Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Hajrá-hajrá! Talán ismét lesz értelmes SW játék. :C
Bár "kicsit" félek....

[ Szerkesztve ]

(#2) haddent válasza imibogyo (#1) üzenetére


haddent
addikt

Én nem kicsit. Nem tudom hogy adhattak egy SW címet az EA és a Dice kezébe. Tehetetlen töketlen senkiházi banda. BF4 -el mit csináltak. Pontosan 1 év kellett, hogy használható legyen. Hardline? Ha-hardline...
Remélem nem akarnak nagyon alkotni, átskinellik a (mostmár) működő BF4 -et és akkor talán jó lesz.

(#3) imibogyo válasza haddent (#2) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem sajnos nem volt szerencsém a BF4-hez, lehet ezért vagyok még valamennyire bizakodó. Még abban is reménykedem, hogy lesz valami single rész is benne. A multiról kezdek leszokni. Nekem csak az a lényeg, hogy jó kis SW környezetben irthassam az ellent. :B

(#4) sTERNI


sTERNI
senior tag

Kell az a sok dodó, meg kell várni az Episode VII-et. :)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#5) oriic válasza haddent (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én pont emiatt tartok egy kicsitt ettől a címtől...

Live-Die-Respawn

(#6) Stauffenberg válasza haddent (#2) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nálam a BF3 volt az utolsó EA játék amit megvettem, szóval én is nagyon tartok tőle. Nem tudom, hogy hova züllesztette az EA azt a DICE-t ami lerakta az asztalra a BF3 előtti teljes Battlefield szériát vagy éppen a zseniális Mirror's Edge-t. Mostanra egy pénznyomdává váltak és nem csak a fantázia meg a lélek hiányzik az újabb alkotásaikból, de még a színvonal is. Az EA nem is adott ki az utóbbi években egyetlen olyan játékot sem, amire ne kellett volna hónapokat, vagy akár egy teljes évet várni, hogy patch hegyekkel használható állapotba pofozzák (nem jóra. nem kiválóra... csak egy közepes, használható szintre).

Az utolsó igazán jó Star Wars akciójátékban Kyle Katarn adta a főszerepet. Az pedig már nem ma volt.

(#7) szami777 válasza haddent (#2) üzenetére


szami777
addikt

Hát nem tudom, szerintem jó is kisülhet belőle. Mindenki a bf4 blamára emlékszik csak, de arra hogy a bf3,bc2,bf2,2142 stb játékokat milyen vérprofin csinálták meg, arra kevesen. :K
Tudom nem mentség utólag, de a bf4 is több, mit játszható már. Én csak 1 rossz start miatt nem ásom el őket.
A star wars hangulatot kell csak megoldaniuk, maga a játékmenet/multi terén az ea eléggé profi.
Kapta volna a ubisoft vagy az activision? :DDD ;]

Azt mondjuk nem értem, hogy az ea miért kapja még mindig a sarat, már messze nem a legsunyibb kiadó.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#8) Polllen válasza haddent (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Bf3-t megjelenés után 1 évvel vettem meg, egész jól összerakták addigra. BF4-t is lassan illene. És nyilván itt sem lesz másként, nem veszem meg kezdésre, nem idegelem magam feleslegesen. Pedig nagyon várós!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Raysen623


Raysen623
addikt

Osztom többek keserűségét, miszerint ha EA kiadás lesz ez is, akkor gáz lesz a játék! Az EA-t teljes egészében ki kellene söpörni a piacról mert undorító amit csinál. :(((

(#8) Polllen : BF3-at ingyenes akció keretében szereztem be, de hatalmas nagy csalódás volt! Unalmas a multi mint az állat, nagyon ritka a jó játékmenet. Rendkívül zavaró volt, hogy HC módban nekem szinte mindenki sok lövés volt, én meg csak 1. Tehát a HC is csak nekem HC mert sokat kell lőnöm az ellenbe...pedig 1 lövésnek kellene lennie mindennek.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#10) gyuribácsi88

Én nagyon várom, reméljük a legjobbakat. Azért valami kis ízelítő videót mutathatnának hogy nagyjából milyen lesz :B

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#11) Stauffenberg válasza szami777 (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezek szerint te sem a megjelenéskor vetted meg a BF3-at. :D Olyan iszonyatos bugokkal volt tele az elején, hogy komolyan inkább csak röhögni volt érdemes feljárni a szerverekre, mert ha komolyan vetted volna, kitéped a hajad. Én próbáltam, nagyon igyekeztem, hogy félretegyem az ellenérzéseimet, eleinte sikerült is, de mire a bugok többségét érdemben kiirtották, én már rég halálosan untam a játékot és visszamentem BC2-vel tolni, aminek sokkal hangulatosabb és fantáziadúsabb mapjai voltak amik nem az ész nélküli gránát és rocket spammelésről szóltak.

A BC2-t én 6 hónappal a megjelenés után vettem meg, akkor már jó volt, de sok fórumozó szerint nagyjából pont ennyi idő kellett neki ahhoz, hogy kikupálják, mert az is bugtenger volt. Ettől függetlenül a BC2 nálam mai napig etalon. A BF3 csak elsőre tűnt jónak, de aztán kiderült, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja.

(#12) BabMester válasza haddent (#2) üzenetére


BabMester
senior tag

A battlefield 4-et a Dice L.A. Csinálta nem a nagy Dice (egyébként a Hardline-t se a nagy stúdió csinalja,de elvileg segedkeznek) kis fiók stúdió akiknek az EA oda adta a nevet ;)

[ Szerkesztve ]

(#13) BabMester válasza BabMester (#12) üzenetére


BabMester
senior tag

"Electronic Arts is the exclusive home of triple-A Star Wars games. When it announced that deal, the company immediately put some of its top studios, DICE and Visceral Games, on to projects related to the galaxy far, far away. That means those studios might not have the resources to maintain their existing franchises, so EA is opening a new development office to carry some of that weight.

Electronic Arts revealed to GamesBeat today that it is opening DICE L.A. in California. This new studio will work on the Battlefield franchise"

(#14) b.


b.
félisten

Számomra bizakodásra ad okot hogy egyáltalán JELENIK MEG Star Wars játék.
Legnagyobb rajongótáborral rendelkező franchise, aztán itt vagyunk évek óta szárazon.
Az meg csak külön jó hír, hogy Disney-hez kerültek a filmek jogai, mert így legalább elfelejthetjük az utóbbi 3 kiadott film förmedvényt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) J.Hetfield válasza imibogyo (#1) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Nagy Star Wars rajongóként alig várom, hátha nem csak egy bf4 skin lesz.

(#16) Ellia


Ellia
addikt

De piszkosul el tudnék képzelni egy többszintes harcot! Föld-levegő-űr-űrállomáson belül persze ezt sok-sok játékossal, nem kétszer 64-el :)

Én azért bizakodó vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#17) kalimist válasza BabMester (#12) üzenetére


kalimist
aktív tag

Alap bf4-et dice stockholm csinalta, dlc-ket mar nem mindet.

(#18) Stauffenberg válasza Ellia (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy a DICE melyik stúdiója készíti, hiszen a munkafázisok adottak, a forráskód Stockholmban és Los Angelesben is ugyan az, kell egy megfelelő koordinációs csapat és túl sok eltérés nem lehet a két stúdió minőségében. Itt inkább szervezeti szinten van a probléma, az EA megfojtja és agyonhajszolja a stúdiókat, akik gyakorlatilag futószalag mellé állított bérmunkásokká silányodnak.

A legtöbb játékukkal az a baj, hogy hónapokkal a tényleges befejezés előtt adják ki őket. Ütemterv van, ha valahol borul valami, akkor csúszás keletkezik és mivel a végletekig ki van centizve az összes munkafázis, ezért a kiadó nem tolerálja a csúszást, ha egy megjelenést az ünnepi (legforgalmasabb) szezonra időzítenek, akkor az nem csúszhat, meg kell jelennie és kész. Ráadásul be sem fejezik a projeketet, éppen csak elhagyják a kulcsmozzanatokat és a csapat egy részét rögtön átvezénylik egy másik munkára. Ha az eredeti projekt megborul, akkor az utána időzített is csúszik.

A játék minősége már nem lényeges. Legyen meg benne 15-20 percnyi izgalmas jelenet, ezekből lehet különféle mixekben trailereket kiadni, mennek az óriás plakátok, TV reklámok és az emberek elkapkodják befejezetlenül is. Majd kapnak fizetős DLC-ket és extra dohányért cserébe megkapják a másik felét is... meg jó esetben bugokat is irtanak, de nem feltétlenül.

(#19) Ellia válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


Ellia
addikt

Nem tudom, hogy ez biztosan nekem szántad e válaszként, de igen ez így van ahogy leírtad. Az más kérdés, hogy Én még merek remélni, egy perc jelenetet se láttunk a játékból eddig (csak azt a bizonyos teaser videót). Hátha. Rég nem kaptunk értékelhető SW játékot.

(#20) Peterson_


Peterson_
addikt

Nem az egyik legjobban várt, hanem A legjobban várt:))
Én is tartok tőle egyébként mi sül ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#21) Xaels válasza b. (#14) üzenetére


Xaels
félisten

Szvsz J.J. Abrams-nek örülök a legjobban, az teljesen mindegy ki adja a pénzt csak adjon ;] . Annak, hogy régi szellemben esett neki a filmnek. Magam részéről azt is imádom amit a Star Trekkel kezdett.

Más: lehet itt rinyálni a DICE miatt, de mondjatok ez elmúlt évekből olyan csapatalapú, járműves multis lövöldét ami csak akár meg is közelítette azt az összetettséget amit a Battlefield? Amivel próbálkoztak is pikk-pakk feledésbe is merültek. Ki más tudna egy Battlefrontot megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#22) Ellia válasza Xaels (#21) üzenetére


Ellia
addikt

Planetside 2... Persze itt nem lehet eszetlenül rohangálni.

(#23) b. válasza Xaels (#21) üzenetére


b.
félisten

Mindkét felében a kommentednek igazat adok. Én is imádom az Új Star Trekeket, sőt még a feleségem( pedig ő nem szereti a Sci-fi-t) és a kisfiam is. Így kell ezt csinálni, visszahozni egy legendát a köztudatba. Nagyon bízok benne az Új SW részeknél is.
Amiben viszont nem érteke egészen egyet veled, az a pénz, mert a Disney ma az egyetlen filmstúdió, aki amihez a nevét adja, az remekmű lesz. Nézd meg a Marvel sorozatot, A bosszúállók, Thor, Amerika kapitány, mind-mind egymáshoz kapcsolódnak egy hangulatot hordoznak és imádjál őket a rajongók és a nem rajongók is. Ilyen volt a karib tenger i,s vagy még sorolhatnám a Disney nevével fémjelzett utóbbi idők családi mozijait. Számomra az ő nevük egyenlő a minőséggel. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) ViZion


ViZion
félisten

Jó lenne a BF2142 után ismét sci-fi lövöldét tolni... olvasom a fentieket, hááát, remélem azé' szuper lesz... :K Ahogy nézem azért beleadnak mindent [link]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) zoleek válasza haddent (#2) üzenetére


zoleek
tag

Szia.
Nem tudom mi volt a bajod a BF4-el. Nekem nagyon bejött!
Már a megjelenés után pár nappal megvettem és azon kívül, hogy Win7 64 bites rendszeren IE alól nem indult semmi más problémám nem volt.

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#26) Goblin12


Goblin12
őstag

Szóval akkor nem lesz jövőre BF5? :O

;]

[ Szerkesztve ]

(#27) ViZion válasza Goblin12 (#26) üzenetére


ViZion
félisten

Már most hiányzik, mint a falat kenyér! :K :O

iszok is egy sört... meg egy kis hubit. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) Peterson_ válasza ViZion (#24) üzenetére


Peterson_
addikt

Ejha.
Ezt a videót meg nem is láttam.
Remélem azért itt is lehet majd feloldani jediket:B

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#29) Goblin12 válasza ViZion (#27) üzenetére


Goblin12
őstag

:C

(#30) sixpak válasza Stauffenberg (#11) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ezt csak megerősíteni tudom...én megjelenés napján vettem a BC2-t is, de óvatosan fogalmazva nem volt problémamentes a start. :)
Viszont nem értem, hogy a BF4-et miért kutyázzák annyian.
Toltam az alpha és a beta verziót is, megjelenéskor vettem azt is, de a szokásos EA server anomáliáktól, amik csak pár napig rontottak bele az összképbe, semmi gond nem volt vele...jó, tudom, hogy rengetegen szívtak vele - fagyások, ezerféle crash hibaüzenet - de én ezekből kimaradtam...lehet szerencsém volt...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#31) vhw válasza szami777 (#7) üzenetére


vhw
addikt

"Kapta volna a ubisoft vagy az activision? :DDD ;]"

Miért ne a Valve?
Épp ráérnek, nincs semmi fontosabb dolguk ;]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#32) Stauffenberg válasza vhw (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És akkor, hogy lenne harmadik rész? :D

(#33) Enton válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


Enton
addikt

Két részt is elhúznak azok egy emberöltőig, minek nekik 3 rész valamiből is. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#34) vegitossj7


vegitossj7
addikt

Szerintem év játéka lesz, előrendelve, Season passt neki, ingame valutát, 6 gb Vram minimumot :K

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#35) Xaels válasza Ellia (#22) üzenetére


Xaels
félisten

A Planetside teljesen más kategória...

(#30) sixpak: nekem különösképpen a BF3-al sem volt sok bajom. Még a BETA alatt volt valami baja, de utána mindig jól futott. Igaz persze, hogy minden nagyobb patchnél újrahúztam az egészet :DDD A BF4-el sem volt sok gondom, bár a csatlakozás nem mindig ment neki elsőre. Viszont az alap pályák közül 2db volt amelyiktől nem kaptam agybajt, eszembe nem jutna DLC-t venni hozzá.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#36) SylverR válasza Xaels (#21) üzenetére


SylverR
senior tag

Abrams Bayhez képest egy isten, ez tény. De nagyon nem tetszett amit a Star Trekkel művelt. A szuper, imádott scifiből csinált egy másodrangú családi mozit. A sok lens flare meg egyenesen idegesítő.
Nekem nagyon rossz előérzetem van az új SW részekkel kapcsolatban. Főleg, hogy az "eredeti trilógiát" akarja másolni. Nagyon nem jó ötlet.

Nem!

(#37) Stauffenberg válasza SylverR (#36) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyetértek. Nem akartam túlságosan negatív lenni az új SW filmek kapcsán, de csak kikívánkozik belőlem. Én nem láttam még jó rendezést J.J. Abramstől. Producerként sokkal több filmet jegyez, mint forgatókönyv és rendezés terén, de még azt a listát böngészve sem találok egy tényleg jó filmet. Korábban elhangzott egy csomó Disney film címe, na azokkal tökéletesen ugyan azon a szinten van:

Látvány orientált, sekélyes, híg fosok.

Pedig amúgy a Star Wars filmek sosem helyezték magasra a lécet, gyakorlatilag az 1990-es évek blockbuster hullámának előfutárai voltak, de az Abrams-féle Star Trek filmek bármelyik Star Wars alkotást alulmúlják bárgyúságban.

Pont ezért volt tökéletes J. J. Abrams a Disney számára. Ez a filmstúdió gyakorlatilag a célcsoportját leszűkítette a 8 éven aluliakra és tűzzel-vassal kigyomlál mindent a filmekből amit esetleg a gyermekek agyát csak kicsit is megtornáztatja. Még egy fekete képernyő is izgalmasabb tud lenni, mint egy mai Disney film.

Nem csoda, hogy 1313 fejlesztését is leállította ez a nyomorult banda. Ez lett volna az első Star Wars videojáték direkt felnőtteknek (amire szükség is volna, annyi Star Wars rajzfilmet, plüssbabát, animációs szarságokat meg Angry Birds-t hánynak a nyakunkba). De mivel a Disney üzletpolitikájával nem egyeztethető össze semmi amit nem lehet eladni gyerekeknek, ezért inkább törölték az egész projektet.

Én javasolnám nekik felvásárolni további stúdiókat és filmjogokat, lehetőleg a legjobb 16+ és 18+ filmeket forgassák újra családbarát, tuskó remake-ben. Mondjuk egy Scorsese vagy Kubrick életmű feldolgozása remek volna. Ja nem...

(#38) vhw válasza Stauffenberg (#37) üzenetére


vhw
addikt

"...
Még egy fekete képernyő is izgalmasabb tud lenni, mint egy mai Disney film.
..."

Ehhez képest azt a fagyott p*csát mennyien bámulták tátott szájjal...
Nem értem kinek a készülékében van a hiba.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#39) Xaels válasza Stauffenberg (#37) üzenetére


Xaels
félisten

Melyik film nincs tele blődséggel... Még a TOS is a mai szemmel vicces néha.

Egyébként az SW-vel kapcsolatban nem fer ekézni a Disney-t. Gyakorlatilag már előttük jól leépítette Lucas a brand-et. Az 1313 ígéretesnek tűnt, de ki tudja mi volt a háttérben, nem hiszem, hogy egy sikervárományos játékot lelőttek volna indok nélkül.

Én bizakodó vagyok, a Marvel is jól felfejlődött.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#40) Stauffenberg válasza vhw (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egymilliárd légy nem tévedhet.

(#41) b. válasza Stauffenberg (#37) üzenetére


b.
félisten

Most komolyan egy Marvel Vasemberrel, Thorral, vagy egy Karib tengerrel milyennek kellett volna lennie?Talán Michael Haneke mélységűnek vagy esetleg Romero féle véres filmkultusznak?inkább az volt szégyen amit a legutóbbi 3 star wars filmmel műveltek a rendező ( i) Lucassal az élen , mert a jar jar féle komikus maszlagra igaz az, amit itt leírtál. Lucas úgy leépítette az univerzuot ahogy csak lehet a CN sorozat a legalja az egésznek. Köszönjük Lucas !
Disney filmek meg SZERINTED 8 éven aluliaknak valók én inkább úgy írnám ezt le hogy nekik is szórakoztató. ( vicces ezt leírni a marvel univerzumra, mert például Magyarországon pont akkor jelent meg a Pókember első száma amikor én 8 éves voltam ) Szerintem meg remekül megcsinált családi mozikká avanzsálták a marvel hősöket , és bekerültek úgy a köztudatba, ahogy annak lennie kell, lásd Hulk, aminek a legutóbbi filmfeldolgozásáról ( Edward Norton) a gyomrom kifordult, olyan sz@r lett, de a Bosszúállókban egy az egyben hozta a képregény hangulatát.

A Star Trek, pedig , mint sorozat az egyik legbárgyúbb ilyen űrszappanopera, aminek hatalmas rajongótábora van a mai napig. Szerinted hogy kellett volna ehhez hozzányúlni, hogy a sorozat rajongóit és a Nem rajongóit is berántsa magával a moziba? Mert szerintem pontosan így. Tökéletesen hozta a sorozat naívságát és mégis megfelelt a mai kor akció sci-fi világának. ( A látványvilágról ne is beszéljünk, mert szerintem az utóbbi idők legszebb számítógépes animációit láthattuk a 2. részben )
Épp most néztem meg moziban a Galaxis őrzőit ,ami szerintem az utóbbi idők egyik legkellemesebb meglepetése volt, el sem hittem hogy ehhez hozzányúltak és ilyen minőségben megcsinálták. Bearanyozta a napomat a film és a családomét is. 11 éves fiam minden morzsát elkezdett összeszedni neten , mert annyira megfogta a film. Köszönet érte a Disneynek. Ez az én véleményem, ami szerencsére pont az ellentéte a tiednek, pedig ha valaki, akkor én megszállott fanatikusa vagyok a Marvel és a SW univerzumnak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) vhw válasza b. (#41) üzenetére


vhw
addikt

"...amit a legutóbbi 3 star wars filmmel műveltek a rendező ( i) Lucassal az élen, mert a jar jar féle komikus maszlagra igaz az, amit itt leírtál."

Hagyjuk már ezt...
Érdekes... az első trilógia C-3PO/R2-D2 féle maszlagja, vagy az ewokok vígjátékba illő csetlés-botlása-győzelme(!!!) aztán tényleg magasra tette a lécet...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#43) b. válasza vhw (#42) üzenetére


b.
félisten

Lassan 40 éves filmről beszélünk. Magyarországon Pirx kapitány osztotta az óriáshangyákat.
Ez most kb olyan, mintha az FPS játékokban a Wolf 3 D érdemeit vitatnád. Mérföldkő volt a maga idejében , de ha ma újra kiadnák , mindenki csak megmosolyogná. kb ezt történt az utolsó 3 Star wars filmben átvetítve.
Amúgy meg érzed hogy egy kultikus filmeposzt próbálsz lehúzni, de ha megnézed azt, mekkora lenyomatot hagyott a filmvilágban ( átvitt módon a valóban is) akkor tudod hogy árral szemben evezel. Az utolsó 3 epizód nem méltó a nagy múltú elődökhöz .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) vhw válasza b. (#43) üzenetére


vhw
addikt

Nem méltó?
Mert ugyanolyan kaliberű megmosolyogtató dolgot tartalmaznak az új részek, mint az elődök?
Ugyanmár... talán épp ezért Star Wars, van bennük egy sajátos "gügyeség" - ami részemről nem feltétlen hiányozna belőlük - de már az első három rész sem volt mentes az ilyesmitől.

Ellenszenves volt Hayden Christensen? Ezért nem méltó?
Na bumm... ez a dolga, mégiscsak egy leendő bukott Jedit alakít, a későbbi nagy gonoszt - nem szimpatikusnak kell lenni-e.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#45) SylverR válasza Stauffenberg (#37) üzenetére


SylverR
senior tag

Részben egyetértek, részben nem. Aláírom, hogy eléggé meghígult a Disney "levese". Főleg ilyen Rocktáborokat nézve. De rajzfilmbe azért még mindig tudnak jót alkotni.

Én úgy értettem azt, hogy Abrams másodrangú családi mozit csinált az ST-ből, hogy kivette belőle épp azt, ami a lényeg lenne. A sci-fit. Semmi magyarázat, miért mások a szereplők. Miért fiatalok. Ezen felül pedig semmi scifi. Az, hogy van pár űrhajó meg energiafegyver, az nem scifi. Az csak fantázia. Igazság szerint maga a Star Wars sem tekinthető scifinek. De azért Lucas bácsi próbált ilyen elemeket belecsempészni, mint a midikloriánok például. Ezt, és azt, hogy kismillió különböző színes, vizes, dzsungeles bolygó létezik, végeszámlálhatatlan élettel, pont ezt akarja Abrams eltávolítani ezzel a hülye "space western" gondolatmenetével. Kivenné a filmből épp azt, ami élvezetessé tenné. Előre látom, hogy kritikusoknál bukta lesz, kasszáknál meg blockbuster. Mert "jajj, nézd anyu a sok robbanást!"!

Egyáltalán nem baj, hogy gyerekek számára is emészthetővé tennék. De legalább igényesen tennék. Ez az ami a mai filmekből hiányzik. Az emberek már bármit megnéznek, megvesznek amit a kiadók kitesznek eléjük az asztalra. Nem érdekli őket, hogy az sz.r vagy sem.

@(#43) b.:
Na és miért is nem méltó? Nekem jobban tetszik az "új trilógia" mint a régi. Pontosan azért, amiért az SWTOR-ba se választottam az imprial oldalt. Mert sötét, nyomasztó, nem szeretem. Az, hogy az első trilógia olyan sötét, nyomasztó, az űrhajók piszkosak, a birodalom miatt volt. Nyomorba döntötték a világegyetemet, aki fel mert szólalni bármi ellen azt lemészárolták. Nem pedig azért, mert Lucas így tervezte. Lucas az "új trilógiát" szerette volna, de akkoriban nem volt hozzá megfelelő technikai háttér. Ezvan. Tessék lenyelni. Az Ewokok meg a két droid meg pont ugyanolyan bosszantó komikus szereplők mint Jar-jar. Akit egyébként én imádok. ;] Nagyon is méltó előzmény-filmek. Csak elkellene engedni a kultikus emlékeket.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#46) SylverR válasza b. (#41) üzenetére


SylverR
senior tag

Ezt viszont nem kellett volna. :(((
Az eredeti Star Trek sc-fi. Nem űropera. Valódi tudományos alapokra építkezve találták ki hozzá a történeteket. Pontosan ezért van akkora rajongótábora. A TNG már kicsit enyhébb, de még mindig scifi volt. Ahogy jöttek a többi szériák, már egyre inkább a StarGate felé tendált a sztori, de az első két széria, főleg az első vérbeli scifi volt.

A látványvilágot meg hagyjuk. Nekem bőven elég a commodore 64-es grafika amit a sorozatban produkáltak. :U

Nem!

(#47) Xaels válasza SylverR (#45) üzenetére


Xaels
félisten

Pedig egyértelműen elmondják miért fiatalok a szereplők... Az ST filmek sem voltak azok a nagyon tudományos alkotások. A TOS-t meg nézd meg újra. Az első évadban kábé 3 forgatókönyvet foltozgattak.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48) SylverR válasza Xaels (#47) üzenetére


SylverR
senior tag

Hogy hogyan alakul ki a történet - forgatókönyv - engem pont nem érdekel. A benne levő lények, események, annál inkább. Minden sorozat tartalmaz unalmas, ismétlődő eseményeket. Csak van ahol több van, van ahol kevesbb. ST, SeaQuest DSV és Twilight Zone. Ez a valaha volt legjobb sci-fi hármas. ;)

Nem!

(#49) Stauffenberg válasza b. (#41) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Most komolyan egy Marvel Vasemberrel, Thorral, vagy egy Karib tengerrel milyennek kellett volna lennie?"

Pont ilyennek. Van aki az ennyire nulla filmeket szereti, mert nem komplex dramaturgiát vár el egy filmtől, hanem egységnyi idő alatt minél több villódzást. Ezzel sincs baj, ennek is megvan a maga szerepe a filmkészítésben, de Hollywood rettenetesen egyoldalúvá vált és ma már ezek adják a filmgyártásuk nyomasztó többségét (meg a gyerekeknek szánt animációs filmek és a nőknek szánt egy kaptafára készülő szerelmes vígjátékok). Most már csak évente 1-2 olyan AAA film jön onnan (nem stúdiónként, hanem összesen), mely nem remake, nem adaptáció, nem valami bevált franchise újabb rókabőre. Hol vannak az olyan filmek, mint a Mátrix? Megmondom: 24 egyenlő csíkra vágva az iratmegsemmisítő puttonyában. Ilyenekkel ma már nem lehet házalni.

"inkább az volt szégyen amit a legutóbbi 3 star wars filmmel műveltek a rendező ( i) Lucassal az élen"

Az epilógus trilógia nem volt rosszabb, mint a régi. Ugyanolyan világűrben játszódó fantasy mese volt, melynek voltak nagyon jó pillanatai meg rosszak is. Jar Jar karakterénél talán csak az eredeti Yoda volt idegesítőbb. De az idő mindent megszépít. Aki gyerekként a régi trilógián szocializálódott, majd felnőttként látta az újat, az nem feltétlenül veszi észre, hogy tökéletesen ugyan azt hozzák.

"Szerintem meg remekül megcsinált családi mozikká avanzsálták a marvel hősöket"

Pont itt van a baj. A "családi mozi" jelenleg azt jelenti Hollywoodban, hogy be kell csalni az egész családot, ezt pedig csak akkor lehet, ha a sztorit nem írók, hanem közgazdászok írják. Amikor egy ilyen filmet nézek, állandóan célcsoportokat ábrázoló grafikonokat és pénzügyi kimutatásokat hallucinálok, mert annyira mesterkélten kimértek, bárgyúk és ostobák. Ez erőszak az alkotói szabadságon. A Disney pedig az a filmstúdió, mely legjobban beleáll ebbe a filmgyártási elvbe.

"A Star Trek, pedig , mint sorozat az egyik legbárgyúbb ilyen űrszappanopera, aminek hatalmas rajongótábora van a mai napig."

Bár rajongója sosem voltam a Star Trek sorozatnak, de ez butaság. Messze sokkal összetettebbek voltak a mozifilmeknél és a sci-fi kifejezés első három betűje sem csak dísznek volt.

(#50) b. válasza Stauffenberg (#49) üzenetére


b.
félisten

a Komplex dramaturgia felvetésed megállná a helyét ha NEM egy marvel univerzumban játszódó Képregényvilág lenne az alapja. Ennél komplexebb miért legyen mint maga az alap? Minek tegyenek bele több dramaturgiát mint amit amúgy tartalmaz maga a képregénysorozat?Thor világába így is több belátást engedett a film, mint a Magyarországon eddig megjelent képregénysorozat együttvéve, Wolverineról, Amerika kaptányról már ne is beszéljünk. , Az pedig hogy valakit, ( mondjuk engem és még rajtam kívül sok embert )minősítesz az miatt, mert nekünk tetszik amit a Disney csinál , az pedig már inkább személyes sértés. nem ismerlek, de bármikor személyesen nyithatnánk vitát akár művészfilmekről , akár pedig bármilyen egyéb filmhez kapcsolódó témáról.

Az a gond, hogy amit Hollywoodról állítasz, az teljes mértékben igaz. 2 témát próbálsz egybegyúrni, aminek egyik fele igaz a másik fele pedig ide próbálja belegyömöszölni a Marvel, Star wars filmeket. Nem tudom mennyire vagy a marvel hősök rajongója, Én évek óta gyűjtök ebayról mindenhonnan mindenféle regényt, kiegészítőt kedvenceimmel kapcsolatban. ( Többek között Hulk a legnagyobb) És nekem megfelel az, ahogy hozzányúlnak a marvel univezumhoz például. A karib tenger pedig számomra nézhetetlen kategória volt.

A Star trekről pedig nem mint Scifi, hanem mint film nyilatkoztam, Sci-fiként nagyon ott volt,bár messze nem volt olyan összetett alkotás mint ahogy itt nyilatkoztok róla többen. Az elkészítés pedig ezekkel a szereplőkkel bárgyú volt.Személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.