Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SupaCow válasza Ittan (#87) üzenetére


SupaCow
tag

Ha adsz egy ilyen PDF-et fotózok neked oldalakat : )

f: @geboleather

(#102) Efreet válasza minu (#100) üzenetére


Efreet
senior tag

Tesztelhetsz, a Calibre ingyenes, és az is, valamint pl. a Mobipocket reader nevű program is meg tudja jeleníteni, hogy kb. mit láthatsz az olvasón (be lehet állítani a megjelenítőt, hogy mire képes az olvasó - 600x800-as, 6 colos a képernyő). Ha sok a grafika, táblázat a pdf-ben, akkor Kindle DX, mert az közel A4 méretű (mínusz a margók), azzal használható marad az ilyesmi (cserébe igen drága), a kis Kindle maximum széttördelve, vagy fekvő állapotban jeleníti meg, és oldalon belül is lapozgatni kell, stb. Sima szöveget lehet jól konvertálni, kényelmesen olvasni.

Kindle kompatibilis könyvet pedig gyakorlatilag csak az Amazontól fogsz vásárolni, övék a formátum, csak egy-két (lent is említett) oldal kockáztatja meg, hogy másolásvédelem nélkül adnak el könyveket.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#104) DoItYourself válasza Efreet (#102) üzenetére


DoItYourself
addikt

"Kindle kompatibilis könyvet pedig gyakorlatilag csak az Amazontól fogsz vásárolni, övék a formátum"

Akkor mégis honnan van hozzá magyar tartalmatok? Torrent?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#105) Efreet válasza DoItYourself (#104) üzenetére


Efreet
senior tag

Én főleg angol (és nagyobb részt ingyenes - Gutenberg project, Booksprung, Freebooks, stb.) tartalmat fogyasztok rajta, de a lenti linken vannak vásárolható magyar könyvek is, és van több legális ingyenes magyar forrás is (Magyar Elektronikus Könyvtár, Kinlde-téka) - ezeken főleg szép- és szórakoztató irodalom van, Mikszáthot, Rejtőt elég sokat olvastam már rajta.

Emellett természetesen létezik szürke beszerzési forrás is, túlságosan nagy utánajárás nélkül meg lehet találni a pár napja papíron megjelent könyvek szkennelt, ebookos változatát bármilyen nyelven, de ebben szerintem nem illendő tippeket adni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#106) schawo válasza Efreet (#105) üzenetére


schawo
titán

szürke :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#107) schawo válasza Efreet (#105) üzenetére


schawo
titán

monnyonle

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#108) jerry311 válasza DoItYourself (#104) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van magyarorszagon is par ebook-ot auristo hely, ahol vannak magyar konzvek Kindle-n varazslas nelkul megjelenitheto formaban. Persze a valasztek szuk.

A masik, hogy a magyar torvenyek, ha jol emlekszem, hatasos vedelmet irnak elo, ha azt valaki megtori, akkor buncselekmeny.
Az Adobe DRM-je, hozzaertes nelkul, google hasznalataval konnyen, gyorsan torheto, tehat egyaltalan nem nevezheto hatasosnak, ezert megkerulese sem buncselekmenynek. Igy megint ott vagyunk, hogy a legalisan penzert vett konyvedet egy kis varazslas utan olvashatod a Kindle-n.

(#109) iwen


iwen
csendes tag

Engem most karácsonyra leptek meg egy Kindle 4-el, ezért nekem tetszett az írás, és hasznosnak is találtam. Kipróbáltam a "küldjünk e-mailt a gépünkre", és bevált, bár csak a rtf-eket konvertálta át konkréten számára emészthető formátummá, a pdf az pdf maradt. De ha elforgatott lapelrendezést választok, akkor olvasható :) Egyelőre még barátkozom vele, de nagyon meg vagyok vele elégedve ^^ Rendes tokom még nekem sincs, én egy kisebb fajta neszeszert kaptam erre a célra, de a Te megoldásod is nagyon tetszik, lehet, hogy kipróbálom. :DDD

(#110) _Mono_


_Mono_
csendes tag

Nem tudjátok, van mód a magyarítására?

(#111) nikolett8888


nikolett8888
csendes tag

Sziasztok!! vettem az amazontól egy kindle touch -ot, de sehogy nem tudom rátelepíteni a könyvet amit vettem a neten, legyetek szívesek adjatok tanácsot( még átformálni sem engedi magát a könyvet a számítógépemen!!!! előre is köszönöm a válaszokat!!!! :( :F

(#112) nikolett8888 válasza Efreet (#17) üzenetére


nikolett8888
csendes tag

Szia vettem az amazontól egy kindle touch -ot, de sehogy nem tudom rátelepíteni a könyvet amit vettem a neten, légy szíves adj tanácsot( még átformálni sem engedi magát a könyvet a számítógépemen!!!! előre is köszönöm a választ:D :R

(#113) lorcsi


lorcsi
veterán

de szuper hogy leírtad hogy lehet hazánkban megrendelni :)
ez óriási, már rég kinéztem..de nem nagyon voltam képben, hogy is lehet ezt megrendelni..viszont most :))

(#114) lorcsi válasza lorcsi (#113) üzenetére


lorcsi
veterán

elképesztő, hogy több mint dupla áron szállítják hozzánk :(
csórókon akarnak meggazdagodni :((

(#115) Roley_05


Roley_05
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ebben a kindle-ben is van-e olyan funkció, hogy kijelölhetek a szövegben bizonyos részeket, majd később ezeket listázva újra meg tudom nézni. Kindle Keyboordon van ilyen funkció, csak azt nem tudom, hogy ebben a masinában is van-e.

Kösz a segítséget!

(#116) SupaCow válasza Roley_05 (#115) üzenetére


SupaCow
tag

Van : )

f: @geboleather

(#117) Roley_05 válasza SupaCow (#116) üzenetére


Roley_05
csendes tag

Thx

(#118) Rayyy


Rayyy
senior tag

Csak én vagyok béna vagy tényleg nem lehet a K4-et behozni win7-ben egy külön hálózati helyként, ahova pakolhatok? Mert oké, hogy van kindleEmail, de nekem nem tetszik, arra használnám a wifit, hogy mondjuk calibre-ból feltöltsem a cuccaimat az eszközre... de se a calibre, se a windows nem látja. Poén lenne, ha nem az usb-t kellenne mindig dugdosni a gépbe, de ha ez nem megoldható, akkor számomra értelmetlen a wifi benne.

Minden a legnagyobb render!

(#119) Efreet válasza Rayyy (#118) üzenetére


Efreet
senior tag

Akkor számodra értelmetlen - a wifi arra való benne (és az előző verziókban is így volt), hogy a WhisperNetre, és másodsorban az internetre kapcsolódjon.

A Calibre amúgy képes szerverként működni (utolsó előtti gomb - Start Content Server), és oda kapcsolódva wifin át (belső hálózaton a gép IP címére) elérhető, kereshető, és egy gombnyomással letölthető a Kindle-re bármelyik dokumentum. Persze ehhez a Kindle böngészőjét kell használni, ami billentyűzet nélkül nehézkes lehet, de nem kell emailezni sem hozzá (bár az is 1 gombnyomás a Calibret beállítva, ráadásul központilag el is tárol minden elküldött dokumentumot, tehát bármikor újra hozzáférhetsz, még ha az olvasóról le is törlöd)

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#120) Rayyy válasza Efreet (#119) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi, maradok a kábelnél.

Minden a legnagyobb render!

(#121) Texy14


Texy14
csendes tag

Hello!
Karácsonyra kapom (kicsit megkésve) ezt a Kindle 4-et. http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/5010387/c_1/1|category_root|Office%2C+PCs+and+phones|14418968/c_2/2|14418968|Ebook+readers|29126851/Trail/searchtext%3ESEE+ALL+KINDLE.htm

Szeretnék róla több infót összegyűjteni! Igaz, hogy fekete-fehér a képe? Lehet rajta zenét, videót lejátszani? Mert ha nem, akkor valószínűleg 2-3 hét múlva kipostázzák nekem egyenesen Angliából, és szeretném eladni. Mai árfolyamon 33-34 ezer forint körül van, és szeretném 25 ezerért eladni. Ha érdekel valakit, írjon privit. Köszi előre is a választ.

(#122) Efreet válasza Texy14 (#121) üzenetére


Efreet
senior tag

A válaszok sorban: Nem (szürkeárnyalatos), nem (nincs hangszórója), nem (ez az e-papír kijelző ilyenre nem képes).

Ha már egy cikkhez szólsz hozzá, igazán elolvashattad volna - ez egy könyvolvasó, nem tablet.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#123) Texy14


Texy14
csendes tag

Tudom, hogy e-booknak hívják, de létezik olyan e-book is, ami játszik zenét, meg videót.
Nem kell lehurrogni, csak megkérdeztem. Ez esetben az ajánlatom életbe lép.

(#124) Efreet válasza Texy14 (#123) üzenetére


Efreet
senior tag

Az nem e-book, hanem egy annak csúfolt TFT/LCD képernyős tablet-szerű izé. Az e-book ott kezdődik, hogy e-papír.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#125) Romvr válasza Texy14 (#123) üzenetére


Romvr
őstag

Tényleg jobb lett volna ha elolvasod, ezekre a kérdésekre választ is kaptálvolna... :)

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#126) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Van egy eladó tokom hozzá. Féláron:

⭐ Stella

(#127) DerDer válasza Efreet (#124) üzenetére


DerDer
tag

:) Ez igaz!

(#128) lajosulrich


lajosulrich
csendes tag

Igen, az Amazon tényleg érdekes üzletpolitikát választott, kifogásolható is, hiszen tény hogy amíg működni fog a könyvolvasó, senki nem fog másikat venni, inkább töltögeti le a fizetős könyveket és egyéb tartalmakat.

(#129) padre0101


padre0101
csendes tag

Nem egy szokványos teszt ismertető! Köszönöm, jó volt végig olvasni és amire igazán kíváncsi voltam az benne volt!

(#130) amazonhell válasza raziel01 (#44) üzenetére


amazonhell
csendes tag

Szerintem hamar megtérül az ára :D

(#131) t0m4


t0m4
csendes tag

Tudom, hogy kicsit idejet mult a bejegyzes,de hatha valaki meg olvassa...
Nos a kerdesem az, hogy neztem ezt a hirdetest: [link]
Ott 15ezer atszamolva, itthon minimum 34ezerbe kerul. WTF?? A lenyeg, hogy az adott cimrol meg tudom e rendelni itthonra az emlitett aron es ha igen, akkor kell e vajon rafizetnem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.