Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Fejvadi válasza Rusi (#96) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ezért írtam, ha jogos. Vegye fel a jegyzőkönyvet, adja át ami jár és aláírom, hogy étvettem. Azt, hogy ők milyen szankciókat és mikor vetnek ki a dolgozóra aki tévedett, az nem a vevő dolga. A saját időmmel és pénzemmel ne gazdálkodjanak.

(#102) Rusi válasza taip (#100) üzenetére


Rusi
senior tag

Az All-In és a MyTariff csomagok közötti egyik különbség, hogy a MyTariff-nál mindegyik tarifa esetében egységesen 150 Mbit-es maximális sávszélesség van alapértelmezetten (ez persze elméleti érték, én kb. 80 Mbit-et mértem korábban a saját kártyámmal). Ezzel szemben az All-In csomagoknál csak az L és XL esetében van ilyen, az S és M csomagnál jóval kisebb a sávszélesség (viszont az M-ben már a kezdetekkor is engedve volt a 4G hálózat elérése). Időközben viszont a Telenor úgy döntött, hogy minden tarifánál és mobilinternet kiegészítő csomagnál (Klikk, 500 mega stb.) elérhetővé tette a 4G hálózat használatát, ugyanakkor a sávszélességek nem változtak, tehát mondjuk egy All-In S csomagnál továbbra is 10 Mbit marad, de ezt 4G-n is lehet használni). Persze az LTE-hez két másik feltétel is szüksége, miszerint 4G telefonod legyen és 4G SIM-ed, tehát ha valaki 15 éves kivagdosott Pannon GSM kártyával tolja az iPhone 6-ban (volt rá amúgy példa), annak nem lesz 4G, ha megszakad, akkor sem. :)

Ja, és a MyTariff csomagnál jól írtad, 0 kbit-re lassítás van, bár a 32 kbit-es lassítás sem igazán "gyorsabb". :D

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#103) taip válasza Rusi (#102) üzenetére


taip
senior tag

Tudod, a tények makacs dolgok. :)
Szóval tény, hogy az All-In M nem volt 4G-képes a kezdetekkor, legfeljebb az általános felengedéskor vált azzá nemrég. Úgy tűnik, ez egy általános tévhit, ugyanis te is így hiszed, meg az ügyintéző is meg akart róla győzni, hogy "biztos nincs elég térerő" azért nem ment a 4G.
Az ÁSZF pedig jól le van maradva a történésektől, mert aszerint a mai napig nem LTE képes az All-In M.

De akkor (hogy visszatérjünk az eredeti felvetésre) ha jól értem, érdemi ellenvetésed nincsen a véleményemről a MyTariff díjcsomagról és nem tudsz mutatni publikusan elérhető infót az iPad akcióról.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#104) Fejvadi válasza chipesz (#98) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Látod, már is gazdagabb lettél egy élménnyel és fizetned sem kellett külön érte. :C

(#105) Rusi válasza taip (#103) üzenetére


Rusi
senior tag

Nos, megmondom őszintén, hogy a 10 Mbit-re korlátozott sávszélesség miatt igazából szinte mindegy, hogy 4G vagy "csak" 3G elérésed van, mert ezt a sebességet HSPA-n simán ki lehet használni (persze 4G telefonnal nyilván kihasználja az ember a képességet, ha adott). Viszont mostantól biztosan minden csomagban (dolgozói, flottás is!), minden mobilnet szolgáltatással elérhető a 4G, viszont a sávszélességek nem változtak.

Az iPad akcióról csak a belső infóoldalunkat tudnám megmutatni, de az ugyebár nem publikus, viszont gondolhatod, hogy nem fogok valótlan akcióról hírt adni, szóval igen, március 5-től él a dolog, én már adtam el így készüléket és volt rá több érdeklődés is. :)

A MyTariff csomagos dolgokra azt tudom mondani, hogy jelenleg az All-In tarifák is futnak párhuzamosan az újakkal, viszont a Smarttarifa és Klasszik csomagokat már kivezették (Smart1 és Klasszik 1 maradt még), Smarttarifa Extra is van még, de ezekből később gondolom még kivezetnek és akkor nem lesz ennyiféle csomag. A MyTariff-nál továbbá van Kedvezmény Keret, amit most akkor is megkapsz, ha készülék és hűség nélkül kéred a csomagot. Továbbá a perc és netes csomagokon felül más szolgáltatások is kérhetők, vannak újak, amik csak ehhez vannak (pl. két MyTariff előfizetés közötti netmegosztás). Úgyhogy alapjaiban tényleg hasonlóak, de azért nem csak csupán átnevezték őket. :)

Mobilaréna (2010-2017)

(#107) Rusi válasza #32839680 (#106) üzenetére


Rusi
senior tag

Egyéni vállalkozók, illetve kis-közép vállalkozások/cégek vehetik igénybe a Business All-In tarifákat, magánszemélyek nem.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#108) Vangelis válasza Rusi (#105) üzenetére


Vangelis
nagyúr

MY ban mennyivel drágább hűség nélkül a tarifa...

De igazából nem is fontos , mert biztos megtalálom.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#109) philips20 válasza gerii (#7) üzenetére


philips20
aktív tag

+1

Amúgy hogy ott olcsóbb legyen, itt szedik be a nagy pénzt, úgyan így a kajáknál is.

(#110) Rusi válasza Vangelis (#108) üzenetére


Rusi
senior tag

A hűség nélküli havidíj ugyanannyi, mint a készülékes, mert ott a készülék vásárlása esetén kell hűséget vállalnod, míg ha csak a tarifát szeretnéd, de olcsóbban, akkor kedvezményes havidíjat kapsz, de készüléket nem (és utólag sem vehetsz hozzá a hűségidő alatt). Ez teljesen ugyanúgy működik, mint az All-In csomagoknál (csak ott nem volt XS változat, az inkább a Start csomagnak felel meg, de annál meg nem volt havidíjkedvezményes változat).

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#111) Game-over válasza Graphics (#22) üzenetére


Game-over
aktív tag

Ha egyoldalú szerződésmódosítást hajtanak végre, akkor minden további nélkül fel lehet mondani, kivéve, ha a hűség miatt adtak valami nagy kedvezményt.

Ez nem tudom, hogy a rendesen hűséggel megkötött telóknál is igaz-e, vagyis hogy azoknál fel lehet-e mondani, mert nekem a Mobiltárcás tesztes készüléken még rádobtak egy 50 000 Ft minuszt, szóval ott nem engedték.

(#112) taip válasza Rusi (#105) üzenetére


taip
senior tag

Attól még (ismét) nem igaz, amit írtál, miszerint kezdetektől fogva 4G képes volt az All-In M. És abba se menjünk bele, hogy miért jobb a 4G még korlátozott sebesség mellett is. (Jobb ping, és az ember mobilon nem nagy állományokat akar letölteni.)

Azt továbbra is fenntartom, hogy érthetetlen, miért nem ad hírt a Telenor egy akciójáról. Hiszen nem várható el az ügyféltől, hogy hetente bemenjen személyesen az üzletbe megkérdezni, van-e valamilyen akció. :U

A MyTariff ügyében pedig látszik, hogy nem lesz köztünk egyetértés. :)
Szerintem csak pár dologban tér el az All-In csomagoktól, amit az All-In csomagok minimális módosításával is el lehetett volna érni. Újdonság lehetett volna a szabadon kombinálhatóság, amivel hirdetik is, csak kár hogy nem igaz. Hogy miért nem, azt már egyszer kifejtettem példákkal.

De legalább abban egyetértünk, hogy nem értünk egyet. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#113) Rusi válasza taip (#112) üzenetére


Rusi
senior tag

Nézd, nyilván nem volt sok közöm (leginkább semmi) az új tarifák megalkotásában, igazából kicsit meg is lepett, hogy a nem olyan régen bevezetett All-In után most miért jön egy újabb tarifacsalád (de legalább kivezettek a régiek közül is, így összességében kevesebb lett az értékesíthető tarifa, ami nekünk is jó, mert kissé káoszos volt a helyzet). Nem állítom, hogy a MyTariff az ország legtutibb csomagja, jómagam is lassan döntés elé kerülök, hogy ha lejár a hűségem a jelenlegi (már lezárt, nem értékesített és nem hosszabbítható) csomagomra (aminél a MyTariff-ok kedvezőtlenebbek!), akkor hova és milyen csomaggal menjek tovább. Nyilván tudom én is, hogy a 4G önmagában nem csak a 150 Mbit-től lesz gyorsabb meg jobb, de azért 10 Mbit-nél nem fogsz drasztikus különbséget érezni. Az én csomagomban alapból 150 Mbit van, amikor 4G telefon van nálam, száguld minden, utána a 3G is egy csigának tűnik. Amúgy a variálhatóságot persze bele lehetett volna tenni az All-In-ekhez is, de gondolom a marketing és egyéb szempontokból jobb ötletnek tűnt egy új, a nevével is a variálhatóságot sugalló csomagokat kitalálni (mert azért valljuk be, nem sűrűn volt olyan, hogy egy már meglévő csomagot átneveztek és ment tovább minden). Az iPad akcióhoz nem tudok újat hozzáfűzni, lehet, hogy később lesz reklámozva is. Mindenesetre azzal, hogy én kitettem ide a hírt, azért csak eljutott néhány emberhez a dolog (akik persze tovább is adhatják), ráadásul az Akciófigyelő mondhatni ingyen reklám a szolgáltatóknak, mivel nem fizetnek érte (persze adott esetben negatív reklám, ha emelésekről van szó :D ).

Mobilaréna (2010-2017)

(#114) Vangelis válasza taip (#112) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tény, hogy tényleg nem szabadon variálható.
Ha az lenne akkor te magad adhatnád meg minden igáényedet.

50per 2gb 10 sms -- stb.

Vagy bármi... de nyilván ez nekik nem jönne be...
De akkor min dolgoztak ennyi ideig?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#115) taip válasza Rusi (#113) üzenetére


taip
senior tag

Azt feltételeztem, hogy nem te dolgoztad ki a MyTariff csomagokat. :)

Igazából csak azért kezdtem el koptatni a billentyűzetet a témában, mert zavart a tények elhallgatása/elferdítése (nem részedről, hanem a hivatalos marketing rizsára gondolok), illetve leginkább azért, hogy hátha másokat is gondolkodásra sarkallok és nem vesz be mindent, amit le akarnak nyomni a torkán.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#116) Fejvadi válasza taip (#115) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Minek ezen ennyit gondolkodni? Le kell lépni aztán ha többen megteszik, majd gondolkodik a cég.

(#117) Rusi


Rusi
senior tag

Kiegészítésre került a cikk, ugyanis március 13-tól két újabb készülék, a Samsung Galaxy Alpha és a Sony Xperia Z3 Compact mellé is jár ingyen iPad a már említett feltételek mellett.

Mobilaréna (2010-2017)

(#118) jabbagoa


jabbagoa
tag

Én csak azt nem értem a mytariff-al kapcsolatban, hogy ha összerakok egy hivás: korlátlan, 500mb net, sms: korlátlant 16490-es havidíjjal /1000 extrával/ ez kinek éri meg? Mikor az Allin L ugyanezekkel a paraméterekkel 13990?

"rám nem hatnak a Jedi trükkök" !@#$%^&*!

(#119) Rusi válasza jabbagoa (#118) üzenetére


Rusi
senior tag

Nyilván vannak olyan konfigurációk, amelyeknél jobban megéri egy nagyobb/másik tarifát vagy összeállított csomagot választani. Ennél a MyTariff csomagnál kb. 200-féle összeállítható verzió létezik, de nyilván ezek között átfedés is van, tehát hiába raksz össze X havidíjért egy A konfigurációt, miközben egy B konfiguráció jobban megéri ugyanannyi vagy mondjuk akár olcsóbbra is kijön több tartalommal.

Mobilaréna (2010-2017)

(#120) jabbagoa válasza Rusi (#119) üzenetére


jabbagoa
tag

Köszönöm a választ.
Nálatok van még az ipad készletből? ;)

"rám nem hatnak a Jedi trükkök" !@#$%^&*!

(#121) Rusi válasza jabbagoa (#120) üzenetére


Rusi
senior tag

Nincs sajnos. :( Az akció elején volt néhány darabunk, azt elpasszoltuk, és azóta meg...

Mobilaréna (2010-2017)

(#122) jabbagoa válasza Rusi (#121) üzenetére


jabbagoa
tag

köszi azért... lemaradtam, de már megszoktam :)
lesz ez még így se :)

"rám nem hatnak a Jedi trükkök" !@#$%^&*!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.