Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Romvr válasza depmod (#40) üzenetére


Romvr
őstag

Ha megmondod mik a helyesírási hibák akkor javítom őket. Tudod több szem többet lát. Én is átfutottam párszor már a szöveget amit találtam javítottam, de... szóval rá kellene engednem egy lektor urat :)

A tok nem kínai, hanem ősmagyar. :DDD
Jó magyar boltban vett határidőnapló (kb 10 éves), jó magyar tű cérna (legalább 15 évesek) és ragasztószalag (3-4 éves). Meg jó magyar kalapgumi (szintén 3-4 éves). Ezeket csak össze kellett applikálnom és máris kész a Kindle 4 tartó. Nekem jó, akinek nem tetszik az meg rendel nekem UK-ból "hivatalosat". Funkcióját megszolgálja, tokban tartja a Kindle-t. Átment a hivatalos ISO minősítésen (rázás, fröccsenő víz, por). Az hogy esztétikailag felér egy hasba rúgással... nos mint mondtam akinek nem tetszik rendel nekem. Vagy nem néz oda. :D

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#52) bijesz


bijesz
aktív tag

Szerintem használnod kellene egy helyesírásellenőrzőt mondjuk wordben.

Nekem van egy wifis kindle 3-am egy éve kb.
A pdf-kről kérdeztek többen is.
Helyből támogatja, de a megjelenítés macerás, vagy nagyítani kell, vagy fektetett módban két oldalra fér egy pdf oldal. Magazinokat kicsit kényelmetlen így nézni, de működik.
Az amazon konvertálása működik. Pár perc és megjön. Amire nagyon jó az a folyamatos szöveg. De ha bejönnek a képek is oldalakra, az teljesen dxétördelheti az oldalat. Forráskodók olvasására sok esetben alkalmatlan. A magazinok így olvashatatlanok. De egy regénnyel nincs baj.

Amúgy jó kis cucc, ha az ember kikapcsolja a javascriptet akkor jó böngészésre, hírolvasásra is.

A warezolással pedig már mindenki elérhet magának tetszőleges tartalmat. Ez az igazi információ szabadság :)
Bár felvet etikai kérdéseket, de ha túllépünk a moralizáláson, akkor megláthatjuk a helyzetben rejlő lehetőségeket. Ha sikerülne kiterjeszteni a lakosság nagy hányadára a szabad olvasást az elképesztő eredményt hozhatna. Létrejönne egy túlnyomórészt művelt laskossággal rendelkező állam. De ha mindenkinek vennénk egy kindle-t az kb a teljes költségvetés negyedét tenné ki.Így álom marad.

:DD

(#53) Asbee


Asbee
veterán

Lehet csak nekem nem tiszta de ezen van valamilyen böngésző amivel lehet netezni?
Angliából tudnának hozni, így elgondolkodtam rajta. Akinek van, szerinte Kindle Keyboard 3G megér + 60 fontot?

(#54) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszi a tesztet. :R Gondolkodtam hogy beszerzek egyet de sokallom picit az árat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#55) kokyt válasza raziel01 (#23) üzenetére


kokyt
senior tag

Hát jah... Szép felbontásuk van a telfonoknak, filmet is lehet rajtuk nézni. Nosza, gyorsan ki is dobhatjuk a régi 72cm-es analóg tévéket is, mert már meglépték azokat is. :C
Leírtuk párszor már, ez egy céleszköz. Meddig tudsz egy olyan telefonon olvasni? Én próbáltam, hol a szemem, hol az akku adta fel előbb a harcot, de egyik sem bírta 3-4óránál tovább. Így cikken keresztül, képekben és szövegben kicsit nehéz átadni/megérteni azt, hogy ez más. Mintha papír lenne, ráadásul a több hetes üzemidő nem egy marketing hülyeség, hanem valós érték. Nem kikapcsolva, polcra téve mérhető, hanem kihasználva. November elsején feltöltöd, egy-két könyvet nagyon kényelmesen, nyugodtan elolvasol rajta, netezel egy kicsit, és mire megjön a Mikulás, már le is merült.
Ha egyszer lehetőséged van rá, azért próbálj ki egy egyet.
"A másik amit sosem értettem az az mp3 lejátszók voltak 30-40 ezerért."
Látszik, hogy elég fiatal vagy még :B Nem tudom hogy mit szóltál volna szűk egy évtizede az akkori mp3 lejátszókhoz közel 100 ezerért. Annyiért már akár 32Mb-os (!!!) tárhelyet is kaphattál. De ha nem kellett, akkor köthetted az övedre egy diskman-t, a hátizsákba meg pakolhattad a cd-ket és a csere elemeket.

(#53) Asbee:
Ha kifejezetten könyveket szeretnél rajta olvasni, és a 3G-t csak egy plusznak tekinted. akkor annyiért nagyon jó vétel. Én kétszer annyiért vettem februárban szintén 3G-s kindle 3-at, és egy percig nem bántam meg, az utolsó forintig megérte még azt az árat is.

[ Szerkesztve ]

(#57) konyok


konyok
tag

Augusztus végén vettem egyet (3. generációs) a feleségemnek. 41 pénz volt eredeti bőr tokkal, beépített ledes lámpával, szállítással, vámmal, megmittom én még mivel együtt. Egyszerűen szuper!!!! Imádja. És én is mert este ha olvas mellettem az ágyban akkor nem világít az olvasó lámpa a pofámba és tudok aludni. :DDD Nem hátrány!
A képernyő egyáltalán nem tükröződik! Minden fénykörülmény között tökéletes. Tűző napsütésben is!
Maximálisan elégedettek vagyunk a Kindlivel! :)

(#58) Asbee válasza kokyt (#55) üzenetére


Asbee
veterán

Ha azért lehet rajta böngészni akkor nekem megérné azt a plusz pénzt. Amúgy főként olvasásra tanulásra kellene. A 4 90 font a 3G-s 150 font.

[ Szerkesztve ]

(#59) domi007


domi007
őstag

microUSB lesz az, nem miniUSB, már az elődön is az volt.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#60) Efreet válasza Asbee (#58) üzenetére


Efreet
senior tag

Böngészni nagyjából lehet rajta, de komoly kompromisszumokkal.

Elsőre a K4-en nincs billentyűzet, tehát a képen is látható felületen kell bepötyögni a címeket - persze könyvjelzők vannak, de azért nem egy sétagalopp.
Aztán a képernyő - scrollozni nem nagyon tud, a képfrissítés könyvolvasásra való, böngészéskor kényelmetlen lehet.
Továbbá a böngésző eléggé butácska, nincs benne több füles lehetőség, nem lehet csak úgy letölteni dolgokat vele.
Van benne lehetőség az oldalt áttördelni képernyőszélességre (article mode), de az sem hoz tökéletes eredményt.
Ha főleg olyan oldalakon jársz, aminek van mobil változata (pl. gmail, híroldalak), akkor egész jó, de nem ér fel egy Opera Minihez sem.

3G-s Kindle3-am van, menetrendet, alkalmanként térképet, leveleket, egy-két híroldal mobil változatát nézegettem vele, erre nagyjából jó, de fórumozni már (még billentyűzettel is) elég nyűgös.

Összefoglalva: böngészni klasszikus értelemben NEM lehet rajta, néhány oldal betöltésére képes a rendszer, szigorúan funkcionális eszköz.

Van amúgy Kindle topic a fórumon, ott minden, pdf-el és ilyesmivel kapcsolatos kérdésre választ lehet találni, érdemes átolvasgatni minden érdeklődőnek.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#61) Asbee válasza Efreet (#60) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi!!! :R :R

(#62) nagysuhi válasza Efreet (#49) üzenetére


nagysuhi
tag

Ezzel egyetértek. Normálisan működő e-könyv piac mellett ez így van rendben. De nálunk ilyen nincs. A nagy kiadók nem adnak ki e-könyvet. Nem éri meg, az e-könyvek ÁFA-ja 25%, a papírkönyvé 5%. Ha magyar nyelven akarsz egy friss megjelenésű könyvet, akkor el kell lopni, tele van a net ilyen oldalakkal. Persze van az ingyenes MEK, meg a DIAés pár próbálkozó kis e-kiadó de ez csak egy minimális része az elérhető termésnek. 500 és 1000 Ft között én is megvenném a szépen betördelt, Kindle-re optimalizált könyvet, ha lenne, de nincs. Ezért kénytelen az ember innen-onnan összeszedni az olvasnivalót.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#63) raziel01 válasza kokyt (#55) üzenetére


raziel01
veterán

De most is vannak indokolatlanul drága mp3 lejátszók:

[link]

mp3 lejátszós teló miben rosszabb? Minden este felrakom tölteni és több órát bír.

[ Szerkesztve ]

(#64) Efreet válasza raziel01 (#63) üzenetére


Efreet
senior tag

Ez már egyéni preferencia kérdése - nekem a telefonomat kb. 3 hetente kell tölteni, a különálló mp3 lejátszómat szintén hetente-másfélhetente (de hétvégénként fel szoktam tölteni - ha elfelejteném, sincs probléma vele még pár napig). A Kindle-t havonta. Egyik sem indokolatlanul drága, nekem így kényelmes.
Másnak egy eszköz, és napi töltés a kényelmesebb.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#65) veector válasza raziel01 (#63) üzenetére


veector
senior tag

Hangminőségben...
Jó az iPodok tényleg indokolatlanul drágák, de a többinél már inkább a hangminőséget fizeted meg (ha jól választasz).

(#66) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Ár érték arányban nagyon megéri :)

Dave666

(#67) Szasza_boy válasza SupaCow (#19) üzenetére


Szasza_boy
csendes tag

Nekem is reklámos van és nem zavaró. Sőt, ha nem csatlakoztatod wifi-re egy ideig, akkor egy kis ablakban kiírja, hogy újabb spec. ajánlatokért csatlakoztassam fel. Alvó módban most az eredeti "képernyővédő" látszik ezzel a kis ablakkal... Amúgy jó a gép, vékony, könnyű és nem volt nehéz átszokni rá.

Valete, Szabolcs

(#68) marositech


marositech
senior tag

Aaa megfelezték a belső tárhelyet elődhöz képest? :(
4GB-ról 2-re? Miért? :S

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#69) nkmedve válasza marositech (#68) üzenetére


nkmedve
őstag

Nekem úgy tűnik, hogy ezt a billentyűzet nélküli Kindle-t nem utódnak szánták, hanem egy olcsóbb variánsnak a régiek mellé, ezért a 2GB.

(#70) Romvr válasza nkmedve (#69) üzenetére


Romvr
őstag

Igen. Ezt szélesebb rétegnek szánták, akiknek nem kell a billentyűzet, mert csak egy olvasót akartak. Nos erre pedig elég az 1,3 gb (1db MOBI/rpc kb 1mb, tehát erre is legalább 1300 könyv ráfér, ki olvasott eddig életében összesen ennyit?)
Szóval ha alternatívaként látod mint könyv, akkor bőven elég. És mivel megnyirbálták egy kicsit ezért az ára is olcsóbb lett, tehát csábító vétel. Persze USA-ban ugye még csábítóbb potom 79$-ért.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#71) hyperman25


hyperman25
tag

Erősen gondolkozom egy ilyennek a beszerzésén. Billentyűzet nem kell, mert ami minimálisat szoktam netezni nem otthon, azt mobillal is megtehetem.

Már csak az árfolyamoknak kéne normalizálódnia és mozgósítom valamelyik külföldi ismerősömet, hogy hozzon egyet karácsonytájt. :)

(#72) plus44 válasza hyperman25 (#71) üzenetére


plus44
veterán

Esetleg, ha tettlegességig fajulna az ötlet, akkor igénybe venném én is ezt a külföldi ismerőst. Persze nem ingyen kérném. :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#74) hyperman25 válasza plus44 (#72) üzenetére


hyperman25
tag

Igyekszem nem megfeledkezni rólad. :) Egyébként vaterán van 32-ért.

(#75) nkmedve válasza Kalandor (#73) üzenetére


nkmedve
őstag

Elméletileg az akku is kissebb, és Text to Speech se biztos hogy van az újban (nem találtam egyértelmű infót erről). Az utóbbit meg tudja erositeni/cáfolni valaki akinek van ilyen masinája?

szerk: Amazon oldalán az Audiobook-okat sem irja a feature listában a szimpla Kindle-nél, csak a Touch-nál.

[ Szerkesztve ]

(#76) Efreet válasza nkmedve (#75) üzenetére


Efreet
senior tag

Mivel nincs hangszóró a sima K4-en, így nehéz neki hangot kiadnia :)
Természetesen se TTS, se hangoskönyv funkció nincs benne.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#77) nkmedve válasza Efreet (#76) üzenetére


nkmedve
őstag

3.5-ös Jack-kijövet és zenelejátszó sincs?

(#78) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Hello! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy internetböngészésre mennyire alkamas a készülék? Megjeleníti a flash animációkat, esetleg rosszabb videókat vagy csak a sima szöveget?
Programfrissítésre (pl.:bongésző frissítésre) van lehetőség?

Az említett reklámokat a netről szedi vagy azok alapból a programja részét képezik?

Egyébként én is gondolkodok egy e-reader vásárlásán.[link] illetve [link].

(#79) plus44 válasza hyperman25 (#74) üzenetére


plus44
veterán

Sajnos lejárt és valójában egy kedvezőbb árban reménykedek. Hátha addigra kicsit erősődik a forint. :)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#80) nkmedve válasza Scroll Lock (#78) üzenetére


nkmedve
őstag

Böngészésre csak kompromisszumosan jó az eInk kijelző miatt. Flash vagy bármilyen animáció/videó kizárva. Cikkeket, fórumokat olvasgatni szerintem egész jól lehet vele. Ha az internetezés fontos tényező akkor javasolnék valami olyan olvasót aminek van billentyűzete.

Nekem nem szimpatikus a két linken levő olvasó, az első nagyon elavultnak tűnik hardverileg, a második pedig drága és nincs billentyűzete. Ha a nagy méret nem olyan fontos, akkor inkább nézz meg egy 3G-s Kindle Keyboard-ot, amihez jár ingyen net egy halom országban.

(#81) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon jó teszt lett, gratulálok!

Jómagam általában az iPhone-omon szoktam olvasni sötétben minimális fényerővel, nekem így megfelel, nem szokott túlságosan elfáradni a szemem benne. Olvasásra egyébként a Kindle programját használom, ez megeszi a .prc-t.

Forward thinking. كرر

(#82) Krugszvele válasza Dluinet (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Nemár, neked ez tűnt fel?
Nem a
remény teli
könny fátyolozta
asztali-lámpa
titkos-ügynököknek
bekapcsoló-gomb
lapozó gomb
funkció gombot
vissza lépés
villany-könyvek
olvasó felület
nyelv választó?

:)

(#83) Efreet válasza nkmedve (#77) üzenetére


Efreet
senior tag

Nincs, semmiféle hangkeltési lehetőség nincs (hacsak nem dobolsz rajta vagy vele ;) - amúgy ott vannak a tesztben a fotók és a leírás).
Az alap K4 a minimalista olvasás keretében készült, 3G nincs, a böngésző is csak azért érhető el rajta, mert amúgy is azt használja a Kindle Store, így miért is ne :) Ezzel mentek le egy olyan árra (főleg a reklámtámogatottal, 80 dollár), ami miatt most a konkurencia erősen vakargatja a fejét, mert épphogy beérték az alap eszközeikkel a 100-130 dolláros Kindle Keyboardot, pár hét múlva pedig a Touchot.

Az Amazon ilyen szempontból nagyon csúnyán kihasználja, hogy övék a legnagyobb könyvesbolt a neten, és a forgalom kb. 2/3-a. A kiadókat ezért keményen megsarcolja (ráadásul saját formátumot használnak, amit csak az saját olvasói ismernek), így a bevételből tudják bőven veszteséggel, vagy nullszaldóval árulni az eszközöket - busásan megtérül a könyveladásokon. (a Kindle Fire megjelenésével ugyanez a filmekre és hasonlókra is igaz lesz - hasonlóan az Apple-féle iTunes Music/Movie/stb. store-hoz)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#84) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Modorosra kellett volna mennie :p

...csak én vagyok helikopter?

(#85) Scroll Lock válasza nkmedve (#80) üzenetére


Scroll Lock
tag

Az említett reklámok csak a 3g-re alkalmas készülékeken jelenik meg?

(#86) Efreet válasza Scroll Lock (#85) üzenetére


Efreet
senior tag

Néhány reklám alapból benne van, és néha (nagyjából havonta) kiírja, hogy kapcsolódj valamilyen módon az internetre vele (wifi lehetőség minden eszközben van), hogy letölthesse a friss ajánlatokat, ha ezalatt egyszer sem kapcsoltad be a wifit. Ha bármikor bekapcsolod, akkor azonnal frissíti a reklámokat.

Ez persze csak a reklámos változatokra igaz, amit csak az Egyesült Államokon belül lehet rendelni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#87) Ittan


Ittan
csendes tag

Sziasztok!

Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy pl. több száz oldalas pdf-el mit kezd az olvasó? Én szakmai könyvekhez és főleg cikkekhez használnám amikben ráadásul képek is vannak. Marhára élvezném ha nem kellene havonta kinyomtatnom egy csomó oldalt, mert gépen nem szeretek olvasni ráadásul egy csomót utazok a laptopot meg nem mindig cipelem szívesen. Hasznát tudnám venni egy ilyen kütyünek, de csak akkor ha nem tördeli szét pl. a pdf-be lévő kép aláírását meg az oszlopokat stb...

Előre is köszönöm a segítséget: István

(#88) Tyren válasza Ittan (#87) üzenetére


Tyren
aktív tag

Erre én is nagyon kíváncsi lennék. Pont emiatt akarok én is Kindle-t rendelni még a héten.
Én abban bízom, hogy a pdf-ek többségét át tudom konvertálni e-book-ká, a többi meg majd fektetett képernyőn.
Tapasztalat valaki?

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#89) veector válasza Ittan (#87) üzenetére


veector
senior tag

Ez engem is nagyon érdekelne.

(#90) nagyzee válasza Ittan (#87) üzenetére


nagyzee
csendes tag

Szerintem képeket tartalmazó PDF-hez korlátozottan használható. Próbáld ki megnázni a kívánt oldalt 800*600 -as felbontásban a monitorodon. Na, olyan lesz a Kindle-n, szürkeskálában.

Nagy (91) Zoltán

(#91) Efreet


Efreet
senior tag

A már ajánlott Kindle-s témában ezt is többször leírták. A kis Kindle PDF nézegetésre akkor használható, ha az nagyrészt szöveges, nagyon kevés ábrával rendelkező állomány - így azt át lehet konvertálni egy olyan formátumra, ahol már nincs előre meghatározott, fix tördelés.
Sok ábrával, rajzzal, matematikai képletekkel teleszórt dokumentumok olvasására a kis Kindle nem alkalmas (betölti, de kínszenvedés így használni), ilyen célra léteznek 9-10 colos e-ink eszközök (pl. Kindle DX) sokkal drágábban.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#92) barii86


barii86
tag

pont egy repulon ulok me angliaban egy kindle 3al
ez azt tudja hogy tudok gepelni es egesz europaban netezhetek vele
a bongeszo lassu de cikkek lvasasara optimalizalt oldalon vagy article modban pont jo

sajna Magyarorszagra rendelve az ado meg a kiszallitas majdnem annyi mint maga a cucc

a kepernyo aert sargas szurkes hogy papir erzete legyen azaz ne usse ki a szemed

[ Szerkesztve ]

(#93) plus44


plus44
veterán

[link]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#94) Efreet válasza plus44 (#93) üzenetére


Efreet
senior tag

"All-New Kindle Family - Kindle, Kindle Touch, Kindle Touch 3G and Kindle Fire - Coming to Over 16,000 Retail Locations Across the U.S."

Ezentúl az Egyesült Államokban a 2 napon belüli ingyenes házhoz szállítás mellett még több boltban meg lehet venni... hurrá.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#95) Youri


Youri
veterán

valaki a beszerzésében tud valami segítséget nyújtani? :)

RTX ON

(#96) plus44 válasza Efreet (#94) üzenetére


plus44
veterán

Ebből a lényeg a még több bolt, esetleg árverseny, de a lényeg, hogy több lesz a cucc, a többen árulják, felkerül ilyen-olyan oldalakra (ebay, stb.) és akkor nagy valószínűséggel olcsóbban tudod majd beszerezni, esetleg másodkézből is, ami ugye nem feltétlen jelent használt készüléket.

Youri: Ha rendelni akarod, akkor az utolsó oldalon van leírva a menete, ha pedig valaki mással akarod hozatni, akkor olvass vissza, lehet hogy az év vége fele hoz be valaki és esetleg segít neked/nekünk.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#97) Youri válasza plus44 (#96) üzenetére


Youri
veterán

Igen a rendelésnél kedvezőbbet keresnék, akkor elolvasom a hsz-eket :)

RTX ON

(#98) minu válasza Efreet (#50) üzenetére


minu
csendes tag

Jaj, de remélem fordítva nem igaz. Mármint, ha Bookline-ról Alexandra vagy bármely más oldalról rendelek e-könyvet, akkor ugye azt tudja kezelni a Kindle? Vagy ha Kindle-t veszek csak az Amazonról vásárolhatok hozzá könyvet is?

(#99) Efreet válasza minu (#98) üzenetére


Efreet
senior tag

A Bookline és az Alexandra tudomásom szerint (bár az elmúlt pár hónapban nem néztem, de kétlem, hogy bármit változtattak volna) epub-ot árusít Adobe DRM-el, tehát azt sehogy nem tudod megjeleníteni Kindle-n.

A téma elején írtam 4-5 boltot, ahol árulnak Kindle-kompatibilis dokumentumokat magyar nyelven. A boltok nagy része viszont epub formátumot használ, Adobe DRM-el, és az ilyesmit a Kindle képtelen betölteni. Ha DRM nélküli a fájl (ritka, meg kell nézni az információs oldalon), akkor át lehet konvertálni Kindle-kompatibilis formátumra.

Cserébe amit az Amazonnál veszel, azt viszont csak és kizárólag Kindle-vel lehet megnézni (vagy az eszközzel, vagy a több felületen is elérhető programmal). És Kindle-kompatibilis, másolásvédelemmel rendelkező könyvet csak az Amazon tud árusítani (ők a mobi formátum tulajdonosai), és ők komoly százalékot kérnek az árusításért, ezért a hivatalos boltban magyar nyelvű könyvet alig fogsz találni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#100) minu válasza Efreet (#99) üzenetére


minu
csendes tag

Köszönöm a válaszodat!
Hát ezek nem jó hírek. Belenéztem az általad ajánlott oldalakba és ott sajnos nagyon kevés könyv van, olyan egy sincs, amik igazán érdekelnék azt, akinek az olvasót szánom. Most aztán végképp elbizonytalanodtam. Pdf. formátumban találtam néhány neki való könyvet, de nem tudom, hogy az itt említett programmal történő átalakítás után mennyire olvashatók ezek jól, nem tördeli-e kényelmetlenül szét a szöveget, ékezetekkel hogy bánik és egyáltalán bármilyen és bárhonnan leszedett pdf. formátumot tud-e kezelni így stb.? Bár ezt a kérdést valahol itt már feltettem ma.
Ezek szerint bármelyik küldföldi oldalon (merthogy sok angol nyelvű könyvet kinéztem már neki) látok ekönyveket mindig ki kell deríteni, hogy ott milyen formátumokat használnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.