Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Dr. Akula válasza PuMbA (#319) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És a hasonlóan szegény ott el tud költeni 1 Ft-ból 2-t? Nagy varázslók lehetnek ezek...

(#352) Dr. Akula válasza szabogabor10 (#337) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Semmi gond, a torrent engedi. Ha nem is akarnak pénzt keresni, akkor miért ajvékolnak hogy nem is sikerül?

(#353) joysefke válasza parandroid (#342) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én azért nem lennék olyan biztos benne, hogy nem lenne értelme a 4K filmnek FHD kijelzőm:
szerintem bőven lenne értelme, számítóképes grafikában bőven tapasztalom, hogy a magasabb felbontásról leméretezett tartalmak nagyon is jól tudnak kinézni a kisebb felbontású kijelzőn.

Itt szerintem bőven benne van a képletben, hogy a sávszélesség az nagyon nagy költségtényező nekik és spórolnak vele ahogy tudnak. Ha azt látják, hogy csak FHD a kijelző akkor véletlenül sem akarnak 4K-t leküldeni, mert annak sokkal nagyobb a sávszél igénye és ez többletköltség a Netflixnek.

J.

(#354) joysefke válasza joysefke (#353) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

kicsit sok volt a "bőven" :B

(#355) #79335424 válasza joysefke (#353) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez ennél egy kicsit összetettebb problémakör. Egy képnél a megjelenített kép mindíg valós képinformációkból származik. Egy filmnél ez nem így van. Csak a keyframe -ek tartalmaznak valós képinfót. A két keyframe közti képkockák (deltaframe -ek) csak az előző (és esetleg a következő) képkockától való eltérést tartalmazzák. A dekóder feladata, hogy ebből újra képet csináljon. A felbontás növelése plusz feladatot jelent. Utána, a GPU -nak pedig az, hogy ezt visszaalakítsa a kijelző felbontására. Ez erőforráspazarlás, ami akár képkockadobásokat is okozhat. Azzal a tartalommal van a legkevesebb meló, ami a kijelző natív felbontásán érkezik.

(#356) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Hát, a kínálata marha szegény, legalábbis az én szájízemnek. Nagyon sok klasszikus (pl.: The X-Files, Stargate, Star Trek, The A-Team) és épp futó sorozat (pl.: The Flash [főleg, hogy az Arrow elérhető], Doctor Who, Supergirl) is hiányzik, aminek a megléte alap lenne. A filmkínálatban se találtam rengeteg címet, aminek illene bent lenni, ráadásul ha nem érhető el minden, illetve nálunk később lesz elérhető, mint az USA-ban, akkor, ha az új filmek eleve csak hónapokkal a mozis vetítés után jönnek, mi meddig várhatunk majd egy új filmre, egy évig? Star Wars VII jön mondjuk 2017-ben?

Örülök, hogy van végre Netflix nekünk is, de édes-keserű még nagyon.

És akkor a Japán szinkrontól megfosztott Japán animéket még nem is említettem. :O

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#357) moli.hu válasza lugosi (#291) üzenetére


moli.hu
őstag

"""Nincs lehetőség az account felfüggesztésére (régen volt), de ha lemondod, és 10 hónapon belül újra regelsz ugyanazzal az email címmel, akkor megmaradnak a listáid, stb egyéb adataid."""

ezt jo tudni, akkor nem fektetek semmi energiat abba, hogy belakjam a fiokom, ertekeljem a filmeket, optimalizaljam az ajanlo't.
Erthetetlen, hogy miert torlik az adatokat, mintha az a 10KB/user annyira fajna. Foleg, hogy az ertekeleseket/listakat akar "szalagra" is lehet archivalni es csak akkor kikeresni es betolteni, ha a user ujra regisztralt, hisz nem kell, hogy azonnal ott legyen, eleg ha 1 ora/1 nap mulva megjelenik, csak ezt jol kell kommunikalni a userrel.

[ Szerkesztve ]

(#358) parandroid válasza joysefke (#353) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Arról nem is beszélve, hogy a németeknél az ADSL már így is haldoklik a sok fullHD IPTV, meg a rengeteg streaminges szolgáltatás miatt, csúcsidőben örülök, ha viszonylag stabil a netem. Ha a család kétféle programot néz netflixen (vagy IPTV-n), akkor már szinte döglött az egész, úgy ahogy van. És pillanatnyilag egy világváros külső kerületében egy böszme nagy lakótelepen 15 Mbps a max, amit adni tudnak (ha éppen nem dobál le folyamatosan az állandó túlterheltség miatt). Szó van persze az optikai fejlesztésekről, de pillanatnyilag nagyon úgy néz ki, hogy Mo-n tornyos kis falunkban az állami (értsd: EU-s) támogatásoknak hála előbb lesz optikai szál a háztartásokig (konkrétan erre a hónapra ígérték a szolgáltatás indulását), mint Ny-EU pénzügyi fővárosának peremkerületében.

Szóval amíg elenyésző a 4k-képes készülékek száma, és már így is a végét járják az elérhető sávszélességnek, addig ott spórolnak a 4k-val, ahol lehet. Sőt, szerintem ez közrejátszik abban is, hogy miért nem fullHD a jel (nálunk itt a németeknél nagyon úgy tűnik, hogy folyamatosan az). Igazából kíváncsi lennék majd egy statisztikára, hogy a viszonylag szűk érdeklődői kör ellenére, hogyan változott a Netflix magyar elérhetősége kapcsán a Kárpát-medence internetes forgalma.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#359) Tigerclaw válasza Rickazoid (#356) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha ezek sincsenek, akkor nekem se lesz értelme gondolkoznom a dolgon sajnos. Azt nem értem, hogy miért kellene fizetni nekem ugyanannyi havidíjat töredék elérhető film és sorozat mellett, mint pl. az USA-ban. Lenne akkor 3 dollár, aztán ha mutatnak valamit, akkor kérjenek érte több pénzt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#360) lugosi válasza moli.hu (#357) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Éppen arról van szó, hogy nem törlik ezeket az adatokat, hanem megmaradnak.

(#361) zseko válasza qqzs (#349) üzenetére


zseko
veterán

Összefognák én is ha lenne kivel, de nincs :( Felirattal talán lesz egy haver, ő nagy sorozatrajongó, de ennyire szegényes kínálatnál nem hiszem hogy rá tudnám venni, felirat nélkül pedig teljesen kizárt.

(#358) peterkeT BIX-en látható lehet, nem?

(#359) Tigerclaw hasonló megfordult a fejemben nekem is. De várjunk pár hónapot hogy alakul.

HR24.hu

(#362) TibChee válasza Hunpriest (#273) üzenetére


TibChee
tag

Én Windows 10-et használok, felraktam az appot, de akármit akarok lejátszani, csak a

Whoops, something went wrong ...
We're having trouble playing this title ritght now. Please try again or select a fiddeferent title.

hibaüzenet fogad. Edge alól próbálva pedig:

Whoops, something went wrong...
Unexpected Error
There was an unexpected error. Please reload the page and try again.

Chrome alatt rendesen működik, a szolgáltatás maga nagyon is tetszik, már régóta vártam rá. A tartalom még elég szegényes, de gondolom ez a jövőben bővülni fog.

Viszont a képminőség... A közepes csomagot választottam, ami már Full HD, ehhez képest kb. egy DVD szintjét hozza...
Ami mondjuk nem csoda, hisz a logokat kiíratva a legnagyobb bitráta, amit láttam, 3800 volt 1280x720 pixeles felbontás mellett. Ahogy néztem, ezt is úgy 1-2 perc alatt érte el. :(

Mi lehet a probléma?

(#363) szabogabor10 válasza TibChee (#362) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha van okostévéd (vagy Apple TV-d, vagy hasonló), azon használd a Netflixet. Jobb képminőséget lehet elérni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#364) DarkByte


DarkByte
addikt

A 4K-s tartalmakat H.265/HEVC-el tömörítik, ráadásul Main10 profillal (illetve van 1080p is HEVC-el tömörítve szintén 10bit-esben, de ezt is csak akkor kínálja fel ha az eszköz ismeri). Ez a cikk bár nem erről szól, tartalmazza a lényeget: [link]
Sávszélességbeli okai vannak hogy így működik. Az 1080p stream közel azonos bitrátán megy ugyan, de csak már a 10bit miatt gyanítom jobb a minősége, nekem legalább is a sávosodás eléggé bántja a szemem. Viszont a 4K tartalomnál már sokat jelent a kodek, ott meg tudják oldani 10Mbps alatt H.265/HEVC-el.

Egyetlen böngésző sem ismeri natívan ezt a kodeket még, nem hogy a 10bit-es variánsát, így nem csoda hogy PC-n/tablet-en/telefonon nem fog erre a felbontásra váltani. Egyelőre csak ilyen kodeket ismerő okos TV-n a Netflix app-al megy a 4K. De ahogy fentebb is írták, ha nincs 4K-s kijelződ, amúgy sincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#365) azbest válasza Tigerclaw (#359) üzenetére


azbest
félisten

"Azt nem értem, hogy miért kellene fizetni nekem ugyanannyi havidíjat töredék elérhető film és sorozat mellett, mint pl. az USA-ban."

A usa-ban dollárban 8-10-12, ha jól olvasom. Bár manapság már elég közel van a két árfolyam egymáshoz. Másrészt a kínálat mennyiségét az is korlátozhatja, hogy azonos előfizetési díj mellett mi fér bele. Itt 27% áfa is van benne, a jogvédők is lehet magasabb százalékot kérnek. Szóval, ha nagyon egyszerű és rövid választ akarok mondani, akkor "azért mert itthon sokkal több éhes szájat kell betömni".

Ha nem ezen múlna, akkor biztos találnának sok olyan filmet és sorozatot, ami itthon épp nincs másnak kizárólagos licenszel kiadva. Talán a keretbe beférő legnépszerűbbeket sorsolták be a kínálatba.

[ Szerkesztve ]

(#366) Dr. Akula válasza parandroid (#358) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Megmondom ezt statisztika nélkül is: sehogy. Semmilyen fizetős szolgáltatás nem jön ki egy átlag magyar fizetésből. Netezni leginkább a gyerek akar, a pénztárca meg a szülőnél van akinek elég érvágás már a rezsiszámlákat fizetni, nem kell egy x+1. is. A gyerek meg tudja oldani a filmezést ingyen is, hát akkor inkább azon spórol a család nem az ebéden.

(#367) Krapter válasza Tigerclaw (#359) üzenetére


Krapter
tag

Autók és a benzin is jóval olcsóbb kinn az USÁban meg úgy kb elég sokminden:)

Na mindegy, szerintem nem rossz a Netflix, csak kevés a tartalom és itt most nem felirat meg szinkronról beszélek.

(#368) zseko válasza Krapter (#367) üzenetére


zseko
veterán

Nagyon kevés. Próbaképp rákerestem 28 sorozatra amit néztem/nézek, 5 van fent. Filmekből szintén hasonló az arány.

HR24.hu

(#369) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok!

Elofizettem erre a csodara, 2screen + HD, viszont az lehetseges, hogy az ingyenes honapomban nem HD felbontasuk a filmek? Pl az Apple TV-n betoltottem egyet, rosszabb mint a DVDrip 😔 Erre is van valami info vagy a netem ergya? - bar ketlem hogy az a baj mert 120as-

Koszi a segitseget elore is!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#370) spiderpig820 válasza Barett 50cal (#369) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Az elején elég rossz minőségben kezdi el lejátszani a műsorokat, de néhány perc elteltével jobb lesz.

4B

(#371) Raynes válasza Rickazoid (#356) üzenetére


Raynes
tag

Szerintem a filmek nem fognak egy évig késni, mivel nálunk a mozik szinkronosan mutatják be, a Netflixre pedig anélkül kerül ki.

(#372) lionhearted válasza azbest (#365) üzenetére


lionhearted
őstag

Azt is tedd hozzá, hogy amíg muricában 43 millió előfizu van, addig más a tárgyalási alap is. Erre jön még az időbeli előny és a szokások (exkluzív "vetítési" jog.) Emiatt is máshogy alakul a tartalom.
Ha teszem azt idehaza is lenne mondjuk 1 millió előfizetés, akkor bármelyik forgalmazó lehajolna a userenkénti 10Ft-ért is (igen, ez 10 milla havonta.) Ha van ezer előfizetése a Netflixnek, akkor pedig összesen van 3 milla, minden filmre, minden saját költségre. Nem mindegy, hogy mekkora az az ajánlat az itteni éhes szájak felé sem.

Sokan írnak itt is a kezdő gyatra minőség miatt. Nem szabad elfeledni, hogy ez szerver-kliens szolgáltatás, azaz a kettő közötti kapcsolat a fontos, nem az internetszolgáltatóig való kapcsolatunk, vagy a szokásos belföldi. Az első buffernél nagyon sokat dob a latba a latency (ugye ezt mindenki elfelejti, mert a sebességet csak a sávszélességgel azonosítjuk, pedig valójában a kettő együtt adja), amit megnövel az, hogy nem a szomszédból jön a jel. Ha van kereslet, bizonyára lesz ilyen fejlesztés is.
Csak egy kis teszt, Netflix videó a szép New York városából érkezett hozzám, alig ~150ms volt az átlag ping, míg egy YT videó esetén mindössze ~10ms, innen Budapestről. És akkor arról nem is beszélünk, hogy mekkora a különbség külföldi és belföldi sávszélesség között. Az egyetlen szerencsénk most az időeltolódás, amerikában nem akkor van a "főszezon", mint itt.

Torrentet meg hagyjuk. Nagyon nincs ingyen az sem.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#373) moli.hu válasza lugosi (#360) üzenetére


moli.hu
őstag

"""Éppen arról van szó, hogy nem törlik ezeket az adatokat, hanem megmaradnak."""

nem ertelek, nem eppen te irtad azt, hogy torlik oket? """ha lemondod, és 10 hónapon belül újra regelsz ugyanazzal az email címmel, akkor megmaradnak a listáid, stb egyéb adataid.""" marmint nekem ebbol az logikus, hogy 10 honap utan torlik.

(#374) lugosi válasza moli.hu (#373) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az volt a kérdés, hogy felfüggeszthető-e nehány hónapra az előfizetés. Erre volt válasz, hogy nem, de ha 10 hónapon belül újra regisztrált (vö: felfüggeszteni néhány hónapra), akkor megmaradnak az adatok.

(#375) moli.hu válasza lugosi (#374) üzenetére


moli.hu
őstag

igy van.
es en erre reagaltam azt, hogy ezt jo tudni, akkor nem fektetek semmi energiat abba, hogy belakjam a fiokom, ertekeljem a filmeket, optimalizaljam az ajanlo't. Erthetetlen, hogy miert torlik az adatokat, mintha az a 10KB/user annyira fajna. Foleg, hogy az ertekeleseket/listakat akar "szalagra" is lehet archivalni es csak akkor kikeresni es betolteni, ha a user ujra regisztralt, hisz nem kell, hogy azonnal ott legyen, eleg ha 1 ora/1 nap mulva megjelenik, csak ezt jol kell kommunikalni a userrel.

(#376) Dark Archon válasza moli.hu (#375) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem a 10kb/user fáj sosem, hanem a 10kb*user. Elképesztő mennyiségű szemét lehet már így is a szervereken, ami a netet illeti, minek tárolnák? A FB meg képmegosztók esetében meg pont azért sír mindenki, hogy nem törölnek semmit. Hát szerintem meg ez így normális.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#377) #79335424 válasza Dark Archon (#376) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Az a normális, ha a user -re van bízva, hogy töröl, vagy sem.

(#378) azbest válasza #79335424 (#377) üzenetére


azbest
félisten

Ha nem fizet, miért tárolnák a cuccait? :) A 10 hó pont arra elegendő, hogy belátható időn belül újra előfizetve már az ismerős környezet fogadja. Persze, ha úgy érted, hogy a juzer kérésére azonnal töröljenek mindent, az más, az úgy teljesen jogos. :)

(#379) #79335424 válasza azbest (#378) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, a reakcióm nem specifikusan a Netflix -re irányult, hanem általánosságban arra, hogy a user -nek egyik megoldás sem jó, ezért szegény, szegény szolgáltatóknak lehetetlen feladat az igények kielégítése. Pedig, ahogy már írtam, tök egyszerű a megoldás. Döntsön a user arról, hogy a szolgáltató töröljön, vagy tároljon!
A Netflix esetében a 10 hónap "türelmi időt" korrektnek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#380) szilasz007 válasza Rickazoid (#356) üzenetére


szilasz007
aktív tag

TVUnblock.com. Kis DNS allitgatas a halozati kapcsolatodban es maris kinyilik a vilag. Ingyen, bermentve es nem illegalis :)

(#381) kokler válasza szilasz007 (#380) üzenetére


kokler
aktív tag

Azért csak óvatosan a free DNS szerverekkel ;) Ha lehet csak a Netflix menjen arra vagy lehet használni az unlocator vagy unblockUS szolgáltatókat.

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#382) szabogabor10 válasza szilasz007 (#380) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az ingyenes DNS szerverektől azért én is óva intenék mindenkit.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#383) Tigerclaw válasza szabogabor10 (#382) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha belegondolsz ami az ingyenesnél megtörténhet az megtörténhet a fizetősnél is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#384) zdanee válasza Tigerclaw (#383) üzenetére


zdanee
őstag

Mondjuk, h hiába nyitod meg privát fülön a kedvenc esti oldaladat, mégis kiváló statisztikák lesznek a szolgáltató kezében, hogy milyen eszkort lenne az ideális számodra egy gálaesten? :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#385) lionhearted válasza zdanee (#384) üzenetére


lionhearted
őstag

Vagy, hogy a kedvenc cseh oldalad helyett egy hasonlóan szimpatikus, ámbár orosz székhelyű oldal tölt be, ami megszólalásig hasonlít, és nagyon ajánlja az előfizetést/belépést az oldalra.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#386) lugosi válasza moli.hu (#375) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

:U

Tehát még mindig nem értem. A szolgáltatás átmeneti szüneteltetéséről volt szó, pár hónapig. Erre van megoldás. Az, ha te mondjuk 2 év múlva regisztrálsz újra, arra nincs. Ugyanúgy arra sincs, ha évente 1 hónapra akarsz előfizetni úgy, hogy az adataid megmaradnak. A néhány hónapig tartó szüneteltetésre van.
Én értem, hogy nem fogsz energiát fektetni abba, hogy ha most bejelölsz kedvenceket, akkor azokat az előfizetés felmondását követően 1-2 évvel már nem fogod látni. Bár ezt nem érzem tömeges előfizetői igénynek, inkább olyan keressünk egy kifogást dolognak.
De persze attól még lehet létező igény az évi 1 havi előfizetés, pl szabadságra hazatérő bálnavadászok, űrhajósok és sarkkutatók tekintetében.

(#387) torma99


torma99
aktív tag

Letöltöttem a w10-es appot, beregeltem, kipróbltam. Most megy a Beast of no Nation. A film azonnal indult és egyből a legjobb felbontásban (Diginet). Átlapoztam a kínálatot és nagyon ott imbolyog, hogy megtartsam-e vagy sem, de ezt az ingyenes hónap eldönti. Nekem bejön, igaz én nem igényelek gagyi magyar szinkront, sem pedig feliratot, így egy marginális kisebbséget képviselek. Kár, hogy nincs egy nagy kloáka amibe összefolyik a nyugati média (vagy csak én nem tudok róla) jó minőségben hasonló áron. A hazai kábeltv előfizut csak a kedvezmény, illetve úgyse lenne drágább miatt tartja az ember, bár a digi ebben is gáláns, sok külföldit ad az árában.

(#388) lionhearted


lionhearted
őstag

Akit a különböző eszközök elérhető felbontás érdekel:
[link]

Érdekességkép: Androidon néhány kiemelt eszköztől eltekintve 480p a max.

Tegnap még működött...

(#389) Strezi válasza torma99 (#387) üzenetére


Strezi
őstag

Hasonlóan pozitív az élményem nekem is az appal, de sajnos nem teszi ki a mozikat teljes képernyőre a 21:9-es monitoron :( Vastag fekete keret körben, egyáltalán nem skálázza semerre :W

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#390) torma99 válasza Strezi (#389) üzenetére


torma99
aktív tag

Most, hogy mondod, nekem az FHD filmnél van alul-felül fekete csík, ez a 21:9 miatt van? 16:9-es TV-n nézem.

(#391) torma99 válasza torma99 (#390) üzenetére


torma99
aktív tag

Biztos valami a képaránnyal lesz, mert a Beverly Hills Cop FHD-ban teljes képernyőn van.

(#392) Strezi válasza torma99 (#390) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, neked az alül felül fekete csík normális FHD TV-n mozifilmeknél. Bár ott is van kivétel, pl. Tűzgyűrű "gyárilag" 16:9 anyag.

Sajnos az én esetem ismert bug, még ha al is férne a kijelzőn a szélesvásznú anyag, bele van kódolva a 16:9 fekete sávja :W Az érinti a képernyő alját és tetejét fullscreen-ben, azaz marad mind a négy oldalon a fekete keret :(((
http://imgur.com/CfhwZNI

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#393) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Én Playstation 3-ra töltöttem le a rá való appot, ott FHD-ban szépen mennek a filmek. Az egésznek a használhatósága nagyon eltalált így PS-en keresztül.
Van egy PS távirányítóm, természetesen annak a gombjai (play/stop stb., tekerés, subtitle) működnek a Netflix appban.

(#394) lionhearted válasza Strezi (#392) üzenetére


lionhearted
őstag

"bele van kódolva a 16:9 fekete sávja"
Momentán ezt nem gondolnám egy olyan szolgáltatóról, aki minden bitért küzd.
Mivel alapvetően TV-re van a szolgáltatás, szerintem simán nem foglalkoztak eddig a különböző képarányokkal, így a lejátszó is csak egyet ismer, bármin is akarnád használni. Reddit tanulsága szerint azonban nem fordulnak el ettől a gondolattól, csak még nem materializálódott a lejátszóban. : )
Minél többen kéritek a supporttól, annál valószínűbb a megjelenése! :K

Tegnap még működött...

(#395) zseko válasza torma99 (#387) üzenetére


zseko
veterán

Nekem is bejönne, de nincs tartalom. Rákerestem 28 nézett sorozatomra, 5 találatot kaptam. Filmeknél szintén hasonló arány. Nem mondom hogy hűde nagy neveket kerestem, de pl. MIB nincs, Die Hard nincs, Rocky nincs (ezt pl. éppen ebben a hónapban törlik le), Alien nincs, Arnoldtól/Stallone-tól 2-2 film van (amiből 1-1 még csak nem is film), és így tovább. Arra jó volt, hogy megnéztem Bill Muray karácsonyi filmjét (nem tetszett).

HR24.hu

(#396) lugosi válasza zseko (#395) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

28 nézett sorozat? Az kemény. Nem visz el túl sok időt napi szinten?

(#397) moli.hu válasza lugosi (#386) üzenetére


moli.hu
őstag

1) olvass vissza, hogy itt a prohardver 3db netflix topikjaban hanyan irtak, hogy regisztraltak, de majd 1 ev mulva ujra visszaneznek ra. Ez 12 honap mulva lesz, de 10 honap mulva torlik az adataikat. Vagy hanyan irtak, hogy az ev vegen neznek vissza. Az 11 honap mulva lesz, de 10 honap mulva torlik az adataikat.

2) milyen uzenet mar az, hogy gyere, fizess elo, de ha nem fizetsz, akkor, bocs, de annyi az evekig nehez munkaval gyujtogetett adataidnak? Zsarolas? Mert itt nem az elso evrol van szo, hanem az utolsorol. Kepzeld el, hogy 10 eve ertekelgetsz, rakod a my list-be a kedvenceket, 10 ev utan tokeletes ajanlot kapsz, es ezt veszted el. Talan idovel a netflix is felno a google szintjere.

3) ez nem egy ingyenes emailszolgaltatas, ahol egy nap alatt gigabyteokat halmozhatsz fel, majd ra se nezel evekig, megis ta'rolni kell az adataidat. Itt kilobyteokrol beszelunk, id-parositasokrol es timestampekrol.

4) ez nem egy ingyenes emailszolgaltatas, ahol csak szamodra ertekesek a tarolt adatok, azok se masoknak, se a szolgaltatonak nem erdekesek. A netflixnek a user profilok nagyon is ertekes adatok, azokat biztosan nem torlik soha, meg akkor se ha mar nem fizetsz. Ezeket a profilokat hasznaljak akkor, amikor "hasonlo" felhasznaloknak ajanlanak. Tehat ezeket az adatokat tovabbra is taroljak

5) jelenleg ugy nez ki, hogy a netflix csak ennyit torol: atallitja a user tablaban az emailcimet NULL-ra. Ezek tenyleg csak byteok. Ettol meg a userid megmarad, az sql joinoknal ugyanannyi sorral kell dolgozni.

6) az egesz nem lenne ekkora problema mar akkor, ha a 10 honap helyett 24 honap lenne a szam. Mert azert a tobb, mint egy ev mar eleg jo, de kevesebb mint egy ev van annyira keves.

[ Szerkesztve ]

(#398) csabi63 válasza zseko (#395) üzenetére


csabi63
senior tag

16-ot nézek én is, és abból 4 van meg itt. (A többi Hulu és Amazon Prime.)

(#399) lugosi válasza moli.hu (#397) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze, 10 hónap helyett 24. Én azt hiszem, hogy ha ez 24 lenne, akkor miért nem 30. Vagy ha 30, akkor miért nem 36. Ha 2 hónap lenne, akkor 6 is jó lenne, és így tovább.

Mindenekelőtt továbbra is és szerintem már negyedszer írom le, hogy a kiindulópont az volt, hogy de kár, hogy nincs olyan, hogy a szolgáltatás szüneteltetése. Erre írtam, hogy ilyen valóban nincs, de ennek egy áthidaló megoldása, hogy ha újra regisztrálsz 10 hónapon belül, akkor az adataid nem vesznek el.

Persze én belátom, hogy jobb lenne, ha végtelen ideig elérhetőek maradnának ezek az adatok újraregisztráláskor, de belátom, hogy egy fizetős szolgáltatás esetén a szolgáltató úgy van ezzel, hogy valamit valamiért. Vagyis, az én véleményem szerint azzal, hogy megszünteted az előfizetést, te nem fizetsz, ergo logikus hogy nem kapsz érte ellenszolgáltatást. Ehhez képest plusz ellenszolgáltatás a 10 hónapos elérhetővé tétel is. Lényegtelen ebből a szempontból, hogy ez mennyibe kerül a szolgáltatónak, ezt önként vállalja, nem fizetsz érte, így nem várhatsz el érte semmit.

(#400) spiderpig820 válasza lugosi (#396) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Én 34 sorozatot követek, de ezek az év során elszórva jelennek meg, így nem egyszerre nézem, csak napi 1-2 részt.
A netflix saját sorozatainak részei meg egyszerre jönnek ki, azt is be lehet osztani.

4B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.