Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

"Nálunk otthon nincsen waldorfos-amish technikagyűlölet. (Nehéz is lenne egy szoftvermérnöknél.)"

Én fejlesztő vagyok, és a gyerekek mind Waldorf-iskolába jártak – és ott sincs gyűlölet, csak a természetes és valódi dolgok szeretete, amit te is éppen emlegetsz az írásodban. :)

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz, az a kérdés eddig nem hangzott el, hogy akkor mi az eredménye az eddigi oktatáspolitikának...

"De az legyen az alapvetés, hogy nem kell dolgozni, hanem majd valamelyik stréber úgyis megcsinálja, és az ő munkáját lehet sajátként eladni?"
Az meg eddig is ment...

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Silεncε


Silεncε
őstag

Én ezt az időszakot tanuló oldalról éltem át (csak az egyetemen, illetve öcsémen keresztül volt rálátásom a közoktatásra is). Voltak problémák, az kétségtelen (bár nekem annyiból szerencsém volt, hogy ez volt az utolsó felevem, így volt összesen 2-3 tárgyam), de ha valaki akart tanulni így is tudott. Ez egy kényszerhelyzet volt, ezt sikerült kihozniuk belőle (most arról ne kezdjünk el vitatkozni, hogy mennyire is volt ez a helyzet komoly...)

"De az legyen az alapvetés, hogy nem kell dolgozni, hanem majd valamelyik stréber úgyis megcsinálja, és az ő munkáját lehet sajátként eladni?"

Ezt én sem értem, miért olyan meglepő. Az iskolapadban töltött 15 évem (ebben benne van az egyetem is :D ) alatt mindenhol ez ment

[ Szerkesztve ]

(#4) bambano


bambano
titán

ez a három hónap nem arról szólt, hogy mi a legjobb a diáknak meg neked.
ez a három hónap arról szólt, hogy beborult minden, és az abszolút nulla eredmény helyett lehet-e egy kicsivel pozitívabban kijönni a történetből.

tehát nem úgy kell nézni, hogy a 100%-os korábbi minőséghez képest most volt 20%, akkor az 80% veszteség, mert erre nem volt senkinek ráhatása. hanem úgy kell nézni, hogy a nagy nullához képest lett 20% és az plusz 20%. Plusz nem ment teljesen a kukába a komplett tanév, nem kell mindenkinek egy évvel többet járnia iskolába.

sok mindent fel lehetne hánytorgatni, ez tény, de a tanulságokat nem a korlátozási időszakban kell levonni, hanem utána.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) _drk


_drk
őstag

Azzal dolgozni milyen jó lehetett. Messengerben működött a dolog, Zuckerberg megoldotta az állam helyett.
Anyám tanérként sokat mesélt, majd fél óra múlva megmondtam neki, hogy ne idegesítsen. Van nekem is elég ideg a munkában...
A legrosszabb a hátrányos helyzetűek. Vagy nem hátrányos, de átlag család 3 gyerekkel már csak 1 géppel.
Egyébként minek több?
Aztán a legrosszabb, hogy otthon van a gyerek mint a te esetedben. A szülők bírták a legkevésbé az egészet.

(#4) bambano
Teljesen jó hozzá állás! Én is ezt mondtam, hogy valamit csinálni kellett. Tanárnak is meg gyereknek is.
Legtöbb helyen nagy f@szságok se voltak, de hát minden tankerület más...

(#6) joghurt válasza Silεncε (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Ez számomra eléggé szomorú. Épp arra igyekezném nevelni a gyerekeket, hogy ők ne így álljanak hozzá.
Nem az egészséges együttműködés ellen vagyok, hanem amikor valaki nulla befektetéssel akarja letudni a feladatát.
Igen, lehet így is boldogulni. Multis környezetben kifejezetten sikeres lehet valaki ilyen hozzáállással. Más kérdés, hogy számomra ez erkölcsileg kevéssé elfogadható.

@bambano: A százalékok szempontjából speciel nálunk a nagyobbaknak 100 feletti érték jön ki. Egészen egyszerűen azért, mert haladhattak a saját tempójukban, és nem kellett végigülniük az x*45 percet unatkozva. (Aki kitalálta azt a remek ötletet, hogy az angol csoportokat ne tudásszint szerint, hanem véletlenszerűen osszák szét; egyberakva azt, aki addig csak németet tanult, és azt, aki már 4+ éve angolozik...)

Az írásom – szándékaim szerint – épp nem a különleges helyzet túléléséről szólt, hanem hogy ennek során milyen értékek, elvek sérültek, akár végzetesen. Sok esetben minimális odafigyelés, átgondolás, esetleg a szülők megkérdezése elég lett volna. Van olyan gyerek, ahol a távoktatás első két napján szünetet tartott az iskola, amíg a tanári kar együtt kidolgozta a kereteket. Ott kevesebb problémába is futottunk bele.

Alapvetően azért pammpogok, mert a minisztérium szerint minden szuper volt, az összes résztvevő élvezte (tanárok, diákok, családok), és ősztől szívesen folytatnák. Konkrétan felmerült, hogy néhány évfolyamot hazaküldjenek 1-1 hétre (akkor is, ha nincs járványhelyzet).

A tej élet, erő, egészség.

(#7) UnA válasza joghurt (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

"Konkrétan felmerült, hogy néhány évfolyamot hazaküldjenek 1-1 hétre"

Erre kíváncsi lennék, hol írták ezt?

(#8) hcl válasza joghurt (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Viszont a különböző tudású tanulók összerakása szakmailag indokolt is, mert egymást tudják segíteni. Csak ahhoz olyan tanár is kell, aki ezt tudja kezelni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) joghurt válasza hcl (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Igen, a gyengébbnek ez nagy segítség. De a jobbat masszívan visszahúzza, hogy mindig csak gyogyó van, és nem mondjuk az ő szintjükön kell beszélgetniük. Neki ilyen alapon egy felsőfokú vagy anyanyelvi csoporttárs járna, nem? Azt se mondd, hogy normális, ha már harmadik éve nulla iskolai tanulással szín 5-ös. A kezdők meg magántanárhoz járnak, hogy valahogy tudják tartani a lépést.

@UnA: “Az a tömeges igény, hogy a későbbiek során nagyobb jelentősége legyen az ilyen oktatásnak” - ezt Kásler Miklós, az emberi Erőforrások minisztere mondta kedden egy facebookos videóban a távoktatásról. A miniszter szerint a diákok, a pedagógusok és a szülők is élvezték a online tanítás előnyeit.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) janeszgol válasza joghurt (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Hat igen. Kasler biztosan tudja. Ahol tobb gyerek van, ott brutalis szivas volt. Ahol 1 gyerek van, de mindket szulo dolgozott ott is. Ezt szurtem le.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) hcl válasza joghurt (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor húzza vissza, ha nem jól van oktatva. Különben nem véletlenül alakult ki ez a módszer.

@janeszgol : Szerinted tudja, mit beszél? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) janeszgol válasza hcl (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem ismerem, de utalom azt az embert a minden halottat megsirat cinikus szovege miatt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) bambano válasza hcl (#11) üzenetére


bambano
titán

"Akkor húzza vissza, ha nem jól van oktatva. Különben nem véletlenül alakult ki ez a módszer.": persze, hogy nem véletlenül, a jobb diákokra sózza rá a tanár munkáját. a tanár érdeke, nem véletlen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) hcl válasza bambano (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fenét, olyan helyeken működik a dolog, ahol színvonalas oktatás van. Hogy itthon mit szerencsétlenkednek össze, az más dolog.
Az megint más, ha egy kiemelkedő tehetséget külön kell gondozni.

@janeszgol : +

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) razorbenke92

sok milliárdnyi EU-s pénzt költött el a kormány az elmúlt években digitális tananyagok fejlesztésére címkézve. Ki látta ezeket? Hol vannak ezek?

Jelentem, én írtam egy ilyet (bár a tudtomon kívül). Egyetemen néhány éve volt egy piti tárgy, amiből amúgy az egyik legpengébb voltam az évfolyamon. A fél évfolyam az én házim alapján dolgozta ki a sajátját, a számonkérési rendszer fejetlensége miatt mégis a közepes táborba kvalifikáltam. Jeleztem a tanárnak, hogy ennél többre tartom a tudásom, szeretném is jelét adni. Kaptam hát két témakört a félév anyagából, hogy dolgozzam ki, csináljak hozzá oktatóábrákat, meg eresszem szabadon a kreativitásom.
2 évre rá megjelent a tárgyból egy TÁMOP jegyzet, benne az én két kidolgozott fejezetemmel, a megemlítésem nélkül úgy, hogy gyakorlatilag csak a formázása lett a jegyzethez igazítva. Publikálva nem volt sehol, és széllel szemben sem akartam pisilni, szóval inkább elismerésként könyveltem el.

Jelenleg önköltségen a mesterszak végét rugdosom magam előtt, főállás, egy 11 hónapos lurkó és egy felújítás mellett. Számomra előny volt a távoktatás, mert egy olyan tárgyat hallgattam a félévben, aminek nincs létjogosultsága az egyetemen történni.
Normál helyzetben a dolog úgy néz ki, hogy beülünk egy nagy terembe a saját laptopunkkal - akinek nincs, annak nincs, tehát még csak azért sem lenne értelme bejárni, hogy ottani géppel dolgozzunk - majd másfél órán keresztül csináljuk amit a főnök csinál, utána meg hazamegyünk, és önállóan meg kell csinálni a látottak alapján egy feladatsort. Kérdem én, mi értelme az ilyenekre fenntartani egy előadótermet, és oda beszitálni 200 hallgatót? Persze azt is elismerem, hogy vannak olyan foglalkozások is, ahol lehetetlen otthonról titrálást végezni, vagy aszinkron motor karakterisztikamérést végezni.
A számonkérések egyébként sarkalatosat változtak az elmúlt évekhez képest. A sok esetben tiszta lexikális tudást számonkérő dolgozatokat leváltották a komplex gondolkodást igénylő feladatok és a gyakorlatiasabb számonkérések. Amíg ugyanis egy képletet vagy definíciót könnyű előkeresni akár még a googleben is, addig egy komplex feladatot nehezebb így megoldani. Emiatt persze ment hideg meleg.

A közoktatással kapcsolatban talán itt még nem hangzott el, de amellett, hogy dolgozni kell(ene) nem csak tanárnak kell lenni otthon, hanem konyhásnéninek, takarítónéninek, ügyeletes tanárnak a "szünetben". Majd miután a gyerek virtuálisan hazamegy, maradjon energia szülőként folytatni a rutint.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#16) hcl válasza razorbenke92 (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig ez elég szép plágium lett volna.

"Jelentem, én írtam egy ilyet (bár a tudtomon kívül)."
Hol lehet elolvasni?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) razorbenke92 válasza hcl (#16) üzenetére

Előkerítem és elküldöm privátban.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#18) hcl válasza razorbenke92 (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK :D Bár ez inkább :O :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) dabadab válasza razorbenke92 (#15) üzenetére


dabadab
titán

becitálni (beidézni)

DRM is theft

(#20) joghurt válasza razorbenke92 (#15) üzenetére


joghurt
addikt

Mivel nem informatika, ezért nem mentem ebbe bele, de tényleg kemény volt a logisztika is. Eddig a napi főtt ételt megkapták a menzán, most erről is nekünk kellett gondoskodni ekkora létszámnak. Úgy, hogy lehetőleg csak heti egyszer menjek boltba (a legszigorúbb kijárási korlátozás idején), ahol viszont már egy karton tejet sem engedtek berakni (max. 10 darab egy termékből), vagy lakli kamaszoknak is csak 1 kifli/zsömle jutott fejenként (hasonló okból). És azt még bele sem számoltam, amit anyunak vittem volna, hogy neki se kelljen kimennie emberek közé.
Mellékszál: A nagy áruhiányt azért nem értem, mert amennyivel többet vásároltak az emberek otthonra, a bezárt menzákon/éttermekben épp annyi felesleg szabadult fel a korábbi alapanyag-beszerzéseikből.

Az időn túl azért ezeket meg tudtuk oldani. Kimerítő volt, de elfogadtuk a különleges helyzettel együtt.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) D1Rect válasza UnA (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi is megpróbáltuk a Waldorfot ovi szinten 1 évig, de nem jött be.
Konkrétan nem engedték, hogy a kiscsaj mintás felsőben legyen, mindent jobban akartak tudni, etc.
Nyilván függ nagyban attól, hogy milyen a helyi vezetés, de nem voltak vele jó tapasztalataink.

A témához meg annyit, hogy "Úgy ítélem meg, a gyerekek, a pedagógusok és a szülők is élvezték az előnyeit. Az a tömeges igény, hogy a későbbiek során nagyobb jelentősége legyen az ilyen oktatásnak."

Teljesen egyetértek, a BDSM rajongók biztosan nagyon élvezték.

(#22) Oldman2 válasza D1Rect (#21) üzenetére


Oldman2
veterán

Waldorf...

A leírt "probléma" nem a pedagógiát, hanem azt az intézményt, konkrétan az ott dolgozó pedagógusokat minősíti.

Háttérinfo: az egyik gyermekem kijárta a helyi W-sulit, a nejem pedig ott óvónő.

(#23) Dilikutya válasza bambano (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez eddig oké, tényleg lehet így nézni, meg elszenvedői oldalról így is kell. Meg tisztában vagyok én is a lehetőségekkel. Nekem az nem tetszett, hogy OV amikor bejelentette az iskolabezárást, eleve úgy beszélt az online/digitális oktatásról, mint valami olyanról, amire fel vagyunk készülve, konkrétan kimondta, hogy a tesztek sikeresek voltak, a magyar oktatás készen áll. Nem állt készen, rengeteg tanár sem tudta, hogy kéne kezelni a helyzetet, sok helyen nem is történt semmi, csak kiküldték a szülőnek a tananyagot, meg visszakérték a megoldást. Ennek ellenére a karantén hónapokban is sikertörténetnek hirdették. Nincs ezzel semmi gond, hogy nem volt felkészítve erre a magyar közoktatás, nyilván ha sehol se tart a dolog, egyből nem is fog működni, de akkor ne terjesszük azt, hogy sikertörténet, mert nem az. Kényszerű megoldás, amiből jobbára a szülők, gyerekek hozták ki a legtöbbet önerőből.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én még abba korosztályba tartozom akinek azt tanították az iskolában tv káros. A sok meg egyenesen mérgező. Valamint töredéke volt akkor is benne erőszak, szex. Gyerek este nem tv-zett, ma éjfélig neteznek, reggel meg nem bírnak felkelni suliba menni, nappal meg baszkurálják a telefont. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25) razorbenke92 válasza joghurt (#20) üzenetére

A nagy áruhiányt azért nem értem, mert amennyivel többet vásároltak az emberek otthonra, a bezárt menzákon/éttermekben épp annyi felesleg szabadult fel a korábbi alapanyag-beszerzéseikből.

Ezen én is elgondolkodtam az elején. Az Auchanban az üres húspult mögött álló bácsi azt mondta, hogy az ellátásuk sűrűbb volt, mint bármelyik karácsonykor az elmúlt években, és egyszerűen annyira volt elég, hogy néhány percig ellenálljon a fosztogatóknak. Merthogy ráadásul nem csak maguknak vásároltak az emberek, és nem csak pár napra (hiszen azt nyomták, hogy minimalizáljuk a boltbajárást).

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#26) bambano válasza joghurt (#20) üzenetére


bambano
titán

"viszont már egy karton tejet sem engedtek berakni (max. 10 darab egy termékből)": ezt én sem értettem, hogy mire jó ez a szabály, amikor a csomagolási mennyiség 12 darab. a gyárban összetolnak 12 doboz tejet egy papírdobozba, kicsit körbefóliázzák, van egy mozgatható egységnyi termék. Ezt bontsd ki, vegyél ki kettőt, mert valamelyik hülyének nem tetszett, ettől az egész nyekleni-nyaklani fog.

egyébként eredményt nullát értek el vele, azon túl, hogy engem felbőszítettek, és a magyar virtus ilyenkor visszavágóért kiállt. ezért levettem a polcról egy karton tejet, kettőt visszaraktam, beraktam a kosaramba, majd levettem még egy karton tejet, kettőt visszaraktam, beraktam az asszony kosarába. majd elmentem a sertéshús pulthoz, megvettem a szokásos adag húst. a pénztárnál egy nagy kosár cuccal kezdtem sorbaállni, az elejére kiraktam a sertéshús felét, utána kosár egyéb, a végére kiraktam a másik felét. az volt a terv, hogyha a pénztáros gizi emlékszik rá, hogy 80 tétellel ezelőtt is beütött már húst, akkor visszaviszem. nyertem, nem emlékezett rá. kitoltam a kosarat, átgurultam a másik kasszához, ott kifizettem az asszony kosarát is, és mentünk haza. a spórolós bóthálózat meg bekaphassa.

A nagy áruhiány meg arról szólt, hogy hirtelen összetorlódott a vásárlási kedv, és egyszerre sokan akartak hosszabb időre bevásárolni, ami valóban okozhat átmeneti áruhiányt. Ami persze pár napra rá kisimult, mert én is bevásároltam, mint állat, utána három hétig még egy zsemlét se vettem. Tehát ez az alice kedden vásárol be, béla szerdán, cecil csütörtökön menetrend borult meg és azon a pénteken mindenki megvett mindent, ami nem volt lecsavarozva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) bambano válasza bambano (#26) üzenetére


bambano
titán

tegyük hozzá, a sparos pénztárosok közül sokkal több volt, aki egészségesen értelmezte a korlátozást (=tojt rá magasról), mint aki raplizott.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) bambano válasza Dilikutya (#23) üzenetére


bambano
titán

nem akarok politikába elmenni, de mikor a libát elhajtották a közoktatási államtitkári székből, akkor ejtőernyőzött egyet:
"A 1011/2018. (II. 1.) Korm. határozat rendelkezik a digitális oktatás tartalomfejlesztésért felelős kormánybiztos kinevezéséről és feladatairól.".

félek tőle, hogy a tény emlegetése már önmagában karcolja a fórumszabályzatot, így a további kifejtésétől és elemzésétől én is tartózkodom, és nektek ugyanezt javaslom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) joghurt válasza bambano (#28) üzenetére


joghurt
addikt

Ezzel csak azt írtad le, hogy kinek a neve alatt futott a projekt (meg hogy legalább egy éve zajlottak már ezek a feladatok). Azt nem, hogy hova tűntek a milliárdok, és kinek a jóváhagyásával.

A tej élet, erő, egészség.

(#30) bambano válasza joghurt (#29) üzenetére


bambano
titán

nem, ezzel csak azt írtam le, hogy miért nem volt lehetősége mást mondani a nagyvezírnek, mint azt, hogy minden flottul megy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) csibe1


csibe1
addikt

"Megerőszakoltak!

Tényileg, biztos?
Az is lehet, hogy csak rosszul nyúltál magadhoz?
Ha mégsem akkor hányan voltak?
Szárazon vagy nedvesen?
Ha nedvesen akkor krémet, olajat, vazelint, sikosítót használtak vagy csak simán nyálat?
(ha sikosítót akkor milyet?)
Állva, fekve, vagy fejen állva történt?
Hagytad magad vagy muszáj volt?
Ők kötöztek ki vagy te kérted?
Ha igen akkor kötéllel vagy bilimccsel?
Kértél ismétlést, mert olyan jó volt, hogy sokkot kaptál?

Röviden ennyi... ;] :DDD :P

Amíg el nem felejtem:
Bizti, hogy nem az UFO-k raboltak el?
Ha mégis, akkor esetleg nem felejtették benned az análszondát? ;] :DDD
Ha már nincs rá szükséged akkor mit csinálsz a szondával?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.