Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) #56573440 válasza 8th (#30) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Jóval korábban nézett hátra még a kereszteződés előtt és miután azon áthaladt körültekintés nélkül lazán kivágódott a busz "elé"."

aztán hogy tudsz egy sávban haladva a busszal kivágni elé? és hol is történt mindez? furcsa én nem látok semmi ilyet, csak olyat, hogy a közös busz+kerékpársávra hajtás előtt meggyőződik hogy ráhajthat, majd szabályosan közlekedik egyenesen. mivel onnantól a saját sávjában van, miért kéne hátranéznie, és hova tud kivágni? a belső sávba tudna maximum.

"Ez nem kresz vagy elsőbbség kérdése hanem józan észé"

a kereszteződésben elkezdte a busz az előzést. 3 másodperc múlva a srác feküdt. milyen józan ésszel hozott döntés kellett volna ahhoz, hogy a szabályosan a busz előtt haladó, egyenrangúként közlekedő járműről jobban jöjjön ki a helyzetből?

"Sajnos rohadtul felelőtlenek a biciklisták. A város kellős közepén ahol annyi hely sincs, hogy köpjél egyet mennek mint az ökörhugyozás mert nekik szabad, mert a kresz lehetővé teszi."

mindegyik? biztos? a srácnak van egy videója kb 20 perces, érdemes megnézni hányszor akarták megölni, és nem éppen saját hibájából. hogy a kresz lehetővé teszi hogy a belvárosban tekerjek a közúton az így világviszonylatban is egészen működőképes dolog. nem mindenki ökörhugyozás mentén megy, itt volt a példa is, mégis bedarálják.

"Azt gondolják ők a világ közepe mert ők bicikliznek"

hmm én általában azt látom, hogy sokkal körültekintőbbek mint a telefonáló autósok, vagy az elborult agyú, időre rohanó kamionosok. persze biztos van aki ilyen, de továbbra sem a közlekedési formája miatt gondolja azt, a kocsiban is azt tenné. csak az elfogadott, elég sokat vezetek is, tele az út majmokkal volán mögött is.

"Aztán ha véletlenül megvasalják őket megy a hörgés és mindenki az autós fejét követeli ezüst tálcán."

jelenleg azért követelik a fejét a söfőrnek és kapták is meg, mert megvalósította a cserbenhagyásos gázolást. azért meg egy biciklis fejét is követelné bárki. a sofőr egyértelműen utazott rá, nézd meg a videót 0:14-től. a mögötte haladó kerékpárost is szándékosan szorította be a kereszteződésben, ráhajtott a kerékpárútra, bedig bal oldalon táncolni lehet. érkező motort nem látni, se mást ami indokolta volna hogy ráhajtson a kerékpárútra. majd egyenletesen haladva, még beteszi magát a szerencsétlen elé.

értem én a motivációt azzal nincs gond. a buszosnak tele a hócipője, naponta ott megy 800 kört, időre, nyár van, meleg, sok a barom az úton, pont azért rohant volna a bicós elé, mert utána már a tömött bal sáv miatt nem tudja megelőzni, és a buszsáv szűk lenne a manőverhez így később, tehát cammoghat mögötte. ettől még látta hogy ott biciklis van, tükre van, fék van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.