Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nem_tom


nem_tom
őstag

Nem álmodoztam. Amúgy konkréten könnyű drognak minősül az alkohol, a kávé és a cigaretta.

(#2) Wictor válasza nem_tom (#1) üzenetére


Wictor
senior tag

És ha én minden nap megeszek 1 tábla csokit, mert csokifüggő vagyok, akkor én már drogozom? Mivel ugye függő lettem. Szerintem JetiRulez-nek van igaza. A drog az drog, a többi meg esetlegesen függőséget okoz, de nem minősül drognak.

(#3) moha21


moha21
addikt

Öcsédnek igaza van a nikotin dopamint szabadít fel az agyban, tehát, ha enyhén is tudatmódosító hatású.

Az alkoholról csak annyit, hogy szerintem nem igazán lehet könnyű drognak tekinteni. A heroinon kívül tudtommal az egyetlen szer aminek olyan fizikai elvonási tünetei lehetnek amibe bele lehet halni. / Delirium tremens /.

Más a drog az angol drugs szóból származik amibe a gyógyszerek / nyugtatók, antidepresszánsok stb../ is bele tartoznak.

(#2) Wictor : a tábla csokival nincs is nagy gond, mert jóval kisebb károkat okoz, mint a cigi például. Persze 200 kg-os vagy cukorbeteg embernél ez is másképp működik...

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4) gabor85


gabor85
őstag

Ja hogy ti tesók vagytok? :P
Jetinek van igaza, szerintem

(#5) nem_tom válasza Wictor (#2) üzenetére


nem_tom
őstag

A miértre már nem emlékszem, de biztos volt még más oka is és nem csak a függőség miatt minősülnek könnyű drognak, az általam felsorolt dolgok.

(#6) kmisi99


kmisi99
addikt

A csoki is okozhat függést! Én ha egyszer rászokok egyszerűen nem bírom leállítani magam hogy ne egyem! Ha leszokok akkor évekig megvagyok de amint nagy tételben van itthon és elkezdem enni akkor egyre többet kezdek már ma is megettem 2 szeletet :D

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Ő azt állítja, hogy a cigaretta is drog, mert függőséget okoz.

Ez igy igaz. Te szerintem arra kovetkeztettel ebbol, hogy minden ami fuggoseget okoz, az drog, viszont ilyet nem allitott senki. :D

De jo lenne tisztazni a drog fogalmat is, mert szerintem itt senki sem tudja pontosan mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#8) madstunt


madstunt
addikt

hát azzal hogy nem tudatmódosító azzal vitáznék...

(#9) Wictor válasza kmisi99 (#6) üzenetére


Wictor
senior tag

2 szeletet? Nálam a napi 5-6 szelet a minimum... :D

(#10) Bada Bing


Bada Bing
tag

Az angol drug szó mindenféle gyógyszert, ill. járulékos hatása (tehát nem tápanyagtartalma) miatt fogyasztott szert jelent. Az angol szó jelentése egyértelműen lefedi a cigarettát is.

(#11) tildy


tildy
nagyúr

Peti: rosszul tudod. A cigeratta is , és az alkohol és a kávé is drog, csak a legálisak közül.

Az egészségügyi világszervezet szerint:
"Kábítószer minden olyan anyag, amely a fogékony biológiai struktúrák ingerléséhez vezet, amelynek fogyasztása tiltott, vagy a nem tiltott anyagok közül, amelyek fogyasztása veszélyes, visszaélésre alkalmas vagy deviáns." (Egészségügyi Világszervezet)

[link]
A nikotin egyébként egy igen addiktiv anyag.... Nem láttam még hozzá hasonlót, amire ennyire rakap az ember, es nehezen jön le róla. (Keménydrogosokat szerencsére sosem ismertem )

A) 1. Legális drogok: Azon kábítószerek, melyeknek gyártását, raktározását, behozatalát, kivitelét, forgalmazását az állam nem tiltja, illetve nem köti különösen szigorú ellenőrzéshez. Ilyenek a tea, a kávé, az alkoholtartalmú italok, a dohányáruk, illetve a gyógyszerek. A legális drogokon belül is két csoportot lehet megkülönböztetni: azok, amelyeknek használatához nem szükséges engedély - pl. cigaretta -, illetve amelyekhez engedély szükséges - pl. gyógyszerek.

2. Illegális drogok: Azon anyagok, amelyeknek gyártása, raktározása, behozatala, kivitele, forgalmazása államilag tiltott, illetve ez csak külön engedély alapján az erre feljogosítottak számára, kizárólag egészségügyi vagy tudományos célra és különösen szigorú ellenőrzés mellett lehetséges. Felsorolásukat a kábítószerek és pszichotrop anyagok jegyzéke tartalmazza. Az illegális drogoknak két csoportjuk van: az olyan anyagok, amelyek megfelelő engedély mellett használhatók - pl. gyógyászati alkalmazása -, illetve amelyek legálisan nem hozzáférhetők.
Forrás: drogambluacia

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) moha21


moha21
addikt

Csokoládé

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) tildy


tildy
nagyúr

Még valami: az első cigitől én úgy haluztam és szédültem, e nem tdom mondani. Pedig tn pall mall volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Zsom!


Zsom!
tag

Nekünk is azt mondták a rendőrök a kiselőadáson, hogy a cigi is, alkohol is, kávé is drog, csak legális. (bár ezt már leírták)

(#15) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyértelműen drog, ahogy a koffein is, ami ha jól tudom a csokiban is megtalálható bizonyos mértékben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) zH. válasza tildy (#13) üzenetére


zH.
senior tag

:D

just be

(#17) No-kia válasza lezso6 (#15) üzenetére


No-kia
őstag

pont ezt akartam kérdezni, hoyg az energiaital is ide tartozik-e, bár azért függőnek nem mondanám magam, megvagyok nélküle , csak ha lehetőségem van( pl tesóm hoz)(megha boltba vagyok, meg suliba, meg társaságban, meg bulizni ;] )(monster powaa ;] ) akkor megiszom

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#18) Bada Bing


Bada Bing
tag

Remélem azért értitek, hogy a tágan értelmezhető fogalomból nem következik, hogy minden drog kerülendő. Az angol fogalomhoz ráadásul a függőség kialakulása sem társul.

Energiaitalt, kávét pl. nyugodtan lehet inni, mert számos pozitív hatása (nagyobb éberség, jobb koncentrációs képesség, -memória, egyéntől függően a felgyorsult keringés) mellett a legtöbb ember esetében minimális mellékhatásokkal rendelkezik. Mérsékelt fogyasztás mellett függőséget sem okoz.

(#19) proci985 válasza No-kia (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

energiaital függőséget okoz. nekem már voltak elvonási tüneteim vizsgaidőszak végén. csodálkoztam is, mitől lehetett...

más: cigaretta is stimulálja az agyat. és függőséget okoz. csak össze kell számolni, hogy hány olyan embert ismerhetünk, aki bármikor le tudna szokni, már évek óta. jótanács: ne szokjatok rá, eszméletlen időt és pénzt visz el.

mondjuk a kávé is stimulál.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) No-kia válasza proci985 (#19) üzenetére


No-kia
őstag

hát , akkor ez az egy függőségemnél komolyabb sose legyen, hálistennek semmi más károsat nem fogyasztok(néha alkohol, nah de jön a suli, akkor havonta 1szerkb) üdíítőket sem iszok, évekóta csak ásványvizet :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#21) lorenzen válasza moha21 (#12) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A linked kissé túlzó információkat tartalmaz.

A Theobromin valóban tudatmódosító hatású anyag, de igen csekély mennyiséget tartalmaz belőle a csokoládé. Fizikai képtelenség egyszerre annyit enni belőle, amennyi kiváltaná a "kábító" hatást.
Legfeljebb egy picit boldogabbá teszi a csokifogyasztót.
Rászokni a csokoládé "zabálásra" sem egyszerű, kell valami egyéb pszichés problémának a háttérben lennie. Ha nem így lenne, már gyermekkorban kialakulna a csokoládé függőség.

De a csokoládé mellett más drognak is meghatározható anyag lehet egy átlagos háztartásban.
Közös tulajdonságuk az, hogy a kábulathoz szükséges dózis nagyjából a túladagolás szintjén van.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#22) proci985 válasza No-kia (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hát ja:)

egyre kevesebb helyen lehet dohányozni közterületeken, szóval egyre inkább macerás lesz a dohányosok számára az élet. időre meg... a sok rágyújtás viszi a perceket, még ha az ember közben mást is csinál.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) lezso6 válasza Bada Bing (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az energiaital elég nagy drog szerintem, pár hónapja nagyon sokat ittam, elég gyakori volt, hogy egyáltalán nem volt már hatása, sőt, elaludtam tőle. :DDD

Most is elmegy 1-2 naponta egy dobozzal energiaital no meg cigi is. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) No-kia válasza proci985 (#22) üzenetére


No-kia
őstag

hát de még messze vagyunk attól hoyg aki nem cigizik az biztonságban legyen, suli időben én is elég keményen passzív dohányossá válok, és nincs is menekülési lehetőségem :W :W

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#25) proci985 válasza No-kia (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja igen, azon én is bekészültem, hogy a westend közepén a dohányzó kávézó egy légtérben van a nemdohányzó plázával.

mondjuk szerintem idő kérdése, és ez is megváltozik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) moha21 válasza proci985 (#25) üzenetére


moha21
addikt

Nincs füstelszívó? / nem tudom azért kérdezem /

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#27) Bada Bing válasza lezso6 (#23) üzenetére


Bada Bing
tag

1) Mérsékelt fogyasztás
2) Különböző emberek különféleképp reagálnak rá, amit mondtam az a többségre vonatkozott

Van olyan ember, aki pl. szimplán elalszik a kávétól, mert az ő szervezete így reagál rá.

[ Szerkesztve ]

(#28) tildy válasza lorenzen (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Nos elmondom, hogy az ilegális drogok egy részéreis igaz , amit mondasz. Ugyebár van fiikai függőség ( nikotin, alkohol, heroin ilyen) , és a lelki függőség ( Pl fű, stb.. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) tildy válasza tildy (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Elnézést az elgépelésekért, a billentyűzetem nem vesz be minden betűt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) lezso6 válasza Bada Bing (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kávé az oké, az valóban még egészséges is tud lenni mértékkel. De az energiaitalra ne mondd, hogy egészséges. Nézd csak meg jól, hogy miből készül.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) Gergő_


Gergő_
őstag

A nikotin ha jól tudom nem csak pszichikai függőséget tud kialakítani, ellentétben a kv-val vagy a csokival.
Pl. a heroin képes létrehozni a egy gyakorlatilag feloldhatatlan kapcsolat, ez már fizikai függés, a szervezet megkínozza a kábítószer-fogyasztót, ha nem jut hozzá.
Gondolom hallottatok róla hogy a Coca-Cola vagy száz évvel ezelőtt, kis mennyiségű kokaint is tartalmazott.(akkor még legális szer volt)
A kokain is pszichikai függést hoz létre, legalább úgy mint a heroin fizikait. :(
Manapság is léteznek ilyen anyagok(Ízfokozóknak és aromák), még ha nem is ekkora mértékben fejtik a hatásukat.
Szóval egyetek sok háztáji zöldséget meg gyümölcsöt, meg értelmes csokoládékat és kiváló minőségű, alacsony koffeintartalmú kávét. :D

(#32) Csemike válasza Gergő_ (#31) üzenetére


Csemike
csendes tag

A drog rossz, értem?

Képzeld, a kóla pepszint is tartalmaz (->Pepsi), ezért jó, ha ukádik az ember, mert ha akkor kólát iszik, akkor nem ukádik. :D

(#33) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A cigaretta módosítja a tudatot, a drog meg ennél kicsit több jelentéssel bíró szó. Szóval kettőből semmi.

[ Szerkesztve ]

(#34) Gergő_ válasza Csemike (#32) üzenetére


Gergő_
őstag

Rossz, rossz de mégis valahogy a napi két kávé az konstans. :D
Valamilyen csokoládé is a napom szerves része.

Ez a pepszin nem semmi dolog. Tehát, ha szomjas vagyok és kólával próbálom hidratálni magam(aminek nem sok értelme van), akkor még éhes is leszek? :O

(#35) Csemike válasza Gergő_ (#34) üzenetére


Csemike
csendes tag

A kóla nem is oltja a szomjat. ;]

(#36) Bada Bing válasza lezso6 (#30) üzenetére


Bada Bing
tag

Koffein + cukor + víz + varázspor (furcsa nevű, gyakorlatilag hatástalan alkotóelemek). Ajánlom, a böngésző beépített keresőjét alkalmazd az egészséges szóra, nézd meg leírtam-e!

(#37) Gergő_ válasza Csemike (#35) üzenetére


Gergő_
őstag

Akik hisznek benne, azoknak igenis oltja! :D Tudom hogy dehidratál.
Megittam délelőtt 3 palack Visegrádit( az arzénos fajtából), de szomjas maradtam.
A kólát nem is szeretem, csak karácsonykor és a lájthot.

@Bada Bing
Én a hozzászólásodhoz most kevés vagyok,hullafáradt.
Ezzel azt akarod mondani hogy egy jó minőségű kávé, nem egészséges?

[ Szerkesztve ]

(#38) lorenzen válasza tildy (#28) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"Nos elmondom, hogy az ilegális drogok egy részéreis igaz , amit mondasz. Ugyebár van fiikai függőség ( nikotin, alkohol, heroin ilyen) , és a lelki függőség ( Pl fű, stb.. )"

Ne szépítsd a dolgokat. Egy fajta függőség létezik. A többi csak mellébeszélés.
Legfeljebb a függőség kialakulásának sebessége változó.
Ma a világ gazdagabbik fele, beleértve Magyarországot is, kávé függő. Európában a legkedveltebb ital a kávé. Több fogy belőle, mint bármelyik másikból.

Minek nevezhető az, aki az elmúlt 20-30 évben naponta egy vagy több kávét megivott?
Ha holnap nem kapja meg a reggeli adag kávéját, elvonási tünetei lesznek.

A THC nem okoz függőséget jellegű tévhitből csak annyi igaz, sokkal lassabban alakul ki a függőség.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#39) madstunt válasza Gergő_ (#31) üzenetére


madstunt
addikt

a heroin meg köhögéscsillapító volt anno. [link]
egy tilosos beszélgetésben fény is derült arra hogy lassie is heroinista volt valszeg hisz nem köhögött :D

(#40) moha21 válasza lorenzen (#38) üzenetére


moha21
addikt

Azért én saját tapasztalatra támaszkodva mondhatom, hogy van külön testi és lelki függőség.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#41) dabadab válasza lorenzen (#38) üzenetére


dabadab
titán

"Ne szépítsd a dolgokat. Egy fajta függőség létezik. A többi csak mellébeszélés."

Ez a mellébeszélés és egybemosás.

DRM is theft

(#42) Gergő_ válasza madstunt (#39) üzenetére


Gergő_
őstag

:D Igen, akkor nem voltak még annyira kifinomult eszközök, ma már felírják a kodeint, amelynek főleg csak ez a hatása van.
Az 50-es években amfetaminnal gyógyították a depressziót. :D
Találtam egy érdekes írást, ezzel kapcsolatban:[link]
Nekem mindig Judy Garland szomorú sorsa jut eszembe erről a témáról. :(
Lehet hogy 30 év múlva hasonló következtetésre fogunk jutni a mai gyógyszerekkel kapcsolatban.

(#43) tildy válasza lorenzen (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Nos , mondj amit akarsz, én legalább tudom, miről beszélek. Egybemosod a kettőt.
Fizkai függőség: remegés, stb...
LElki függőség pedig az, amikor fizikailag nincsenek elvonási tünetek, de mégis jólesik, mégis igényled.

Szerinted aki szülinapon megiszik pl. egy pohár pezsgőt, az alkoholista?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) akom


akom
senior tag

Sajnos a a cigaretta is mondható tudatmódosító szernek.
És hogy miért gondolom ezt ?

Az első talán az hogy amikor egy fiatal tizenéves elkezdi szívni, azt hiszi hogy hú de vagány meg hogy ezzel nő valakinek a szemébe, mások is ezt csinálják... (tudatát módosítja)

A másik pedig a már dohányos emberekre vonatkozó, úgynevezett elfelejtem hogy más is van velem egy légtérbe és leszarom hogy őő utálja a cigifüstöt. (valami a tudatát módosította, hisz ha én egy légtérbe vagyok valakivel tudom hogy nem illik fingani...)

Ez az én véleményem.

No Offense ! :R

(#45) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Akkor elmondhatjuk, hogy a ma Magyarországon legálisan beszerezhető, emberi fogyasztásra alkalmas drogok (az alkohol és a gyógyszerek kivételével) nem módosítják annyira a tudatot, hogy banális dolgokat műveljen az, aki túlzott mértékben fogyasztja (akom szavával élve, pl. menőnek hiteti magát valaki).

(#14) Zsom!:
Nálam kimaradt ez a rendőri előadás az iskolában. Valószínűleg hiányoztam a suliból. Minden évben legalább egy hónapot betegállományban töltöttem iskolás éveim alatt.

(#27) Bada Bing:
A kávéra Én is így reagálok. Inkább csak a tejet ízesítem kisebb mennyiséggel.

A jelenlevőknek köszönöm szépen a felvilágosítást. Így jobban átgondolva inkább Én is azt mondom, hogy minősülhetnek drognak az általam vitatott szerek is.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#46) Szten Márs válasza JetiRulez (#45) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jó, a tudatmódosítás kifejezés közel-távol nem az, amit akom említett, teljesen félreértette a szó jelentését, ezt ugye érzed te is?

A drog meg nem csak kábítószert jelent, van egy másik jelentése is ;)

(#47) madstunt válasza JetiRulez (#45) üzenetére


madstunt
addikt

hát van aki még mindig a cigivel rajoskodik :D
nemakarom linkelni a napiszar augusztus tizenkettedikei csoportképét :DDD

(#48) ollie


ollie
MODERÁTOR

Minden módosítja a tudatot, ami függőséget okoz. Így a szerencsejáték, a számítógépes játékok, az internet, vagy akármi más, amitől valaki függővé válik.

A drog meg egyébként az angol drug szóból ered, aminek jelentése: olyan anyag, melyet elfogyasztva a test működését befolyásolja. Így drognak minősülnek a gyógyszerek, élénkítőszerek, fogyasztószerek, mérgek, és még rengeteg más anyag is.

[ Szerkesztve ]

***

(#49) dabadab válasza JetiRulez (#45) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor elmondhatjuk, hogy a ma Magyarországon legálisan beszerezhető, emberi fogyasztásra alkalmas drogok (az alkohol és a gyógyszerek kivételével) nem módosítják annyira a tudatot, hogy banális dolgokat műveljen az, aki túlzott mértékben fogyasztja"

A banális azt jelent, hogy "elcsépelt, mindennapi". Szerintem nem ezt akartad mondani :)

Egyébként az illegális szerek nagy részéről is elmondható, hogy különösebben durva cselekedeteket nem indukálnak.

DRM is theft

(#50) proci985 válasza dabadab (#49) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Egyébként az illegális szerek nagy részéről is elmondható, hogy különösebben durva cselekedeteket nem indukálnak."

ezzel óvatosan, gondolj csak a pár héttel ezelőtti rendőrgyilkosra. látatlanban le merném fogadni, hogy be volt speedezve.

jópár évvel ezelőtt, még a schranz idején volt megfigyelhető technobulikon, hogy mindenki _nagyon_ illedelmes volt és azonnal bocsánatot kértek, ha véletlenül ráléptek az ember lábára. ugyanis nem lehetett tudni, hogy akinek ráléptek a lábára, abban mennyi gyors volt, és mennyire vette halálos sértésnek ezt az egyébként apróságot. illetve utánna mennyire verte szét a másikat emiatt.

a diszkóbalesetek jórésze is valszeg a speed számlájára volt írható (bár a pia se elhanyagolható a legálisak közül).

a halu meg csúnya dolog, skizofréniát meg még a fű is okoz (hát még a román import lila fű). aztán jönnek a hangok, amik mondják a fogyasztónak, hogy a legjobb barátját megszállta a sátán, és meg kell ölnie, majd inni a véréből.

direkte nem indukálnak, de azért jelentősen növelik az esélyeket. arról nem is beszélve, hogy illegális, tehát csempészni, elosztani kell, az elvonási tüneteik pedig súlyosak... tehát erősítik a szervezett bűnözést.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.