem fel teljesen, akkor is sötétnek látom a lenovohoz képest.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#38) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok! Elméletileg kapok egy ilyen DELL7559-es notebookot céges használatra.
Érdeklődnék, hogy tényleg angol nyelvű win10 Home van hozzá (oprendszerest rendeltünk), és ha az, ez okoz-e gondot valamiben. (Magyar nyelvű programok telepítése, használja-e egyáltalán a magyar billentyűzetet?)
Valamint szeretnék bele egy M2-es ssd-t. Milyen típust és mekkorát ajánlatok? Nem sebességrekordokat akarok döntögetni, a megbízhatóság és az ár a fontos tényező ez esetben. Főleg csak oprendszernek és a pár általam használt programnak kellene, adatoknak maradna a gyári merevlemez (Ez saját zsebes akció már!)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#39) kisza25 válasza nbware (#37) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A fényereje elég gyenge, IPS matt kijelzőknél sajnos gyakori

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#40) kisza25 válasza vottokar (#38) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én külön vettem OP rendszert, de az angolhoz is le lehet tölteni a magyar nyelvet (ha nem tartalmazná alapból) és akkor minden magyarul lesz
az SSD-re a válasz

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41) vottokar válasza kisza25 (#40) üzenetére


vottokar
senior tag

Köszönöm válaszod.
-Mivel céges vásárlás, nem akartam operációs rendszer külön választással is bajlódni. Ha valami nem klappol, akkor meg mehetek keményen a szőnyeg szélére. (Nincs céges informatikai bázisunk és a külsős segítség elég khmm..). Egy pénzkeretbe kellett beleférnem, ezen belül "választhattam" eszközt.
Én szoftver oldalon maradi vagyok több okból is. Ezért a win10-hez nem igazán értek. Viszont windows only az az egyedi program, ami miatt végül is a gépet kapom.
-Én is a 850EVO-t néztem egyik variánsnak. Akkor körülnézek, hogy a környéken hol tudok a beszerezni egy példányt reális áron...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#42) nbware válasza vottokar (#41) üzenetére


nbware
senior tag

itt igazából lehet ott fogsz szívni, hogy rendszerrel vetted, így az a vinyón van és nem az ssd-n. Tehát először át kell tenned egy programmal, ami megint csak nem egyszerű, ha nem értesz a géphez... ilyen esetben külön vettem volna inkább az oprendszert. Egyébként is drágábban adják a géphez, mint ha külön vetted volna. ja arról nem is beszélve, ha elszáll a vinyó akkor buktad a windowst is, míg ha külön veszed akkor nem :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#43) dugo_ válasza nbware (#42) üzenetére


dugo_
veterán

"ha elszáll a vinyó akkor buktad a windowst is"

Ezt így hogy? Ha géppel jött a Win, akkor van matrica az alján, utólagos telepítést is be tudsz vele aktiválni.
Illetve ha gariban cserélnek HDD-t, akkor azzal a rendszerrel jön vissza, amivel vetted (plusz elvileg Win-es visszaállító lemezt is tudsz igényelni utólag, ha szükséges).

(#44) nbware válasza dugo_ (#43) üzenetére


nbware
senior tag

Hat en mar futottam ilyenbe vele, es ott buktam az eredeti windowst. Elszállt a win es mivel minden azon van, igy ez van. Win 10nal mondjuk ha 1x mar beaktivaltad a gépet, akkor mar utólag is tudni fogod, max ugyanazt a wint kell leszedd valahogy...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#45) nbware válasza dugo_ (#43) üzenetére


nbware
senior tag

De csak a matrica van rajta, a win kulcs nincsen... Azt a lemezen tarolja, jobbik esetben a biosban...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#46) vottokar válasza nbware (#42) üzenetére


vottokar
senior tag

Itt nálunk úgy van, hogy megmondják, hogy honnan kérj árajánlatokat és milyen értékben teheted meg. Hiába mondtam meg, hogy mit szeretnék (már az is valami, hogy egyáltalán megkérdezték) több kört kellett futni, hogy egyáltalán ez a DELL bennlegyen a listában. Mivel már az is külön kérés, hogy legyen hozzá külső optikai meghajtó is, az SSD már nem fért bele a keretbe. Ez már saját zsebes project lesz. Ez van ezt kell szeretnem. Így is sokkal jobb lehetőséget (magyarul összegkeretet) kaptam a cégtől, mint amire számítottam.
Nem azt írtam, hogy nem értek a számítógépekhez, hanem hogy win10-et még nemigen használtam. Azért az elmúlt 30 évben egykét oprendszert és jó pár programot ki kellett ismernem a munkám és a hobbim miatt. Mivel nem vagyok fanatikus, és az általam mai napig használt programok még a jó öreg XP-n is elfutnak, ezzel ügyködtem eddig, ha kellett. Most majd, ráfekszem a Win10 kiismerésére is, mert szükséges lesz, ha nem akarok mindenért segítségért kuncsorogni. Nem akarom megváltani a világot ezért inkább most kérdezek, és utána próbálok kevesebbet szenvedni a hibáimért.
Azt hogy miként is megy ez a hivatalos Win vesztése, ha előre telepített a gép, nem tudom. Ilyenem még soha sem volt. :B De valahogy józan paraszti ésszel, jobban bízom, hogy esetlegesen az adott gépre szabott Win-el kevesebb baj lesz, mint egy alapkiadással és későbbi plusz feldriverezettel, belakottal. Anno a HP-nél nagyon nem lett volna egyszerű dolgom, ha előtte nem olvasgatok pár hetet pont itt a ph fórumon.
A legnagyobb érv e gép mellett úgyis a 3 év garancia volt és a dell jóhírű magyar szervíze. (Tudom, hogy ez csak egy Inspiron, de tisztában vagyok a gyenge pontokkal és a korrekt hűtés nagy pozitívum. Az egyetlen játék, amit nagyritkán futtatni szeretnék rajt, a jogtiszta Fallout3 lesz. Azt meg azért röhögve kéne vinnie..)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#47) kisza25 válasza nbware (#45) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A microsoft oldaláról letölthető a win10, nekem is csak aktiváló kódom volt.
Pendriveról telepítettem, megadtam a megvásárolt win prof kódot és kész is kb 15 perc

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#48) kisza25 válasza vottokar (#46) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én nekem van win7 eredeti, de azt mókulás nélkűl nem is ette meg a gép, sajnos ezt csinálják, hogy kénytelen kelletlen válts az újra

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#49) nbware


nbware
senior tag

Most vettem észre, hogy néha a kép ki-be kapcsol, ez nálatok is van, vagy nálam szar valami? Mintha kikapcsolná a monitort, aztán vissza, de ez tized másodperc alatt történik és csak akkor, ha épp nem csinál semmit a gép. Lehet a windows szaraxik az engergia takarítás végett? Kikapcsoltam pedig, hogy soha nem kapcsolja ki a képernyőt.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#50) vottokar válasza vottokar (#46) üzenetére


vottokar
senior tag

Tegnapelőtt megjött a gép. Kb. felinstalláltam az alapból szükséges programokat. Tetszik. :) Ma megrendeltem a Samsung SSD-t és egy plusz sleeve-t hozzá.
Szépen megy minden kivéve a Fallout3-at. Az megfagyogat néha. De számoltam erre. Még XP alatt is volt, hogy kilépett.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.