Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Thrawn


Thrawn
félisten

Szerintem igenis kell takarítani/portalanítani a gépet. A legtöbb napjainkban összerakott gépben számos ventillátor található, és ezek csak úgy vonzzák a port. Én kb. 3-4 havonta az alaplap kivételével mindent kiszerelek a házból, portalanítok (ecsettel), hűtőket leszerelem és az újrapasztázandó dolgokat újrapasztázom. Ezt lehet hogy teljesen feleslegesen csinálom, de ha már egyszer szétszedem a gépem, akkor szétszedem jól. Ártani eddig még nem ártott neki. A cserélhető fejű csavarhúzóktól mindig idegenkedtem, nem szívesen használnék egyet sem. A mágneses fejűről nem is beszélve... A tisztításnak szerepe van a hőmérsékletek normális/elfogadható szinten tartásában (a por rossz hővezető), így közvetve alkatrészeink élettartamában is.

Akinek Coolink U8-92 hűtője van mint nekem, nem árt ha odafigyel rá (más hűtőkre is igaz lehet). A 'borda' nem túl nagy hézagokkal rendelkezik, ergo könnyen lerakódik rá a por. Én először kb. 6 hónap után néztem rá, azért mert gyanúsan magas volt a procihőmérséklet (max 50 helyett 55-56). Nem kell mondanom, a venti nemigen tudta már átpréselni a levegőt a lerakódott pormennyiségen. Sok helyen el volt tömődve a borda...

Szóval 1 szavazat a rendszeres géptakarításra, érdemes volt felvetni a témát!

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.