Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacces


Lacces
őstag

Ez nagyon jó :)
Amúgy lenne egy kérdésem, hogy online is megtekinthetőek az összejövetelek? Vagy online is lehet kommunikálni?
Én sajnos nem vagyok budapesti, és az utazást nehéz megoldani, ha az ember dolgozik.

(#2) sutszi


sutszi
veterán

Jó kis írás. Köszi. Pár dolgot megvilágít ;) ott.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Sátánista találkozók... Igazi programozók C-ben írnak még kommentet is.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) Feruendios válasza Blindmouse (#3) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Azért ez... Az igazi programozónak tök mind1 miben kell dolgoznia.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#5) tocsa válasza Lacces (#1) üzenetére


tocsa
senior tag

A JUM elődások már Youtube-ra felkerülnek, azonban a hanggal még vannak problémák. Remélhetőleg majd javulni fog a helyzet. A Java Bár előadásai ha jól látom Vimeo-ra felkerülnek, ezeknek jobb a hangja.

Online kommunikálni egyzerű: mind a JUM wiki protálon, mind a Meetup-on vannak fórumok, hozzászólási lehetőség.

Ha esetleg nagyobb városban, esetleg megye székhelyen laksz és sok Java programozót ismersz; sok olyan programozót is ismersz, akik előadást is tudnának tartani, akkor megpróbálkozhatsz akár egy saját group létrehozásával is. Amúgy az előadás sem kötelező, az is "ér", hogyha behszélgettek egy jót szakmai és más kapcsolódó dolgokról.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#6) tocsa válasza sutszi (#2) üzenetére


tocsa
senior tag

Gondolkoztam, hogy mennyire menjek bele az Oracle User Group-okba és egyebek, de végül próbáltam mindent összefoglalni, hogy megérthessétek h legjobb tudomásom szerint miért van jelenleg két JUG is.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#7) tocsa válasza Feruendios (#4) üzenetére


tocsa
senior tag

Külföldön amúgy vannak mindenféle user group-ok, pl Nashville-ben a teljesség igénye nélkül:
- .NET user group: havi két fix összejövetel, egy előadás típusú, a maásik pedig labor gyakorlat
- Java User Group
- Functionial Programmer User Group (Erlang, F#, Scala, Clojure, LISP, Haskell, ...)
- Agile Dveeloper User Group
- Linux User Group
- PHP User Group
- SharePoint User Group
- SQL Server User Group
- PHP programozóknak is van külön egy group-uk, azt nem tom, hogy a Ruby on Rails srácoknak is külön van vagy egybe van vonva egy web developer user group-ba

Minden attól függ, hogy van-e kritikus tömeg. Ami sokszor első látásra nem tűnik fel, adott esetben sok türelem és kitartás kell, amíg a User Group beindul. A Nashville JUG-nak már 170+ tagja van.

írhatok mág arról, hogy hogyan alakult meg a Nashville Java User Group (Greg Turnquist barátommal együtt), vagy milyen extra aktivitás lehetséges egy Java User Group-ban:
* A JUG JCP taggá válhat és szavazhat döntási kérdésekben
* Örökbe lehet fogadni JSR-t (Adopt a JSR program)
* Részt lehet venni a JDK fejlesztésében (Adopt OpenJDK), bugathon-ok szervezése

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#8) sutszi válasza tocsa (#6) üzenetére


sutszi
veterán

Szoktam nézni a Java Fórumot és láttam, hogy van valami JUM, de nem esett le, hogy mi is ez... :))

Szerintem írd meg amiket itt felvetettél az előző hozzászólásodban. Engem pl érdekelne...

Én kifejezetten hiányolom a szakmai közösséget, ahol érdemi tapasztalatcserét lehet folytatni...

(( Mondjuk most kifejezetten érdekelne, hogy van olyan ember aki próbálkozott már a NetBeans platform megszelídítésével... ))

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9) tocsa válasza sutszi (#8) üzenetére


tocsa
senior tag

Mit értesz "megszelídítés" alatt? Használtam NetBeans-t de Eclipse-et használok általában. A NetBeans könnyebben használható mint ajz Eclipse szerintem. Mindkettő ingyenes és nyílt forrású. Sokan mondanak jót még az IntelliJ IDEA-ról.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#10) sutszi válasza tocsa (#9) üzenetére


sutszi
veterán

Erre gondok: [link]

A NetBeans "csak" egy IDE. Ami a NetBeans Platform-on készült el. Sok más alkalmazást lehet készíteni a NetBeans platform felhasználásával...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11) tocsa válasza sutszi (#10) üzenetére


tocsa
senior tag

Aha! Ilyen tekintetben Eclipse-el vannak tapasztalataim. A Plug-in architektúrája nagyon sok változtatást engedélyez. Komplett tervező rendszereket lehet ráépíteni, egyre többen csinálják is különböző cégek közül, mert platform független.
Más IDE-kre is igaz ez, mint pl a Visual Studio, az SSMS meg par cucc közös platformra épül. Okos dolog amúgy ezekre (bármelyikre) epíteni, és nem feltalálni a spanyol viaszt.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#12) tocsa


tocsa
senior tag

Update-eltem a cikket, a második oldal módosult, mégpedig az Oracle User Group-ok illetve az IOUC tárgyalása. Illetve, hogy a két meetup formátumban kicsit különbözik.

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#13) sutszi válasza tocsa (#12) üzenetére


sutszi
veterán

:R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14) tocsa


tocsa
senior tag

Szerkesztettem a bejegyzést: már a DPC Java Bár is be van jegyezve a java.net-en, és rajta vannak a JUG térképen is a JUM mellett. Egy kicsit pontosítottam a Java Bar hátterét is. DPC és HOUG.j.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#15) tocsa


tocsa
senior tag

Lehetseges, hogy lesz majd kulfoldi eloado. Van apr Java konferencia Europaban, Lengyelorszagban pl nagyon eros a JUG elet (csakugy mint London-ban vagy Franciaorszagban). Par Java Champion olyan rendes, hogy ilyenkor megprobalnak meglatoagtni kozelben levo JUG-okat.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.