Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#501) azbest válasza CptAdamica (#500) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk 1490 -ért 16os és 2590-ért 30as csomagot az edigitalban is kapni (itt van helyben). Épp néztem, hogy semmivel sem vagyok előrébb, ha például 1380-ért rendelek kavekapszulashop oldalról + ezres szállítás. Ha 10 dobozzal rendelnék, akkor lenne egálban a szálltási díj miatt.

A közepesen hosszú lungó fajtákat hiányolom a kisebb boltokból, legalábbis coopban és kis teszkóban itt nem láttam olyat.

[ Szerkesztve ]

(#502) CptAdamica válasza azbest (#501) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez így van, azért vettük innen, mert máshol nem nagyon kapni ezeket az ízeket, nagyobb üzletekben sem. Ő meg gondolom berendeli Németből. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#503) r.levente75 válasza CptAdamica (#502) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi a linket. :R

(#504) benvolio válasza benvolio (#496) üzenetére


benvolio
őstag

Az első kapszula hibás volt. :((( Az espresso íze kicsit "sűrű", elsőre ennyi.

(#505) CptAdamica válasza r.levente75 (#503) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szívesen. :)

Megyen!

(#506) quad406 válasza benvolio (#504) üzenetére


quad406
csendes tag

Sajnos lesz még több is. :( Próbáld alaposan megrázogatni, oldalával, tetejével az asztalhoz ütögetni főzés előtt, hogy fellazítsd benne a kv-t. Akkor talán kevesebbel lesz gond.

(#507) AndrewBlase válasza CptAdamica (#500) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem a csóka lassú, hanem szerintem a dajcse amazonról rendeli. Ott láttam ilyen "extrém" ízekben.

Mindazonáltal, ahogy nézem, "bolti áron" adja. Ha nem akcióban (4+1) veszi az ember, akkor kb ennyi az ára. Viszont még a nagyobb boltokban se lehet kapni a különlegesebb fajtákból.

A Dallmayr kávékat meg ezt a karamellásat én is kipróbálnám. :K

Miért mindig én???

(#508) quad406 válasza AndrewBlase (#507) üzenetére


quad406
csendes tag

Dallmayr van a Müllerben is. Néha akciós.

(#509) CptAdamica válasza AndrewBlase (#507) üzenetére


CptAdamica
veterán

Finom mind a kettő, nem kell megvárni amúgy hogy beszerezze, van raktaron. Csak van hogy 3 nap múlva írt vissza. :)

Megyen!

(#510) AndrewBlase válasza quad406 (#508) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Csak Müller nincs nálunk. :(

(#509) san01

Értem, köszi az infót! :R

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#511) r.levente75 válasza CptAdamica (#509) üzenetére


r.levente75
addikt

Berendeltem öt dobozt, öt fajtát. Van telefonszáma holnap rácsörgök, aztán meglátjuk.

(#512) CptAdamica válasza r.levente75 (#511) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ja, érdemes racsorogni. :) Remélem jó lesz. :)

Megyen!

(#513) Imy válasza Imy (#499) üzenetére


Imy
veterán

Újratölthető kapszulával kapcsolatban valaki? :F

(#514) CptAdamica válasza Imy (#513) üzenetére


CptAdamica
veterán

Gondolkoztunk rajta, de sose jutottunk el odáig. Valahogy rizikónak érzem, mindig eltalálni a lyukat. Plusz valaki írta, hogy szökik a víz, nagyobb a lyuk, mint a tű, lehet hogy te voltál. Van fémből is, ára elég pofátlan, 10k, de nem tudom, hogy az jobb e.

Megyen!

(#515) Imy válasza CptAdamica (#514) üzenetére


Imy
veterán

Én írtam, hogy jön belőle a víz, de arra lennék kíváncsi, hogy más hogyan oldja meg.

(#516) AndrewBlase válasza Imy (#491) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én is rendeltem olyat, meg is érkezett, de éppen emiatt nem mertem még kipróbálni. Szemre is hatalmas az a lyuk rajta.

Korábban linkelték itt ezt a fajtát, ami jó, viszont ez nem olcsó. :(

Miért mindig én???

(#518) doongoo válasza Imy (#513) üzenetére


doongoo
addikt

Vettem olcsóbb fajtát, kipróbáltam, de nem az igazi.
Onnantól, hogy elkezdi benyomni a vizet már jön is kifelé a kávé alul (azaz nincs meg az a pár szempillantásnyi szünet, mint a gyári kapszulánál) és emiatt hígabb lesz az eredmény. Próbáltam a kávét rendesen betömöríteni illetve többet is tömni bele, de sehogy sem az igazi. A crema meg kábé sehol...
Talán megnézem egyszer a linkelt drágább szilikonos verziót, addig marad az eredeti

[ Szerkesztve ]

(#519) azbest válasza doongoo (#518) üzenetére


azbest
félisten

igen, az eredetiben van egy plusz fólia, amit a megnövekedett nyomás szakít át, gondolom, annak a hangját hallani. Itt egyvidó amiben szétszednek egy ilyet: [link]
Azért is folyik még egy kicsit leállás után az ilyen, mert még nyomás van a kapszulában.

Egyébként úgy látom a nagy tescoban sokféle eredeti kapszula van, persze nem olcsón. Láttam boundit és hoztam lungót meg grandét. De amin meglepődtem, hogy van valami extra hosszú fajta is, Preludio , ami 7 + 2 pálcikás . Eddig észre sem vettem, hogy ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

(#520) CptAdamica válasza azbest (#519) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én kóstoltam a Preludio-t, annyira nem jött be. Hosszú kávé.

Megyen!

(#521) azbest válasza CptAdamica (#520) üzenetére


azbest
félisten

egyelőre ezekből van itthon: Ristretto Ardenza, espresso, lungo és grande. 1-2-4-7 pálcikás, hangulat szerint. :)
A nagyon hosszúak gondolom inkább az amerikai hosszúkávékra hajaznak. Francia kávé nincs? [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#522) r.levente75


r.levente75
addikt

A képen látható poharak közül, hol lehet kapni a bal oldalit és jobbról a másodikat? Ezekhez tarozik csészealj is, ami ha jól tudom fém. Nem találok sehol sem eladó példányt.

(#523) r.levente75


r.levente75
addikt

Utána jártam, ha esetleg van valaki aki hasonló cipőben járna...

Az üveg pohár már nem kapható, csak a fehér kerámia. Az is csak két féle méretben, van egy 220ml-es capuccinos és egy 100ml-es espressos. Nekem pont a kettő közötti méretre lett vona szükségem kb 180ml-re, mivel espressot iszok tejjel, habbal és cukorral. A fehér is szép, de számomra fontos a látvány is, így sajnos az kiesik.
Nézelődök tovább, szerintem megpróbálok keresgélni nespresso vonalon.

(#524) CptAdamica válasza r.levente75 (#523) üzenetére


CptAdamica
veterán

Kár, pedig engem is érdekelt volna. Megérkeztek a kapszulák? :)

Megyen!

(#525) r.levente75 válasza CptAdamica (#524) üzenetére


r.levente75
addikt

Ma jönnek meg, öt félét rendeltem, már nagyon várom, olyan vagyok vele mint a narkós aki várja a belövést. :D Ha megjöttek feldobom ide és természetesen tesztelek. :B

Táláltam poharakat, szerintem 99% hogy ebből lesz valamelyik. Méghozzá a lungo, pont 180ml üveg rozsdamentes alj. A másik sem rossz, csak az laposabb, és szélesebb.
[/ (L:/dl/upc/2017-12/13/590689_fn2a5jlzhr2s4hre_kepernyofelvetel_100.png)(/L) L]

(#526) CptAdamica válasza r.levente75 (#525) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nem rossz kis csészék, akkor várjuk a tesztet. ;)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#527) r.levente75 válasza CptAdamica (#526) üzenetére


r.levente75
addikt

Rendeltem még két ilyen terméket is ma. Ezek holnap érkeznek, ebből csak az egyik iható :DD A kávét eddig nem láttam sehol máshol, ez meglepi lesz karácsonyra.

(#528) AndrewBlase válasza r.levente75 (#527) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Tegnap futottam én is bele ebbe a gyümölcsös kávéba. De nem rendeltem meg. Helyette inkább a Dallmayr Promodo, Crema dOro, Mocha, karamellás presszó és latte kapszulákat rendeltem a vaterás embertől. Így már 15 féle itóka lesz itthon. :))

Az a pohár nem drága egy kicsit? :Y

Miért mindig én???

(#529) r.levente75 válasza AndrewBlase (#528) üzenetére


r.levente75
addikt

A Dallmayr Promodo, Crema dOro, az Espresso Ristretto, a Brazil és a karammellás Espresso jőn ma az aukciós oldalról, nálam.

A pohár postával 6k, másnapra lészállítják házhoz, nem olcsó, de egyszer élünk. Karira elmegy talán...

Ti sem aprózzátok el a dolgot, de ez így van rendjén :K

[ Szerkesztve ]

(#530) benvolio válasza r.levente75 (#525) üzenetére


benvolio
őstag

Én is régóta keresek ilyesmi átlátszó poharat, de még nem találtam. Vízkőoldót én a Müllerbe veszek olcsón, Heitmann Bio a neve, a melós Saeco gépet is ezzel szoktam tisztítani. Ez a kis gép elég pofás és jó áron is van, ha most vennék biztos ilyet rendelnék. [link] Jópofa a ledes kijelzése ahogy mutatja a mennyiséget. [link].

(#531) r.levente75 válasza benvolio (#530) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezt a Mülleres vízkőoldót én is megnézem, köszi.
Ez a gép tényleg jó. :Y

(#532) CptAdamica válasza benvolio (#530) üzenetére


CptAdamica
veterán

Wow, tényleg elég pofás. :) Mi citromsavval oldottuk meg a vízkő eltávolítást. :)

Megyen!

(#533) AndrewBlase válasza r.levente75 (#529) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Próbálok a lehetőségekhez képest minél több ízt megkostólni, hogy tudjam, melyiket kell a jövőben venni. ;)
Bár van egy pár fajta, amit biztos nem fogok kipróbálni (pl az extra hosszú kávék, teák).

Miért mindig én???

(#534) r.levente75 válasza AndrewBlase (#533) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezzel pont ugyan így vagyok én is, a rövidebb kávékat részesítem előnyben.

(#535) r.levente75


r.levente75
addikt

Megérkezett a csomag, sajnos gondok vannak vele. A legfontosabb, hogy nem zöld ristrettot rendeltem, hanem espresso risztrettot ami nem is így néz ki. Két dobozon a védőráagasztás ami eredeti, félig fel van szakadva. Egy doboz szakadt a saroknál és kettő gyűrött. Egyikre rá van írva filccel az ára nagy betűkkel. Ez így ebben a formában, mivel ajándéknak szántam, átadhatatlan!!!

Sajnos ez a rendelés átka, ha nem lehet megnézni. Ha rendeltek ti is erre számítsatok. Azt gondolom aki nagyüzemben ezzel foglalkozik, az ezt nem teheti meg, vagy ha mégis, akkor nálam utoljára.

(#536) CptAdamica válasza r.levente75 (#535) üzenetére


CptAdamica
veterán

Na basszus, szerintem fotózd le és küld el neki, plusz hívd fel, hogy jól elcseszte a rendelésed, reméljük segítőkész lesz.

Megyen!

(#537) r.levente75 válasza CptAdamica (#536) üzenetére


r.levente75
addikt

Írtam neki emailt válasz még nem érkezett rá.

A hab a tortán, hogy egy nagy kartondobozban volt, aminek a teteje ki volt hasítva egy szikével kb 40cm hosszban!

Átvennem sajnos átkellett, mivel már ki volt fizetve a portéka. Ha nem veszem át, akkor is csak magammal tolok ki...

A brazilt és a karamellás espressot megkostóltuk, hát nagyon finom mindkettő.

(#538) CptAdamica válasza r.levente75 (#537) üzenetére


CptAdamica
veterán

Legalább ez egy kicsit kárpótolt. :) Remélem, hogy segítőkész lesz.

Megyen!

(#539) Melack


Melack
veterán

Ha megjönnek az új utántölthető kapszuláink, írok róluk. A mostanit sikeresen fordítva tettem be, és lett rajta még egy lyuk. Ellenben nem folyik mellé sehol sem a kávé belőle. :DD

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#540) r.levente75


r.levente75
addikt

Szüleimnek nespresso van, ma vásároltam nekik karácsonyra kapszulát hozzá. Egy bizonyos mennyiség felett adtak hozzá egy espresso 2 darabos kávéscsészét alátéttel. Na ezt nem kellett volna. ;]
Ha láttatok már szépet... ez fantasztikus, a csomagolás már olyan mintha egy műszer lenne benne. Az alátét rozsdamentes fém, ami el van felezve. Az egyik fele olyan mint a tükör, a másik fele szálcsiszolt. A csésze pont bele passzol a középen lévő vályatban, ami szépen tartja. Hát a pohár... edzett üvegből van, gyönyörű dizájn, kézreáll, kényelmes, esztétikus, a nespresso embléma visszafogott. Egy baj van vele az espressos csak 80ml-es. Ezt megkapják karira a kapszulák mellé, én pedig megrendeltem a lungost, ami 180ml-es. Holnap érkezik, már nagyon várom. Nem olcsó a szett, de azt gondolom ezen a szinten számít az esztétika is, számomra emeli a kávézás élményét.

Más. A srác sajnos nem jelentkezett, írtam emait egy napja, semmi. Hívom telefonon, nem elérhető.
Az az érdekes, pont ő papolt az egyik vevőjének (aki negatívra értékelte), hogy ha már hibázunk ismerjük azt el.
Várok még pár napot, utána kénytelen leszek én is negatívot adni. Azért arra kíváncsi leszek ő, erre hogyan reagál, mivel én időbe utaltam stb.... tehát a vásárlás során mindent teljesítettem. Na de ez off téma bocsi érte.

[ Szerkesztve ]

(#541) CptAdamica válasza r.levente75 (#540) üzenetére


CptAdamica
veterán

Elég érdekes az a faszi, amúgy elvileg egy bacsika, lehet már nem teljesen 100-as. :D

Megyen!

(#542) r.levente75 válasza CptAdamica (#541) üzenetére


r.levente75
addikt

Lehet rákeresek face-n. ;]

(#543) AndrewBlase válasza CptAdamica (#541) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

" amúgy elvileg egy bacsika"

És még éjjeli bagoly is. Kétszer váltottam mailt vele, egyszr fél éjfélkor, másodjára hajnali 1,19-kor válaszolt. Mondjuk én is várom a jelzést, hogy mikor óhajtja postázni...

Miért mindig én???

(#544) r.levente75 válasza AndrewBlase (#543) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha email-eztek, akkor biztos látta az enyémet is. Csak lehet hogy már fáradt volt válaszolni valamelyikre is.

(#545) AndrewBlase válasza r.levente75 (#544) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Hétfő, illetve szerda hajnalban válaszolt, tehát még azelőtt, hogy te megkaptad a csomagot.

Miért mindig én???

(#546) r.levente75 válasza AndrewBlase (#545) üzenetére


r.levente75
addikt

Lehet, hogy csak hétfő, szerda, és péntek az internethozzáférés. :O Most, hogy így visszakerestem.

Megjöttek a nespressos lungo poharak! Szép, gyönyörű, de sajnos beárnyékolja ismét egy esztétikai hiba az örömömet.

Lehet, hogy én vagyok ilyen szerencsétlen, de a csomagolás, azaz az eredeti fekete díszdoboz szakadt. A két poháralátétből az egyik, ami ugye olyan mint a tükör és rozsdamentes acél, tiszta karc.

Azért ez még mindig balkán, ahol élünk. Nem tudom elképzelni, hogy amikor csomagolják ez nem látszik. Ha németbe ment volna a csomag, valszeg ez így ebben a formában el sem indult volna. Na mindegy, felhívtam őket, fényképek elküldve nespressohoz, intézkednek a cseréről, legalábbis azt ígérték.

Hát várunk, ismét csak várunk, mást nem tehetünk. Lehet, hogy a koromból adódóan, de nem véletlen nem szeretek neten vásárolni, de sajnos a mai világban néha rákényszerül az ember.

(#547) r.levente75


r.levente75
addikt

A szerkesztés sajnos lejátr, néhány fotó a termékről.

(#548) AndrewBlase válasza AndrewBlase (#543) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Mondjuk én is várom a jelzést, hogy mikor óhajtja postázni..."

Van remény! Most jött mail a DPD-től, hogy feladta a csomagomat a "bácsika". :)) Remélem nem lesz olyan kalandos a kinézete, mint r.levente75-nek. Bár itt saját használatra lesz, nem ajándékba. :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#549) r.levente75 válasza AndrewBlase (#548) üzenetére


r.levente75
addikt

A kinézet még csak csak, de nem azt kaptam amit rendeltem. Végül is, kávé ez is meg az is. ;]

(#550) AndrewBlase válasza r.levente75 (#549) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nézőpont kérdése. Mármint, hogy melyik weblapon nézed. :D

Itt a zöld dobozos az espresso ristretto, emitt meg sima ristretto. Legalábbis a dobozán. ;)

Érdekes, hogy őáltala meg beérett a doboz más színre. :P

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.