Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#601) AndrewBlase válasza azbest (#598) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Igen, a belső tartály is le van zárva fóliával ugyanúgy, mint a DG-ben.

DG Espresso 6 g - 50 ml
DG Espresso Caramel 5,2 g - 50 ml
DG Barista 7,5 g - 35 ml
DG Boundi 7 g - 40 ml
DG Ristretto 6,5 g - 35 ml
DG Ristretto Ardenza 7 g - 35 ml
DG Dallmayr prodomo 7 g - 130 ml
DG Dallmayr Cream d'Oro 7,5 g - 130 ml
Lidl Lungo 7 g - 120 ml

Az utóbbi 3-t leszámítva mind "presszó", tehát nincs számottevően több kávé egyikben sem. :N

Én (is) írtam, hogy mindegyiket ~50 ml vízzel készítem. ;)

Miért mindig én???

(#602) RBJ válasza #45553408 (#600) üzenetére


RBJ
addikt

Én a műanyag nyomásfokozót kihánygáltam belőle. Csak a kosár van a karba.
Így a darálásom és a tömörítés adja a lényeget.
Igazság szerint a meglévő martello kapszulást cseréljük, sőt az is a garázsba volt pár évig most vettem elő valamiért.
Babám nem fog pepecselni a darálóval, saeco val gőzzel így neki a kapszulás.
Így gyorsan megvan a kapucsi. :DDD
Valahogy én meg azt hittem, hogy a kapszulák teljesen meg vannak töltve.
Ezért esett erre a választás, meg a kapucsi miatt.
Majdnem cafissimo lett belőle mert most van akció, hogy 15 doboz kapszulához ingyen adnak egy főzőt.
De ahhoz se diy megoldás se ennyi kínálat.
Így esett a dolce gusto ra meg anyósnál e van és fekszik. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#603) qqzs


qqzs
őstag

Lidl kapszulak milyenek izre?
Milyen gyakran lehet kapni?

Eladó: GTS450

(#604) benvolio


benvolio
őstag

Na a Segafredo-s kapszulák is felejtősek lettek nálam, ízre jó volt, de sok hibás kapszulát fogtam ki, így részemről ez és a Spar-os se ajánlott. :(

(#605) AndrewBlase válasza qqzs (#603) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az espresso-t és a lungo-t már kóstoltam, szerintem jók. Folyamatosan vannak (1200 Huf/16 kapszula), állandó termék.

Miért mindig én???

(#606) qqzs válasza AndrewBlase (#605) üzenetére


qqzs
őstag

Hat en szinte csak lidlbe jarok de ezt meg nem lattam. Gondolom kave teak korul kene lenni. Na majd holnap megsasolom

Eladó: GTS450

(#607) AndrewBlase válasza qqzs (#606) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Bizony, ott van. :K Nálunk (Pápa) közvetlen a DG kapszulák, meg Nespresso-kompatibilis kapszulák társaságában leledzik a felső polcon, alatta az egyéb kávék.

Miért mindig én???

(#608) Pintim....


Pintim....
tag

Sziasztok. A kerdesrm az lenne hogy víz helyett fel lehet e tolteni a hátsó tartajt?
mert szerintem jobb ize lenne e nestle italnak is ha nem vizbol hanem tejbol keszulne.

[ Szerkesztve ]

(#609) r.levente75 válasza Pintim.... (#608) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha fel is lehetne, gondold végig, ha iszol egy ilyen készítményt, a rendszerbe benne marad a tej. Mennyi idő kell neki, hogy belesavanyodjon és büdös legyen. Minden alkalommal kitisztítani egy egy italért, ha egyáltaláni ki lehet normálisan...

(#610) Pintim.... válasza r.levente75 (#609) üzenetére


Pintim....
tag

Igazad van,a poshadt tej benne maradna a redndszerben. Sőt el is tömődne egy idő után

(#611) r.levente75


r.levente75
addikt

Kelleme ünnepeket kívánok mindenkinek, és jó kávézást!

(#612) r.levente75


r.levente75
addikt

(#613) RBJ


RBJ
addikt

Apa kezdőőőődiiikkkk!!!!!!!!!

Gépet kell regisztrálni vagy csak egy profil lehet csinálni a dolce oldalon?
A géphez mellékelt 20% os kupont hol találom? Én nem látom sehol.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#614) AndrewBlase válasza RBJ (#613) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A gépet kell regisztrálni. A leírásban van a kód hozzá. A regisztrációval kapod meg az egyszeri 20%-os kedvezménykupont, amit záros határidőn belül lehet érvényesíteni.

Boldog karácsonyt Mindenkinek! ;)

Miért mindig én???

(#615) RBJ válasza AndrewBlase (#614) üzenetére


RBJ
addikt

Másképpen nem tudom mondani de vakuljak meg ha találok akármilyen füzetet kóddal. :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#616) r.levente75


r.levente75
addikt

Generoso=*5-os

(#617) r.levente75 válasza AndrewBlase (#614) üzenetére


r.levente75
addikt

Te a nyeremény piccolodat regisztráltad valahol a gari miatt? Vagy elég a pennys számla a két éves garihoz?

(#618) RBJ


RBJ
addikt

A dobozon szereplő latte s cappuccinos poharak beszerezhetoek valahol?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#619) AndrewBlase válasza RBJ (#615) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Pedig ott van az. Keresd meg azt a füzetet, amiben a kapszulák leírása található. Kinyitod, és az első oldal közepén ott a kód.

r.levente75

Nem, nem regisztráltam a gari miatt. Már csak azért se, mert a pennyben nem is kaptam semmiféle papírt róla. Ezen én már csak itthon gondolkodtam el, és nem volt pofám visszamenni, hogy bocsi, nyertem egy gépet, de kéne valami papír róla, hogy az esetleges meghibásodást tudjam gariba intézni. :B

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#620) AndrewBlase válasza RBJ (#615) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nnna, csak előkerült a magyar nyelvű füzet is. :D

Miért mindig én???

(#621) r.levente75 válasza AndrewBlase (#620) üzenetére


r.levente75
addikt

Na ez nekem is elkerülte a figyelmem. Köszönöm. :R Pont karácsony előtt rendeltem tőlük, na mindegy, lesz még rá alkalom úgy érzem.

(#622) RBJ válasza AndrewBlase (#620) üzenetére


RBJ
addikt

Nincs ilyen füzet benne. Egy rövid többnyelvű tájékoztató, egy biztonsági leírás és garancia papír.
Ennyi.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#623) AndrewBlase válasza RBJ (#622) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Sajnálom. :U

***

Vajh, ha a webshopból rendelek, akkor a kedvezmény nélkül kell elérni a 15000 Ft-ot, hogy ne legyen szállítási költség, vagy a kedvezménnyel (jelen esetben -20%) együtt kell elérnie ezt az összeget? Tudja valaki? :F

Miért mindig én???

(#624) r.levente75 válasza AndrewBlase (#623) üzenetére


r.levente75
addikt

Jó az új nicked. :C

(#625) quad406 válasza RBJ (#622) üzenetére


quad406
csendes tag

Én már a 2.-at vásároltam és egyikben sem volt. Anno azt hittem, hogy kilopták a gazdaságos áruház dolgozói de most a MM-osban sem volt. Sztem ezek külföldről szerzik be, nem a Mo.i hivatalos úton. írni kell az ÜSZ-nak. Azok majd bekérik a vásárlást igazoló számlát vagy blokkot és aktiválnak neked egy kedvezménykódot a fiókodban. Előtte regisztrálj a DG oldalon.

(#626) azbest válasza quad406 (#625) üzenetére


azbest
félisten

a német amazonosban is volt kód, igaz elvileg 10 euro kedvezményre jogosító a német boltban, de lehet a magyarban is jó százalékra.

Mondjuk abban igazad lehet, hogy ha olyan külföldi országos, ahol nincs hivatalos webshop, akkor lehet ott nincs is hol beváltani és azért nem teszik bele.

[ Szerkesztve ]

(#627) AndrewBlase válasza azbest (#626) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"a német amazonosban is volt kód, igaz elvileg 10 euro kedvezményre jogosító a német boltban, de lehet a magyarban is jó százalékra"

Nem valószínű. Amit a vaterás eladótól szereztem be kapszulákat, abban is van kód, de nem fogadta el a webshop, nem írt jóvá azért pontokat.

r.levente75

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#628) qqzs válasza AndrewBlase (#627) üzenetére


qqzs
őstag

Vateran neztem de en nem talaltam értelmes arat csak par forintal olcsóbbat mint mashol

Eladó: GTS450

(#629) AndrewBlase válasza qqzs (#628) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ez igaz, viszont ott kapsz olyan ízekben is, amit boltban nemigen lehet venni idehaza. És nem kell rá várni.

Miért mindig én???

(#630) RBJ


RBJ
addikt

Na kipróbáltam a lidl lungo t, igaz rövidebbre vettem. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen vastag crema t tud.
Ízre nem rossz ittam már jobbat de szokható és most ennél a kapszulánál hallottam még csak az átpukkanás hangot.
Így már tudom, hogy számithatok a lidl kapszulára. Bejövős. Igaz csináltam külön tejhabot hozzá így kapucsizás van. Valahogy jobban izgat az alternatív kapszulák mint az origin nescafe termékek.
Ez valami betegség. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#631) quad406 válasza RBJ (#630) üzenetére


quad406
csendes tag

Ha van a közeledben Müller akkor egy misét megér a Café Royal Grande-ja is (a lila). Szerintem egy fokkal még jobb is a Lidlisnél. Persze szigorúan rövidre főzve. Nálam kb. ez a kettő üti meg a mércét az utángyártottak közül. Szerintem a többi felejtős.

(#632) RBJ válasza quad406 (#631) üzenetére


RBJ
addikt

Tervbe van a muller is csak most annyi kapszula van hogy most nem halmozok egyenlőre.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#633) RBJ


RBJ
addikt

Feltöltött pontjaimmal mit tudok csinálni?
Sorjegyre kell váltani a nyereményakcióknál?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#634) quad406 válasza RBJ (#633) üzenetére


quad406
csendes tag

Igen. Mást nemigen tudsz velük kezdeni. Ha jól láttam, dec31.-én törlődnek. De ebben nem vagyok biztos.

(#635) AndrewBlase válasza AndrewBlase (#623) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Megvan a válasz.

A kapszulák bruttó értékének kell elérnie a 15000 Ft-ot, hogy ingyenes legyen a szállítás, és ebből még lejöhet a kupon/kedvezmény.
Úgy azért már barátságosabb az ár. ;)

Most már csak azt kell eldöntenem (ez év végéig), hogy akarok-e még kb. 10 doboz kapszulát a meglévő 15 mellé, hogy felhasználjam a 20%-os kedvezményem. :F

Vigyázat, aki regisztrálja a gépét, 1 hete van a kedvezmény beváltására!

Miért mindig én???

(#636) RBJ


RBJ
addikt

Ezek szerint jobban jártam volna ha meghagyom jövőre a pontokat?
Kár volt felnyomni. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#637) quad406 válasza RBJ (#636) üzenetére


quad406
csendes tag

Ja? Bocs. 2030.12.31.-én járnak csak le :)

(#638) RBJ


RBJ
addikt

Végig olvasva az egész fórumot tényleg jól mondta valaki, hogy van egy kis instatnt íz az egész dolognak.
Nem olyan ízű kv mint a rendes karos gépből. De ha megjönnek a pótkapszulák és a saját darált kv val jobb íz lesz akkor a kv a ludas nem a gép. :DDD
Pontokat vásárláskor nem lehet felhasználni?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#639) quad406 válasza RBJ (#638) üzenetére


quad406
csendes tag

Nyugodj meg, nem a gép hibája az "instant" íz :) Próbaképpen 2 használt kapszulából csinálhatsz egy újratölthetőt, csak ne tömd meg túl nagyon mert nem megy majd át rajta a víz
Vásárlásért kapsz pontokat de pontokért nem vásárolhatsz. Csak ez a gagyi sorsjegyesdi van, arra válthatod be őket. Ez a pontgyűjtés is csak kb. 1 éve van, pedig a kódok mindig is ott figyeltek a dobozokban.

[ Szerkesztve ]

(#640) RBJ válasza quad406 (#639) üzenetére


RBJ
addikt

Azért elég halvány 50 pont egy sorjegyért. Hát fel kellene vásárolni a fél boltot kellő pontért.
A kapszula meg úton van. Kivárom.
A félbevágott dolgot nem nézem semmibe. Nem hiszem el, hogy nem szivárog a víz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#641) azbest válasza RBJ (#638) üzenetére


azbest
félisten

ha tejporos dupla kapszulás vagy eleve instant kávé kapszulásat tolsz, akkor azért mert azok tényleg instantok. Sima kávé cukorral és esetleg igazi tejjel az simán versenyképesnek tűnik a darálós gépekkel, meg karos gépekkel a sörözőkből :)

(#642) RBJ válasza azbest (#641) üzenetére


RBJ
addikt

Instant kv kapszulást nem tolhatok mert az csak egy darab van az a cortado. A meg nincs.
Esspresso, meg vagy 3 féle változat van nekem.
Tudom mit beszélek nem közelíti a karos gépeket. Te még nem ittál rendes frissen darált karost.
De ha megjön a pótkapszula , darálok bele és kiderül minden.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#643) r.levente75 válasza RBJ (#642) üzenetére


r.levente75
addikt

Akinek nem ízlik miért vesz ilyen gépet. Nem igazán mókolásra találták ki.

(#646) RBJ válasza r.levente75 (#643) üzenetére


RBJ
addikt

Nem mondtam, hogy nem jó csak azt nem állítom mint egyesek, hogy hozza az espresso feelinget.
Asszonynak lett, hogy egyszerű legyen a kv zás és normálist igyon hellyel közel.
Én meg elvagyok a saeco hd + graef daráló n.
Szerintem azért sokan mókolnak vele. :P ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#647) Muerte68 válasza RBJ (#646) üzenetére


Muerte68
addikt

lehet sokan mókolnak,de akkor azoknak kár ilyet venni-ott a kávéfőző vagy az instant kávé :K
Az espressó intenso pld teljesen korrekt espressó kávé íz,ráadásul elég erős is-ennél tényleg csak karossal lehetne jobbat csinálni.
Tudom miről beszélek a kotyogótól a félmiliós kévégépig mindenből ittam már amivel kávét lehet csinálni :D

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#648) r.levente75 válasza RBJ (#646) üzenetére


r.levente75
addikt

Én úgy vagyok a dologgal, hogy adott ez a kávégép és ez a tehnikai tudás, a hozzá gyártott eredeti kapszulákkal. Ezt elfogadom, iszom és használom, és eldöntöm, hogy ízlik e vagy sem. Nyilván ízlik, mert különben nem vásároltam volna össze kb 25 doboz majdnem különféle belevalót.
Utángyártottat én is kóstoltam, de nekem azok nem ízlenek, annyira.

De eszembe nem jutna különféle utántöltős kapszulákkal, különféle őrölt kávékat beletöltögetni és kifőzni. Órán-száján folyik, ahogy itt olvasom stb.

Ha ilyenre vágynék, akkor valszeg vennék egy másik gépet, mondjuk az is hozzátartozik a történetemhez, hogy napi egy kávét iszok, ami azt gondolom "anyagilag" még gazdaságosan kitermelhető ezzel a masinával, gondolok itt arra, hogy a dobozok többségét 1100,-os áron szereztem be.

Tehát anyagi oldalról szerintem nem nagyon érdemes mókolnom, ha viszont jobb kávéra vágynék, akkor lecserélném a gépet egy más rendszerűre.

(#649) #95590400 válasza #45553408 (#436) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha nem olvasom az ünnepek előtt a hozzászólásod, akkor valszeg bajban lettem volna a kariajival a szülőknek :D
euronics-ban jól le volt értékelve, elrongyoltam szombaton és elhoztam az utsó darabot...
annyira azért nem jó belőle a bolti, középkategóriás őrölt kv, mint a kedvenc kapszulás dg kv-im (ristretto, barista, espresso intensa, buondi) de a másodvonalbeli kapszulás DG kompatiblis kv-kat már simán veri.
bár gondolom attól is függ, hogy mivel eteti az ember, de ha a kapszulás előtt láttam volna anno, mint opciót, akkor valszeg ilyet vettem volna magamnak is, mindenféle vudu nélkül (daráló, nyomásnövelő kivétele).
így, bolti őrölt kv-val simán jobb ár/érték arányt hoz, mint a kapszulás kv-k.
esetleg van hozzá valamilyen kedvenc, őrölt kv-d?

(#650) RBJ válasza r.levente75 (#648) üzenetére


RBJ
addikt

Én úgy vagyok vele, hogy mint említettem az asszonynak lett/kapta elvileg.
De én vagyok ráizgulva. Karos géppel ne szenvedjen, instant kv ne igyon így elő lett véve a martello a garázsból mert ott pihent. De nem igazán voltam megelégedve vele, plusz belefutottam anyósnál a DG be.
Onnan szerelem.
Mivel én karos fronton nyomom, innen a kíváncsiság mit lehet még kihozni esetleg saját őrölt kv val.
De úgy látom vannak itt nagyokosok mint minden fórumon akik beletudnak-akarnak kötni az emberbe és kis dolgaiba.
Egye fene legyentánnnccc. Örööömmbodoottáá . Bizonyítvány kiállítva.

Más. Most megbontottam a Ristretto t. Hát dobtam egy hátast. MInd aromában, ízben, illatban 100 százalékban hozza a kvházi, karos gép feelinget. Nagyon bejövős.
No. 1. Ristretto. :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.