Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hokuszpk válasza -=MrLF=- (#3) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az hagyjan, van ott jatektermit utanzo arcade masina is. meg xbox es playstation.
Valamint flipper is, bar azt nem fotoztak le, gondolom miota kirugtak a felelost, nem mukodik, mer a szervizeleset mindenki magasrol le*

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#52) NGA


NGA
addikt

Az Eero Aarnio gömbfotelokért odaadnám a fél vesémet :-)

(#53) CyberJedi válasza Gilberto (#50) üzenetére


CyberJedi
tag

Galériamotor: a sima "klikk a képre" funkciónak léptetnie kellene a következő képre. Miért kell ezt leírni?? A user-ek 98%-a nem nagyítgat semmit (mostani művelet erre a klikkre), hanem a következőt nézné, szalad végig. Erre ki kell menni jobbra, a képernyő szélére az egérrel. Nem!
A Logmein irodája ergonomikusabb, mint az új galériamotor. A motor ugyanis nem veszi figyelembe, hogy a user-ek nagy része mit CSINÁL. A kép legnagyobb része, mint kattintható felület a leggyakoribb funkciót kellene ellássa. Aki tervezte, nem ért a web-ergonómiához.
Ennyi.

Meg lehet nézni pl. egy olyan honlapon, ahol a tulaj vérprofi: http://www.anandtech.com/Gallery/Album/4261#4

Korrigáljátok, légyszi.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#54) kelzsoca válasza NGA (#52) üzenetére


kelzsoca
félisten

7500 EUR körül mozog, valóban nem olcsó.

https://vertigostore.eu

(#55) kleinguru válasza CyberJedi (#53) üzenetére


kleinguru
addikt

A stílusod már nagyon határeset, de ez nem akkora baj, mint hogy (bocsánat!) butaságot írtál.
Próbáltad már okostelefon böngészővel megnézni azt a vérprofi galériát :F

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#56) ChipKng válasza kleinguru (#55) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Szerintem nem butasag, hogy a leggyakoribb aktivitasra legyen kihegyezve a kepre valo kattintas. Abban egyetertek, hogy ha rakattintasz a kepre, ne nagyitas legyen hanem a kovetkezo kep jojjon.

2B OR NOT 2B that is FF

(#57) BDave


BDave
őstag

Nem rossz, van pár hely ami tetszik, de a kamerás terasz kevésbé szimpatikus megoldás (még akkor is ha nem vagyok náluk és cigizni se cigizek). Meg szerintem a biciklitároló se épp praktikus egy sáros, esős nap után. De tök jók az irodák meg hogy van biliárd, játékgép (más kérdés, hogy mennyire engedi a cég filozófiája ezek használatát) és szelektív hulladékgyűjtő. Én előnyben részesítem a természetes fényt, itt viszont sok helyen letakarva látom az ablakokat. Egész nap mesterséges fények mellett dolgozni fárasztó.

(#58) kleinguru válasza ChipKng (#56) üzenetére


kleinguru
addikt

Értem, és akkor kattintáson kívül semmi ne működjön... ez is egy elgondolás.

Kíváncsi lennék, hogy az oldallátogatások milyen arányban oszlanak meg az OS-ek között.
Aztán kiderülne, hogy nem a kattintás a leggyakoribb, hanem a "bökés":DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#59) ChipKng válasza kleinguru (#58) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Lehet kulonbseget kellene tenni azokra az esetekre ha vki szamitogeprol vagy mobilrol nezi. :)

2B OR NOT 2B that is FF

(#60) kleinguru válasza ChipKng (#59) üzenetére


kleinguru
addikt

Az lehet, de ez a vérprofinak nem jött össze:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#61) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

1. Halszemoptikát elfelejteni, művészieskedő baromság
2. A képeken nem látszik a szellőző rendszer elégtelensége, és az oxigénhiány
3. A belső területeken a fényhiány és a zavaró világítás sem látszik
4. A billiárdasztal jó volt, bár mindig kikaptam :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62) Wyll


Wyll
őstag

Lehetne valahogy jelezni, hogyha egy képre kattintva galéria fog megnyílni.

Pl úgy, hogy az ilyen képeknek az egyik felső sarkában ezt valami kis ikon jelezze, esetleg a galériában található képek számával együtt:

Vagy egy másik tipp, ami jóval egyszerűbben megvalósítható:

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#63) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Pöpec galériamotor, az iroda meg magáért beszél :)

Finn the human

(#64) bteebi


bteebi
veterán

Nice. Nagyon bejövős a hely és a körítés is. Ilyen helyen kifejezetten jó lehet dolgozni :U.
Szerintem amúgy a galériamotor is jó lett. Használjatok Firefoxot, azzal megy rendesen ;].

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#65) bambano válasza lezso6 (#28) üzenetére


bambano
titán

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) Phülöp válasza bteebi (#64) üzenetére


Phülöp
addikt

Ahhoz képest elég sok cimborám hagyta ott őket boldogan.
Fontos a környezet, persze. De nem minden...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67) azbest válasza bambano (#65) üzenetére


azbest
félisten

Melyik verzió? Firefox vagy iceweasel?

(#68) Cyber_Bird válasza Phülöp (#66) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Igen en is hallottam egyes fonokok fura hozzaallasarol, de persze kinek a pap kinek papne. :)

(#69) lezso6 válasza bambano (#65) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy tűnik nem támogatja a CSS calc() függvényt a Firefoxod. Egész pontosan milyen böngésző, verzió, build, stb?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#70) azbest válasza lezso6 (#69) üzenetére


azbest
félisten

Ó bakker, pár éve mit nem adtam volna ilyen css képességekért :DDD
Manapság meg az adobe-s srácok nyomják a shape, regions és más varázslatokat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#71) lezso6 válasza azbest (#70) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most egy kicsit én is aludtam, nemrég keltem fel, és látom, hogy nem keveset fejlődött a CSS, HTML, a jQuery gyakorlatilag kötelező. IE6 hálistennek kidöglött, sőt, igazából elég az IE11-et támogatni, a többi IE verzió elég ritka (2%), sőt, itt még sokkal ritkább.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#72) sutszi válasza Cyber_Bird (#68) üzenetére


sutszi
veterán

Mi volt a fura? Nem lehetett használni ezeket a "szép" tárgyalós tereket?!

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#73) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Biztos csak az én csőrömet piszkálja, de ezen írással párhuzamosan én szívesen látnék egy olyat is, ami azt boncolgatja, hogy ez a szép csilli-villi cég:

- Miért nem tart fent magyar nyelven is elérhető ügyfélszolgálatot?
- A weboldaluk kapcsolat menüpontján található magyar telefonszám miért nem él már hónapok óta?
- Mi indokolja, hogy az elmúlt években 200euro/év áron megvásárolható LogMeIn Central árát tavaly már 220eurora emelték majd 3 hónappal később idén a korlátlanságát megszüntették (Basic verziónál 100 kliens a max) és ezzel együtt 500$ !!!-ra emelték az alap szolgáltatás árát, ami semmivel nem tud többet ennyiért, viszont kevesebbet igen :D

Volt olyan év, hogy egyszer csak csörög a telefonom és felhívott Seattle-ből egy csóka, Tom. És az után érdeklődött - persze hadaró amerikai angolsággal - hogy akkor meg akarom-e hosszabbítani a jövő évre is a Central előfizetésemet, mert akkor küld egy emailt, amire írjam meg, hogy akarom és majd akkor be kell lépnem egy oldalra, ahol egérrel alá kell írnom egy pdf-et, és ha ez kész egy másik osztály (számlázás) készít nekem egy számlát, amit majd átutalhatok...

Tavaly már egy Nő jelentkezett ugyan ezt kérdezve. Szerencsére az egérrel aláírós macerát már nem kérték, cserébe viszont emeltek 10%-ot az áron. Aztán egy másik nő másik osztályról küldött egy számlát...stb...

Ha a 499$-os "alap árat" szeretnék rajtam behajtani a következő megújításkor, akkor uninstall LogMeIn és lesz helyette más....

What else?

(#74) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Helyesbíteném magamat. 25 gép/449euro !!! 100gép/599euro és ez a BASIC...

Kicsit messze kerültünk a 220euro/bármennyi géphez képest...

[ Szerkesztve ]

What else?

(#75) FLx válasza ATM_automata (#73) üzenetére


FLx
addikt

A 36 1-es pesti szám megy, de csak angol ügyfélszolgálat van, oda kapcsol át. Azért nincsen magyar ügyfélszolgálat és sales sem, mert itthon nem szándékozott annyi cég pénzt költeni a termékre, hogy megérje itthon ezzel foglalkozni. Sajnos a piac a kereslet alapján működik, az pedig itthon nincs.

(#76) #79335424 válasza FLx (#75) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem akkor sem kerek, ha egy cég nem érhető el az "anyanyelvén".

(#77) FLx válasza #79335424 (#76) üzenetére


FLx
addikt

Ez már rég nem magyar cég, csak itt dolgoznak a fejlesztői egy amerikai vállalatnak. :)

(#78) #79335424 válasza FLx (#77) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alapítva: 2003 Budapest. Nekem ez akkor is Magyar anyanyelvű.

[ Szerkesztve ]

(#79) azbest válasza #79335424 (#78) üzenetére


azbest
félisten

Még egy magyar alapítású cégnél sem biztos, hogy magyar a cégen belüli kommunikáció nyelve. Ha meg csak a munkavállalók egy része magyar, akkor szinte biztos, hogy angol vagy német a hivatalos nyelv.

(#80) #79335424 válasza azbest (#79) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én elérhetőséget írtam. Hogy tudtad ezt ennyire másképp (félre) értelmezni? A verbális elérhetőség nyelvének semmi köze a cégen belüli kommunikáció nyelvéhez. Csupán egy, a nyelvet ismerő munkaerő kell hozzá, aki bárhol lehet a világban. Egy ekkora cég ne engedhetne meg magának ennyi "luxust"? Ráadásul úgy, hogy közben irodát tart fenn az adott országban, ami egyben a cég alapításának az országa és az egyik alapító anyanyelve? Egyáltalán nem tartozom azok közé, akik narancssárga szűrőn keresztül nézik a világot, de ennyi nemzeti öntudat sztem kéne legyen.

[ Szerkesztve ]

(#81) KaiotEch válasza ATM_automata (#74) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nagyon elszálltak az árakkal, szerintem sokan váltani fognak alternatívára, aztán egye meg őket a fene ott ahol vannak!

(#82) kleinguru válasza KaiotEch (#81) üzenetére


kleinguru
addikt

Az a baj, hogy sok szempontból a legjobbak voltak (legalább is, ahol én használtam a termékeiket), a konkurencia, most kezdi őket utolérni csak :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#83) syl5 válasza ATM_automata (#73) üzenetére


syl5
őstag

Te dolgoznál ugyanazért a bérért éveken keresztül? Nem. Ha nem adják meg a béredet, akkor mész oda ahol megadják. Ilyen egyszerű. Eddig tartott a beetetés.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#84) KaiotEch válasza kleinguru (#82) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet, hogy most érik be őket, de ha beérik az ár töredékéért megkapjuk majdnem ugyan azt. Pofátlanság, amúgy, amit most művelnek!

(#85) kleinguru válasza KaiotEch (#84) üzenetére


kleinguru
addikt

Profit maximalizálás, azóta nem próbáltam a termékeket, de valószínűleg ők is fejlesztenek:)

TeamV-rel kínlódok most is, pont azon sírtam, hogy LM-nel mennyivel jobb volt. Az iOS kliensük messze nekik volt a legkezelhetőbb:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#86) enginev3.0


enginev3.0
félisten

De irigylem az itt dolgozókat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#87) Phülöp válasza enginev3.0 (#86) üzenetére


Phülöp
addikt

Folyamatosan keresnek jó szakembereket, rajtad áll, csak jelentkezned kell.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88) ATM_automata


ATM_automata
őstag

A magyar nyelvű ügyfélszolgálattal és supportal kapcsolatban felvetett postokra reflektálva:

Azért emeltem ki és azért tartom problémásnak azt, hogy nincs, mert akárhányszor megjelenik egy jellemzően marketing cikk a magyar IT médiában, akár a PH, vagy a HWSW lapjain, mindenhol kiemelten elmondják, hogy ez egy igazi magyar sikertörténet és nem azért mentek el innen, mert itt rossz, hanem mert máshol jobb :D...én meg úgy vagyok vele, ha igazi magyar sikertörténet, akkor ne úgy legyen már az, hogy minket pont sz@rnak telibe és bár sok magyarul beszélő dolgozik náluk, de ha számlázásról vagy szakmai kérdésről van szó, akkor pont nem elérhető egyik sem.

Itt vonnék némi párhuzamot a másik óriási magyar sikerrel, igo/navngo cimkével...

[ Szerkesztve ]

What else?

(#89) FLx válasza ATM_automata (#88) üzenetére


FLx
addikt

Az van, hogy a magyar cégnél fejlesztés folyik, semmi más. Így nincs olyan ember itthon aki kompetens a számlázással, előfizetési modellekkel és hibaelhárítással kapcsolatos kérdésekben. Tehát ha fel is vennék neked a telefont magyarul, át fognak irányítani Dublinba. És persze lehet ezen változtatni, de erőforrásban nem éri meg. A piac törvényei ilyenek, nem fognak 3 centet sem arra költeni, ami nem hoz profitot, hiába így magyar meg úgy.

[ Szerkesztve ]

(#90) #79335424 válasza ATM_automata (#88) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Itt vonnék némi párhuzamot a másik óriási magyar sikerrel, igo/navngo cimkével..."
Nem akartam belevenni, de ez nekem is eszembe jutott. Pont a minap írtam le az ő hozzáállásukkal kapcsolatos véleményemet.

(#91) ATM_automata válasza #79335424 (#90) üzenetére


ATM_automata
őstag

Elolvastam és teljesen egyet is értek azzal, amit leírtál. Pénzért is vennék igo-t androidra, ha lenne...de nincs. Mint ahogy minden évben korrektül fizetem a Central licenszet is...de álljon már meg a menet...dupla, tripla ár és cserébe még egy magyar support se? Na ne má...

Igo ügyben teljesen osztom a véleményed. Azokat a szakikat, akik magukat fejlesztve, nulla fejlesztői segítséggel évek óta segítenek egy szoftver fejlesztésében, felvenni kéne nem kicsinálni. Ráadásul bőven volt a munkájában/munkájukban hozzáadott érték, hiba javítás és a termék népszerűsítése is. Most már természetesen látszik, hogy az NNG elmúlt években kifejtett gáncsoskodása a navigációs eszközök piacán annak köszönhető, hogy a kocsiba szereltet vegyék meg az emberek kocsival együtt, ne pedig a tabletes vagy PNA-s eszközöket használják. Mondjuk egy skin többet érne az autós naviban is, mint az, hogy 5 féle mp3 "motorhang" közül választhatok egy Capture esetén...tiszta vicc.

What else?

(#92) AxBattler


AxBattler
félisten

Frankó ingatlan, frankó motor. Köszönjük!
(W7 + Firefox 36.0 alatt)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93) brd


brd
nagyúr

Bár gondolom már nem fejlesztői szempont, de Opera 12.17 alatt a galéria lapozónyilai nem középen vannak, ill. nem is alkalmazkodik a böngészőablak szélességéhez a galéria, lásd. Továbbá a balrakurzorbill're csak 1-et lép visszafelé: a kép átvált, de az indexképen a keret nem ugrik balra, majd innentől nem lehet balra haladni a billentyűzettel, csak ha másik képre kattintok, vagy jobbragombot nyomok. Gondolom, ugyanazt a funkciót hívja meg a billentyűzettel lapozás, mint a nyílra kattintás, mert az is ugyanezt produkálja.
Ill. esetleg lehetne azt is, hogy a képek bal harmadában balra, a jobb harmadában jobbra lapozzon, így jóval kényelmesebb, és aki a nagyított képpel akar perverzkedni, az még így is kényelmesen megteheti.
Egyébként
Win7x64 és
Firefox 36.0 or
Opera 27.0
használatával is jól működik a galéria.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#94) nbg válasza NGA (#52) üzenetére


nbg
senior tag

Ez a Torgyan? :DDD ;]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#95) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Szuper jó. Ha a cégem által eddig befizetett adó 10%-át visszakapnám, nekünk is jutna ilyesmire. (Szoftverfejlesztéssel foglalkozunk, de a bevétellel szemben ilyenkor szinte nincs mit költségként elszámolni, ezért sok a fizetendő adó.) A stadionokat csak kívülről szoktam nézni.

(#96) bambano válasza GeorgeV (#95) üzenetére


bambano
titán

ilyenkor kell vállalkozónak áttolni a dolgozókat, akik meg keresnek kedvezőbb adózási formát, katát vagy evát vagy nemtom melyik csajról nevezték el a héten...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#97) kelzsoca válasza bambano (#96) üzenetére


kelzsoca
félisten

ilyenkor kell vállalkozónak áttolni a dolgozókat

Ebből lesznek a kényszervállalkozók. :)

https://vertigostore.eu

(#98) Penge_4 válasza lezso6 (#24) üzenetére


Penge_4
veterán

Teljes képernyős mód várható, hogy méretarányokat megtartva vertikálisan vagy horizontálisan kitöltse a teljes ablakméretet?

(#99) GeorgeV válasza bambano (#96) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Van egy olyan törvény, hogy ha egy egyéni vállalkozó egy cégnél rendszeresen dolgozik, akkor a munkáját alkalmazotti jogviszonynak kell minősíteni akkor is, ha a szerződések másról szólnak. Tehát egyéni vállalkozót nem lehet rendszeresen megbízási jogviszony keretén belül foglalkoztatni, csakis alkalmazottként. Persze így több az adó, gondolom ezért ilyen a szabályozás.

(#100) CyberJedi válasza kleinguru (#55) üzenetére


CyberJedi
tag

kleinguru, ekkora butaságot írni... szerinted én mobilon nézegetem ezt a cikket? NEM. Desktopon. Úgyhogy nem érdekel, hogy milyen reszponzív a képnézegető. Azt kérték, hogy próbáljam ki. Kipróbáltam. Ésszerűtlen. Megírtam.

Egyszer bele kéne nézned egy Google Analytics fiókba, ahol %-osan látnád a desktop és mobil forgalmat, akkor nem írnál ilyen "butaságokat", hogy hogy működik mobil eszközön. Nem az a többség.

És az egész hozzászólásom pontosan erről szólt: a leggyakoribb igényelt funkció a legnagyobb felületre kattintás kéne legyen, EZ az ergonómia.Színtiszta statisztika. Van, aki ezt nem érti.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.