Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) ivana válasza Hieronymus (#2) üzenetére


ivana
Ármester

Városba aki autóval jár az nem teljesen normális, legalábbis Pesten. Gyorsabb bejutni a belvárosba busz + metró kombóval mint kocsival. (Feltételezve BKV app meglétét azzal sok időt lehet spórolni). A belvárosi autó közlekedés igen erős korlátozása jót tenne a városnak, röhejes, hogy inkább egy nagy parkoló a város, mint közösségi tér. Az meg főleg hülyeség ha valaki egyedül megy vele. Szerintem az autó forgalom célzott leépítése és a biciklizés propagálása jót tenne a városnak. A Rákoczi út mentén végig menve jól látszik a sok autó hatása.

A második részére reagálva, biciklivel maximum magadra vagy veszélyes esetleg a gyalogosokra, eredmény: nem éppen problémás a dolog, kicsit durván fogalmazva: aki hülye haljon meg. A probléma másik fele viszont, hogy olyan emberek is vezetnek autót akik már gyalog is veszélyesek, például múltkor helyi kisebb utcán jövök biciklivel lejtőn, elég gyorsan olyan 40-el, elsőbbségem van, tábla nem jobbkéz szabály, nő megáll, körülnéz. Gondolom ok gurolok szép nyugodtan tovább, erre utolsó pillanatban kijön elém 20-al vagy még kevesebbel, lényeg, hogy majdnem nekimentem a hatsó lökhárítójának, mindkét fék teljesen behúzva. Vagy aki nem adta meg az elsőbbséget jobbkezes utcában és még ő anyázott :W (Errefelé kellemesen lehet biciklizni, kertváros, belvárosba szinte sohase megyek).

A gyalogos-bicikli út meg egy nagy baromság, biciklivel nem jó gyalogosok között menni, a járdán megyőktől meg frászt kapok én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.