Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gabesz87 válasza Keem1 (#47) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem vagyok Android ellenes egyáltalán, nekem kb 1,5-2 éve Galaxy S Advance van, és jól működik.
De, amit mondani szeretnék:

Normális készüléket kell venni, ennyi.

Annak idején HTC Desire-em volt, a HTC akkori legjobb telefonja, ami elég jónak számított, normális készülék volt, és nekem is csinált néha olyat, hogy csörgött, de nem tudtam felvenni. De egy egyéni ROM ezt a hibát orvosolta. Szóval egy jó telefonnak is lehetnek hibái :)

[ Szerkesztve ]

(#52) csabi94 válasza Gabesz87 (#51) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, én is játszottam ezt a romolást. Kb. 15-20 féle rendszer volt rajta, de 1-2 hónap után mindegyik belassult. Egyébként annak jók az ilyen telefonok akik élvezik a romolást, egy ideig még örültem is, hogy csinálhatom, de egy ideje már a megbízhatóság többet jelent. :)
Azt nem mondtam egyébként, hogy pl. egy Galaxy S5 nem jó telefon. Biztos nagyon jók, csak az olcsó kategóriában vannak katasztrofális telefonok Android fronton. Egy Ascend P6 volt a kiszemeltem annak idején, szerintem azzal is ellennék.

(#53) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Jó, hogy megemlítettétek a Xiaomi Mi3-mat. Én augusztustól használom, király telefon, még mindig ugyanolyan jónak érzem, mint újkorában. Bármivel felveszi a versenyt. Csak ajánlani tudom.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#54) Gabesz87 válasza csabi94 (#52) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én nagyon szerettem a Desire-t, csak a tárhely mérete volt a probléma vele. Amúgy nem vagyok az a ROM-olós fajta, sőt, én jobb szeretem a műszaki dolgokat eredeti állapotukban! Mindig vigyázok is minden cuccomra. Szóval egyszer feltettem a HTC-re egy ROM-ot+Kernelt, és onnantól jól működött, nem volt vele gondom, volt használható, nem elfogyó tárhely (SD) onnantól kezdve. Most a Galaxy S Advanc-n is egy kicsit kikapált gyári 4-es Android van (Acef féle, innen a fórumról). Azért tettem fel, mert a 4-es Android érkezése után gyalázatos lett a telefon. Lassú, döcögős. youtube-ot nem tudtam használni, ha ment egy másik app. Most meg tök jó, az üzemidő is, nincs semmi baj vele, nem akad, teljesen stabil. Csak már eljárt felette az idő, és szeretném egy modernebbre lecserélni. Csak sajna még tanácstalan vagyok. Nexus 5/G2/Lumia 735/Z3 Compact a szóba jöhetők (utóbbi mérete miatt szimpi, az ára miatt nem. Valószínű, hogy N5/735 közt fog eldőlni.

[ Szerkesztve ]

(#55) kimista


kimista
aktív tag

Én azért megemlítettem volna, hogy jauárban CES, és 1-2 hónap alatt tudnak esni emiatt az árak.. szóval lehet h most beleugrunk egy vásárlásba, amit 2 hónap mulva 10-20-30-ért olcsóbban megkapnánk..
illetve a jelenlegi felsőkategória is egy lépcsőt esik, hiszen jönnek az új zászlóshajók..

nekem is aktuális lenne a telócsere, de megvárom a CES-t vele.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#56) csabi94 válasza Gabesz87 (#54) üzenetére


csabi94
őstag

Van most tapasztalatom a 735-tel, elég jó. Nagyon szép a kijelzője, gyors, viszonylag jó az üzemidő. Jó, hogy vezeték nélküli töltővel is tölthető, viszont én kicsit sokallom érte a 70-80 ezer Ft-ot. A Nexusoknak is megvan ugye a maguk előnye, biztos jók azok is, bár nem annyira ismerem őket. :)

(#57) #03372544 válasza kimista (#55) üzenetére


#03372544
törölt tag

Persze de a CES után se érdemes telót venni mert jön az MWC, stb. stb. :P
Most pl. tökre vágyok valami snapi800-as gépre, de ha a CES-en bejelentik a snapi810-es csúcsgépeket akkor meg már nem s800-ra fogok vágyni :)
Aztán meg várjak mikor megy le a 810-esek ára?
Ördögi kör ez.

Mondjuk az s800 már elérhető árban van (100 körül/alatt), az meg mondjuk szerintem mindenre elég.
Nekem most xperia Z van (snapi4pro, 2 éves technika) de a mostani középkategóriások épphogy kezdenek pariba lenni vele, lásd snapi400/410.

[ Szerkesztve ]

(#58) Garada


Garada
őstag

Amint lesz lehetőségem egy Note 4-el szeretném meglepni majd magamat. :)

(#59) Peat;)


Peat;)
veterán

Kicsit geek szemléletű az összeállítás, de ez a gyártók hozzállásának köszönhető. pl a samsung ace4-nek jó a hardware része, de az hogy nincs benne távolságérzékelő önmagában nagy hátrány annak (vagy az emberek 99%-nak)aki már használt okostelefont. De talán iránytű sincs benne.

Kicsit elkanászodtak a gyártók, inkább a mennyiségre mentek mint a minőségre. Én talán először árban moto g-t merném megvenni ajándékba az itteni modellek közül, olcsó okos közül magamnak mertem csak vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#60) Gabesz87 válasza csabi94 (#56) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, jókat hallottam róla, meg hát a fórumon is ajánlják. XXLGSM-nél 66 körül van. Vagy 67. Igaz, az már majdnem 70 :) Csak lejjebb megy az ára 1-2 hónap múlva. Nem holnap tervezem a vásárlást.
Nekem egy ismerősömnek Nexus 4 volt, de nem volt rá panasza. SZóval meglátjuk. Majd kipróbálom mindkettőt, ha lehet.

(#61) roli543


roli543
őstag

Én meg a Sony Z1 Compactot bele tettem volna, mert a méret és hardver meg mindig ütő képes, és az ára is egyre jobb :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#62) #79335424 válasza pengwin (#39) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sehol. De én ilyet nem is írtam.

(#63) Klepti


Klepti
tag

Én abszolút meg vagyok elégedve a THL T6 Pro-mmal, ha lesz egy kis időm, csinálok egy logout bejegyzést róla :)
Csak ajánlani tudom, ha 40 alatt keresgéltek, és számít a hardver is rendesen.

(#64) pengwin válasza #03372544 (#57) üzenetére


pengwin
addikt

"Nekem most xperia Z van (snapi4pro, 2 éves technika) de a mostani középkategóriások épphogy kezdenek pariba lenni vele, lásd snapi400/410."
- bocsi, de te mégis miről beszélsz? :F
Az a négymagos S4 pro CPU-ban és IGP-ben is felmossa a padlót a 400/410-es procikkal. Csíkszélesség ugyanúgy maradt 28nm-es, és az S4 Pro-ban lévő 1st Gen. Adreno 320 több, mint kétszer erősebb a 305-nél és 306-nál, a Krait magok azonos órajelen pedig szintén jóval magasabb teljesítményt nyújtanak a Cortex-A7-es vagy A53-as magoknál. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#65) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Korrekt összefoglalása az évnek, nem sok ponton találok kifogást, talán a Mist ami felejtős szerintem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66) Emtra


Emtra
tag

vov

(#67) DeathAdder válasza Emtra (#66) üzenetére


DeathAdder
veterán

Első hozzászólásnak nem is rossz :DDD
(visszatalálós hsz)

(#68) monti0222w válasza Emtra (#66) üzenetére


monti0222w
addikt

Jó a cikk, csak azt nem értem hogy mind a tesztben, mind itt is a Honor 6-t csak a csúcs közeli mobilok közé rakjátok?! Miért, elmondanátok? :F

(#69) lezuvius válasza Dreadloord (#45) üzenetére


lezuvius
őstag

Azert akad még a G3 rendesen,főleg ha galériában lapozok a képek között,de az LG rendszere feledteti a sok extraval és android fronton a legtöbb pluszt az Lg rendszere adja szerintem :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#70) Alpachino


Alpachino
veterán

Jó kis cikk, így karácsony derekán :) A Lumina 735 valóban nagyon bejövős...még jó, hogy tegnap beújítottam egyet.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#71) junkie0002


junkie0002
csendes tag

Featurephone ajánló oldal már nincs is? Én most cseréltem le az iPhone-t egy Nokia 220-ra.

(#72) a510


a510
aktív tag

Én nyáron vettem a cikkben is említett Note 3 Neo-t, és nagyon bejött. Aki nagyobb kijelzőt keres, annak szerintem érdemes megfontolni. (főzött ROM nem sok lesz rá, nem buherátoroknak való)

[ Szerkesztve ]

(#73) Thaaleum válasza monti0222w (#68) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

Hát mert mondjuk az is, csak nem annyiba kerül.
3 GB RAM, kb. Snapdragon 801 teljesítmény (Kirin920), FHD kijelző, nagyon jó akku.

[ Szerkesztve ]

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#74) Tomi_Ohl válasza #03372544 (#57) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ez az, én is így voltam vele. Snapdragon 800-ra áhítoztam. Megvártam, míg jó áron olcsóbb nem lett. Akkor gondolkodtam, hogy tán nem lenne-e jobb megvárni a 810-et. Aztán annak amíg lemegy az ára. De nem vártam, és nem bántam meg. Majd meglátom, mennyire lesznek itt natív 64 bites alkalmazások.

Az S4 pro azért erősebb a 400-nál, erősebb magok vannak benne, és az adreno 320 is jóval jobb a 305-nél.

junkie0002 szvsz ma már nem éri meg új feature phone-t venni, akkor már inkább egy régebbi Nokia, sokkal jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#75) no more válasza Mr.Silkó (#50) üzenetére


no more
addikt

Így van. 4.1 óta nagyon jól fut az Android és csak egyre jobb lesz (belassulni meg nem szokott)! Amúgy azért nevetséges gyorsnak hívni egy 512 RAM-os WP-t...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#76) #03372544 válasza pengwin (#64) üzenetére


#03372544
törölt tag

Kezdenek pariban lenni ezt mondtam, nem azt hogy pariban vannak. :)

(#77) zombinyul


zombinyul
addikt

Megvolt a 735 karácsonyra, igaz, lassan 1 hónapja, de mar muszaj volt megvenni, egyre tobbet huncutkodott a 800-as. A lenyegen nem változtat, megvolt a mobil karácsonyra című epizód. :D Kellemes lista, elképesztő hogy az alsóbb kategóriák milyen iramban fejlődnek... Felül mar nem tudnak annyi ujat mutatni, de a (számunkra) fontosabb kategóriák egyre kevesebb kompromisszumot kovetelnek. Es fura, bar nem meglepo hogy a kínaiak Ennyire törnek fel, aminek én személy szerint nagyon nem orulok.
Es sajnalom, hogy iden mar olvasható a Microsoft, mint telefon gyártó :(

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#78) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Jó a cikk a lényeg összefoglalva az átlag juzernek is érthetően. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#79) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Jó cikk lett! Külön dícséretes, hogy nem hagytátok ki a kínai vonalat!! :C :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#80) #03372544 válasza zombinyul (#77) üzenetére


#03372544
törölt tag

Kínai: a xiaomi pl abszolút versenyképes jó telefonokat tesz le az asztalra, a felületet is mindenki dicséri (miui).

(#81) Tomi_Ohl válasza csabi94 (#38) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Android 4.0 ICS volt a nagy belassulós, az bármit csináltál, bármilyen hardveren, úgy is belassult. 4.4 KitKatnél ilyen már nincs.

(#76) ujjobbagya inkább mondd úgy, hogy számokban kezdenek pariban lenni. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#82) szabi820 válasza szupermacs (#17) üzenetére


szabi820
tag

Ne akarjál olyan telefont!!!
Én most adtam el...

(#83) hemaka


hemaka
nagyúr

Korrekt kis lista, biztos sokaknak nagy segitseg lesz majd vasarlaskor.

(#84) TK36


TK36
aktív tag

Köszi a cikket.
Jó olvasmány.

A Huawei Ascend G630 hivatkozása nem működik.

(#85) monti0222w válasza Thaaleum (#73) üzenetére


monti0222w
addikt

Lehet, nem jól értelmezted azt amit írtam, mert nekem az a közeli bántja a szemem miközben a specifikáció szerint lazán ott a helye! :) Mármint a csúcsok között, tudom mivel most gyakorlatban is tapasztalhatom gyorsaságát, szépségét, meg az aksi nagy kapacítását. :K

[ Szerkesztve ]

(#86) Tomi_Ohl válasza monti0222w (#85) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Egy szóval sem írják, hogy csak közeli.
Abszolút csúcshoz az aktuális csúcsmodellek kerültek.
A Honor 6-nak is specifikáció szerint ott lenne a helye, de az ára nem azt mutatja. Inkább az "olcsón elérhető csúcskészülékekhez" sorolták be őket.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#87) monti0222w válasza Tomi_Ohl (#86) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem vita, de a teszt szerint is csúcs közeli a Honor 6, ezt nem értem és ezért kérdeztem rá a cikk írótól. :)

(#88) junkie0002 válasza Tomi_Ohl (#74) üzenetére


junkie0002
csendes tag

Próbáltam sokfélét az elmúlt 2 évben, ez a Series30+-as masina meglepően használható. Gyors, megfelelő méretű és a billentyűzete is klafa. Tudom, hogy ez nem Nokia telefon, per say, de merem állítani, hogy 4 éve az első telefonom, aminek nincs semmi idegesítő tulajdonsága. 2 hét próba után gyorsan vettem is mégegyet tartalékba. :K

(#89) Tomi_Ohl válasza junkie0002 (#88) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Jó, elégedett lehet lenni ilyennel is.
Viszont hiányolom a kicsit fejlettebb nyomógombos telefonokat. Ki tudja, egy Nokia E52/E75 utód lehet, hogy még ma is sikeres lenne.
Na meg a Touch and Type vonal, anno majdnem vettem egy Nokia C3-02 Touch and Type-ot, de egy típushiba miatt inkább elpártoltam tőle.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#90) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Szerintetek megéri a 30 ezres felárat a Z3C a Z1C-vel szemben :F Nem tudom mit vegyek, sok logikus indok nincs a Z3C mellett, maximum az, hogy nekem a 4,6" lenne a pont ideális méret.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#91) Tomi_Ohl válasza junkie0002 (#88) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

És az jó, ha téged nem idegesít, de én utánanézés után négy idegesítő dolgot találtam:
1. LED nem a kamera mellett van, véletlenül se lehessen használni fényképezéskor. Ok, nem biztos, hogy ezzel a legjobb fényképezni, de mégis.
2. Állítólag rossz a hangminőség. Ez nálad jó?
3. Tele van Facebook, Twitter, Böngésző, stb-vel. Nincs sok értelmük ilyen telefonon, főleg, hogy 3G sincs.
4. Series 30. Akkor már 40 jobb lenne.
Persze lehet velük élni, nem azt mondom, ezzel csak rá akartam mutatni, hogy ez sem tökéletes.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#92) Flind válasza GeryFlash (#90) üzenetére


Flind
senior tag

Igen. Jobb üzemidő, jobb kamera, jobb helykihasználás (végre kis káva), üveg hátlap, frissebb, így hosszabb támogatottság. Nekem a Z1C soha nem tetszett, a Z3C viszont annál inkább. Nem nagyon lehet belekötni.

(#93) drzsoo1 válasza csabi94 (#38) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Azt mondják a wp nem laggol, csak betölt... . . . ... . . . .. . . . .. . . . . .
Nekem legalábbis ezek a pöttyök rohangáltak a kijelzőn sokszor még a beállításokba belépve is. Fater is használta-volna-csak kukázta az olvashatalan híváskezelő virtuális gombok miatt.
Idei best buy egyértelműen a Moto G volt, szerintem még most is az. Kár hogy az ideális méretű 4G dual sim nem kapható.A sokszinűség a cseppállóság, grip case pedig egyedülálló jelenleg a piacon.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#94) hucidafakk


hucidafakk
csendes tag

Azt szeretném kérdezni hogy azt mivel magyarázzátok hogy az új csúcs android modellek mint pl: s5,alpha.z3 stb eggyik se tudja az igazán teljesítmény igényű játékokat legalább 30 fps-el futtatni míg az én iphone 4s-em simán elviszi őket itt konkrétan az ilyen játékokrol beszélek hogy (gta,asphalt8,amaizing spiderman2)? akartam venni idén egy androidos csúcskategóriás telefont de ezek a dolgok nagyon nincsenek rendben nekem.

(#95) Tomi_Ohl válasza drzsoo1 (#93) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Azt mondják a wp nem laggol, csak betölt... . . . ... . . . .. . . . .. . . . . .
Na igen. Hosszas animációkkal és azonnali betöltőképernyőkkel megadja a minden egymás után történik érzetet. Nincs olyan, mint az Androidban, hogy 2 másodpercre fekete képernyő.

hucidafakk
1. Vedd figyelembe, hogy 4S-en nem maximum grafikán fut.
2. Azt is vedd figyelembe, hogy S5-ön egy Temple Run is laggol.
3. G3-mat kihagytad a felsorolásból, annál ezt vedd figyelembe, hogy a launcher is laggol.
4. GTA:SA-ban a car reflections egyáltalán nincs Snapdragon 800 soc-re optimalizálva.

Tapasztalatok:
Készülék: Xiaomi Mi3
Asphalt 8: balanced teljesítmény mód - high graphics - kb 25-28 fps lehet
Maximális teljesítmény mód: úgy már biztos 30 felett van
GTA:SA balanced teljesítmény mód - maximum grafika, car reflections: low - 23 fps
maximális teljesítmény mód - maximum grafika, car reflections: low - 30 fps

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#96) hucidafakk


hucidafakk
csendes tag

Hát az androidos telefonokon amiket néztem még lowon se volt meg a 30 sajnos.

(#97) Tomi_Ohl válasza hucidafakk (#96) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem tudom, pedig anno Z1-en nagyon jól ment a San Andreas, azon töltött be leggyorsabban, ez alapján Z3-mon még jobban kéne mennie.
Mindegy, ha azon nem megy, akkor egy lehetőség maradt: Vegyél te is Mi3-mat! ;)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#98) GSPLR válasza hucidafakk (#96) üzenetére


GSPLR
senior tag

Nálunk a kaputelefon viszi ezeket a játékokat stabil 70 fps-el :DDD

Huawei

(#99) Mr.Silkó válasza Tomi_Ohl (#95) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Látom neked se volt a kezedben még S5. Reklámozd csak bátran a Xiaomidat, nyilván minden más csak fos lehet, valóban.

(#100) Tomi_Ohl válasza Mr.Silkó (#99) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Erre rátrafáltál, az ÉN kezemben még valóban nem volt. Tesóméban volt, és az említett Temple Runt is próbálta.
És hoppá, nem véletlenül nincs ott az S5 az ajánlottak között.
Persze, lehet, hogy azon még régi szoftver volt, azóta jött egy olyan frissítés, ami óta - úgy hallottam - már nem akad a Beállítások app görgetéskor. Nemrég meg jött a Lollipop, amire azt mondják, hogy soha nem volt még olyan gyors az S5, mint azzal.
"Reklámozd csak bátran a Xiaomidat, nyilván minden más csak fos lehet, valóban."
Nem, nem ez a kedvenc telefonom, hanem az Xperia Z3, és nyitott vagyok más márkák felé is, Apple-t kivéve. Még Samsung is van olyan, ami tetszik. Úgy hívják, Galaxy Alpha. De nem venném, mert ott van helyette az Xperia Z3 Compact, nagyobb akkuval és SD-vel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.