Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Csapoati válasza Napfénysüti (#200) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kábé pont 3-4 klasszikus telefon van szolgáltatóknál. :D Függetlenül meg már szerintem túl húzós az áruk. Telenoros kis csomagokat szoktam látni Intersparban valami Alcatelekkel meg Huawei-ekkel, azok szimpatikusnak tűntek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#202) snakehb válasza csabi94 (#48) üzenetére


snakehb
csendes tag

Hát, gondolkoztam apósnak karira egy 530-on, de ezután dobtam:
http://www.theverge.com/2014/12/11/7377021/ive-given-up-on-windows-phone

(#203) #03372544 válasza snakehb (#202) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ez az egész cikk egy iPhone 6 reklám, semmi több.
Felsorolt pár alkalmazást ami nincs meg WP-re vagy nem fejlesztik úgy ahogy ő szeretné, na bumm.

[ Szerkesztve ]

(#204) Janika-1982


Janika-1982
tag

Hasznos cikk,köszönjük! :C

(#205) pengwin válasza snakehb (#202) üzenetére


pengwin
addikt

Az a cikk valami irtózatosan komolytalan!
Csak egy pár példa:
"I rely on apps like Dark Sky on iPhone to give me a weather warning when it's about to rain [...] Dark Sky is particularly useful when you're at a bar and it pings you a notification to let you know it's going to rain in your location for the next 30 minutes [...] it's a good example of how apps are changing the world." - grat, mert nem lehet kinézniaz égre, ugye, mert annak véget ért már az extended supportja is.

"Windows Phone also lacks Citymapper" - ott van helyette a HERE Transport /Transit, vagy mi a szösz, offline megcsinálja ugyanazt, gyorsan, megbízhatóan.

Ja, meg nincs instagram és gagyi a twitter... két rendkívül fontos és hasznos app, ami nélkül nyilván nem lehet élni.
Az átlag, (anti)szociális médián és engri börcön függő lyúzer igényeit lehet, hogy jobban kielégíti az iOS vagy az Android, de ha megbízható, biztonságos, stabil rendszer kell pl. céges felhasználásra, vagy egy kicsit hozzá nem értő de okoseszközre vágyó embernek, akkor lehet nyerő a WP. Pl. én személy szerint nem hiszem, hogy a 35 éves kor fölötti felhasználók közül sokan hiányolnák az Instagramot WP-ről.

Én Droidot használok, de az ismerőseim nagy részének inkább WP-t ajánlok, mert az igényeiket jobban ki tudja elégíteni, ugyanis felsőkategóriás androidra nincs pénzü(n)k, attól lejjeb meg egy WP-s készüléknek jóval hosszabb az életciklusa, megbízhatóbb, kevesebb baj van vele, főleg.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#206) csabi94 válasza pengwin (#205) üzenetére


csabi94
őstag

Én sem hiányolom, pedig látjátok a születési évem. :D
Nekem atomstabil a rendszer. Van aki néha panaszkodik, de huszad annyi gond nincs vele mint az Androiddal. Pont most jött a másik topikba egy érdeklődő, aki hosszú távra venne telefont. És igen, 1 éve használom, de azóta nemhogy elavult volna, hanem inkább gyorsult a telefonom. A sok új funkciót azért nem említem, a fejlődést, mert így is kicsit fejletlenebb a rendszer egy androidnál, de sokal kevesebb nyűg van vele, sőt talán nincs is.

(#207) pengwin: Nekünk most jött a családba 2 db 530, és meglepődtem, hogy igaz, hogy nem volt még telepakolva appokkal, de olyan gyors, hogy egyáltalán nem éreztem rosszabbnak e tekintetben a 820-nál. Fürge kis cucc, és a mérete is jó egy diáklánynak, meg Anyumnak. Csak egy előlapi kamera hiányzik, meg egy vaku.

[ Szerkesztve ]

(#207) pengwin válasza csabi94 (#206) üzenetére


pengwin
addikt

Bizony, anyum 820-at, majd 925-öt használ(t), teljesen megelégedve, ismeretségi körömben egyre több a 63x és 73x, egyik sem lassul vagy fagy, megbízhatóan működnek.
+beleszerkesztettem az előző hsz-embe is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#208) VIC20 válasza Csapoati (#195) üzenetére


VIC20
őstag

Ja, az ötven fölöttiek meg dögöljenek meg, ugye? :( Nóóórmális?

(Segítség: ha a cím karácsonyi okostelefon-ajánló lenne, egy szavam sem lehetne.)

(#209) no more válasza csabi94 (#206) üzenetére


no more
addikt

Az Androiddal van probléma? :O Nem is tudtam. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#210) VIC20 válasza Csapoati (#199) üzenetére


VIC20
őstag

,,S milyen normálisan használható új "buta" telefon van még a Samsung S5611 és egy-két Nokián kívül, amit hivatalosan is forgalmaznak nálunk? Max pár darab lehet."

Hirtelen csak ennyiféle... [link]

(#211) Csapoati válasza VIC20 (#210) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezek nagyifonok, ne keverjük össze a két kategóriát.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#212) szupermacs válasza Csapoati (#211) üzenetére


szupermacs
veterán

Nagyifon! :C

(#213) VIC20 válasza Csapoati (#211) üzenetére


VIC20
őstag

Telefonálni lehet vele? Igen. Akkor ez a telefon.

Mi a cikk címe? TELEFONajánló.

(#214) Csapoati válasza VIC20 (#213) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ilyesmi telefont nagyon ritkán tesztelnek a MA-n, látatlanban meg nem illik ajánlani.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#215) RaveForce válasza HaZse (#197) üzenetére


RaveForce
veterán

samsung s5611, nokia 220, nokia 225 :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#216) VIC20 válasza Csapoati (#214) üzenetére


VIC20
őstag

Attól még telefon. Vagy a cikk címe: Karácsonyi telefonajánló - kivéve a nyomógombos modelleket, különös tekintettel az időseknek szánk készülékekre, mivel ,,Ilyesmi telefont nagyon ritkán tesztelnek a MA-n, látatlanban meg nem illik ajánlani" volt?

(#217) Csapoati válasza VIC20 (#216) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tulajdonképpen akkor mit is szeretnél?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#218) kenyeres94


kenyeres94
csendes tag

Szerintetek 30eFt-ért melyik a legkevésbé szar telefon? :D sony x peria m tetszik nekem ( Csak úgy mondom, hogy a telefonokhoz kb annyit értek mint a kvantum fizikához )

[ Szerkesztve ]

(#219) zombinyul válasza kenyeres94 (#218) üzenetére


zombinyul
addikt

Mindenképp Lumiat ajánlanék, azok 30-ert is folyamatos, megbízható, laggmentes működést garantalnak, naggyon hosszu szoftveres támogatással (megkapják a Windows 10-et is). Sonykrpl nem sok jot hallottam, plane alsóbb kategóriákban, azt én hanyagolnám.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#220) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!

Két telefon között nem tudok dönteni. Az Xperia E3 újabb és IPS panele van, de csak 4 gigás, az Xperia M2 8 gigával bír, qHD, viszont „csak” TFT kijelző.
Nem tudom, hogy megéri-e a plusz 13 ezret a 8 giga és ha a drágábbat venném meg, nem lenne-e rosszabb a kijelzője, mint az olcsóbb készülék, ami IPS-sel rendelkezik.

E3 32 ezer
M2 45 ezer

[link]

[link]

Ha valakinek van véleménye, ötlete, szívesen fogadom, köszi!

Tiszta Windows, rendes ház!

(#221) pengwin válasza scabi78 (#220) üzenetére


pengwin
addikt

felhasználástól függ, hogy melyik a jobb: ha elférnek az alkalmazásaid kb. 1,5-2GB helyen és nem zavar a pixeles kijelző, akkor az E3 is elég lehet. De egy skype
M2 kijelzője sem rossz ám, és a magasabb felbontás révén szerintem sokkal kellemesebb látványt nyújtana.
Én az M2-t venném, pl. a jelenlegi telefonomban is a tárhely méretét és a kijelző élességét tartom a legnagyobb előlépésnek az elődeihez képest.

Üdv, pengwin

(#222) scabi78 válasza pengwin (#221) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszönöm, igen én is ezekkel érveltem. Appok nem érdekelnek, csak telefonálásra használom és lényeg, hogy jól nézzen ki. Mindkét telefon tetszik külsőleg.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#223) D.CS.


D.CS.
csendes tag

Sziasztok, tanácsot kérnék tőletek, karácsonyra meglepném magam egy telefonnal. Az első ilyen okos telóm lenne, már vagy 5 éve egy nokia 5230-at nyúzok, de egyre többször kapcsol ki magától.

Megtetszett egy LG L65 telefon és telekomnál hűség hosszabbítással hozzájutnék webshopban 18ezerért azt is részletben fizethetném 750 forintjával havonta szóval elég jó ajánlat. LG tévém és LG soundbarom is van ezért lenne ez a márka mert elégedett vagyok velük.

Van ez a _vezeték nélküli_ képernyő tükrözési dolog, hogy a telefon képét a tévén meg lehet jeleníteni. A tv-m alkalmas-e erre, de nem tudom hogy a telefonnak mit kell ehhez tudnia? Ez az LG telefon tudja ezt? Ez a funkció nagyon tetszene pl ha kapok egy videót és mindenféle dugdosás nélkül tv-n megnézhetem.

Illetve én telefont a hétköznapokban továbbra is egy kézzel szeretnék használni, ezt lehet egy kézben rendesen nyomkodni? Volt már kezemben Samsung okos telefon de egyáltalán nem állt a kezemre, nagy volt, billegett, majd kiesett a kezemből.

Köszönöm előre is a tanácsotok

[ Szerkesztve ]

(#224) D.CS.


D.CS.
csendes tag

*A tv-m alkalmas erre

(#225) pengwin válasza D.CS. (#223) üzenetére


pengwin
addikt

1. Milyen okostelefonokat kapnál hasonló árban ugyanezekkel a feltételekkel?
2. Milyen TV-d van? (ettől függ a vezeték nélküli átküldés, a Miracast technológiát kell ismernie a telefonnak és a TV-nek is)
3. Mekkora telefont érsz még át egy kézzel? (milyen Samsungot nyomkodtál? Mert ma már van 4"-6"-ig mindenféle méretű okostelefon... Ha esetleg konkrét típust tudnál mondani, az jó lenne, mert akkor pontosan be lehetne kőni a méretet, ameddig ajánlhatunk telefonokat.)

Üdv, pengwin

(#226) D.CS. válasza pengwin (#225) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Hali Pengwin

1, hasonló árban még pl Huawei Ascend Y550 jöhetne szóba. Ha ez se alkalmas rá akkor esetleg még az LG F60.

2, a tv LG 42LB650V beállításaiban látom, hogy kéri a telefonon kapcsoljam be a "Miracast"-ot.

3, rákérdeztem ismerősnél mi a telefonja pontosan, Samsung Galaxy S4. Annál mindenképpen jóval kisebbet kellene. A Nokia 5230 kényelmesen tudtam használni, kettő között méret kb. de inkább a Nokiához közelebbi méret.

[ Szerkesztve ]

(#227) Devas válasza D.CS. (#226) üzenetére


Devas
őstag

4,3" kijelzős telefonok még egykezesek, esetleg a 4,5"-esek ha péklapát kezeid vannak. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#228) D.CS. válasza pengwin (#225) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Illetve van még ez ami kicsit jobb áron is van Samsung Galaxy Ace 3 és Sony Xperia E1

Az LG F60-az már drágább csak azért irtam mert LG-ben az a következő szint és ha egyik se jo rá akkor talán még az beleférne. Alcatelt nem vennék, kb ezek vannak amiket írtam.

(#229) RaveForce válasza D.CS. (#228) üzenetére


RaveForce
veterán

akkor már inkább dobjon rá egy kicsit és ace4 :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#230) D.CS. válasza Devas (#227) üzenetére


D.CS.
csendes tag

péklapát kezeim nincsenek szóval akkor 4.3-as vagy kisebb :) kösz!

(#231) D.CS. válasza RaveForce (#229) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Az már elég messze van a 18 ezertől :D Egyedül ez a képernyő tükrözés funkció ami érdekelne. Ha azt az ace 3 tudná akkor azzal is nagyon elégedett lennék. Csak fogalmam sincs melyik telefonok ilyen miracast-osok. Ilyenek nincsenek benne a leírásokban sehol :(

(#232) Devas válasza D.CS. (#231) üzenetére


Devas
őstag

Nézd, itt írja a Miracast-ot.

Használd ezen az oldalon a keresőt, és pipáld ki a Miracast-ot. :K

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#233) D.CS. válasza Devas (#232) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Kösz Devas! Ez nagyon jó, végig is néztem miket ad ki Miracastra és hogy nálunk mi kapható ezekből a telekomnál. Legolcsóbbak:

LG-ből G2 százezres nagyságrend, és túl nagy
Samsungból Galaxy S4 szintén százezres és nagy
Sonyból Xperia M2 még mindíg elég drága 60ezer 4,8 colos
Huaweiből nincs egy alkalmas se

:(

Na és bezzeg Alcatelből...
onetouch Idol 2 Mini S 35ezer 4.5colos
onetouch POP S3 26ezer 4colos

Régen, még vagy 5-10 éve a normál alcatel telefonoktól irtóztam... mennyire mernétek ebből a kettőből bármelyiket is ajánlani?

(#234) Devas válasza D.CS. (#233) üzenetére


Devas
őstag

Idol 2 mini S tesztjét olvasd el itt az oldalon nem olyan rossz az. 4,5" még stabilan fogható egy kézzel csak nem éred el a kijelző sarkait hüvelykujjal.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#235) zombinyul válasza D.CS. (#233) üzenetére


zombinyul
addikt

OT-990-esem (Telenor One Touch) meg OT-995-ösöm volt. A 990-est imádtam, a 995-ösnél viszont már kevés volt az 512 ram, és megkeserítette az életem. :D Ettől eltekintve korrekt kis jószágok (Droidot leszámítva ;] ), minőségre se rosszak. Szerintem nyugodtan belevághatsz egybe, Pláne hogy megvan rájuk is a 2 év gari. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#236) D.CS. válasza zombinyul (#235) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Devas, zombinyul kösz a válaszokat!

Azt hiszem megszületett a döntés, onetouch Idol 2 Mini S. Bár az ára kb. kétszerese az eredetileg tervbe vett LG L65-nek... de remélem nem bánom meg és évekig tudom majd használni :)

[ Szerkesztve ]

(#237) D.CS.


D.CS.
csendes tag

Na még egy kis infó. Írtam még a magyar lg ügyfélszolgálatnak kérdés a L65 telóról - jött is válasz:

"Az Ön által választott készülék nem tud miracast-et ami a képernyőtükrözésér felel. Viszont tud DLNA-t ami vezeték nélkül tud zenét, képet videót továbbítani a készüléknek. Fontos, hogy a tv és a telefon ugyan arra a routerre csatlakozzon., ha elndít egy videót a telefonján akkor meg fog jelenni egy telefon ikon egy nyíllal arra kellene rákattintani az a megosztás."

Szóval nincs miracast de lényegében tudok vezeték nélkül videót lejátszani tv képernyőn :) Pedig már kezdtem megbékélni az Alcatel vásárlással erre kaptam még egy csavart az LG-től :D

(#238) Devas válasza D.CS. (#237) üzenetére


Devas
őstag

Hát akkor irány az L65. 18 ezerért ajándék. :) Ráadásul egy kézzel is eléred a sarkokat.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#239) Garada válasza Devas (#238) üzenetére


Garada
őstag

Minden szolgáltató próbál a lehető leggyorsabban megszabadulni tőle, és még passzol hozzá fülest is csak had menjen. ;]

(#240) Devas válasza Garada (#239) üzenetére


Devas
őstag

Annyira vacak vagy annyira nincs rá kereslet?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#241) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Telefont szeretnék vásárolni (Xperia E3) és az kérdezném, hogy szerintetek mindegy ha ma veszem meg vagy várjak még és januárban olcsóbb lesz?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#242) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Aktív fórum itt: link :R

no fate but what we make

(#243) Marc864 válasza MADcat (#19) üzenetére


Marc864
tag

BlackBerry Q10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.