Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#801) quad406 válasza #45553408 (#800) üzenetére


quad406
csendes tag

Igen, akcióban megérte.Használd egészséggel és sok örömmel! Kíváncsian várom a beszámolót. A filtrerkávé alatt mit ért? Lassan csöpögteti át a vizet a kapszulán?

[ Szerkesztve ]

(#806) Muerte68 válasza #45553408 (#800) üzenetére


Muerte68
addikt

A gép nem vészes a kapszula nem olcsó :N Biztos jó amúgy is jók a kávéjaik :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#807) r.levente75


r.levente75
addikt

Piccolonál a hideg állásban készülő tea és miegymás, az mennyire hideg? Olyan amilyen víz belekerül a tartályba, vagy lehűti?
Azért kérdezem, mert közeledik a nyár :U és van ez a jegestea kapszula, amit majd ki szeretnék próbálni. Ha nem hűti le, akkor gondolom a tartályba hűtős vizett kellene tenni, vagy pedig síma csapvizet és jegkockával vegyíteni. Vajon egy lehűtött víz nem károsítja a gépet?

(#810) RBJ


RBJ
addikt

De miért is gondolná valaki, hogy lehűl a víz benne? Hol a hűtő benne? :Y
Kicsit csucstechnológia lenne ha ilyen kicsi méretre lezsugorítanák.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#811) azbest válasza RBJ (#810) üzenetére


azbest
félisten

Nem atomtudomány, akár lehetne benne peltier elemes hűtő megoldás is.[link] :DDD

Viszont lehet nem javallott a gépbe tenni hideg vizet. A meleget határozottan emlékszem, hogy ellenjavalja az útmutató. Viszont jeget mintha emlegetne :)

[ Szerkesztve ]

(#812) dReFiX


dReFiX
senior tag

sziasztok, kezdő pingvines lettem, az ESPRESSOk közül melyikben van a legtöbb koffein ? vagy itt csak ízben van különbség ? :R

(#813) quad406 válasza dReFiX (#812) üzenetére


quad406
csendes tag

Az eszpresszók közül talán az Intenso-ban. Legalábbis súlyra abban van a legtöbb kv, 8g. De lefőzhetsz hosszúkv kapszulát is presszónak. A Preludióban talán 10 g kv van.

[ Szerkesztve ]

(#814) lmno válasza dReFiX (#812) üzenetére


lmno
őstag

Ardenza-ra írják a legerősebb intenzitást, de nem tudom hogy ebben van-e a legtöbb koffein.

(#815) r.levente75 válasza dReFiX (#812) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez egy jó kérdés? A Buondiban arabica és robusta kávé van. A robustában több a koffein mint az arabicában, szvsz ezért ez is szóba jöhet.

(#816) RBJ


RBJ
addikt

Na voltam a müllerben. Hihetetlen, hogy milyen szinten le van fosztva ott is DG sajátmárkás fronton.
Két doboz volt a polcon az se érdekel.
Végül valami sor végén volt reklám kirakva ott is csak lungo t és latte t találtam.
Egyet egyet elhoztam. :DDD
Sparba szemrevételeztem a DG t ott olcsó 1700Ft. Ki az aki itt megveszi? :W

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#817) qqzs


qqzs
őstag

A porkoles erossege vagy iz nem fugg ossze a koffeintartalommal. Van egy dg gyari lista google segit valami olyasmire hogy dolce gusto capsule coffein

Eladó: GTS450

(#818) qqzs


qqzs
őstag

Hatha masnak is tetszeni fog...sikerult megtalalni nagyban nyomtathato minosegben...par dolog megvilagosodott :)

Eladó: GTS450

(#819) azbest válasza qqzs (#818) üzenetére


azbest
félisten

valsz lekicsinyítette a ph képfeltöltő, de itt egy nagyobb felbontású direkt link [link]
Bár, ha jól értem ez nem dolce gusto specifikus, csak a fogalmak :)
Szerk: mondjuk ja, a különböző kávéfajtákban segít, mert az összetételnél a dobozon csak kávét írnak.

[ Szerkesztve ]

(#820) qqzs válasza azbest (#819) üzenetére


qqzs
őstag

itt is egy , amit linkeltel azon dirty chai latte van ami teas kave...fuujjjj...citromost ittam mar de ezt meg olvasni is rossz :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#821) lmno válasza qqzs (#818) üzenetére


lmno
őstag

Mondjuk ha már kávé, legalább helyesen írnák le a neveket :)
Pl. cappuccino, caffè stb.

(#822) qqzs válasza lmno (#821) üzenetére


qqzs
őstag

nemelyek beszelnek mas nyelven is :)

Eladó: GTS450

(#823) Rage47


Rage47
veterán

Micsoda promóció van. Vásárolj 20e Ft felett és kapsz 2 csészét!!4

(#824) Muerte68 válasza Rage47 (#823) üzenetére


Muerte68
addikt

A hülyének is megéri :D vagy csak annak :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#825) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Egy órával ezelőtt minden gond nélkül lefőztem egy Cortadot, most csinálnék egy másikat, de nem megy. Halk morgás van csak, de nem csinál semmit. Víz van a tartályban, minden előjel nélkül most nem működik. Egy kicsi kávét se présel ki magából. Nem olyan rég volt vízkőmentesítő program is csinálva rajta, szerintem az se lehet gond. Akkor mi? A szivattyú? Nem kapja fel a vizet? Én igen. :(((

OnePlus 12

(#826) RBJ válasza sharkypeti (#825) üzenetére


RBJ
addikt

Kapszula nélkül megyen e a víz stb stb.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#827) sharkypeti válasza RBJ (#826) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Se kapszulával, se anélkül nem jön belőle semmi.

OnePlus 12

(#828) Muerte68 válasza sharkypeti (#825) üzenetére


Muerte68
addikt

Átszúrta a kapszulát?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#829) sharkypeti válasza Muerte68 (#828) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Igen.

OnePlus 12

(#830) RBJ válasza sharkypeti (#829) üzenetére


RBJ
addikt

Hátsó tűvel próbált meg megpiszkálni a kifolyó nyilást. Hátha csak eltömődott.
Vagy tartályt rendesen a helyére tetted e stb.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#831) sharkypeti válasza RBJ (#830) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

"Hátsó tűvel próbált meg megpiszkálni a kifolyó nyilást."
Megtennéd, hogy ezt részletezed? Ilyen módszert még nem alkalmaztam.

OnePlus 12

(#832) azbest válasza sharkypeti (#831) üzenetére


azbest
félisten

a víztartály mögött, a készülék burkolatán van egy kis tartó, amiben dugulás elhárító kézí készülék található (tű). Azzal lehet próbálni a dugulást kinyomni a fecskendőből, ami a kapszulát lyukasztja.

Egyébként az a kerek műanyag borítású fém tárcsa, amiből a tű áll ki könnyen eltávolítható. Múltkoriban linkeltünk videókat is róla. Szóval lehet, egyszerűbb azt levenni és a mellékelt tűvel kitisztítani. Akkor látod is, hogy átlátsz -e a lyukon.

(#833) sharkypeti válasza azbest (#832) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Nem és nem... Köszi azért a segítséget! Megcsináltam, pontosan úgy mint a videón. De, semmi. Csak halk búgás, pár csepp víz jön belőle, de ennyi.

OnePlus 12

(#834) Muerte68 válasza sharkypeti (#833) üzenetére


Muerte68
addikt

akor a kompresszor-vagy a szivattyú lehet.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#835) sharkypeti válasza Muerte68 (#834) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Én is erre gyanakszom. :K Van még rá 1.5 hónap garancia, tehát irány a szervíz.

OnePlus 12

(#836) RBJ


RBJ
addikt

Megint jött egy kis pót kapszula. ;]

Nemrég ittam egy ardenza t. Nekem nagyon erős. Nem győztem a cukrot lapátolni bele. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#837) Muerte68 válasza RBJ (#836) üzenetére


Muerte68
addikt

Jó az Ardenza :D ha kell az erő azt szoktam,normál esetben Boundi :K 1cukor tejpor :)
Köztes esetben Barista :D

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#838) r.levente75


r.levente75
addikt

Engem úgy elálmosít a kávé, hogy este fél 9-kor iszok egy ardenzát és 11-kor bealszok tőle. Rátok milyen hatással van?

(#839) Muerte68 válasza r.levente75 (#838) üzenetére


Muerte68
addikt

Általában így működnek kb 10 perc mire hat utána egy felpörgött időszak 1/2-1-óra múlva meg egy visszaesés amikor álmosabb vagy mint előtte :K
Én bármikor tudok aludni kávé után kicsivel :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#840) RBJ válasza RBJ (#836) üzenetére


RBJ
addikt

Na kipróbáltam a sárga kapsz. Egy nagy lósz....t se ér. Csak annyit értem el vele, hogy jól összemocskoltam a gépet. :DDD
De ezt egyesek hogyan tudják használni nem tudok rájönni. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#841) CptAdamica válasza RBJ (#840) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem csak mindenki kipróbálja, hogy hű de jó lesz, aztán rájön, hogy egy nagy szar és többé nem vesz olyat. :)

Megyen!

(#842) Imy válasza RBJ (#840) üzenetére


Imy
veterán

Én is vettem, és akkor kérdeztem, hogy másnak milyen? Nem jött sok válasz, és ők is azt, hogy nem sokat ér.

(#843) r.levente75 válasza RBJ (#840) üzenetére


r.levente75
addikt

Addig kisérletezel míg szegény gép magadja magát. ;]

(#844) lmno válasza RBJ (#836) üzenetére


lmno
őstag

"Nem győztem a cukrot lapátolni bele."
Úgy aztán sok értelme van :P
Espresso-t feketén, minden másra ott van a Cappuccino, Latte Macchiato és társai.

(#845) gabika1969 válasza RBJ (#840) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Az enyém is egy hete a kukában végezte...semmire nem jók! A silicon tetejűt azóta is használom, az profi! Persze 2300.- forint volt :(

Üdv Mindenkinek!

(#846) RBJ válasza lmno (#844) üzenetére


RBJ
addikt

Ki hogy szereti nem gondolod? Nem vagyunk egyformák.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#847) Muerte68


Muerte68
addikt

Ma vettem Lidl-ös esspressót,meg Lattét megvolt a próbafőzés-hiba nélkül lejött minden.
Az espressó egész jó íz erősség rendben-a latte a női brigád által tesztelve jónak mondták-az állaga szerintem gyengébb nincs meg az az elkülönülés csíkokban mint az eredetiben de ízre jónak találták :K
Egyetlen óvintézkedés a tejkapszula megrázása volt :D semmi gumigyűrű ilyesmi.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#848) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

írtatok itt ilyen-olyan helyről beszerezhető "utángyártott" kapszulákról

én a Müllerben találhatót már kipróbáltam, tökéletes volt eddig mindegyik a dobozból :)

kérdésem az lenne, hogy ez az aldis jó lehet a DG Piccoló gépecskémbe?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#849) quad406 válasza zsolt19900 (#848) üzenetére


quad406
csendes tag

A mülleresel nem is lesz baj. Az a legjobb minőségű úgy mechanikai mint a benne lévő kv szempontjából is.És árban is a legjobb.
Az általad belinkelt Aldis kapszula az Aldi saját gépébe való szerintem. DG-ba semmiképp sem jó. DG-ba ez való [link]. Mechanikai szempontból OK, de a kv nem egy nagy durranaás. Inkbb a Lidliset ajánlom. Abból is a Lungó a jobb. [link] Mindekét üzletben 1200/16db. Nekem nem volt soha bajom egyik kapszulával sem. Nem biztos, hogy nem is lesz, de a Segafredo már a 2. kapszulánál bedugult.

[ Szerkesztve ]

(#850) RBJ


RBJ
addikt

MÜLLER es be van espresso féle? Itt csak lungo, capuccino, latte, meg grande t láttam.
Csak hosszú kv vonal és tejes lötyi vonal van? :DDD
Amúgy most próbáltam a muller es capuccino t, hát nem valami ízletes. Lehet még a lidl is jobb.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.