Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Nokia 515-hez hasonló telefonok terjedése szerintem jót tennének a piacnak.

(#2) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ez megint csak egy újabb pletyka.

valami

(#3) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Felesleges lenne... hagyomanyos keszulekekkel plane!

(#4) rnyk


rnyk
tag

De minek? Egy sima foxconn tucat telefont arulni? Hat nem csodalom, h az MS szabadulni probal ido elott a brand-tol :(

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#5) vicze


vicze
félisten

Na már vártam mikor kerül is de is át... :U Tök jó, hogy tényként kezeli minden oldal.

"ők maguk tervezik meg a készülékeket" -> Design itt a külsőt jelöli továbbra se a belsőt, ahogy N1-nél. Gyakorlatban pedig továbbra is a nevet értékesítik mást nem csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#6) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez nyílt titok volt, és ki az aki nem tudja előre - az tegye fel a kezét! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) #16820480 válasza vicze (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az N1-nél sem a külső jelentette, mert az egy az egyben ipad mini.

Viszont sikerült eljutnom arra a szintre, hogy WP-vel kéne... :D

(#8) vicze válasza #16820480 (#7) üzenetére


vicze
félisten

Abba már bele se megyek, mindenkinek egyszerűbb úgy. :)

(#9) saelin válasza #16820480 (#7) üzenetére


saelin
veterán

Lol, és az a durva, hogy én is így gondolom. Nokia androiddal így nem kell! Akkor tudna csak minőségi készülékeket kiadni, ha úgy csinálná mint a Samsung; saját belső és külső, erre pedig egy jól összerakott rendszer.
Amit a Nokia tervez, az csak wayteq vagy csak prestigio szint... egyszerű lego.
Majd jönnek a gyönyörű android hülyeségek, mint a melegedés, laggolás, fagyás, crash és a mindenféle os bug. Kösz nem, inkább valamelyik bejáratott gyártót választanám.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#10) Tomcat


Tomcat
őstag

Még mindig elég sokan vagyunk akik a mai napig nem törődtek bele a Nokia telefonok 2012-es teljes "eltűnésébe" a piaci kínálatból és kitartóan várjuk szeretettel és felfokozott izgalommal az Nokia által tervezett új telefonokat. Remélem lesz megint PureView kamera, ingyenes és teljeskörű jól használható navigáció, teljesen fémépítés és természetesen többnapos készenlét.
A további kívánságlistámon a Xenon vaku LED AF segédfénnyel, és a kötelező mSD bővíthetőség is szerepel. Ha ezek meglesznek akkor maradok továbbra is a Nokia híve. Ha 2011 (N8) és 2012 (808PV) óta eddig kibírtam hogy nem váltottam (nem volt mire), ezt a kis időt már valahogy ki fogom bírni. :)

Remélem hogy nem kell még két évig várni hogy válogathassak/válogathassunk az új sorozat tagjaiból. Sok cégvezető (köztük én is) epekedve vár már valami E52 szerű utódot korszerű belsővel, de "hagyománytisztelő" fém és üveg külsővel. Én egyébként egy új N8-808PV utódnaknak örülnék leginkább, remélem összejön.

Tomcat

(#11) Bici válasza Tomcat (#10) üzenetére


Bici
félisten

Egyelőre még korai ilyeneket várni szerintem.
Még nem derült ki, hogy tényleg csak kész komponensekből fognak legózni Waytek vagy Prestigio szinten, vagy valódi tervezésről lesz szó, ahogy pl. az Apple is teszi. Majd kiderül.
Ahogy közeledünk az év végéhez, úgy fogunk egyre többet tudni arról, hogy melyik a reális.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) Pearce válasza Tomcat (#10) üzenetére


Pearce
aktív tag

A Pureview az MS tulajdona lett.

(#13) Tomcat válasza Bici (#11) üzenetére


Tomcat
őstag

Ez igaz. "Kínai" műanyag már a kézben tartva nyöszörgő és szorításra összeroppanó silány vackokat inkább ne is hozzák ki Nokia márkanévvel. Viszont ha egyszer lesz majd igazi minőségi választék azt illene Nokia brand alatt kiadni.

Tomcat

(#14) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Érdekes lenne. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) moleculez


moleculez
veterán

Az utóbbi két telóm Nokia Lumia. A következő MS Lumia lesz, mivel ők viszik tovább ezt a vonalat. Ez van. Itt ha visszatérés lesz, androiddal (mi mással), az nagyon nyögve nyelős lesz...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) judas13


judas13
addikt

Ez most fenyegetés? Mert ilyen koncepcióval számomra annak tűnik.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#17) maximilien88 válasza Cyberpunk (#14) üzenetére


maximilien88
tag

egy E52 méretű, üzemidejű telefont keresnék hasonló tudással (Email, GPS, Wifi esetleg), persze kicsit korszerűbb kiadásban. tud vki vmit ajánlani?

(#18) Bici válasza Pearce (#12) üzenetére


Bici
félisten

A brand lett az MS tulajdona, és az aktuális technológia. Viszont a fejlesztőcsapan nem. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Воланд válasza vicze (#5) üzenetére


Воланд
titán

azert majd milyen jo lesz latni, hogy az emberek rohannak majd megvenni valamelyik kinai tuccatgyarto osszelegozott keszuleket, csak azert, mert a nokia neve szerepel rajta. ;] :DDD igaz, hogy semmi koze nem lesz a regi nokiahoz, de a nev majd megnyugtatja oket, hogy az bizony minosegi termek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Mondjuk én valószínűbbnek tartom, hogy még csak nem is gyártatni fognak, de pláne nem gyártani.
Sokkal valószínűbb, hogy az Alcaltelhez hasonlóan eladják a márkanév használati jogát.
Az mondjuk odabaszna, ha ők is a TCL-t választanák.

Sőt... Ha már az Alcatel-Lucent az övék, akkor az Alcatel márkanév miatt nem kerülnek amúgy is kapcsolatba a TCL-lel? Hiszen akiktől eddig licencelte a TCL az Alcatel márkanevet, az most a Nokia részét fogja képezni.

Érdekes lenne, ha a TCL gyártana Nokiákat és Alcateleket is, miközben a márkanevet a Nokiától licencelnék. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#21) Cyberpunk válasza maximilien88 (#17) üzenetére


Cyberpunk
félisten

BlackBerry?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) tittiritti


tittiritti
csendes tag

Ha a Nokia visszatért és mondjuk az Apple üzleti modellt követi,gondolok arra,hogy évente egy abszolút csúcstelefon,nokia tervezés és gyártás,egyedi android felület.Überhardver,kijelző,minőségi anyagokkal.
Aznap eladom a Note4-et,és rohanok megvenni.
Kerül amibe kerül.

(#23) darvinya válasza Tomcat (#13) üzenetére


darvinya
titán

Szerinted hol gyártják?

Nagyon régóta csak „Kínai” telok vannak, még Nokia is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24) Freiherr


Freiherr
őstag

Szerintem sokan azt hiszik,hogy egy titkos hangárban valahol Lappföld mélyén a legjobb mérnökök és dizájnerek csapata egy óriási visszaszámláló kijelző előtt epekedve várja,hogy mikor ketyeg le a moratórium,hogy onthassák a jobbnál jobb telefonokat.

XXX

(#25) sz.balazs.95 válasza darvinya (#23) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De teljesen mindegy hol gyártják.
Kis túlzással a gépkezelő a Kínában is ugyanúgy gépkezelő, mint máshol, a gépek is kb. ugyanazok.

Ami a lényeges, az az, hogy hol, de főleg, hogy kik tervezték az adott konstrukciót.
Onnantól meg kb. mindegy, mert ha ellenőrzik a végtermék minőségét, akkor teljesen mindegy, hogy hol gyártották.

Persze gazdaságilag nagyon nem mindegy, de ez a végtermék szempontjából kb. mindegy.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26) #16820480 válasza saelin (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Androiddal nem sok értelme lenne, és alapja sem. Jelenleg nincs náluk ehhez semmilyen fejlesztőcsapat. Vagy eladják/kiadják a nevet használatra, vagy vesznek egy mobilos részleget. Ez utóbbi azért elég bután hangzik, főleg, hogy még jóformán meg sem szabadultak a sajáttól.
Én még olyat tudnék elképzelni, hogy a Jolla dolgozhatna velük, átvehetnék a nevet, brandet, de egyrészt a kínaiaknak sokkal több pénzük van ilyesmire, és nem érdekli őket, hogy gagyi szarral árasztják el a piacot egy patinás márka neve alatt, mert nekik csak a név számít. :U

(#27) Dinsdale


Dinsdale
tag

Szerintem ma már szinte semmi jelentősége egy márkanévnek. Lásd a semmiből néhány év alatt kinőtt márkák, Xiaomi, Meizu, Huawei, vagy akár az iPhone.
Szerintem kevés lesz a nosztalgiázók száma az üzleti sikerhez. Egyébként meg azt hiszem az idő megszépíti a dolgokat. Nekem is volt Nokiám, szerettem is, de nem véletlen a bukásuk.

(#28) ak76 válasza Dinsdale (#27) üzenetére


ak76
senior tag

Ahogy mondod! :R
Faterom szokott néha néha nosztalgiázni a 2110-6310i-7110-8210 korszakról,amiket én is végigtoltam,de egy S5-öst használva,a kiemelkedő akksi időn kívül semmit nem sírok vissza abból a korszakból.
A Symbianos szenvedést az N szériával meg pláne nem,bármennyire nagy szám volt annak idején az N95 8Gb-m.

(#29) Bici válasza #16820480 (#26) üzenetére


Bici
félisten

Miből gondolod, hogy nincs náluk fejlesztőcsapat?

Olvasd el a HWSW cikkét! Kicsivel több infó kiderül belőle.

"Az információk szerint a Nokia Technologies vázát a régi Nokia alapkutatásokat végző csapata adja, amelynek feladata a fontos megkülönböztető funkciók kifejlesztése volt, innen érkezett a speciális polikarbonát borítás, a PureView technológia és számos más, valóban egyedi megoldás is. A részleget a Nokia az elmúlt hónapokban komoly nevekkel erősítette, nemrég igazolta le a Dolby Labs egyik vezetőjét, Ramzi Haidamust, a műszaki igazgató pozícióját pedig Guido Jouret Cisco-veterán tölti be a múlt héttől fogva. A divízió négy helyszínen működik a hagyományos espooi és tamperei bázis mellett a szilícium-völgyi Sunnyvale-ben és a brit Cambridge-ben is folyik fejlesztés."

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30) #16820480 válasza Bici (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem tudom, ez még mindig nem jelent semmit. Lehet, hogy licencelni akarják a technológiákat, ahogy mondjuk a térkép is jött más platformokra.

(#31) Bici válasza #16820480 (#30) üzenetére


Bici
félisten

Akkor olvasd el a cikket tényleg. :D

"A cég ebben a modellben megtervezi a fizikai terméket és elvégzi a szoftverintegráció feladatát is, ettől fogva azonban az összes további lépést a partnerre bízza."

Vagyis ők terveznek, és a szoftvert is ők adják.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) tjb007 válasza Bici (#31) üzenetére


tjb007
nagyúr

A cikket író spekulációja szerint.
Maximum annyira fognak tervezni mint amennyire az N1 esetében is tették.

Amúgy tényleg van nekik fejlesztőcsapatuk, szóval az nem csak egy kitaláció, csak épp totálisan másra/másért vannak tartva.

[ Szerkesztve ]

(#33) Воланд válasza Bici (#31) üzenetére


Воланд
titán

igen, az a "megtervezes" majd olyan lesz, mint az n1 eseteben. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) Bici válasza Воланд (#33) üzenetére


Bici
félisten

Ezt majd meglátjuk.
Lehet, hogy eleinte igen, de a későbbiekben megvan minden lehetőségük, hogy egyre nagyobb részt vállaljanak a tervezésből.
Nem állítom, hogy így lesz, de ennyi infó alapján szerintem butaság kijelenteni, hogy tuti nem így lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) Tomcat válasza darvinya (#23) üzenetére


Tomcat
őstag

Az eddigi Nokia telefonjaim egytől egyig Made in Finland, azonban már a Nokia feliratos Microsoft Mobile készülékek is Kínában készültek, ahogyan sajnos a legtöbb tervező és gyártó terméke is manapság.
Az idézetben mint a silány minőség jelzőjére és nem pedig a gyártás helyszínére próbáltam utalni. Sajnálom hogy ezt nem így jött át neked.

Tomcat

(#36) vicze válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


vicze
félisten

Na az tényleg vicces lenne. :D
Így a felvásárlás fényében nem is annyira hülyeség. :P

(#37) azopi74 válasza Tomcat (#35) üzenetére


azopi74
addikt

"Az eddigi Nokia telefonjaim egytől egyig Made in Finland"

Jó régen lehetett Nokia telefonod :)

(#38) azopi74 válasza vicze (#36) üzenetére


azopi74
addikt

Sőt, megveszik az ericssontól is a brand használati jogát, és azt is licenszelik a tcl-nek, és majd rendeléskor lehet választani, hogy Nokia, Alcatel, vagy Ericsson felirattal kéred-e a tcl telefont. Vagy valami e-inkes megoldással szoftverből állíthatja az ember.

Vagy megveszi a Nokia az Ericsson-t is, most már talán nagyobbak is náluk :) egyesült európai hálózati szállítók :)

(#39) TomPack


TomPack
őstag

SonyEricsson utàn jöhetne a NokiaEricsson! :D

(#40) vicze válasza azopi74 (#38) üzenetére


vicze
félisten

És egyesített hatalmukból lesz a Bolygó kapitánya... ;]

Ha összeolvad a Nokia meg az Alcatel, akkor simán nagyobbak mint a svédek, de jelenleg a Nokia kisebb mint az Alcatel szóval az hogy fog lezajlani nem tudom. :)

(#41) azopi74 válasza vicze (#40) üzenetére


azopi74
addikt

Forgalomban kisebb, mint az alcatel, de kapitalizációban nagyobb, felvásárláskor meg az számít. Valszleg részvénycserés (plusz némi cash) ügylet.

(#42) vicze válasza azopi74 (#41) üzenetére


vicze
félisten

Akkor inkább egyesülés lesz mint felvásárlás. :)
Bár még át kell fusson pár EU engedélyeztetésen úgy is.

(#43) azopi74 válasza vicze (#42) üzenetére


azopi74
addikt

EU-nak szerintem nem lesz ellenére a dolog. Inkább két erős európai szállító, minthogy a kínaiak nyomják le a piacot. Sőt, Samsung is jön felfele itt is...

(#44) Izzé válasza Воланд (#19) üzenetére


Izzé
őstag

A körömben a wp-s Nokiákat is csak ezért vették. ;] Azt se tudták mi fut rajta.... de NOKIA!!!

[ Szerkesztve ]

(#45) Francia91 válasza Tomcat (#10) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a mai napig az N8-asom van, tartalek telefonnak pedig az elozo N82-esem van. Jol eltalaltak az N8-ast, az egyszer biztos! Egyedul a Skype hianya zavaro szamomra, minden mas eleg nekem. Kamera mai viszonylatban is remek, hardver nekem eleg, uzemidoben a 2-3 napot siman hozza az eredeti akkuval. FM Transmitter meg egy olyan dolog, ami miatt nem valtottam masik telefonra...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#46) Tomcat válasza azopi74 (#37) üzenetére


Tomcat
őstag

Esetleg ha feljebb lapoznál itt a 10. hozzászólásban írtam hogy még mindig egy N8-at és egy 808PV-t használok telefonálásra, SMS-re és fozózásra, ugyanis másra már nemigen használhatók, a legtöbb funkciót és szolgáltatást a Microsoft a "hatalomátvételt" követően fokozatosan leállította vagy csak simán ellehetetlenítette a használatát. Ezek egytől egyig Finn gyártmányok, ahogy a 2010-estől kezdve egytől-egyig mind az volt. 2012-óta Nokia telefon hiányában sajnos egyszerűen nem volt érdemlegesen mire kicserélni.

+ egyéb kapcsolattartásra, email, skype, viber,stb. van egy Androidos 4Gs tabletetem is, de az más lapra tartozik. Igen, az már sajnos Kínában készült.

Tomcat

(#47) Воланд válasza Tomcat (#46) üzenetére


Воланд
titán

a nokia is fokozatosan koltoztette at a gyartast kinaba, mar az n82-es es a 808-as eseteben is keszultek ott keszulekek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ez a bérgyártásos nokia, nem tudom olyan illúzió romboló.

Finn the human

(#49) Tomcat válasza Воланд (#47) üzenetére


Tomcat
őstag

Nekem az N82 ből az ezüst és a fekete is Finn, ahogy az N8-ak is és a 808PV-ból is sikerült még eredetit kifognom.

Tomcat

(#50) Воланд válasza Tomcat (#49) üzenetére


Воланд
titán

miert, ha kinaban keszult, akkor az mar nem is eredeti? akkor azok foleg nem lesznek azok, amikkel talan majd "eloall a nokia" a jovoben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.