Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sk8erPeter válasza hcl (#50) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért ez nem ilyen egyszerű, egy összetett webalkalmazást nem két perc más nyelv(ek)ben is elkészíteni, egyrészt nem biztos, hogy megéri, másrészt nem biztos, hogy ugyanaz a fejlesztő képes rá. Nagy eséllyel rengeteg alkalmazást nem fognak kiváltani, mert nem éri meg. Szóval azért az aggódó hangok is érthetőek, még ha a Flash-t púpnak is érezzük évek óta a hátunkon.

Sk8erPeter

(#52) hcl válasza Sk8erPeter (#51) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Banyek, évek óta lehet hallani a Flash kivezetéséről, volt rá idő. A legtöbbeknek tele vele már régóta. Aki még mindig abban fejleszt, egészségére...

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) #06658560 válasza Sk8erPeter (#49) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel a DDX-et a Majenta után írtam, amit részleteztem, gondoltam logikus. S mint írtam, azt nem tudom mit használ. De külön program, a Majenta ellenben böngészőben futó felület. Ahogy a Webex is böngésző alapú, még ha külön is fut az eleje után.

A program egyes részeit eltérő nyelven, eszközzel írni szerintem nagyon nem jó ötlet, ha lehet egységesen is kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#54) moonguru


moonguru
őstag

Sok NetBank nem is működik flash nélkül, (vagy korlátozottan csak) :W

Pl. UniCredit egyáltalán nem működik!

FHB nem lehet nyomtatni!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#55) ceia


ceia
őstag

Még hogy értünk teszik?? :)) Azért kell kivonni a flasht, mert túl jók lettek a flashblokkolók, és meg tudunk szabadulni a reklámoktól! Most majd html5-ben lesznek, na arra kiváncsi leszek hogy blokkoljuk. De azért csak örüljetek, és majd a reklámok visszatérésének is. Sok videót letöltök a YT-ról az eredeti formátumban és méretben. (mp4/aac) Remélem, nem akarják majd az összeset csak webm-ben tárolni, a sz@r vorbis hanggal :Y Sok jó flash játék is van, pl. a Samorost 1-2 (készül a 3!) (nem tudom, a Machinarium is az-e..) engem nem zavar a flash, a megszűnése miatt inkább aggódom. Ezt is a felhasználók ellen fogják kijátszani.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#56) netpeti98 válasza ceia (#55) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem fog változni lényegesen, a népszerű reklámblokkolók (Adblock Plus, uBlock, stb) így is URL és beágyazás alapján vették ki a reklámokat, nem a megjelenítő plugin alapján.
Ha valaki csak a Flashblockra hagyatkozott, az már így is sok reklámot látott.

[ Szerkesztve ]

(#57) #06658560 válasza ceia (#55) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akit flash reklámok zavartak, az a nem telepítéssel simán megoldhatta.

(#58) DithenS válasza konyi79 (#33) üzenetére


DithenS
senior tag

Telefonra soha a büdös életbe nem kerül át a flash.Nem is szenvedek tőle,érdekes módon sorozatokat és filmeket is tudok nézni.Minden filmet kb 4 oldalra töltenek fel amiből kettő mobilbarát.Ha egyik se akkor keresek egy másik film oldalt ahova fel van töltve egy olyan helyre amit le tudok játszani.Amúgy mennyen is a kukába,simán feltörhető vele a géped meg minden baja van.Amúgy is nálam azért le is szokott fagyni.Menjen is a kukába.Ha rajtam múlna 2016 tól tiltanám örökre,nem lehetne visszakapcsolni meg semmi.Még jó hogy se az Apple se a Google és se a Microsoft nem támogatja ezt a bugos fost.Telóra ezért nem is kerül átt.

[ Szerkesztve ]

(#59) DithenS válasza ceia (#55) üzenetére


DithenS
senior tag

Adblock mindet blokkol nálam.Amúgy is annyira sok flash reklám nincs.

(#60) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Végre, be kell tiltani a Flash-t 2 nap mulva mindenki megoldja, hogy fusson nélküle a programja. Ma már semmi olyat nem tud a flash amiért annyira kéne.
Persze közben eszembe jutott, hogy a youtube most indiotta a Twitch.tv elleni hadjáratát a youtube gaming-el ami megy hmtl5 alatt amíg a Twitch nem!

[ Szerkesztve ]

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#61) Sk8erPeter válasza hcl (#52) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Banyek, évek óta lehet hallani a Flash kivezetéséről, volt rá idő."
Ez a gyakorlatban nem így működik, hogy "volt rá idő". Ha fejlesztő lennél, vagy készítettél volna programozáshoz kapcsolódó, picit nagyobbnak számító hobbiprojektet, valószínűleg jobban megértenéd, amit említettem. :) Fejlesztőként sosincs elég időd, egy projektet sosem lehet befejezni, csak abbahagyni. Teljesen újraírni az egészet egy komolyabb kódbázisnál (egy játék már ilyennek számít) meg az esetek többségében kész katasztrófa tud lenni, amikor fut akárhány másik projekt, már tök más munkáid vannak, és az egész a prioritási listában valahova egészen hátratolódott, vagy a munkáltatód érthető okokból nem szeretne megbízni egy "volt ilyen is"-jellegű projekt újraírásával, ezekből a helyzetekből tehát egyenesen következik rengeteg projekt halála.

(#53) Kopi31415:
"A program egyes részeit eltérő nyelven, eszközzel írni szerintem nagyon nem jó ötlet, ha lehet egységesen is kezelni."
A webfejlesztés éppen a különálló rétegekről, meg a különböző nyelvekről szól adott feladattól függően - a weboldalak egyes részeit különálló nyelvekben írod meg. És ez teljesen kliensoldali alkalmazásokra is igaz - lásd már csak a HTML(5), CSS3, JavaScript triót; és ez tök rendben is van, a gyakorlatban jól működik. A szerveroldal meg megint egy teljesen másik réteg.

(#55) ceia:
Már nagyon régóta nem elegendő csak a Flash-t tiltani ahhoz, hogy ne találkozz reklámokkal... Ez hogy nem tűnt fel eddig? :)

Sk8erPeter

(#62) haxiboy válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

nagyon remélem :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63) haxiboy válasza konyi79 (#33) üzenetére


haxiboy
veterán

Mi lenne? Ha ekkora bevételük van seperc összedobják a html5 verziót ami nemcsak hogy kevesebb erőforrást kér és még nagyobb piacot tudnak lefedni, mert azoknál is menni fog akik 20 éves pcvel szeretnének ügyködni betárcsázós modemmel, hanem a biztonságbeli problémákat is megoldják.

Egyébként én biztos vagyok benne hogy mint opció meg fogják hagyni, még akkor is ha alapértelmezetten tiltva lesz minden böngészőben. Pont ezek miatt. És legyen akár egy kattintás visszakapcsolni, de mondjuk ha van bejelentkezett felhasználó (Chrome) akkor kérjen valami hitelesítést hogy ne tudja boldog boldogtalan visszakapcsolni a flasht.
Szerintem senki nem tud még egy ilyen problémás plugint mondani mint amilyen a flash, és az elterjedését kizárólag a monopolhelyzete idézte elő. A HTML5 minden tekintetben jobb, ugyanarra képes mint a flash, sőt még többre is. Erre a lépésre szükség van.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#64) camiIIus válasza ceia (#55) üzenetére


camiIIus
tag

'eredeti
formátumban és méretben. (mp4'

Ez bizony lol.

'mert túl jók lettek
a flashblokkolók'

Speciel a flash meg egyéb plugin blokkolóknak egy feladata van. Safari alatt is az egyik legelső addon volt és a funkciója nem változott semmit. Chrome detto.

(#65) ceia válasza camiIIus (#64) üzenetére


ceia
őstag

Látom, az önbizalom legalább megvan :P
Ha megnézed ezt a képet, láthatod a kis vonallal jelzett formátumok azok, amik fizikailag is fent vannak a YT-on, a többit konvertálással kapod. Nyilván a legnagyobb felbontású az eredetinek tekinthető tartalom, mivel felfelé nem konvertálunk ugyebár. Jé, ez itt éppen mp4 és aac, nofene.. ;] A legtöbben mp4-ben töltik fel a videót, és annak többnyire m4a (mac) vagy aac a hangsávja. (a kettő lényegében ugyanaz)
"Speciel a flash meg egyéb plugin blokkolóknak egy feladata van. Safari alatt is az egyik legelső addon volt és a funkciója nem változott semmit. Chrome detto."
Erre mondják, hogy beszél de nem mond semmit. :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#66) SirCsimbók válasza MichaelSD (#16) üzenetére


SirCsimbók
tag

csak anyázás? kitör a világforradalom :DD

ha megszűnik Flash,
iszok egy felest :DD

[ Szerkesztve ]

(#67) hcl válasza Sk8erPeter (#61) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez már hozzáállás kérdése. Ha tudod, hogy valamikor úgyis vége , akkor jobb előre gondolkodni. Lehet úgy, hogy nem, és akkor majd amikor ilyen történik, hogy megszűnik pl. részben a támogatás, akkor nem kell kapkodni.
Ha meg cégnél vagy fejlesztő, akkor a felelős architectek, projektmanagerek, stb. dolga kitalálni, hogy mi legyen.

Nem egyszerű, persze, azt én is tudom.De ki mondta, hogy az lesz kivezetni egy ennyire elfajzott izét?

Hogy nm lehet befejezni -> attól függ, miről szól egy projekt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#68) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nagyon helyes, már ideje volt. Naponta többször szarja össze magát a Chrome, és mindig a flash miatt. Reklámért meg amúgy se kár.

(#69) Dr. Akula válasza MichaelSD (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van abból annyi mint a szemét, majd találsz másikat amelyik képes volt ennyit megoldani x év alatt.

(#20) Kopi31415:
Teljesen mindegy hogy mire nem jó, mert csak arra való hogy legyen miért összeomlania a Chromenak állandóan. Ezért ennek a fosnak a mellőzése a legnagyobb jótett a kerék feltalálása óta. :)

"nem csak átlag júzer szint létezik"
Az meg majd visszakapcsolgatja ahogy akarja, mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#70) Dr. Akula válasza #06658560 (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Minek ez neked egyáltalán? Használja ezeket valaki rajtad kívül?

(#71) Dr. Akula válasza moonguru (#54) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Majd megoldják. Feltéve hogy nem vonulnak ki amúgy is innen, mint általában jellemző.

(#57) Kopi31415:
Aha, és hogy? A Chromeba sajnos integrálva van a flash, nem lehet nem kérni.

(#60) Feruendios:
Így van, nem ma találták ki, volt idejük felkészülni, csak basztak rá. Most majd iparkodnak bepótolni a mulasztásukat. Ha már szép szóval nem ment...

(#61) Sk8erPeter:
"Ez a gyakorlatban nem így működik, hogy "volt rá idő". Ha fejlesztő lennél, vagy készítettél volna programozáshoz kapcsolódó, picit nagyobbnak számító hobbiprojektet, valószínűleg jobban megértenéd, amit említettem."
De, így működik (dolgoztam ilyen helyen, akár másnapra megvolt bármi ha megfelelően voltak "motiválva" a programozók), csak sajnálták rá a pénzt / időt, mert ugye minek... Hát majd most nem fogják.

"Fejlesztőként sosincs elég időd"
Nem is a mezei programozót kell megkenni, hanem a górét.

"az egész a prioritási listában valahova egészen hátratolódott"
Most majd visszatolja az elejére a Google. :) Ha nem tenné, 2500-ban is ez a gányolt kód döcögne itt.

[ Szerkesztve ]

(#72) camiIIus válasza ceia (#65) üzenetére


camiIIus
tag

Nagy zavar van a fejedben a yt működését illetően.

'Erre mondják, hogy beszél de nem
mond semmit'

Veled is sokat haladt a tudomány.

(#73) Zola007 válasza ceia (#65) üzenetére


Zola007
veterán

melyik az a youtube letöltő amit használsz?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#74) Kékes525


Kékes525
félisten

A Fitbit premium site-ja is csak flashel megy. :((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#75) #06658560 válasza Dr. Akula (#70) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak olyan semmilyen cégek, mint JCI, MAGNA, Ford, stb. Arra kellenek, amiket leírtam. A Webex mint CISCO termék gondolom máshol is használatban van.

Biztos az én gépem, gépeim hibásan működnek, mert sosem omlott még flash miatt a böngésző.Más miatt sem.

[ Szerkesztve ]

(#76) Zola007 válasza #06658560 (#75) üzenetére


Zola007
veterán

nekem meg kizárólag Flash miatt omlott össze csak össze a FF
:F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77) macman507


macman507
aktív tag

A flash játékokra senki nem gondol?! :D

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#78) Dr. Akula válasza #06658560 (#75) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És pár amcsi kft képtelen némi aprót áldozni erre? Akkor nincs is rá szükségük.

Chromeot még nem láttam flashen kívül másért összeomlani, de az gyakorlatilag olyan alapértelmezett dolog, mint reggel a napkelte.

(#76) Zola007:
Neki is, csak nem vallja be. :)

[ Szerkesztve ]

(#79) Kékes525 válasza #06658560 (#75) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam se, maximum ritkán fagyások vannak. Azonban már egy hete: viszlát flash! Ki van kapcsolva és nem sokára le is szedem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80) #06658560 válasza Dr. Akula (#78) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért áldoznának, ha jól muködik nekik, amire kitalálták? A részvényesek nagyon szeretik a hülyék miatti felesleges kiadásokat.

Nekem a böngésző nem szokott összeomlani. Magyarul a flash miatt sem tud.

[ Szerkesztve ]

(#81) hcl válasza #06658560 (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Miért áldoznának, ha jól muködik nekik, amire kitalálták? "
Userként miért érdekeljen, hogy a gyártónak mi kínja?
Majd áldoznak rá, ha a felhasználók elszállingóznak...

Amúgy crashek nekem sincsenek a flash miatt, de erőforrás-zabálás, meg egyéb szívások vannak. És egy karbantarthatatlan, biztonságilag aggályos izé.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#82) Dr. Akula válasza #06658560 (#80) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor ne áldozzanak, élvezzék nyugodtan a letiltást. Kéretlen reklámok, meg 1-2 kft által használt ismeretlen akármicsodák miatt mi nem akarunk állandó böngésző lefagyásokkal szívni.


Gondolom te ilyet még sose láttál...

(#83) aram01 válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


aram01
nagyúr

én is megrémültem, remélem igen :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#84) ceia válasza camiIIus (#72) üzenetére


ceia
őstag

Konkrétumok nélkül trollkodni mindenki tud. Az ilyen érveket nélkülöző ostoba beszólásaiddal csak magadat égeted. Szóval már a fejembe is belelátsz? Akkor te tényleg tudhatsz valamit :DDD

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#85) ceia válasza Zola007 (#73) üzenetére


ceia
őstag

Complete Youtube Saver. Nekem tökéletesen bevált :R

        it's more fun to compute

(#86) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

És most ennek örüljünk? Rengeteg weblaphoz szükség van még rá. Ettől az átállás nem lesz gyorsabb.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#87) aram01 válasza domperke (#86) üzenetére


aram01
nagyúr

Gondolják hogy rákényszerítik az oldalakt az átállásra

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#88) Kékes525 válasza aram01 (#87) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem meggyorsíthatja, mert a Chrome elterjedtsége a legnagyobb. Ha nem csökkenti a Chrome felhasználók számát. :D Majd meglátjuk! A vak is ezt mondta. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#89) aram01 válasza Kékes525 (#88) üzenetére


aram01
nagyúr

Ezt természetesen nem értem ;] :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#90) Kékes525 válasza aram01 (#89) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt: "Ha nem csökkenti a Chrome felhasználók számát"? A veszőt kihagytam. Helyesen: Ha nem, csökkenti a Chrome felhasználók számát. :D
Tudod: A királynőt megölni nem kell félnetek én nem ellenzem. ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#91) aram01 válasza Kékes525 (#90) üzenetére


aram01
nagyúr

oké nem vitatkozom ilyeneken, én nem akarom karón végezni :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#92) arelim


arelim
tag

szarosabb atomos platformokat megfekteti a html5 video tag.
persze a hardveres vaku is.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#93) Márton


Márton
nagyúr

Szép, hogy tiltjuk és felejtsük el a flash-t, de akkor a html5 legyen már most mindenben jobb! Nekem valahogy nem az jön le, amit a cikkekben írnak indokként, hogy a flash lassú, pont hogy a html5 lassú pl. egy panorámanéző appnál. Pont hogy a html5-ben nem szólhat egyszerre több hangsáv, és még csomó korlátot fel tudnék sorolni, ami a html5-ös verzióban nem lehetséges, a szabvány jelenlegi állása szerint.
Szóval húzzanak csak bele, aztán jöhet a csere... Ez az én véleményem. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#94) Kékes525 válasza Márton (#93) üzenetére


Kékes525
félisten

A html5 még nagyon új, csak most kezd igazán elterjedni. Idővel fejlődni, javulni fog. Reméljük.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95) hcl válasza arelim (#92) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A flash is megfekteti :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#96) Márton válasza Kékes525 (#94) üzenetére


Márton
nagyúr

de akkor ez most visszalépés...
(biztonságot nem számítva persze)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#97) Kékes525 válasza Márton (#96) üzenetére


Kékes525
félisten

Viszont a biztonság nagyon fontos és könnyebben fejleszthető mint a flash, úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98) hcl válasza Márton (#96) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Hacking Team bortányban egy rakás Flash sebezhetőség került elő. És ezekről eddig sokan nem tudtak. Hát elmegy az Adobe a vérbe, azt mondom... Szerintem senki nem akar szívni azzal, hogy esetleg van még egy csomó durva rés a Flash megjelenítőkben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#99) Rasiel


Rasiel
senior tag

Flash-t használok Youtube alatt már jó ideje. A legfőbb oka, hogy html5 esetén fakóbbak a videók színei, mintha enyhébb "szürke fátyol" lenne rajtuk. Chrome és Firefox alatt is ugyanez a helyzet. Minden olyan oldalon, ahol html5-el játszom le a videókat ugyanez a helyzet. sRGB monitoromnál nem tapasztaltam ezt (igaz flash és html5 között így is van színekben különbség), ellenben a Wide Gamut monitoromnál igen. Szóval ezzel kapcsolatban valami nem kerek még a html5-nél.

(#100) Márton válasza hcl (#98) üzenetére


Márton
nagyúr

csak nehogy kiderüljön pár hónap múlva hogy a html5-ben is
mennyi rés van :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.