Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) SylverR válasza Stauffenberg (#37) üzenetére


SylverR
senior tag

Részben egyetértek, részben nem. Aláírom, hogy eléggé meghígult a Disney "levese". Főleg ilyen Rocktáborokat nézve. De rajzfilmbe azért még mindig tudnak jót alkotni.

Én úgy értettem azt, hogy Abrams másodrangú családi mozit csinált az ST-ből, hogy kivette belőle épp azt, ami a lényeg lenne. A sci-fit. Semmi magyarázat, miért mások a szereplők. Miért fiatalok. Ezen felül pedig semmi scifi. Az, hogy van pár űrhajó meg energiafegyver, az nem scifi. Az csak fantázia. Igazság szerint maga a Star Wars sem tekinthető scifinek. De azért Lucas bácsi próbált ilyen elemeket belecsempészni, mint a midikloriánok például. Ezt, és azt, hogy kismillió különböző színes, vizes, dzsungeles bolygó létezik, végeszámlálhatatlan élettel, pont ezt akarja Abrams eltávolítani ezzel a hülye "space western" gondolatmenetével. Kivenné a filmből épp azt, ami élvezetessé tenné. Előre látom, hogy kritikusoknál bukta lesz, kasszáknál meg blockbuster. Mert "jajj, nézd anyu a sok robbanást!"!

Egyáltalán nem baj, hogy gyerekek számára is emészthetővé tennék. De legalább igényesen tennék. Ez az ami a mai filmekből hiányzik. Az emberek már bármit megnéznek, megvesznek amit a kiadók kitesznek eléjük az asztalra. Nem érdekli őket, hogy az sz.r vagy sem.

@(#43) b.:
Na és miért is nem méltó? Nekem jobban tetszik az "új trilógia" mint a régi. Pontosan azért, amiért az SWTOR-ba se választottam az imprial oldalt. Mert sötét, nyomasztó, nem szeretem. Az, hogy az első trilógia olyan sötét, nyomasztó, az űrhajók piszkosak, a birodalom miatt volt. Nyomorba döntötték a világegyetemet, aki fel mert szólalni bármi ellen azt lemészárolták. Nem pedig azért, mert Lucas így tervezte. Lucas az "új trilógiát" szerette volna, de akkoriban nem volt hozzá megfelelő technikai háttér. Ezvan. Tessék lenyelni. Az Ewokok meg a két droid meg pont ugyanolyan bosszantó komikus szereplők mint Jar-jar. Akit egyébként én imádok. ;] Nagyon is méltó előzmény-filmek. Csak elkellene engedni a kultikus emlékeket.

[ Szerkesztve ]

Nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.