Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118) Cifu válasza Dany007 (#106) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bombák tesztelésére lett volna más lehetőség is. Ahogy az a későbbiekben is volt bőven. Akkor már inkább nevezzük jó időben jött erődemonstrációnak. Ez szerintem reálisabb.

Lehet forgatni a szavakat, de gyakorlatilag arra voltak kiváncsiak, hogyan viselkedik a fegyver harci körülmények között. Ezt máshol, máshogy nem lehet letesztelni ilyen szinten. Építhetnek (építettek) városokat kísérleti tesztekhez, vezényelhetnek (vezényeltek is) embereket a robbanás környékére.

De a hatást, ami egy valódi város felett felrobbanó bomba kivált, csak egy éles tesztben lehet lemérni. Erre az imitált városok és városlakók nem megfelelőek.

Az USA iszonyatosan sok információt szerzett a két első bevetett atombomba segítségével az atomfegyverekről, amit csak sokkal több és sokkal körülményesebb tesztekkel tudhattak volna meg később.

Mint mondtam ha a japánoknak van egy kis eszük és leszállnak a földre akkor akkor kapitulálnak feltétel nélkül, mikor Németország elesett.

Kétségkívül ez lett volna a legjózanabb cselekedetük. De nem tették meg....

Az atom bevetése nem jár akkora saját ember kockázattal, mint egy totális bombázás 3-500 bombázóval és legénységeivel együtt.

Először is a Japán légvédelem közel nulla volt már ebben az időben. A bombázóhullámok vesztesége elenyésző volt, első sorban technikai jellegű hibákból fakadt.
Másodszor az atomfegyverek körüli nagy titkolódzás is felelős azért, hogy az USS Indianapolis legénysége az Amerikai Haditengerészet egyik legnagyobb emberáldozatot követelő baklövésének áldozata legyen (igen, ehhez kellett egy Japán torpedó is... well).
Harmadszor az emberi kockázat érdekes fogalom az Amerikai fegyveres erőknél, illetve a politikusaiknál, ahol ugye a cirka két és félezer áldozatot követelő Pearl Harbour elleni támadást iszonyatos veszteségként élték meg, holott később ennél sokkal több embert vesztettek például a nappali bombázásokkor a németek ellen. Azok a "hülye" angolok meg jól megvoltak az éjszakai bombázásaikkal. (Igen, tudom, hogy ennél sokkal összetettebb a képlet, de a nagyságrend itt a lényeg). Szvsz az USA lazán el tudta volna viselni a bombázássokkal és a blokáddal járó veszteségeket...

Szerintem ez teljesen ésszerű lépés volt.

Az ésszerűségét én sem vitatom. A szükségességét igen.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.