Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Bada életű lesz

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Megint egy platform ami alig lesz tamogatva.

Elhiszem, hogy a Samsung gyengiteni probalja a Google-t, de szellel szemben pisalni az almos konyvek szerint sem jo otlet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Luck Dragon

Philips már rég bemutatta az andoidos tv-t és már kis hazánkban is kapható. PFS-PUS szegmensben a 8xxx szériától felfelé. Mindegyiken a 4.2-es rendszer fut. És jövőre az új 6-7 szériába is "elvileg" az android lesz ha a TPvision mérnökei nem ülnek a babérjaikon és tartják a szavukat.És végre megszabadulnak a jelenlegi HBB rendszertől ami ritka lassú.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) XmoD válasza banhammer (#2) üzenetére


XmoD
aktív tag

Ez igy igaz. Hiaba egy uj rendszer, a szoftverfejlesztok magas ivbol tojni fognak ra.... ugy vannak vele minek oljek az idejuket egy halott dologba.

(#5) Dr. X válasza banhammer (#2) üzenetére


Dr. X
aktív tag

A Samsung rendszere hol máshol legyen, mint Samsung tévéken? A piac legnagyobb szereplője, ezért ezt támogatják majd a legjobban.
Az Evolution kit-tel is elérhető lesz vajon?

(#6) Ribi válasza banhammer (#2) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez kb olyan, mint amikor az intel IGP-jét fikázta mindenki. Samsung TV-ben ez lesz, használod vagy nem veszel samu TV-t. És igen sokan vesznek, szóval elterjed bármit csinálsz.

(#7) bteebi válasza GIJoe (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Hát eléggé halva született ötlet, úgyhogy több, mint valószínű... Amúgy saccra már vagy 3 éve reklámozzák a Tizent, de egyelőre csak egy okosórába került bele. Nem túl jó ómen.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Valami dereng homályosan mintha a Tizen futatna android app-okat. Akkor meg mindegy is mi van a tv-n. Vagy nem? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) Chrys_


Chrys_
addikt

És akkor jövőre érkeznek a Tizen-alapú HDMI-s okosságok is? Ezért nem kell TV-t cserélni.

(#10) bolvar válasza XmoD (#4) üzenetére


bolvar
senior tag

Azért ezt így én nem teljesen tartom helyénvalónak. Egyszerűen nekik sincs meg szerintem a forrásuk hogy kismillió platformra hw-re fejlesszenek teszteljenek.
Én még mindig nem látom ezeknek az "okos" tv a létjogosultságát.Ha valaki ténylegesen használ ilyet nap mint nap elárulhatná mire.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#11) elefant válasza bolvar (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

YouTube, Spotify, IndaVideo

(#12) Chrys_ válasza elefant (#11) üzenetére


Chrys_
addikt

Eszembe nem jutna ezekre használni a TV-m, hiába van benne. Főleg nem az utolsóra, akkora nagy szar egy videooldalt még nem látott a világ.

[ Szerkesztve ]

(#13) banhammer válasza Chrys_ (#12) üzenetére


banhammer
veterán

+1

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) ViZion válasza bolvar (#10) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Inkább PC elé ülök, minden flottul megy. Okos TV-ből Samu, LG és Phillipset is "összefosattam" már, pedig csak netezni akartam, kísérletezni a menbükben, h mi merre... Lassú és gyenge mindegyik :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15) pusszycat válasza ViZion (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Négymagos volt köztük?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) ViZion válasza pusszycat (#15) üzenetére


ViZion
félisten

Honnan tudjam? Csak próbáltam. Sógorom "halmozottan hátrányos helyzetű", valamikor tavasszal vette a Samu okoskáját. Gyanítom nem alap modellt. Kb. 5 percig nyomkodtam (YT, meg ilyesmi, semmi kapkodás, csak lestem a menüben), lefagyott, ki kellett húzni. :U

Utána barátomnál a nappali egyik falát szinte kitakaró LG fosott be... Szép nagy volt, gyakorlatilag külön könyv volt a sok marketingszónak (smart 3D fullHD csillióhertz miegymás), de USB filmlejátszás nem működött, FW frissítés (gyári oldalról, típuskód szerint, nem is volt több rev. vagy ilyesmi) után elkezdett mással, nem csak USB-vel bénázni, cserélték... ;] :D Nem tudok típust, nagy "mozibuzi", 3D filmezésre vette és hát khmmm... a pénz kevésbé korlátozza vásárlásait. Samura cserélték, azzal nincs baja, de minap mikor ott voltam már elrakta inkább a távirányítót... :O

Egyik ügyfélnél kellett wifit hegeszteni samura. Beállítottam, de a menü laggolt, kín volt kivárni. Phillips TV dettó. Ott meg mindenféle regelést is akart, valami mellément, akkor restart. Olyan lassú volt, h mon'tam a pógárnak, ha én csinálom ezt és kiszámlázom az órákat, akkor sírás lesz. TV eléri a wifit, az tuti. Többivel szopcsizzon ő. Otthagytam :))

Szal egy 80-150 k TV + 30-60 k HTPC még ma is körberöhögi az "okos" (yepp... és a nagy tesónak jelentős) TV-ket. És ez sztem nem fog változni hamarosan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) pakriksz


pakriksz
őstag

gondolom a régi TV-k nem kapnak tizent-t (pedig ugyanúgy ARM procik vannak bennük, és most is egy linuxot futtatnak)...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18) pakriksz válasza bolvar (#10) üzenetére


pakriksz
őstag

DLNA-n filmek lejátszása hálózatról, Youtube(itt még h264-el megy szerencsére, mert nem szaggat és jó a minősége :DD), TVGO(jó az iptv set top box helyettesítésére), néha böngészés.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19) _t0Mi_ válasza pakriksz (#18) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Neked megy a TVGO? :D Én napi szinten próbálom, de sosem jön be rajta az adás.. PC-n pedig működik.

---

(#20) pakriksz válasza _t0Mi_ (#19) üzenetére


pakriksz
őstag

általában megy, de be kell lépni ahhoz hogy tv adás is legyen. Sőt az mindig megy, ami néha kimarad azok a címek a műsorújságból... bár amikor pár nappal a kiszolgálók frissítése után végre megérkezik az app frissítése is, az megoldja...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#21) bteebi válasza ViZion (#16) üzenetére


bteebi
veterán

"Kb. 5 percig nyomkodtam (YT, meg ilyesmi, semmi kapkodás, csak lestem a menüben), lefagyott, ki kellett húzni. :U"
"azzal nincs baja, de minap mikor ott voltam már elrakta inkább a távirányítót... :O"

Nem lehet, hogy user error volt? ;] :U
Elég gáz amúgy, ha egy kis nyomkodás után így lef*sa a bokáját egy olyan okostévé, ami elvileg a legújabb fejlesztések egyike. Komolyan mondom, már csak az hiányzik, hogy csatornaváltás közben kékhalál legyen, vagy újrainduljon... :U Mikor jönnek majd a service pack-ek?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) ViZion válasza bteebi (#21) üzenetére


ViZion
félisten

A samunak csak a menüben lépkedtem az okos dolgai között (nem beállítás vagy ilyesmi, hanem a telepített appok vagy mi a nevük ezeknek.) Még csak kapkodás sem volt, nézegettem mik azok...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) bteebi válasza ViZion (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Lehet, hogy épp ezért kellett az egészet áttenni Tizenre, mert úgy ahogy van, szar volt az egész rendszer :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) CactuS válasza ViZion (#16) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gondoltál már arra, hogy nem a rendszerrel van a gond? ;]

Nekem egy sima LG39LA620s van és még Sosem sikerült lefagyasztani, firmwaret magától frissít, nem kell keresni, USB lejátszással sem volt gond, műsorújság működik rendesen. Yt is, bár azt közel sem napi szinten használom.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#25) pusszycat válasza CactuS (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem egy LG 37LM620S van és internetezés közben már többször előfordult a "memoria megtelt" üzenettel vagy kilép a tv-re vagy lefagy és csak az áramtalanítás segít rajta.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) pakriksz válasza CactuS (#24) üzenetére


pakriksz
őstag

nekem sem sikerült. Hulladék "minőségi" appok pl TVGO lefagytak, de be lehetett zárni. Amikor betölt hálózatról egy full hd filmet kicsit érezni hogy terheli, de miután betöltötte jó, na meg a böngészőben érezni a reklámokat, mert sajnos nincs normális reklámblokkolója. De ennyi. 2 féle samsungról van szó.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#27) F34R


F34R
nagyúr

En meg Tizen telefont sem lattam volna, akkor dobjak a koncepciot es TV-re fejlesztenek?
Ha ott bugzik akkor ugyan ugy fognak szentsegelni, csak kicsit ez dragabb mint egy Smartphone es nem szaladunk ujabbert.

(#28) mongoose123 válasza ViZion (#22) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Soha nem nyúltam androidhoz, egyszer pár külföldi megkért, hogy csináljak róluk képet a Samsung akármijükkel. Be is crashelt a Camera app. Az a tipikus, amihez hozzá nyúl az ember az elromlik.

(#29) _t0Mi_ válasza _t0Mi_ (#19) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Sajnos nekem belépve sem jön be az adás..

---

(#30) oraihunter


oraihunter
aktív tag

"a vállalat állítása szerint gyors és felhasználóbarát"
No persze, mi mást is mondanának! ;]
Mondjuk rá is fér egy "kis" /kb 10-szeres/ gyorsulás. És ezt nem csak ők, hanem mindenki érzi aki használta már a régi rendszert. :K

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.