Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tlala


tlala
addikt

Nagyon nívós cikk/teszt!
Gratula és köszi.

(#2) psyho85


psyho85
aktív tag

Nagyon jó kis teszt lett! :R

De ne felejtsük el, hogy a K240 csak jól meghajtva produkálja magát igazán, olyan hangerőn, ami hosszú távon káros és egyébként is elviselhetetlen. Nekem egy direkt ennek a meghajtására épített fejhallgató erősítőm van, azzal jól szuperál. Volt alkalmam összehasonlítani egy K701-el, és csak a magasak fényében, meg a mélyek kerekségében volt köztük különbség. Térben is jobb volt a K701, de ez elvárható egy jelen csúcsmodelltől, szerintem. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#3) Kriccs


Kriccs
tag

Lang Lang-ot ennyire magasztalni csak egy dologra utal. Aki nem ért a komolyzenéhez, az ne ítélkezzen. :) Sokkal jobb előadók vannak nála ma, akik nem celebek és nem kapnak idegrángást a hangszernél. Lang Lang jó, de messze nem a legjobb.

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Azt nehezményezem hogy nem sikerült normálisan meghajtani a K240 m.-t. Vagy még az is elképzelhető hogy szegénynek már nincs jó állapotban a betétjei.
Egy rendes erősítő KELL hozzá![link]

Csak hümmögtem amikor ehhez a részhez értem: "Fedett hangzás" :N

A cikk Tetszett :R

[ Szerkesztve ]

(#5) szab.tam


szab.tam
nagyúr

csak belepislantottam, este majd átnézem jobban.

az akusztikai érzékeés nagyon szubjektív dolog, és szóba önteni elég nehéz.
de elég szemléletesen (hallhatólagosan) sikerült. :C :R

te kis akusztikai sommelier... :D
"ööö, éreztem benne egy kis párától harmatos gumicsizma fanyarsgával való tompa reccsenést, a már felkelő nap adta felszálló légáram keltette tölgyfa aromájú zizegéssel együtt..." :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#6) rootkiller válasza Kriccs (#3) üzenetére


rootkiller
őstag

Először is, magától a kifejezéstől, hogy komolyzene, feláll a szőr a hátamon. Másodszor pedig: legyél szíves példákat írni, hogy te kit tartasz jelenleg a világon jobbnak a Lang Lang - Boris Berezovsky párosnál, csak hogy tisztán lássunk! Köszönöm!

Artengo TR 990 Pro

(#7) BBéci válasza Kriccs (#3) üzenetére


BBéci
titán

Azt inkább nem írom le, hogy mire vall egy fejhallgatótesztet a lényege helyett eképpen véleményezni.
Mindenki azt az előadót tartja legjobbnak, amelyiket akarja, ez teljesen szubjektív.

Rootkiller!
A teszt kiváló, gratulálok!
Mellesleg 7 éve rendelkezem K501 fejhallgatóval és a múlt héten hasonlítottam Sennheiser HD 700 és 800, valamint Beyerdinamic T1-hez.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8) Lompos48 válasza BBéci (#7) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szívesen felajánlottam volna, ha a távolság engedte volna, meg a teszt előkészületéről tudomásom lett volna a 35 éves Pioneer hallgatómat. A mai napig tökéletesnek tartom (lehet csak "szerény" igényeimmel mérve).

(#9) cucka


cucka
addikt

A teszt jó, de rockzenehallgatóként annyit azért hozzátennék, hogy a dalválasztás nem túl jó. Volt szerencsém az AKG K501-eshez, az akusztikus zenék valóban nagyon jól szólnak rajta, de a torzított gitáros dolgok nem túl jók ebben a minőségi- és árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#10) Kriccs válasza rootkiller (#6) üzenetére


Kriccs
tag

Bocsánat, nem személyeskedésnek, hanem tanácsnak szántam. Mi bajod a komolyzene kifejezéssel? Nem véletlen ez a neve. Könnyebb kiszűrni az igényes dolgokat a mai ótvar zenének nem nevezhető katyvaszból. Nekem személy szerint az elektronikus "zenétől" áll fel a szőr a hátamon. :) Amúgy a teszt tetszett, csak a K240et jobban ki kell hajtani. Sajnos ilyenekre nekem nincs pénzem és csak a Superlux 668B-t engedhetem meg, bár másolatnak az is elég jó.

Kissin, Lisitsa, Barenboim, Schiff András így elsőre.

Még egyszer bocs!

[ Szerkesztve ]

(#11) VS461 válasza Kriccs (#10) üzenetére


VS461
tag

Hát... bocsáss meg, de ez azt jelentené, hogy a zene fejlődése megállt valahol abban az időben, amikor a komolynak nevezett zene mellett mást is kezdtek hallgatni az emberek, vagy amikor teszem azt, Beethoven meghalt. Igénytelennek, ótvarnak tartanál egy mai gitárművészt (a cikkben említett Steve Vai pl.), zeneszerzőt (Kamen), vagy akár egy "elektronikus zenészt" (most éppen Andain jut eszembe, nem nagyon hallgatok ilyesmit)?

Miként lehetne lemérni egy bizonyos zene igényességét? Nem azzal, hogy ráaggatunk egy ilyen jelzőt, hogy "komoly". Ha a Varázsfuvolára gondolsz ilyenkor, inkább használd a klasszikus zene kifejezést, de nyugodtan hozzáteheted a műfaji megnevezést is. Egy szimfónia közben a hideg futkos a hátamon, olyan kerek egésznek, tökéletesnek hangzik - de hidd el, a hard rock, trance, jazz a klasszikus zenei alapokon nyugszik - nem "lettek egyszer csak". Gondolom, ezért lehet, hogy egyik-másik AC/DC, In Flames vagy Satriani-szerzemény hallgatása közben ugyanígy futkos a hideg a hátamon. Vagy a Bohemian rhapsody? Mert valahol mélyen tökéletesnek érzem. Ez vonatkozik a Beautiful Things-re is. Mindegy, hogyan hívom a stílust, ha ilyen hatással van az emberre, akkor az jó, és merem nyugodtan igényesnek is nevezni.

S most éppen eszembe jut a Metallica-Kamen "páros", az S&M-mel. Ez most akkor "komoly"- vagy "könnyű"-zene? Tényleg, a heavy metal hogyan lehet "könnyű"? :P S bár ízléseken lehet vitatkozni (de minek), az általuk előadott Master of puppets hallatán eláll a lélegzetem.

Minden zenei stílus előbb-utóbb elmerül. Lehetne még szimfóniákat írni, nyilván. Lehetnének még hajmetál együttesek, 380 bpm-mel dübörgő német technótündérek is. De minek? A változatosság, éppen ez az, ami a zenében annyira jó. Szeretheted a "komoly"-zenét, (én meg a svéd farkasordító-metált szeretem - többek között), de hiba volna azt állítani, hogy ott megállt a fejlődés, és minden más ótvar sz@r.

Javasolnám a "Képregényes rocktörténet" című könyvet. Nagyon régi, de talán rámutat egy-két dologra.

A cikkhez: rég olvastam a hangzásról ilyen jó írást. Megfogható, olvasható szubjektív vélemény, nagyon tetszik! Most merészkedem az igényesebb zenehallgatás világába, egy K 272 HD-vel, és egy HRT MS2-vel. Hogy hallom-e a különbséget, vagy csak képzelem... össze kéne hasonlítani valami másik fülessel, csak a próba kedvéért. A cikk nyomán akár át is gondolhatom, mire lehet odafigyelni - meg mi az, ami eszembe sem jutott volna...

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#12) VS461 válasza Kriccs (#10) üzenetére


VS461
tag

... bocs, dupla...

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#13) nyunyu


nyunyu
félisten

Elobb probaltam hallgatni K242HD-vel Genesis Duke albumanak a 2007-es remastered verziojat.
Hallgathatatlanul dong a basszus, egyaltalan nincs dinamika :(

Aztan probakeppen letoltottem az 1999-es japan kiadast, es WOW, eg es fold a ketto.
Ezen nem olyan tolakodo a basszus, sokkal reszletesebb a magas tartomany, jobban kiveheto a korabeli szintetizatorok pruntyogese a hatterben, es nem csak a hangero tartomany felso 10%-a van hasznalva.

Nagyon ugy tunik, hogy az utobbi 5-10 evben egyre inkabb elment a zeneipar az agybadugos MP3 huszarok igenyeinek a kielegitesere az ilyen remaster, olyan rokabor kiadasokkal. :(

Pedig ezeket mar elvezni sem lehet.

Utobbi idoben elegge hanyagoltam a fulest, mert a mostani Onkyo 508 AV erositommel nem szol olyan szepen, mint az elozo Onkyo 474-gyel.
Hangfalaknak persze sokkal jobban all az 508 melyebb, dogosebb hangja, mint az amugy sem basszus hianyos K242HD-nak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) #63439360


#63439360
törölt tag

AKG K-100 fülesem van, 11. éves. Nagyon sokat kapott, de hibátlan a mai napig. Egyszerűen, tudnak (és akarnak) minőséget gyártani. Az ára, arányos..

(#15) BBéci válasza nyunyu (#13) üzenetére


BBéci
titán

Házimozi erősítők - kerüljön az akár félmillióba - kimenetébe vétek egy normális fejhallgató Jackjét bedugni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16) nyunyu válasza VS461 (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

S most éppen eszembe jut a Metallica-Kamen "páros", az S&M-mel. Ez most akkor "komoly"- vagy "könnyű"-zene?

Nehez ezeket mufajilag besorolni, annyira keveredik mar minden mindennel.

Kamen fele komolyzeneileg feldologzott konnyuzenere meg ellenpeldanak meg ott van az ELP, akik egy unalomig ismert klasszikust adtak elo
eleg rendhagyo modon. :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) BBéci válasza nyunyu (#16) üzenetére


BBéci
titán

A köznyelvben a komolyzene és a klasszikus egymásnak szinonimái, nincs ezzel semmi baj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18) rootkiller válasza cucka (#9) üzenetére


rootkiller
őstag

Hát azt kell, hogy mondjam hogy nálem egy ideje kikoptak az igazán kemény zenék. 4-5 éve még hallgattam Metallicát és hasonlókat, de mára ezek már nem részei a zenetáramnak, így nem is gondoltam rájuk. Úgy emlékszem írtam is, hogy kimaradt nálam a keményebb vonal. Majd máskor nézek valami olyasmit is talán.

Artengo TR 990 Pro

(#19) old rocker


old rocker
veterán

Hm... Azt hittem, Csabai Dániel Magnósok évkönyve és a HI-FI Magazin óta ilyen nincs...
Remek írás, remek teszt. Számomra kicsit fájdalmas is, mert a K501-met a rokonság egyik nagyfejű tagja szabályosan szétcincálta a viziló fején. Azóta Sennheiser nyitott és egy zárt van, amelyek mélyei talán nagyobbakat szólnak, de egészében véve rettenetesen sajnálom az AKG-t.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#20) Blindmouse válasza BBéci (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Hol lehet ilyeneket meghallgatni? Nagyon érdekelne...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) szab.tam válasza old rocker (#19) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Csabai Dániel Magnósok évkönyve"

na, még van ember, aki ilyenre emlékszik... :))

most ugrott be, milyen fejhallgatóm volt nekem. valahogy 80-as évek közepe. 2x3 hangszórós technics. ugye nem surronud. hanem 3 utas, keresztváltós.... :))
annyira nem volt jó hangja, kényelmetlen is volt, de szerettem, mert hát 3 utas volt, ugye... :DDD

ezzel a csabai dániel dologgal nosztalgikus örömöt okoztál.
talán '83-ban(?), kis pöcsként bementem a vígszínház melletti keravillba, és kp-ért,
/(megdolgoztam érte(!)/, vettem egy orion mini hifi tornyot. eladók néztek rendesen...
jajjjj. régi, szép idők... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22) old rocker válasza szab.tam (#21) üzenetére


old rocker
veterán

Cleopátra receiver, Akai GX, lengyel mini-hifi, videoton hi-fi erősítő, tuner, Aiwa F209?? (a ferde kijelzős) deck, Tesla, majd Technics lemezjátszó, - kötelező Ortofon fej - Aiwa, majd Sony 3 fejes deck, Orion mini erősítő, tuner, Preludium hangfalak, amik a Kenwood házimozival is maradtak frontsugárzók... soroljam még?
Állandóan a tetőn buzeráltam a rádió antennát, Stúdió Tri, A rocktörténet nagy előadói: Gurály László és Tuza Zsolt sorozata... hejj, de rég volt...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#23) old rocker válasza szab.tam (#21) üzenetére


old rocker
veterán

A techhnicsnek volt az a rombusz alakú fejhallgatója... na, én is nosztalgiázom... Gdansk receiver, Tesla B101... Taya lemezjátszó...
Inkább nem kajáltam és kopott farmerban jártam- állandóan Csabait meg a Hi-Fi magazint bújtam, szépirodalommal vegyest.
Nyálcsorgatás a bizományiban, majd az elektroakusztikai boltok kirakatainál.
Child in time, The Wall....

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#24) schawo


schawo
titán

Köszi a tesztet!

Alapos és színvonalas, így kell csinálni :R

Pár megjegyzés:
A K501 párnái láthatóan nagyon rokkant állapotban vannak. A szivacs szétment bennük, ellaposodott, és a bevonó szövet is elhasználódott, szálas lett. A rokkant párna miatt a magasak élesek és pontatlanok, a közép enyhén torzít, és a mélyek alsó tartományai pedig nem tudnak kijönni. A K501 egy tökéletes párnával még az általad hallottnál is sokkal jobban szól.

A K240 Monitor sajnos a K240/242 sorozat leggyengébb darabja. Az elődei és utódai is jobban sikerültek, nem csoda, hogy a tesztedben is gyengén végzett.

Az alkalmazott Roland interfész nem volt optimális a két AKG-nek. A K240 Monitort nem tudja rendesen meghajtani (azt szinte semmi sem tudja rendesen meghajtani), míg a K501-hez nem elég tiszta a magas tartománya, kicsit agresszívvé teszi. Ráadásul a két gyengeség (a párna és az interfész) szépen összeadódik, és nyerssé teszik a füles magas tartományát.

A K501 egyik fő hibája valóban a túlzó tere, kevesebb itt is több lenne, mint az sokszor már igaznak bizonyult. :)

Csak így tovább, szívesen olvasnék még ilyen tesztet :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) szab.tam válasza old rocker (#23) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Nyálcsorgatás a bizományiban" :D
ez is ismerős érzés....
akkor divat volt, hogy a külföldön dolgozók az ott megkeresett valutájuk egy részéből vettek egy tornyot, hazahozták, és betolták a biibe. egy új lada ára volt...

ferde deck. bátyámnak asszem a mai napig megvan.

én élőben láttam egy igazi kuriózumot egy osztálytársamnál. vhs kazettával működő, digitálisan rögzítő audió magnó. (asszem az is tehnics volt, de ez nem biztos. valahoy a '80-as évek eleje, 83-84?)
olyan kazettákon kapta egy svájci dj-től a firss bilboard listákat, és 1 perc : 1 ft-ért másolta őket kazettára a suliban. jól élt belőle...

most meg minden öröm nélkül százával toljuk ezt az mp3 nevő sz*-t.
0 fíling, 0 öröm...

akkor egy akármilyen kis(?) audióeszköznek igazán tudtál örülni. volt egy fekvő unitra erősítős magnóm. úgy emlékszem, (ha nem keverem valamivel össze), hgoy azon már volt felvételi erősség szabályozás. (piros toló poti.) bátyám megcsinálta, hogy ne 1 potméteres legyen, hanem a 2 csatorna egy balance segítségével eltolható legyen. ezek ilyen leírhatatlan örömök voltak.

most? valami kicsit is nem olyan, kivágjuk a kukába fitymálva, és veszünk egy másikat, amit tovább fikázunk, hogy nem tökéletes...

akkor 1 fejhallgatónak sokal jobban tudtam örülni. most? itt van egy halom. használom őket, és ennyi...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26) old rocker válasza szab.tam (#25) üzenetére


old rocker
veterán

Hát igen... valami ilyesmiről írtam én is a rekviem egy op. rendszerért c. írásomban + a hozzászólásokban. A tervezett elavulás ... arra késztetnek, hogy mindig valami picit újabbat, mindig egy picit valamivel jobbat(?) vegyél és mindig valamivel hamarabb, mint arra tényleg szükséged van. A digitális VHS-t ismerem, (DVHS), a stúdióban olyanra archiváltuk a műsorokat a 90-es évek második felében. Unitra... gyártott jó cuccokat,csak kár, hogy a tunerek OIRT normásak voltak, meg magukon viselték a szoc. ipar összeszerelési stigmáit. Az Elizabeth rádióerősítő, a Cleopatra IIA tuner még a hifi magazinban is egyfajta etalon volt. Amikor megjelent a mini hofitornyuk, vettem egyet, akkor kezdtem áttérni az orsósról a kazettás deckre. Amikor kezdett kopni a lágy permalloy fej, sk. cseréltem egy - asszem - technics fejre; utána jött a hajnalokig tartó kombinált fej állogatás, fülre. Az AIWA deckre úgy kaptam kölcsön pénzt, az is egy etalon volt a hifistáknál. Bakelit, utána CD ... most meg mp3. Hogy micsoda különbség van még a kevésbé komprimált mp3 és az mp4 között, azt még az én, megöregedett hallásommal, a céhetes médiaplayerével is észleltem, Rory Gallagher Millions miles away c. számánál, az van felt mind a két formátumban. Nyugati nyomású lemezek... 86 tájékán még 1000 Ft körül voltak; ezért volt egy szivar Szegeden, aki úgy árulta, hogy pénzért felvette kazettára, amíg aztán vevő nem akadt a lemezre. Én egy idő után olyan jó viszonyba kerültem vele, hogy délután kölcsönadta a lemezt, otthon a magam gépével felvettem, reggel visszavittem.Persze, a díjat perkálni kellett, de még így is megérte, mert egy lemez árából 3-4 lemezt át tudtam venni. Persze. a jel-zaj viszony rosszabb volt, de azért elment... (Én nem használtam a dolby bét, rontotta a dinamikát.) Most... jó a tuctuc mp3-al...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#27) szab.tam válasza old rocker (#26) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#28) BBéci válasza old rocker (#26) üzenetére


BBéci
titán

Mindent értek, azt kivéve, hogy miért hallgattok, hallgattatok MP3-at, amikor nem vagytok elégedettek a hangminőségével?
Én teljes egészében kihagytam az életemből, zsigerből utáltam már akkor, amikor megjelent.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29) old rocker válasza BBéci (#28) üzenetére


old rocker
veterán

Erről regényt tudnék írni neked, tele filozofikus gondolatokkal.Röviden: azért, ami miatt az interperszonális kapcsolatok is elértéktelenednek, ritkulnak. Tapasztalatom az, mi magyarok még külföldön is güzülős nép vagyunk; látástól-mikulásig... Sokszor felvetettem már és sokaknak, miközben magam se tudok szabadulni a mókuskerékből: miért csináljuk? 60-70 évesen, halálunk pillanatában jólesően sóhajtunk fel: sebaj, szép életem volt, mert mást sem csináltam, dolgoztam, mint az állat...mert kellet a péééz. Felgyorsult a világ, az információ áradat beborít és választhatsz, ami szabadidőd még marad, mielőtt ágyba dőlve eloltod a villanyt, olvasol, zenét hallgatsz, dugsz, vagy a gyerekkel foglalkozol, esetleg kvaterkázol egyet a barátokkal valahol. Hát így jön az MP3 hallgatás. A felnövekvő generációnak már életforma, az igényesebbeknek és az öregebbeknek kényszer szülte kompromisszum. Választhatok: van egy szabad délutánom, vagy beülök a Kenwood elé, vagy elmegyek a komppal a Tisza túlpartjára kerózni. Kompromisszum. Telefont úgyis vinni kell, fogom a Sennheisert és tekerés közben, az út egy részén zenét hallgatok. Vagy: lefekszem, felrakom a fülest és úgy alszom el. Annyit tudok csak tenni, hogy az MP3 gyűjteményem minél kevésbé tömörített zeneszámokból áll./OFF]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#30) rootkiller válasza old rocker (#26) üzenetére


rootkiller
őstag

Az mp3 és az mpeg4 aac között véleményem szerint is hatalmas különbség van. A zenéim jelentős része Apple Loseless, de ezt a BlackBerry nem játsza le, így a telefonomra 320as aac-ra kódolom át a zenét, és azt érzem hogy nagyon magas minőséget tud visszaadni a telefonom, melyhez hozzájárul az is, hogy a BB-ben lévó D/A konverter minősége nagy hasonlóságot mutat az ex iPod Classicomban lévő Cirrus Logic DAC-al, persze nyilván nem fog visszajönni az, mint itthon egy 16/48as LPCM hangú koncert DVD-ből.

Artengo TR 990 Pro

(#31) cskamacska válasza szab.tam (#25) üzenetére


cskamacska
addikt

""most meg minden öröm nélkül százával toljuk ezt az mp3 nevő sz*-t. 0 fíling, 0 öröm..."
Nem gond, pár évtized múlva megint ránk telepszik egy random diktatúra, ami kulturálisan és technológiailag is behatárol, és megint lehet majd élvezkedni a kéz alatti holodisc másolgatással hiszen szabad Internet addigra már rég a múlté. :DDD :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32) BBéci válasza old rocker (#29) üzenetére


BBéci
titán

Empéhármat akkor sem hallgatnék, ha kényszerítenének rá!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33) old rocker válasza BBéci (#32) üzenetére


old rocker
veterán

Soha ne mondd, hogy "soha"! Legfeljebb nagy valószínűséggel nem. Ez kb. olyan -elnézést a vulgáris, de szemléltető hasonlatért - kényszerű nőhiány miatt az ember néha megelégszik a kezével... arra sem mondhatod azt: "na, én aztán soha!"

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#34) BBéci válasza old rocker (#33) üzenetére


BBéci
titán

Ez már átment filozofálgatásba, ami nem baj, de azon a tényen nem változtat, hogy nekem eddig sikerült távol maradni az adatredukált vackoktól. Semmilyen indokot nem tartok elfogadhatónak, ami az "empéhárom" hallgatásával kapcsolatos. Számomra a FLAC-ok többsége is minőségi kompromisszum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35) schawo válasza BBéci (#32) üzenetére


schawo
titán

Sokkal többször hallgattál már, mint gondolnád.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) BBéci válasza schawo (#35) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben rádióadásokra gondolsz, akkor tévedsz. Amióta átálltak, nem hallgatok mást, csak beszélgetős műsorokat. Na jó, az is lehet MP3.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37) schawo válasza BBéci (#36) üzenetére


schawo
titán

BR (egy része), DVD, tévé, rádió, mindenhonnan veszteséges formátumok jönnek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) BBéci válasza schawo (#37) üzenetére


BBéci
titán

Veszteségesek, de nem akkora mértékben, mint az MP3. Ne hasonlítsuk a DTS-hez, pláne a MA-hoz.
Koncertfilmeket igyekszem veszteségmentes tömörítésű, vagy LPCM hanggal beszerezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39) schawo válasza BBéci (#38) üzenetére


schawo
titán

A DTS 6 csatornát kódol 640 kbiten. A Dolby Digital 448 kbiten. Az mp3 2 csatornát 320 kbiten. De ezzel nem mondtam neked semmi újat.

Viszont évtizedekig csak az első két formátum volt elérhető filmekhez, koncert DVD-khez, mégis elvoltál vele, nem nyújtottál be petíciót, hanem hallgattad milliószor. Túlélted, sőt, szeretted. :)

Ez az egész mp3 ügy sokkal nagyobb lufi, mint amekkora probléma. Ez a kijelentés nem személyedre vonatkozik, hanem a téma túlzott felszínen tartására, mindenki által.

Ugyan nem csak erről szól, hanem sok egyéb problémáról is, de szeretem ezt az előadást felhozni: Ethan Winer (hangmérnök, RealTraps alapítója) előadása az Audio Engineering Society (AES) 2009-es konferenciájáról: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) BBéci válasza schawo (#39) üzenetére


BBéci
titán

Ma már a DTS java az úgynevezett 1536 kbites core, ami filmekhez teljesen jó, sőt, kiváló.
Viszont a fejhallgatós elmélyült zenehallgatás egészen más kategória. Annál a CD-nél alább nem adom. Ahhoz kell és szabad hasonlítani az MP3-at.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41) schawo válasza BBéci (#40) üzenetére


schawo
titán

Ma már
Ma már, de évtizedekig nem így volt :) És a Core 1,5 Mbit 8 csatornára (192/csatorna) sem egetverő különbség az mp3-hoz képest (160 kbit/csatorna) Mondhatni utolérték az mp3-at 2 évtized hátrányból. Persze a teljes DTS-HD veszteségmentes tömörítéssel már tökéletes, nem mp3 kategória.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) Kriccs válasza VS461 (#11) üzenetére


Kriccs
tag

Nálam az elektronikus zene nem számít zenének, meg az értelmetlen zúzás. A Metallica egy istenkirály zenekar, voltam is koncertjükön. Sok rock, punkrock, punk és metál? zenét hallgatok jazz, blues és komolyzene kíséretében. Nem a komolyzene az igényes, hanem amit hangszerrel játszanak és nem csak odaböknek 3 csajozós akkordot a számba és kész. Amúgy meg az S&M az egyik kedvenc albumom, a Metallicától mindenképp. :)

(#43) old rocker válasza Kriccs (#42) üzenetére


old rocker
veterán

James Hetfield rulez!

Turn to page!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#44) old rocker válasza BBéci (#34) üzenetére


old rocker
veterán

Mellesleg ezt a kompromisszumot én is csak 5X után léptem meg ... amikor a szem, meg a hallás is öregszik. A 17 Khz-ból 9-10 maradt.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#45) Deadzone41 válasza schawo (#39) üzenetére


Deadzone41
őstag

tanulságos videó

(#46) BBéci válasza old rocker (#44) üzenetére


BBéci
titán

Az inkább 6x táján jellemző, ezek szerint nincs szerencséd.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47) old rocker válasza BBéci (#46) üzenetére


old rocker
veterán

Valóban nincs szerencsém.A hallásom tompulásába két betú, az SM is közrejátszik. (Google a barátod.) Mellesleg a kifejezetten tűéles hallás már sokkal fiatalabb korban elkezd romlani, azaz a felső hangtartományból egyre alacsonyabb szintet kezd érzékelni. Amit te írsz, az már az időskori hallásromlás életkori küszöbe - bár én is 58 vagyok már - de nem egyről beszélünk. Egyelőre még nem minősülök halláskárosultnak, csak 0 becibelen már nem hallom a 15 KHz-et.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#48) #16939776


#16939776
törölt tag

Mivel már megérett a karbantartásra a K240 monitorom, szétszedtem atomjaira és kitakarítottam, a betéteket is, át is mértem ellenállásra és induktivitásra is tökéletesen azonosak.
Szereztem hozzá jó állapotú korabeli fülpárnát, és korabeli japán NOS jack dugót. A kengyel végén lévő -törött- műanyag pöcköket likvidáltam, bepozicionáltam a pántokat majd feltöltöttem műgyantával a körülöttük lévő részt.

Szerintem az arányok a helyén vannak, térben is minden megkülönböztethető, effektek is kivehetőek és sehol nem tolakodik, hiányérzetem nincs. Bele lehet vele merülni a zenehallgatásba. ;)
O2.HPA+Pioneer 1000MkII@BorsodiBlue: Moonsine and wine album.

(#49) Tüzi válasza cucka (#9) üzenetére

(régi poszt, új hsz, de hátha valaki csak most találja meg a topikot (mint én is))
Cipőt a cipőboltból bitte.
Az 501-es vonal, és utódai bevallottan a vonós-fúvós-vokál zenékhez van kitalálva, nem hevimetálhoz, terrordrome-hoz, etc.
[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.