Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tasiadam válasza lemelle (#50) üzenetére


tasiadam
veterán

A kozossegi erdek erosebb, mint a vallalati neha. Es amig 1nel tobb ember akar valamit, addig lesz alternativa

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#52) Chrys_


Chrys_
addikt

Youtube Vanced van TV-re? :D

(#53) HummeRC


HummeRC
senior tag

Na ez milyen "jó" hír. Épp most akartam android tv-t venni, mert a korábban smart-nak vett toshiba tv-m egy automata frissítés után nem játszik le dlna-n semmit. Gondoltam majd az új android tv-re tolok egy kodit és gond letudva. Most akkor inkább kerüljem az android tv-ket, vagy ennyire azért nem komoly a probléma? Hogy kell ezt elképzelni?

(#54) Fred23 válasza tasiadam (#51) üzenetére


Fred23
nagyúr

Illetve meglehetősen sokan értenek a dologhoz, mármint a valamilyen módú reklámblokkoláshoz. Így elsőre az ugrott be, hogy még 10-15 éve majd' mindenki maga szerkesztette a hosts fájlt a gépén. :)
Bármelyik gigacég felvásárolná akár az összes jobb blokkolót, 2 héten belül csinálnának a hozzáértőbb emberek alternatívákat. Ráadásul valóban, ezen a téren még létezik erős közösségi összefogás is, sokan ugranának rá a témára ingyen is, ha szükség lenne rá.

(#55) junior11 válasza lemelle (#50) üzenetére


junior11
veterán

Vannak, és fejlesztik is őket szépen. Egy Adguard, Ublock Origin teszi is a dolgát rendesen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56) aujjobba válasza junior11 (#55) üzenetére


aujjobba
addikt

Az 'adblock-ot hasznalsz, lecci kapcsold ki' tipusu felugro ablakokat tudja valami blokkolni, Safari-n?
A 1Blocker amit hasznalok erre sajnos nem kepes.

Egyebkent az ilyet dobalo oldalakat elkezdtem kerulni.
A prohardver-re elofizetek, meg a YT premium, aztan ennyi.
Reddit-et szoktam hasznalni ezeken kivul, de ott nem zavaro az a nehany hirdetes a posztok kozott.

(#57) Reggie0 válasza aujjobba (#56) üzenetére


Reggie0
félisten

PH nem dobal fel semmit.YT-hez pedig inkabb downloadert hasznalok, az megkeruli a reklamokat es a korlatozasokat.

(#58) aujjobba válasza Reggie0 (#57) üzenetére


aujjobba
addikt

Koszonom a valaszt, habar nem latom a korrelaciot azzal, amit kerdeztem.
Nem allitottam, hogy a PH dobal fel ablakot, a YT-ot illetoen tobb eszkozon tobb fiokkal is hasznaljuk a szolgaltatast, a downloader emiatt sem megoldas nalunk.

[ Szerkesztve ]

(#59) arn válasza #32839680 (#10) üzenetére


arn
félisten

Csakhogy en a termekert fizettem, hogy a gyarto sporol az osn azaz o dolga. Raadasul egy telo manapsag 1000 eur kornyeken van, a shield is egy rohadt draga cucc a kategoriajaban. A youtube ok, egy szolgaltatas… de itt szo nincs errol, ez egy termek, aminek a resze az os.

abba is bele lehetne kotni, hogy en azt az allapotot szeretnem, amit a boltban lattam es fizettem. Onkenyesen ne valtoztassak a szabalyokat menet kozben. Mintha vennel egy autot aztan a kov nap a gyarto a piros autodat lefesti zoldre nagy google feliratokkal az oldalan. Ideje lenne a seggbe rugdalasnak.

korabban birtam a googlet, mostanra nagyon tultoltak az egeszet. Az adaim nincsenek ingyen, ok meg ezert nem fizetnek. Egyre jobban kerulok barmit, aminek a googlehoz van koze.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60) Reggie0 válasza aujjobba (#58) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem gond, nem valaszolni szandekoztam, hanem kiegesziteni :)

(#61) aujjobba válasza Reggie0 (#60) üzenetére


aujjobba
addikt

Szuper! :)

Esetleg blokkolot tudsz ajanlani Safari-ra, ami blokkolja a felugro adblokk-elleni ablakokat?
Ha nem akkor mindegy, majd nem megyek olyan oldalakra, tovabbra se.

#59 arn: valoszinu az elkerules a legjobb megoldas. Valoszinuleg tartom, hogy a google felhasznalasai felteteleiben amit elfogadsz amikor eloszor elinditod a keszuleket, benne van ez a marketinges valtoztatasi jog. Nyilvan en se szoktam ezeket vegigolvasni, de igy kerdeses a seggberugas jogszerusege.
En ami nem kell ignoralom egy ideje, nem hasznalom, ami meg eletbevagoan fontos arra elofizetek. Szerintem a PH is megerdemli azt a havi ~300 forintot amibe kerul, ha mar napi szinten hasznalom hozzajarulok kicsit a mukodeshez.

#62 Reggie0: Oks, koszi. En is linuxot hasznalok a NAS-on, aztan meg az is hirdet! :)

[ Szerkesztve ]

(#62) Reggie0 válasza aujjobba (#61) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnalom, de nem tudok. En linuxot hasznalok.

(#63) arn válasza aujjobba (#61) üzenetére


arn
félisten

Nem talalhatsz ki olyan szabalyrendszert, ami szembemegy vmivel. Pl mi van, ha nem fogadom el, nem tudom a keszuleket hasznalni? Nem kenyszerithetnek rad ilyesmiket.

Egyre messzebb mennek a gyartok a reklamokat illetoen - az lenne a minimum, hogy tajekoztatnak, ha ezt a termeket veszed, akkor ennyi reklamot kell bamulnod. De hogy ezt menetkozben varialjak, az minden szempontbol etikatlan, egyszeruen nem ezert fizettel, a keszulek alapveto mukodeset befolyasolja negativan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64) Reggie0 válasza arn (#63) üzenetére


Reggie0
félisten

De, tudod hasznalni, csak az ujabb szoftverekkel es szolgaltatasokkal nem lesz kompatibilis egy ido utan.

[ Szerkesztve ]

(#65) Abel-0101


Abel-0101
aktív tag

Nemcsak az android rendszerű TV-knél nyomatnak reklámokat, egyrejobban kezdi a Tizen rendszer is tenni a kezelőfeületbe a reklámokat, Googlnél meg mi másra várnánk de télleg...

(#66) arn válasza Reggie0 (#64) üzenetére


arn
félisten

Akkor megsem… :) nem hinnem, hogy lenne az a fogyasztovedelmi torveny, ami elfogadja, hogy negativ iranyban modosithassak a termeket, amiert fizettel.

Tul nagyra engedtek noni ezeket a techcegeket, a sw a keszulek legalabb fele, ez jelenleg nincs tulsagosan szabalyozva. Leirjak, hogy a hwnek milyen szabalyoknak kell megfelelnie, de a swnel nincs minosegbeli elvaras, pedig hasonlo, mint amikor kicserelik a kijelzot vmiben, es az eleve hibas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67) fatpingvin válasza arn (#66) üzenetére


fatpingvin
őstag

rátenyereltél a lényegre, túl nagyra nőttek és már nagyon rájuk férne hogy a szabályok betartatásával kicsit a heréjükre lépjenek.

csak ugye a pénz és a lobbi.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#68) sb válasza Fred23 (#39) üzenetére


sb
veterán

Nagyon ritkán frissül, nem a legjobb már ilyen szempontból de a lapkezelés+asztali kliensként való működéssel ez volt a legkényelmesebb.
Akkor ránézek majd az FF-re (PC-n úgyis ez megy) meg a Samsungra, köszi a részletes infókat! Ill. PC-n a Vivaldi-t is néztem mert dicsérték de még nem szoktam rá. :D

(#69) sb válasza arn (#66) üzenetére


sb
veterán

Pedig ez tuti le van védve.
Amit írsz az a szerződés-/felhasználási feltételek módosításának eset lenne normálisan ami mellé jönne automatikusan a más szolgáltatóknál létező: " ha nem fogadod el akkor X napod van elállni" lehetőség.

Ez lenne a másik lába a történetnek... és akkor nagyon néznének amikor visszaviszed 1-2 évesen a telefont/TV-t a boltba szerződéstől való elállással.

DE:
Ez a valóságban úgy van jogilag szabályozva, hogy aláírod ezeket a feltételeket az elején, hogy módosulhat, stb... keretszerződésként működik amiben eleve benne van mi nem fix és mivel kell együtt élned.
Másrészt ott van amit fentebb írtak: a régit még tudod használni frissítés nélkül, stb...

Innentől pedig megtörik a fenti szál. Nincs módosítás a feltételekben/szerződésben, tehát nincs ok a szerződéstől való elállásra.

Aztán, hogy ez mennyire fedi a valós használhatóságot, eredeti szolgáltatásokat azt már érdekes lenne mélyebben megnézni. Biztos kijönne a végén, hogy itt-ott támadható, mert hiába iratják alá veled, hogy elfogadod ill. maradhatsz régi verzión, az nem fogja a végén ugyanazt a szintet fedni mint a vásárláskor. De ez már mind egyedi/peres tétel lenne a jelenlegi felállásban.

(#70) arn válasza sb (#69) üzenetére


arn
félisten

Szvsz annak kellene a kiindulo pontnak, hogy a megvasarolt keszulek, sw nem lehet rosszabb, mint amikor megvetted. Persze ez is szubjektiv, de szabalyozni lehetne - pl egy bug nem elfogadhato, ami a kov verzioval jott, es nem javitjak. De a reklamokkal sem ugyanaz a termek.

Poen lenne, ha pl hazfestessel foglalkoznek, alairatnek vele egy 1000 oldalas szerzodest elotte. Lefestem a hazat, aztan fel ev mulva meg teliplakatolnam, mert hogy modosultak a felhasznalasi feltetelek. Teljesen nonszensz az egesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#71) Elemental válasza CPT.Pirk (#45) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem adguard home fut itthon a szerveren. Azt sem tudom mi az a reklám :)

[ Szerkesztve ]

(#72) arn válasza Elemental (#71) üzenetére


arn
félisten

Youtubeot, httpst hogy szurod? Ha nem kliensenkent fut.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#73) Elemental válasza arn (#72) üzenetére


Elemental
addikt

Fut az adguard home elsődlegesen. Mobil eszközökre vettem adguard licenszt, és yt vanced appot használunk. Pc-n firefox, mellé ghostery, ublock origin, adguard és kaspersky kiegészítők. A meló helyen sincs egy yt reklám sem, és ott nincs adguard home.

(#74) arn válasza Elemental (#73) üzenetére


arn
félisten

Jah azt hittem szerveren keresztul van szurve, mert en ahogy korabban utanaolvastam, a https kodolas miatt nem szurheto, a youtubenal meg ugyanarrol a cimrol jonnek a reklamok, szinten csak bongeszo alapon szurheto, android tvn viszont app van, ahol ez nem mukodik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#75) sb válasza arn (#70) üzenetére


sb
veterán

Pedig rengeteg dolog így működik.

1. ÁSZF módosításnál elállhatsz: de akkor nincs terméked/szolgáltatásod. Sokszor ez sem hatja meg az eladót mert pont lesz*rja. Lásd telefonok: nem tetszik a a google vagy alma ökoszisztéma/szerződés/adatkezelés: nem sírnak utánad de mit fogsz használni?

2. A maradék esetben meg nem módosul. Még a kedvezményes árak is ilyenek. Listaár 5x, pl. netszolgáltatás, ember nem fizetett még érte annyit. Nem kell ÁSZF-et módosítani ha változik vmi.

Aztán vannak azok a pontok amiket nem lehetne így beletenni, csak fixen mert romlik a szolgáltatás minősége de erről meg jogászkodj egy mammutcéggel és bizonyítsd, hogy rosszabb lett valami. Ha elveszik a sávszélességet az még elég egyértelmű de pl. egy reklámra simán rámondanám, hogy megkönnyítette az életed, tehát jobb lett tőle minden. :D

Ez akkor menne, ha működnének az antitröszt törvények és nem 2 nagy hanem sok kicsi szolgáltató lenne. Plusz mellé a kartellt is megfékeznék.
De még akkor sem biztos, mert tudatos user is kéne. Ha szól az asszisztens, hogy indul a vonatod vagy menni kell a meetingre mert nagy a forgalom, megoszthatsz bármit amiből neked szűr, csak a te érdekedben... nos, erre sokan bepipálnak bármit és vihetik az adataikat ahova akarják. Aztán hiába jönnek a szofisztikált, valóban a te érdekeid védő cégek...

(#76) Reggie0 válasza sb (#75) üzenetére


Reggie0
félisten

Termeknel nem valtozik az ASZF, csak a szolgaltatasnal, mert az egy folyamatos szerzodes, ami ket fel kolcsonos megallapodasan alapul, fel lehet mondani, stb., stb... Azert a ketto messze nem ugyanaz a kategoria.

[ Szerkesztve ]

(#78) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Érdekes a netflixen nem tolulnak elém reklámok. Ja hogy fizetős? :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#80) ricsip válasza SzaboZE (#78) üzenetére


ricsip
addikt

Meg fogsz lepődni mikor (nem ha, hanem mikor) belátható időn belül a fizetős sztrímingre is odaérnek a reklámok. :(

-

(#81) #72042496 válasza ricsip (#80) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez már nem újdonság, mert az HBO Max, Hulu, több kisebb szolgáltatás most is kínál ad-supported csomagokat. Ezzel szerintem nincs is baj, amíg egyértelműen közlik a dolgot, és amíg a reklámmentes csomagok is megmaradnak.

(#82) sb válasza Reggie0 (#76) üzenetére


sb
veterán

Ez ma már nem tud szétválni. A termék funkcióinak része a szolgáltatás.
Amíg az elektromos ablakemelő volt a legbonyolultabb dolog addig ez a szétválasztás működött. Tudta, ha elromlott javították. Nem alakult át más funkcióvá.

De ma a legtöbb terméken minimum egy OS fut, rajta pedig egy rakás saját "szolgáltatás"(funkció) ami ilyen-olyan mértékben változhat később. És akkor még nem beszéltünk a direkt szolgáltatásokról, online megoldásokról.

Olyan termék amiről te beszélsz kis túlzással a (buta)pulóver és a konzervnyitó maradt kb. Kb. ami egy darab vas önmagában. (Nyilván nem csak ezek, de most itt a másik, jóval népesebb táborról volt szó.)

[ Szerkesztve ]

(#83) Dilikutya válasza #32839680 (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindenkit, aki annak a reklámnak a képernyőre kerülésében részt vett, készítő, szponzor, YT alkalmazott, addig ütném, amíg...
2 rajzfilm közé amikor bevágódik az a kreténség...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84) Reggie0 válasza sb (#82) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig de. A youtube szolgaltatas, az oprendszer nem. Az oprendszer mukodni fog frissites nelkul is, a youtube nem, mert a tuloldali eszkozokon a szoftver fuggetlenul a nalad levo klienstol frissulni fog igy a kompatibilitas megszunik. Az, hogy streamel egy ceg neked videot a neten keresztul egyertelmuen szolgaltatas. Az, hogy a TV helyben lejatsza a mediarol a te mediafajljaidat nem szolgaltatas. Az utobbi megmarad, ha nem frissitesz.

[ Szerkesztve ]

(#86) cacasz02 válasza #32839680 (#10) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Bocs de ingyen akkor van valami ha válszthatsz mást. De megvetted a tv-t és azon csak és kizárólag ez tud futni, minden más garivesztést okoz. Tehát nem, nem volt ingyen mert benne volt a tv árában. A gyártó is fizet az Alphabetnek a droidért. Ergo ha nem volt ingyen akkor nem csak etikátlan hanem illegális akár a fsz-be belerakni hogy beleegyezel a mindenhova elrejtett reklámokba.

Véleményem szerint.

(#87) Reggie0 válasza cacasz02 (#86) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak ha frissited. Nem kotelezo frissiteni. Egy frissitett szoftverben plusz munka van, uj featurek, stb., innen nezve pedig az aszf modositas is ertheto. Elvegre nem fizetsz a frissitesert.

[ Szerkesztve ]

(#88) sb válasza Reggie0 (#84) üzenetére


sb
veterán

Még mindig nem érted.
A terméknek vannak funkciói. És a funkciókhoz lehet, hogy szolgáltatások kellenek. Ennyi, a kör bezárult.

Újra a példa: ha ablakemelő ahhoz lehet, hogy elég a motor-vezérlő-huzalozás-nyomógomb.
Ha olyan funkció ami mögött OS fut és sw akkor meg ígyjárás. Esetleg konkrétan online valami. És egyre több az ilyen, erről beszéltem.

Attól függ a dolog mi van mögötte. Ha vas vagy sw nélküli cucc akkor annak kell működnie, ha mókusok tekerik akkor új mókus vagy folyamatos etetés kell. Ha sw akkor azt kell megoldani, akkor is ha nem vastag klienses. Tök mindegy.

Az, hogy ehhez frissíteni kell vagy épp nem frissíti már egyedi kérdés, egyik sem feltétlen jó megoldás ha marad vagy frissül. Lásd Samsung és egyéb TV-k amikor jött az üzenet, hogy eltűnik az X-Y alkalmazás ami addig elérhető volt.
Ott "maradni" nem tudott a régi.

Erre max azt mondhatod, hogy a szerződésben csak a termék lesz benne de ezt meg 5 perc betámadni mert senki nem úgy ad el ma egy cuccot, hogy ott a "vas". A Youtube logo is ott feszített az összes TV dobozán. Sőt, erről beszélek, ma már a vízforraló is okos. Azt is a funkció adja el ami mögött ott lesz a szerver-kliens architektúra meg a cloud account meg minden sz*r... ami amúgy nem kéne, de ha már ott van akkor foglalkozni is kell vele.

(#89) salapp válasza vlevi (#30) üzenetére


salapp
addikt

Smart Youtube andorid tv-n nálam darabosan játszik le, lényegében nézhetetlen szar.
Lehet, valamit a gyártók is észleltek abból, hogy a fogyasztók már inkább a halálba kívánják az egész erőltetett smart szarságot, mert a Sony is elkezdte, hogy a tévé első bekapcsolásakor megkérdezi, hogy sima tévéként vagy google tévéként akarod-e használni.
A YT számomra nézhetetlen lett az undorító reklám elhelyezés miatt, viszont inkább teljesen leszokom róla, de ilyen egyébként is magukat szarrá kereső, globalista undormányokat toló, kis cégeket megfojtó, valódi versenyt kinyíró rohadt bandát inkább felrobbantanék, nemhogy még további pénzt fizessek a "prémium" (kvázi egyetlen használható) szolgáltatásukért.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#90) SzaboZE válasza ricsip (#80) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem hinném, azért nem kérhetnek pénzt, hogy reklámot adjanak. Majd talán lesz reklámmentes csomag drágábban és olcsóbban reklámos, de az bizony szerződésmódosítás és abba bele is kell egyezni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#91) Reggie0 válasza sb (#88) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem nemertem, hanem nem ertek vele egyet.

A termek tudja azt amit vasarlakor tudott. Arrol a gyarto ugyan ugy nem tehet arrol, hogy a szolgaltato verziot valt es inkompatibilis lesz a termeked, mint ahogy te se. Ezen valtozasok kovetesekor pedig termeszetes, hogy valtozik az ASZF, hiszen a szolgaltatas ASZF-je is valtozik.

Meg kene erteni vegre, hogy a szoftver az nem olyan termek, mint a csavar vagy a krumpli. Ott termeket nem is birtokolsz, csak hasznalati jogod van. Az uj(frissitett) szoftverhez pedig uj szerzodes kell.

[ Szerkesztve ]

(#92) User64476 válasza #32839680 (#11) üzenetére


User64476
őstag

Én ezt a Gyurcsány shows reklámot minden alkalommal be is jelentettem gyűlöletkeltő tartalomként, hátha elég rinyálás után abbahagyják végre.

(#93) tasiadam válasza User64476 (#92) üzenetére


tasiadam
veterán

En alapbol igy skipelem a reklamokat.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#94) ricsip válasza User64476 (#92) üzenetére


ricsip
addikt

Fizetett reklamot (főleg politikai szennyet) lehet jelenteni azon a tetves jutubon? Ha tényleg igen, szerinted mennyire szarják le? Megkapták a 100-200M ft-ot a médiacégtől, nyilván a gerinces marketing menedzser végignézte, és úgy volt vele h. nincs semmi kivetnivaló ebben a gyomorforgató szarban, mehet a cdn-re és szórják a magyar hülyéknek!
Félreértés ne essék, gyurcsányféléket is inkább kutyakonzervben látnám szívesebben bedarálva, de ez a szintű mocskolódás eddig még csak a tenger másik oldalán volt bevált gyakorlat. De hát jövünk fel a Nyugathoz ebben is (másban mondjuk pont nem).

-

(#95) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

"néhány Android TV-t használó eszköz, például az NVIDIA Shield konzolok grafikus kezelőfelületének főképernyőjén megjelentek az animált, mozgó reklámok"

Az ilyen hírekhez forrást kellene megjelölni, mert ez így igen trehány írás. :((
2 db shield 2019 van a birtokomban eddig nem találkoztam reklámmal.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#96) beef válasza Mezga Aladár (#95) üzenetére


beef
őstag

Esetleg oka lehet, hogy nem a célországban laksz.

(#97) Thor71


Thor71
tag

Netflix :Y https://hvg.hu/tudomany/20210709_netflix_reklamok_bevezetese_sport_moffetnathanson_elemzes

[ Szerkesztve ]

(#98) mandroo


mandroo
tag

20 éven keresztül nem néztem tv műsort. Most az élethelyzet úgy hozta, hogy csináltam műholdas előfizetést. Kár volt. Semmilyen reklámot nem tudok elviselni. Semmi nem érdekel.
Tudatosan vásárolok. Eleinte másik csatornát kerestem, kapcsolgattam, de így nincs értelme...A végén már be sem kapcsoltam. Az 1 év leteltével azonnal lemondtam. Soha többet.YT heti 1-2 video, nagyon megválogatva. Fb nem érdekel. Jöhet F1, MotoGP +reklámmentesen sorozatok, filmek. Böngészőben reklámblokkoló.
Inkább élem a való életet. :)

(#99) SzaboZE válasza Thor71 (#97) üzenetére


SzaboZE
addikt

Vicces, hogy kivülről akarja egy "kutatócég" megmondani, hogy a netflixnek mi lenne a jó.... Nem kell felülni a vonatra, a netflix nemrég árat emelt, majd eltengődik valahogy.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#100) bencze válasza #32839680 (#10) üzenetére


bencze
senior tag

Így is - úgy is fizetsz, max a személyes adataiddal.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.