Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

"- Könnyű, kicsi, egy szebben is elfér..."
zsebben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) DoItYourself


DoItYourself
addikt

"0,3 cm vastag"

??

"Ráadásul, ha jobb, ha ball kézzel fogjuk"

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3) plus44


plus44
veterán

Egy ideje már motoszkál bennem, hogy ez bizony nagy segítség lenne, 35k-ért nem venném az biztos...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4) hitman77 válasza plus44 (#3) üzenetére


hitman77
senior tag

Néztem az Amazon-on és most 79$, annak aki ott lakik.
Nálunk 160$ felett van. Röhej.

(#5) DerDer


DerDer
tag

Végre valaki! Jó kis teszt !
poénokkal megfűszerezve :D

(#6) plus44 válasza hitman77 (#4) üzenetére


plus44
veterán

Maximum 20k-ért, de annál többért nem.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#7) hitman77 válasza plus44 (#6) üzenetére


hitman77
senior tag

Az USA-beli 79$-t nekem is megérne, ezért kezdtem el kutakodni USA-ba utazó ismerősök után. Bár akkor is csak házhoz szállítással menne gondolom.

(#8) plus44 válasza hitman77 (#7) üzenetére


plus44
veterán

Ha lenne kinn ismerős, az annyival lenne jobb, hogy ott szépen annyiért megveszi, majd hazapostázza, vagy hazahozza.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#9) Romvr


Romvr
őstag

(#1) Dluinet:
Köszi javítva, pedig háromszor olvastam végig.

(#2) DoItYourself:
Igen! 0,3 cm vastag. Najó, max 0,4 De fél centinél kisebb.
Szintén javítva. Szintén köszönöm! :D

Én úgy számoltam a vásárlásnál hogy
- Egy új könyv, ilyen 3 ezer forint magassága. Mivel én ingyen szerzem be a könyveket (mutassatok egy e-book könyvesboltot magyar nyelvű könyvekkel, amik nem szakkönyvek) ezért nekem tíz könyv után behozta az árát. Ráadásnak eladtam a könyvtáramat, így lényegében az egész készülék került vagy 2 ezer forintba. Így már nekem is megérte.

USA vs EU árak: Nos igen csak pofátlanság valóban. Akinek van ismerőse aki kijár, az viszont hozhat haza a kezében, kibontva. Ha dobozban próbálja akkor szerintem levámolják. Bár utána meg a garanciáztatása lesz kérdéses.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#10) SupaCow


SupaCow
tag

Pár kép a sajátomról :) Akartam énis írni egy review-t de nem volt rá időm.

plus44: már elkelt:)

[ Szerkesztve ]

f: @geboleather

(#11) plus44 válasza SupaCow (#10) üzenetére


plus44
veterán

Kettő? Egy nem eladó?:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#12) Tyren válasza hitman77 (#4) üzenetére


Tyren
aktív tag

A $79-os verzió csak USA-ban elérhető és azért annyi, mert tele van reklámokkal. Kérdés, hogy ez kit és mennyire zavar, de mondjuk olvasás közben engem szerintem eléggé zavarna, ha felugrana egy joghurt reklám...
Amazon.de-n €100, de nem tudom, hogy a szállítás mennyire jöhet ki (vám nyilván nincsen).

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#13) plus44 válasza SupaCow (#10) üzenetére


plus44
veterán

Ááá. :O Van/lesz még?:D

Tyren: ha átszámolod, akkor az a 100ejró nem éppen fasza mostanság, drágábban jönne ki, mintha rendesen vennéd 165 dollárért.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#14) hitman77 válasza plus44 (#13) üzenetére


hitman77
senior tag

Ez engem is érdekelne.

Tyren: 100Eur-ért egy kicsit már sok, főleg, hogy erre még rájön a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tyren válasza plus44 (#13) üzenetére


Tyren
aktív tag

Igen, több, mint a $110, amennyibe kint kerül a reklámmentes, de azért $165 = 36-37.000Ft, míg €100= 30.500 Ft. Meglepődnék, ha €20-t kérnének a szállításért Németországból...
Én most kint vagyok és nagyon gondolkozom egy Kindle-n, de én inkább arra használnám, hogy amit most a gép előtt PDF-ként olvasok, azt erre átrakjam. A szöveges PDF-eket tudtommal a Kindle-ös mailcímre küldve átkonvertálja ebook formátumba, de nem tudom, hogy ez mennyire működik jó és megbízhatóan.
Plusz az is kérdéses számomra, hogy a billentyűzet megér-e €20 felárat. Állítólag annak jobb a kijelzője (sötétebb a fekete).

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#16) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Én még a 3G 3-ast vettem 30k alatt még barátibb dollárárfolyamon, + az amazon is átvállalta a vámot és az áfát. Csak gondolom közben rájöttek hogy hányan vesznek itt rá könyvet és mennyire éri ez meg nekik. :DDD

Jó volt a stílus, élvezet volt olvasni. :R

(#17) Efreet válasza Romvr (#9) üzenetére


Efreet
senior tag

"mutassatok egy e-book könyvesboltot magyar nyelvű könyvekkel, amik nem szakkönyvek"

Az alábbiak mind árulnak .mobi vagy .prc formátumban könyveket
Multimédiapláza
Scifi-portál
Galaktika e-könyvesbolt
Syllabux
Adamo Books

Plusz van néhány bolt, ahol epub-ot árulnak az Adobe DRM nélkül, az is egy gombnyomásra konvertálható.

Emellett a Magyar Elektronikus Könyvtár is elkezdte az állományát .prc-re konvertálni (bár a html ilyen szempontból már elég volt).

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#18) Romvr válasza Efreet (#17) üzenetére


Romvr
őstag

Köszi. Ezek szerint nem néztem jól körül, mert én nem igen találtam ilyeneket.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#19) SupaCow válasza Tyren (#12) üzenetére


SupaCow
tag

Nem ugrik fel reklám olvasás közben. Sőt a menüben is csak a menü alján van egy banner.
Egyetlen helyen van teljes képernyős reklám amikor alvó módba nyomod a kindle-t.

Szóval a legkisebb mértékben sem zavaró a special offferek jelenléte az eszközön.
Amazonon többen kiemelték, hogy a sima kindle képernyő kímélője unalmas és fos, bár vették volna a reklámosat:)

Vannak jó ajánlatok a reklámok között, $1-$4 könyvek ilyen olyan kuponok. Persze only usában elérhetőek ezek. Néha vannak tippek, tanácsok a kindle használatához azt mindenki megkaphatja.

f: @geboleather

(#20) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Az a tok ..:D

Ps: brunorbert

(#21) icons


icons
addikt

Nagyon jó és részletes leírás!

Az elején viszont nekem túl sok a poén, már zavaró, mintha nagyon viccesre szeretted volna megcsinálni (félreértés ne essék, imádom a vicces írásokat, és voltak jó poénok, de amikor egy mondaton belül már a sokadikat olvaasom, feláll a szőr a hátamon ;] )

Én egy Touch vásárlásán gondolkodom, úgyhogy lenne egyből két kérdésem:
1, szöveges pdf-eket jól átalakítanak Amazonék?
2, nem csak szöveges (pl képet tartalmazó) pdfekkel már gond van ha jól tudom, ezt már próbáltad?

(#22) nkmedve válasza osztraksajt (#16) üzenetére


nkmedve
őstag

Én is pár hete szereztem be egy 3G-s Keyboard-ot (ahogy most hivják) és nagyon szeretem. Ebayről rendeltem egy ilyet hozzá és mondhatom tökéletes utitárs (ágytársnak is lehetne nevezni de az félreérthető :D ):

Kindle Lighted Leather Cover

Megjegyzem, igy mindenestől nem volt olcsó, de szerintem bőven megérte.

(#23) raziel01


raziel01
veterán

A cikk nagyon tetszett, végre képet kaptam erről, szóval neked gratulálok, viszont én még mindig hülyeségnek tartom ennyiért, mert érintős telók is egész szép felbontással rendelkeznek, azokon is lehet olvasni, az meg már szinte mindenkinek van.
Max 10k-ért esetleg elgondolkoznék rajta.
A másik amit sosem értettem az az mp3 lejátszók voltak 30-40 ezerért.

(#24) kcsa válasza Romvr (#9) üzenetére


kcsa
veterán

Ne viccelj már a 3mm vastagsággal... akkor anyagában hajlana ha hozzáérsz :)

6.5" x 4.5" x 0.34" (166 mm x 114 mm x 8.7 mm)

forrás: amazon

Mellesleg a poénok már az első oldal felénél fájtak.. a kevesebb néha több.

[ Szerkesztve ]

(#25) Romvr válasza icons (#21) üzenetére


Romvr
őstag

Nem akartam nagyon viccesre megcsinálni, egyszerűen így jött ki. Gondoltam még se legyen unalmas, száraz szöveg, viszek bele egy kis humort is. Így sikerült.
Mondjuk rásegített az a fél üveg Tokaji Szomorodni is :D

Akinek nem tetszik az menjen máshová. Szerintem

Bár ha kevesebb lenne az önbizalmam talán azt gondolnám nem vagyok vicces... áh az kizárt :DDD

(#24) kcsa:

Eh. Igazad van, most vettem észre hogy a Col részét néztem a vonalzómnak. Javítom!

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#26) kcsa válasza Romvr (#25) üzenetére


kcsa
veterán

oké, a szamorodni mindent megmagyaráz :D (hiszen nem szomorodni az, nem azé' issza az ember :D)

Bekapcsolt a grammar nazi üzemmódom :D

[ Szerkesztve ]

(#27) Romvr válasza kcsa (#26) üzenetére


Romvr
őstag

Semmi gond. Én kimondottan szeretem ha valaki figyelmeztet ilyen szarvashibákra. Hiszen így tanul az ember.
Az Ember meg azért issza a szamorodni-t mert szereti az ízét. Bár a hatása se éppen utolsó szempont :D Valahogy kihozza az írói vénámat.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#28) Thoty


Thoty
senior tag

Nagyszerű írás :) épp mostanában gondolkoztam egy ilyenen, de már a $79 --> $109 után rájöttem hogy ennyit nekem nem ér, ~$163-at meg pláne nem. Az már az eredeti ár kétszerese...

(#29) jerry311 válasza SupaCow (#19) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, némelyik reklám kifejezetten Kindle-re van tervezve. Néha nagyon kreatívak tudnak lenni. :DDD

(#30) nkmedve válasza raziel01 (#23) üzenetére


nkmedve
őstag

Azért okostelefont párhuzamba állitani egy ebook olvasóval elég meredek. MP3 lejátszóval valamilyen szinten egyetértek, a telefonok sokat fejlődtek az utóbbi időben ilyen szempontból (jó hangchipek, jó lejátszóprogi, néhol dedikált kezelőszervek).
Ebooknál teljesen más a helyzet, egy 3-4"-es (lehet nagyobb is) LCD vagy akár OLED kijelző még köszönőviszonyban sincs egy eInk kijelzővel ha az ember huzamosabb ideig akar rajta olvasni.

Jó dolog az integrálás, de vannak területek ahol egy telefon, a fizikai korlátok miatt, nem tudja felvenni a versenyt (és lehet soha nem is fogja) a célra tervezett szerkezetekkel. Ilyenek például a fényképezés-videózás és a könyvek.

(#31) nagyzee válasza Tyren (#12) üzenetére


nagyzee
csendes tag

Az Amazon.DE nem fog magyar címre szállítani, simán átküld az Amazon.com.ra...
ahogy az Amazon.UK is.
Így tehát magyar vásárlók simán kifizethetik a szállítást az USA-ból és az ÁFA-t sem úszhatjuk már meg.
Ráadásul én cégesen is rendeltem már, ilyenkor még a 14% vám is rájön. Ez azt jelenti, hogy ha Magyarországi kereskedőtől akarod megvenni, nem úszod meg bruttó 36 alatt a legolcsóbb modellt sem...Aki teheti rendelje magának közvetlenül az USA-ból, akkor legalább a vámot teljesen legálisan megúszhatja. A cucc amúgy kiváló, csak röhögni tudok azokon, akik a M...RO nagyáruházas 20-ezres e-book readert veszik , ők valószínűleg nem láttak még e-ink kijelzőt és elképzelni sem tudják milyen az, amikor nem 5 óra az üzemidő, hanem 3 hét :)

Nagy (91) Zoltán

(#32) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!
A leirás hibátlan (különösen az ablakmosós poén). Nekem az nem derült ki egyértelmüen vagy csak fáradt vagyok, hogy sima mezei pdf-et tud olvasni vagy csak a saját formátumát.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#33) jerry311 válasza bod101 (#32) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tud PDF-et olvasni.

(#34) Romvr


Romvr
őstag

Bevallom csak MOBI-val próbáltam mert az e-book-jaim abban vannak. De a leírásban az van hogy tud DOC-ot és PDF-et is olvasni. Majd ha lesz rá kedvem kipróbálom.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#35) schawo


schawo
titán

Köszi az írás!

Minden létező kérdésemre megkaptam a választ, és még az írásmód is szórakoztató volt, úgyhogy vastagon megérte olvasásra fordított időt :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) aram01


aram01
nagyúr

aranyos a holmi,de...

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) devast


devast
addikt

$100-110 -ért lehet ezt kapni ebay-en, 99% hogy valamilyen usps postával érkezik (priority vagy express), amit 99%, hogy úgy átengednek a vámon, hogy rá se néznek....
DHL, UPS meg ezek a "futárok" hivatalból vámolnak, ott sehogy nem lehet megúszni (az áfát és/vagy vámot).
Tudom ez nem szép dolog.... de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#38) veector


veector
senior tag

Nem úgy van az, hogy azt a PH!-s (különösen) ajánlott plecsnit nem kéne használni?

Amúgy jó kis szerkezet.

(#39) schawo válasza veector (#38) üzenetére


schawo
titán

Úgy látszik, hogy a szemrevételezésen átment a cikk és a plecsni is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) depmod válasza Romvr (#25) üzenetére


depmod
senior tag

Nem akartad nagyon viccesre csinálni, ez tetszik :D
Szamorodni, ez biztos elütés volt, de a cikkben van néhány komoly helyesírás hiba, azokat javítani kellene.

A stílus amúgy jó, a kütyü szintén, az összehasonlító fotó az új könyv, régi könyv, Kindle viszonylatban pedig tökéletes, ennyi a lényeg!

A tok viszont nagyon kínai :DDD

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#41) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Maradok a Kindle3-nál, szerintem nem kell cserélnem! :)) A teszt kiváló volt! :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#42) ztoldy


ztoldy
senior tag

Nagyszüleim még Kindle Keyboard 3G Wifi-t vettek. Nagyon jó a kütyü, jó olvasni rajta és hogy egy helyen lehet több száz könyv.

Nem hivatalosan persze, de lehetett rá magyar billentyűzetet és magyar nyelvet is tenni.
Jó lenne, ha nálunk is minél több könyvet meg lehetne venni e-book formátumban.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#43) nagysuhi


nagysuhi
tag

Nekem már 2 éve megvan a Kindle2-m. Akkor még 75 ezer Ft volt. Van 700 könyv rajta, régen behozta az árát. Jelenleg ez a legjobb és legolcsóbb e-könyv olvasó, amit kapni lehet. 109 USD, megrendeled és 3 nap alatt megjön Amerikából. VÁM nincs rá csak ÁFA. Kb egy hónapig bírja az akksija egy töltéssel. Az enyémben van 3G és billentyűzet, de még nem használtam, csak olvasok rajta.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#44) raziel01 válasza ztoldy (#42) üzenetére


raziel01
veterán

Ebook-ért pénzt adni?
Soha.

(#45) ztoldy válasza raziel01 (#44) üzenetére


ztoldy
senior tag

Mert a könyveket egyből papírra írja az író?
Attól, hogy elektronikus formátumban van még meg kellett írni az a művet. Azzal, hogy te ebook-ot veszel, nem nyomtatott könyvet, véded a környeztet is a pusztítástól. Nem használódik el a könyv, nem szakad, nem enged el a ragasztás stb.

Persze nem azt mondom, hogy annyiért adják, amennyiért a nyomtatott formát, mert azok elég magas árak, de 3-ad ár azért szerintem nem lenne túl sok érte. Persze itt is mint máshol a kiadóknál csapódik le sok pénz.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#46) Efreet válasza ztoldy (#45) üzenetére


Efreet
senior tag

Viszont nem lesz a tied (csak az olvasáshoz kapsz jogot, főleg ha DRM is van rajta), nem adhatod kölcsön, ha meguntad nem adhatod el, nincs használt e-könyvpiac(antikvárium), adott esetben nem olvashatod bármikor, bárhol kedvedre (nem tudod áthelyezni egyik eszközről másikra, ha más fajta olvasót veszel)... azért nem teljesen sima minden az e-book világban :)

(néhány hozzászólással ezelőtt bepakoltam pár linket magyar, Kindle-kompatibilis boltokról)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#47) nagysuhi válasza Efreet (#46) üzenetére


nagysuhi
tag

Miért nem az enyém? Le van mentve a számítógépre az összes, mellette külön vinyóra is. Bárhova át lehet másolni, elküldeni e-mailben, rátenni a haverod olvasójára. Át lehet konvertálni bármilyen formátumba Calibre-val.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#48) ztoldy válasza Efreet (#46) üzenetére


ztoldy
senior tag

Van igazság abban, amit írsz. Természetesen az e-book "szolgáltatóknak" fejlődni kell és alkalmazkodni az igényekhez. Itt gondolok arra, hogy ha megveszel egy könyvet, akkor az bekerül a profilodba és bármikor elérheted azt a korábbi vásárlások listájából olvasási célra.

További lehetőség lenne, ha nem kellene egyben megvenned a könyvet, hanem oldalanként vehetnéd meg, így ha elkezdesz olvasni egy könyvet és rájössz, hogy az téged mégse érdekel, akkor nem bukod az árát.

Miért ne olvashatnád bármikor? Rajta van az e-book olvasódon...

Ha most ráteszel egy e-book-ot a kindle-re akkor oda-vissza fel-le tudod másolni.

Mint minden védelmet ezt is ki lehet majd játszani annak, aki akarja.

Könyvet amúgy se adunk kölcsön, mert úgyse kapjuk vissza :D, legalábbis én így vettem észre azoknál, akik kölcsön adtak bárkinek is könyvet vagy nem olyan állapotban kapták vissza, mint ahogy kölcsönadták.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#49) Efreet válasza nagysuhi (#47) üzenetére


Efreet
senior tag

Mert pl. az Amazonnál vásárolt könyveiden általában DRM van, és csak a te olvasódon olvashatod, hiába másolod át másnak, ő nem tud mit kezdeni vele. Az, hogy neked van olyan fájlod (vagy akár papírkönyved) aminek a tartalma esetleg nem másolásvédett, attól még nincs jogod hozzá, hogy abból teljes másolatot készíts, azt elküldd bárkinek - akár bájtok másolásáról, akár fénymásolásról van szó.

A fájl a "tiéd" lehet, de a benne levő szellemi termék tulajdonjoga nem száll rád. A DRM-es könyvesboltok tekintetében pedig még csak a fájl tulajdonjoga sem a tiéd, hiszen csak a központi szerver "engedélyével" férsz hozzá a tartalmához, amit vissza is lehet vonni.

A magyar, Kindle alapú boltoknál a "másolásvédelem" pedig úgy működik, hogy megkérnek arra, hogy ne terjeszd a magadnak megvásárolt könyveket, hiszen a .mobi formátumra csak az Amazon tud másolásvédelmet helyezni (komoly százalékért), ők nem, viszont elég sok Kindle tulajdonos van az országban, így szeretnének nekik is szolgáltatni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#50) Efreet válasza ztoldy (#48) üzenetére


Efreet
senior tag

Most rajta van a Kindle-n, igen. Következőre veszel egy Nookot, vagy egy Sony olvasót, vagy bármelyik nem-Kindle eszközt - máris elérhetetlenné válik a teljes gyűjteményed, amit megvásároltál az Amazontól, hiszen ők a saját olvasójukhoz kötik a könyveiket. Tehát azzal, hogy te megveszel egy olvasót jelenleg gyakorlatilag elkötelezed magad egy cég vagy cégcsoport üzleti modelljénél - könyvet bármelyik könyvesboltban vehetsz, elektronikus könyvnél már figyelned kell a formátumra, a DRM-re, és hasonló dolgokra.

Előzetes amúgy minden könyvből van az Amazon boltjában, az első 1-2 fejezet, néhány tíz oldal ingyenesen letölthető, és ha folytatni van kedved egy gombnyomással megvásárolhatod. Ez az üzleti modell létezik, működik.

A kölcsönzés pedig Kindle-n és Nookon is működik, de egyelőre csak az Egyesült Államokon belül (!)- ott meg lehet csinálni, hogy te "kölcsönadsz" mondjuk 2 hétre valakinek egy könyvet, akkor az eltűnik a te olvasódról, megjelenik nála, majd 2 hét után ugyanez fordítva, internet kapcsolat persze kell hozzá. Egy amerikai adhat kölcsön könyvet a haverjának, egy magyar nem... mintha lakhelytől függne, hogy én mihez kezdek a saját könyvemmel? Nem - egyszerűen annyi történik, hogy az elektronikus könyv tulajdonjoga soha nem száll rám, hanem csak bizonyos használathoz kapcsolódó jogokat kapok meg. És ez nagy különbség.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.