Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dragonfx


dragonfx
veterán

Érdemes takarítani mert jópárfokkal csökkenthető a dolgok hőfoka, nem beszélve az csúnya is, és hibákhoz is vezethet végső esetben.
Én kompresszorral kinyomom belőle a port letörlöm körbe ronggyal ennyi, 10 perc és ennél jobb nincs, pl:el se hinnétek honna jön kia legtöbb por, igena tápegységből, kb mint ha egy porszívónak a porzsákja szétpukkanna. :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2) DarkByte válasza dragonfx (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

A kompresszort nem írtam bele a cikkbe, pedig terveztem :( Nameg a másik dolog, hogy ezt viszont mondták is már nekem hogy nem éppen a legegészségesebb a gépnek ha megvan kínálva pár bar légnyomással.. mondjuk egy használt gépen már 2x is kipróbáltam otthon :B És eddig még tökéletesen működik. (végülis a sűrített levegős palackban is az van) De valahogy a nagy gépemre nem merem kipróbálni. Nem új de azért csak sok pénz még mindig.

Ugyancsak mondani szokták hogy porszívóval ne nyúljunk a gépbe, mert az is veszélyes. Itt mondjuk már van indok: a porszívócső működés közben feltöltődik elektroszatikusan és ha közel megyünk a porszívócsővel akkor ZAPP! és már nincs is videókártyánk :DDD Csak óvatosan!

[Szerkesztve]

(#3) RexpecT


RexpecT
addikt

Én is szoktam takarítani a gépet: ecset+porszívó+zsebkendő+fülpálcika négyessel.
Szvsz szerintem jobb ha a zsebkendőt nem vizezed(nedvesíted) be, mert abból is adódhatnak ilyen ''csavarhúzós'' esetek!

(#4) bambano válasza DarkByte (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mi egy időben takarítottunk márkás gépeket kompresszorral, minden nap eldurrant legalább egy. Valószínűleg nem voltak elég óvatosak.

Ismerősék kiveszik a forgó dolgokat, kiviszik az udvarra és slag. Komoly.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Hugo85 válasza DarkByte (#2) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Hát igen, bár a porszívót inkább azért nem szeretik, mert az szív, és így leszívhat különböző kényes elemeket (pl kisebb jumpereket, vagy bekaphat egy ledet, csavart örökké eltüntethet ilyesmi), általában fújni szokták színi meg nem. De ha pl porszívóval fújatod ki (én szoktam néha ilyet csinálni) az se gáz, de persze ne nyomd bele az alaplapba, ne zúzz szét vele semmit. A sűrített levegős palack ugye elvileg pont erre van kitalálva. Én két dolgot szoktam még használni, alkoholt és acetont/körömlakklemosót pucolásra. Alkoholból csak 70%-osnál nagyobb koncentrációjut mert különben veszélyes a víztartalom, acetont (vagy inkább aceton mentem körömlakklemosót) meg nem szabad a műanyag alkatrészeken használni mert azt oldja. De az aceton jól és gyorsan leszedi a szilikonpasztát, még az alkoholra ez egyáltalán nem igaz.
A házat lehet valami mósószeres (nem karcoló) lanygos vízzel áttörölni vagy ha esetleg van valami speckó antisztatikus spay-ünk, akkor azzal átfújni amennyiben ez nem ütközik gondba (pl ha nem ajánlják elektromos cuccokba, nyilván nem a Prontó por-stop-ra kell gondolni).
Az ecsetes módszer szerintem jó a kártyák portalanítására, csak nem legyen túl erős sörtéjű és ne nyomjuk, brutalizáljuk rá.
A porfujkálást érdemes a lakáson kívül végezni (erkély, udvar, ha szemetek vagyunk és végső esetben lépcsőház, lift ;] ), mert azzal, hogy kifújtuk még nem nyomtuk ki a lakásból és a gép ugyanúgy visszaszívja jó gyorsan a levegőben szálló port, a többi meg leülepedik és ugye a poratkákat se szeressük.
A ventillátorokba a kontakt spray szerintem nem túl jó (az arra van, hogy elektromos érintkezéseket tisztítson, javítsa a kontaktust) inkább szétszedni és lepucolni a tengelyt acetonnal, alkohollal, petróleummal (ami tetszik, a csavarlazító pl nagyrészben petróleumból áll és remekül kúszik, így ahhoz szét se kell szedni, de hagyni kell kiszáradni bekapcs előtt) aztán kis műszerolaj mehet a tengelynek, persze a legjobb (és legdrágább) a WD-40.

Amúgy szerintem jó írás.
Aranyszabály, hogy, aki nem nagyon ért a géphez (ezt mindenki mérje fel maga) ne nagyon szerelgessen, nyúlkáljon, mert több lesz a kár mint a haszon.

Ja igen a címet sztem javítsd mert ez nagyon dúúúrva: Takarítsuk-e a gépet belűről... ezt javítsd belülről-re, mert nagyon randa így.

[Szerkesztve]

(#6) Hikvision


Hikvision
senior tag

Amióta az eszemet tudom Kompresszorral fújom ki a Gépet.És ennél alaposabb nemis kell.Nem kell ecsetekkel szöszmötölni vizesronygal stb. Szépen fogom leszedem a Plexit, kiveszem a Vga-t, kiviszem a Cuccost az udvarra Kompresszor be 6 bar-ra És Hadszóljon.Úgy vagyok vele,hogy ha levegő útján került be a por akkor azon az úton ugyanúgy távozik is :)) A lényeg, hogy tényleg nemárt a kompresszor után kötni egy páralecsapó kis szerkezetet és akkor még az sincs, h Párás levegőt nyomok be a gépbe.

20 éve a PH-n.

(#7) DarkByte válasza Hugo85 (#5) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi a tanácsokat! Cím javítva. (bár a fórum topic még mindig ugyanaz) A takarítást természetesen igyekszem szabadban végezni, csak a kártyákat és hasonlókat nem szoktam kivinni, Mivel a pléd felett csinálom a többség úgyis odamegy (utánna a mosógép megoldja), ha mégis félre menne valami, akkor porszívó.

A géphez való értéshez meg annyit, hogy kezdetben nem akartam mégcsak bele sem nyúlni (nagyon balszerencsésnek éreztem magamat), aztán egyszer nagybátyámmal szerettem volna összerakatni gépet és elmentem nézni. Aztán az elején kijelentette hogy ő nem nyúl semmihez, mindent én csinálok ;] Csak segített hogy mit hogyan, de még a kézikönyvből is mindent én matattam ki. És elsőre indult is a gép, úgyhogy az első élmény pozitív volt. Valahol el kell kezdeni, persze sokat számít a segítség :)

(#8) Hugo85 válasza DarkByte (#7) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Szívesen. Egyébként ez sem szentírás, csak kis tapasztalat meg innen onnan összeszedett gyakorlat. Én 13 évesen (8 éve) raktam össze magamnak az első gépemet (egy 386SX, 4 mega Ram, S3 TrioV+, 120 Megás vinyó, fekvő Baby AT ház, még mindig megvan minden alkatrésze :) ), mert nagyon akartam, apukám szerzett egy alaplapot, meg a memóriát, a többit én a kissrác vadásztam össze, akárcsak a tudást nulláról. Azóta már a 4. gépnél tartok, mindet egészben vagy részben én raktam össze, mert az elején nem volt túl nagy kockázat (na jó paráztam amikor a Voodoo 2-t berkatam a gépbe amit 16500 keservesen összegyűjtött forintért vettem még jóóó régen :DDD ). Nem egy akkora ördöngősség az egész, csak manapság egy drága vadiúj gépen megtanulni, hát az uhh ;) .

Szal kitanultam a takarítást meg a venti életmentést is :) szegény Geforce 3 Ti200 ventije 3-szor lett reanimálva, aztán hagytam a csudába mert, ahogy a mondás is tartja: Sz@rból nem lehet várat építeni (ezt mi kibővítettük: Persze lehet, de az sz@rvár lesz).

Egyébként például tápban mininális érzékkel lehet ventit cserélni ha a régi már haldoklik.

BTW most nekem is aktuális a ''nagygép'' portalanítása, csak az egy egésznapos meló és mi is megegyeztünk a ''vizsgaidőszak végéig'' tartó fegyverszünetben.

Egyébként kaphatóak, illetve az igényes drága házakban vannak porszűrő előtétek a ventillátorok előtt, ami nem engedi, hogy a port bejusson így csak a szűrőt kell kifújni/kimosni. Okos és hasznos dolog, bár kicsit folyt a ventin, meg talán egy nüansznyival hangosabb is lesz. Persze csilli-villi világítós venti elé szürke posztót tenni nem túl dizájnos, de hát ez van, ha az ember feláldozza a funkcionalítást a formatervezés és megjelenés oltárán . ;]

A cím már majdnem jó, de a belülről rövid ü-betű, bocsi, hogy ennyit kötözködök, de mégis a címlapon van :B :U

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#9) Thrawn


Thrawn
félisten

Szerintem igenis kell takarítani/portalanítani a gépet. A legtöbb napjainkban összerakott gépben számos ventillátor található, és ezek csak úgy vonzzák a port. Én kb. 3-4 havonta az alaplap kivételével mindent kiszerelek a házból, portalanítok (ecsettel), hűtőket leszerelem és az újrapasztázandó dolgokat újrapasztázom. Ezt lehet hogy teljesen feleslegesen csinálom, de ha már egyszer szétszedem a gépem, akkor szétszedem jól. Ártani eddig még nem ártott neki. A cserélhető fejű csavarhúzóktól mindig idegenkedtem, nem szívesen használnék egyet sem. A mágneses fejűről nem is beszélve... A tisztításnak szerepe van a hőmérsékletek normális/elfogadható szinten tartásában (a por rossz hővezető), így közvetve alkatrészeink élettartamában is.

Akinek Coolink U8-92 hűtője van mint nekem, nem árt ha odafigyel rá (más hűtőkre is igaz lehet). A 'borda' nem túl nagy hézagokkal rendelkezik, ergo könnyen lerakódik rá a por. Én először kb. 6 hónap után néztem rá, azért mert gyanúsan magas volt a procihőmérséklet (max 50 helyett 55-56). Nem kell mondanom, a venti nemigen tudta már átpréselni a levegőt a lerakódott pormennyiségen. Sok helyen el volt tömődve a borda...

Szóval 1 szavazat a rendszeres géptakarításra, érdemes volt felvetni a témát!

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) Hitman válasza Hugo85 (#8) üzenetére


Hitman
aktív tag

''Egyébként kaphatóak, illetve az igényes drága házakban vannak porszűrő előtétek a ventillátorok előtt, ami nem engedi, hogy a port bejusson így csak a szűrőt kell kifújni/kimosni. Okos és hasznos dolog, bár kicsit folyt a ventin, meg talán egy nüansznyival hangosabb is lesz.''
Ezak a porszűrők is átengedik a port(a levegővel együtt :DDD ), csak jóval kisebb szinte liszt finomságú formában, ami aztán mint a hó beterít mindent, a pormacskák pedig fentakadnak a szűrőkön, ami elég gusztán néz ki már 2-3 hét után, főleg ha a gép a földön van. Erről jut eszembe a gép porosodását nagy mértékben befolyásolja annak elhelyezése, illetve környezetének takarítása is. Pl: Egy rendszeresen takarított szobában, asztalon elhelyezett barbone rendszer kevesebb port gyűjt be mint az asztal alá helyezett társa, ahova ritkábban ér el a porszívó stb stb.
De már késő van, mára ennyi :D
Tetszik az írás, kezdőknek hasznos segítség ;)
Részemről annyit, hogy sűríttet levegővel szabadtéren kifújni, esetleg ecsettel portalanítani havonta, kéthavonta használattól függően (nyilván aki napi 1-5 órát használja a gépét nem kell olyan gyakran takarítani akinek 24/7-ben megy a gépe...) Jóccakát' :D

(#11) DarkByte válasza Hugo85 (#8) üzenetére


DarkByte
addikt

Semmi gond. Ott bukott meg a dolog, hogy más címet adtam neki mint amikor OpenOffice-ba bepötyögtem a dolgot.. pedig nem vagyok rossz helyesíró, csak azt hiszem fáradt vagyok :O

(#12) DarkByte


DarkByte
addikt

Bocs a második off-ért. Egybe kellett volna, csak azt már válasznak írtam :( Annyit akartam megtudni, hogy a kiemelt cikkekhez kérni kell hogy nézzék át a cikket, vagy teljesen automatikusan sortíroznak be oda cikkeket? Csak kíváncsi lennék mert ezt nem tudom.

[Szerkesztve]

(#13) _seth_


_seth_
veterán

Én csak a radit szoktam indőnként takarítani mert összegyűjti a port a szobából (már időszerű lenne nagyon de lusta vagyok levenni 2 8 centis ventit, behozni a porszívót, megtakarítani, visszarakni a ventit, elrakni a porszívót :D )
A gép belsejét nem szoktam takarítani max a plexi oldallap belső oldaláról letörlöm a port félévente 1x amikor vmit cserélek a gépben.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#14) moma


moma
őstag

Én is a kifújásra esküszöm. Sima sűrítettlevegős spay, nem szedek ki semmit, max 5perc alatt meg is van :C Egyébként kompresszorotok hogy hogy van otthon? :F

we all deserve a bit of luck.

(#15) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Legutóbbi takarítás képekben:
- Prociventi leszedése elötti baljós látvány: [link].
- Prociventi leszedése után a rideg valóság: [link].
2-3 hónaponta jön össze ilyen pórmennyiség. Gép többi részét kifújkodom.

- Érdemes benézni a videókártya hűtőjéhez is (1 év eredménye): [link].

És akkor a tápot még meg sem néztem.


Én még csavarlazító spray-al is befújtam a ventik tengelyét: [link]. Ez egy Noiseblocker.
Papst 4412 F/GL-nek nem a matrica alatt van tengelynílás, hanem a szabadon lévő oldalon: [link] Matrica alatt teljesen zárt.

[Szerkesztve]

(#16) Hikvision válasza moma (#14) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nemes egyszerüséggel, Vettünk :DDD Van egy kicsi 50Literes és két nagy Teljesen Olajmentes 180Literes.Persze nem a Számgép miatt lettek véve,Itthon mással is Foglalkozunk :))

20 éve a PH-n.

(#17) marcee


marcee
addikt

''szalmabála-maradvány western filmekben''

Amire Te gondolsz, az alighanem az ördögszekér, semmi köze a szalmához.

\m/

(#18) marcee


marcee
addikt

Amúgy alapvetően egyetértek az írással. Annyi különbséggel, hogy én a kiszabadított alaktrészekből a szabadban szoktam eltávolítani a port (ecsettel, tüdővel, sürített levegővel).
Illetve érdemes megjegyezni, hogy a por távoltartásának legjobb módja, ha túlnyomást biztosítunk a házban a kifújónál nagyobb befújóteljesítménnyel, és emellett a befújó ventik porszűrősek. Ellenkezős esetben (ha alacsonyabb a házban a nyomás, mint a környezetében), minden létező résen áramlik be a levegő és hozza magával a port: ez nem csak hogy előnytelen a felsorolt indokokból, de akár az optikai meghajtók korai halálát is okozhatja! Biztos jele a házban uralkodó alacsony nyomásnak, ha a lyuggatott (álló atx esetében) jobb oldali lemez mögött a lyukacsos mintázatnak megfelelő porlerakódás rácsminta alakul ki az alaplapi tálca hátán. A porszűrőket még gyakrabban kell takarítani.
Amúgy jó a cikk!

[Szerkesztve]

\m/

(#19) Hitman válasza marcee (#18) üzenetére


Hitman
aktív tag

Én fel se rakom a ház oldallapjait, így látom egyből mikor kell portalanítani :DDD (így a szellőzés is jobb), egy ideje gondolkodom én is kompresszor beszerzésén, kezd költségessé vállni a sűrített levegős palackok használata igaz ha vkihez megyek szervizelni akkor jobb egy kis palackot hurcolni, mint egy kompresszort...

(#20) Ygg


Ygg
senior tag

A gépet néha takarítani, portalanítani nem árt.
Kompresszor helyett autópumpa + izomerő takarékos megoldásként.
Szerintem elég hasznos, és jó a hatásfoka:)).
Finomabb munkához levegöspray.

(#21) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

A kompresszort nem tartom a legszerencsésebbnek, mert a nagy nyomás kárt tehet...( én is a munka helyit azzal takarítom :DDD )
Otthonit: Forgó alkatrészek ki, vinyó(k), optikai meghajtók ki - ecsettel.
A maradék, régi autós pumpával ami szépen portalanít és nem félek, hogy lefújja az alaplapot a helyiről...
Vigyázat! A kompresszorokon olajzó van, ami rossz beállítás esetén tele nyomja a gépünket olajjal...Vagy/és ha a vízleeresztés nincs időközönként elvégezve ( a sűrítés folyamán, a nyomás növekedés hatására a vízpára cseppfolyóssá válik és kicsapódik) benedvesíthetjük az alkatrészeket és a víz káros hatásait nem kell ecsetelni...



[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#22) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Én speciál bicigli pumpával szoktam takaritani ki az udvarra le a burkolatott és kifujom. Szerintem ez a legjobb leggyorsabb legolcsóbb megoldás :)

[Szerkesztve]

(#23) yoogie


yoogie
aktív tag

Cégnél szerszámüzemben van magasnyomású sűrített levegő. Fogom a pisztolyt azt adj neki ami a csövön kifér. Persze kellő távolságból, óvatosan legalább 0,5 méter. Ajánlom mindenkinek.
Otthoni környezetben marad a kompresszoros megoldás.

Cool Dzsolo költséghatékony megoldása. :)

[Szerkesztve]

(#24) DarkByte válasza marcee (#17) üzenetére


DarkByte
addikt

az ember mindig tanul valamit :R

(#25) robekri válasza VINIKOR (#15) üzenetére


robekri
addikt

Örülj, hogy csak ennyi por volt rajta 1 év után!:Y:Y
Plö nekem a vf900 3 hónap alatt porosabb, mint a tied! (igaz én bp belváros :()

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#26) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

nem olvastam a hozzászólásokat én több éve takarítom a gépeimet szerencsétlenség nélkül
de pár éve fater kompresszorát is igénybe veszem néha néha jól át fújom 56 bárral és jó a buli na ennyit akartam szóval kompresszor forever :DD

Life is Short... Ride Hard!!!

(#28) phob!a


phob!a
csendes tag

Én is kompresszorral szoktam takarítani a gépemet, bár nem ész nélkül. Az össznyomás negyedével vagy max a felével szoktam kifújatni belőle a port. Ez is bőven elég. Történt például, hogy egyik haverom ráengedte a gépére a max nyomást és néhány jumpere azonnal le is repült az alaplapról. Emellett az alkatrészeknek sem tesz jót a nagy nyomás szerintem. Szóval csak ésszel takarítsátok gépeiteket!

''I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.'' Albert Einstein

(#29) Levin01


Levin01
őstag

ÉN pl nagyon jónak tartom a sűrített levegős spray-t, mert totálisan leviszi a port, de ha éppen nincs akkor simán porszívóra teszek egy szűkítőt és azzal ami kijön.

(#30) eziskamu válasza phob!a (#28) üzenetére


eziskamu
addikt

Tényleg csak óvatosan, és én is inkább a kifúvatást pártolom, bár néha nem árt az ecset sem. Amúgy sajna én is már karcoltam így meg alaplapot, de még működik, mert tényleg csak a lakk sérült egy kis helyen, ami pedig kilátszik az mintha ónozva lenne, de majd még szerzek valahonnan nyáklakkot. Amúgy másnak is ajánlom a nyáklakk sprayt (pontos szaknyelvi nevét nem ismerem, hobby elektronikai üzletekben szokott lenni) ha tényleg csak a lakkréteg sérült (egy másik régi lapon (k7s8x) tesztelve amiről lepattogzott egy helyen a lakk), bár később is meg fog látszani, mert pont olyan színű lakk, mint a milyen az alaplapon van általában nem beszerezhető, de legalább a védőfunkció meglesz, persze a terület befúvása előtt érdemes alkoholos pzs-vel megtörölgetni a célterületet, és száradni hagyni, hogy por és zsírmentes legyen, valamint egy papírból kivágott, és a célterület köré rakott maszk sem árt, hogy csak a szükséges helyre és környékére jusson a lakkból. Ja és ne lélegezzük be, valamint szellőztessünk a művelet után.

(#31) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Ezt mind el lehet kerülni, meg lehet spórolni egy 800 Ft-os porszűrővel...

"Csak úgy mondom"

(#32) Hikvision válasza Csapi007 (#31) üzenetére


Hikvision
senior tag

Jah,és akkor lehet a szűrőt 3naponta takaritani...Azt a pepecselős munkát nem nekem találták ki :DDD

20 éve a PH-n.

(#33) Calibos válasza Csapi007 (#31) üzenetére


Calibos
addikt

Nem kell 800 forintos porszűrő , veszel egy női harisnyát, méretre vágod és azt teszed fel, amúgy emellett is poros is lesz a belseje a gépnek és a harisnyát vagy porszűrőt is rendszeresen pucolni kell, tehát annyival előrébb nem vagyunk.



(#34) bozont válasza Jodanovich (#26) üzenetére


bozont
veterán

56bar :Y Nem sok az egy kicsit? Az már nem csak a port fúj ki, sztem. :U Nekünk 2bar-os van és az is bőven elég, nagyon szépen kiszedi mindenhonnan a port, csak a kábeleket, meg a ventiket szoktam kiszedni.

(#35) eziskamu válasza bozont (#34) üzenetére


eziskamu
addikt

Amúgy 2 módon lehet véglegesen pormentes a rendszer:
1. ha zárt, de ez már a 386-osok korában is nehezen volt kivitelezhető, hát még most.
2. Valami nagyokos írta, hogy túlnyomást kell biztosítani, hogy a légáramlás kifele mehessen csak, de ugye azon kívűl hogy egyes rendszerek eleve a befele áramló levegőre vannak tervezve (ez a kisebbik, és még talán el is hanyagolható gond) a tulnyomás valójában tiszta befele áramló levegővel oldható meg, vagy gázpalackkal :DDD úgyhogy ott vagyunk majdnem ahol a part szakad.
Amúgy valamilyen folyadékhűtési megoldás, vagy kompresszoros hűtés oldhatná meg a zárt működtetést, ha nem csak a procit/memot/gpu-t/hdd-t/northbridge-t hűtené a cucc, hanem a tápegységet, a feszültségszabályzó áramköröket, és a déli hídat is, más melegedő, de bordával nem rendelkező részekről nem is beszélve.

[Szerkesztve]

(#36) Calibos válasza eziskamu (#35) üzenetére


Calibos
addikt

Valami nagyokos írta, hogy túlnyomást kell biztosítani, hogy a légáramlás kifele mehessen csak

Az ideális szellőzés arról szól hogy a melegedő komponensek hőtermelését ki kell jutatni a házból…de ez kicsit off


(#37) Calibos


Calibos
addikt

Nem érdemes hanem muszáj pucolni a gépet belülről. Pár éve egy ismerősöm elhívott magához hogy nem megy a gépe és hozzak magammal videokártyát mert biztos az a szar. Helyszínen kiderült hogy egy porszívóval megtudom javítani a gépét. Annyira poros voltak a táp, cpu, ventillátorok hogy nem tudtak pörögni…

(#38) dragonfx válasza VINIKOR (#15) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe, ha jól látom gpowered va neked is, hát nekem is elég hamar telemegy alamellék között porral, de a kompresszor azt is metgoldja, szerény 8-9 barral csak 3-4 löket a pisztollyal és bye bye por, ajánlatos egy vizes kendőt a száj orr elé tenni+szemüveget felvenni. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#39) REDeath


REDeath
őstag

én már beszoptam, majdnem a tápomba került... igaz azóta sem volt időm takarítani :D szerencsére CPU-m nem olyan vészes, sőt ez szerencse mivel nehéz leszedni róla a ventit mivel saját spéci kerete van.. VGA-m lehet ki kéne mert egyre hangosabb :D stb.
De a táp volt a legdurvább :d annyi por ment bele, hoogy a fekete ventije 90%-ban 1 mm-es pora lvolt fedve és úgy teli volt hogy a venti nem tudott már forogni, és kézzel is nehéz volt tekerni kicsit :D lendületet ne mis vett, ahogy nem toktad egyből beakadt... a lényeg hogy a venti csatlakozója a tápban emiatt megolvadt és szépen elfolyt a tápomban XDXDXDXDDX most itt egy új venti, még nem építettem bele.
de ha sor kerül rá akor lesz azért egy kisebb takarítás :)

Viszont az a szar hogy a tápom egy porzsák, de a ház hátuljába szerelt venitm, és a proci ventije nem poros. ugyanolyan könyedén forognak mint ú korukban, egyedül a CPU ventije már kicsit fehéres :D

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#40) QuarK


QuarK
senior tag

1.5 ev utan nagybatyam gepe rendszeresen leallt, ujraindult, minden baja volt. speedfan fel, es lon 89°C-os processzorhomerseklet mutato. gep szetszed, processzorhuto szetszed. hat a bordak kozott vegig olyan tomor por volt, hogy az valami csodalatos. iszonyat vekony ecsettel fel oraig faragtam (szo szerint), mire kitakaritottam. gep osszerak, beindit, speedfan mutat 35°C-ot. mondom nagybatyonak hivjon, ha tovabbra is ujraindul a gep. nem erkezett hivas. :)

ugyhogy egy voks a takaritas mellett.

(#41) eziskamu válasza Calibos (#36) üzenetére


eziskamu
addikt

Az rendben van, de itt az a lényeg hogy a levegőnek jönnie is kell valahonnan, és a SEMMIBŐL nem lehet túlnyomást készíteni, nemde? Ha meg már jön valahonnan, akkor annak is pormentesnek kellene lennie. Amúgy pont itt a PH-n írták ezt már régebben.
Bocs ha az elmélkedésem nem illik SZERINTED ide. :(

[Szerkesztve]

(#42) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Mosható porszűrő, havonta - kéthavonta kimosva + félévente, vagy évente szétszedni a gépet apró darabokra, az üres házat kiporszívózni, kimosni/kiszárítani, az alkatrészeket meg egyenként porpisztollyal lefújni. Mert megérdemli.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#43) NoLF válasza Calibos (#33) üzenetére


NoLF
addikt

harisnya powa, legjobb. cseréled havonta és viszlát.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#44) burgatshow


burgatshow
veterán

Teljesen korrekt a cikk. Annyit tennék hozzá, hogy én a kártyák slotját is átszoktam törölni fülpucoló pálcikákkal amit lefújok contact spay-el.

(#45) DarkByte


DarkByte
addikt

Huh, ~40 hozzászólás. Ez az eddig legtöbbet nézett cikkem lehet :B
Köszönöm a dícséretet. Örülök hogy hasznosnak vélitek a cikket. Arról nem is beszélve hogy ennyire egyhangulag nem hülyeség a takarítási menet. :R

Úgy szürtem le hogy igen sokan kompresszoros takarítást végeztek. Lehet hogy a közeljövőben teszek egy probát, de csak óvatosan (viszont ez nem most lesz, mert télvíz idején nem fogom kivinni a drága gépemet a garázsba ebben a párás hideg időben). Azzal 100%ig egyetértek hogy az egyik leggyorsabb megoldás.

A légszűrő betét is érdekes megoldásnak tűnik. Tudtam a létezésükről, ám eddig csak drága kiszerelésben találkoztam velük és nem saccoltam nekik hosszú élettartamot, így nem szántam rájuk. Ráadásul véleményem szerint csak késlelteti azt amit egyszercsak úgyis meg kell csinálni. Annyi plusz port pedig talán kibír a gépezet. A harisnyás szűrés viszont egy egészen trükkös ''gazdaságos'' megoldás :C

Tesóm nézte azt a WD-40-es műszerolajat.. egy kisüvegnyi 900ft :Y

(#46) Petiapó válasza DarkByte (#45) üzenetére


Petiapó
tag

Helló!
Jöjjön egy lustább user is. :D
Én általában akkor végzek ''részleges'' takarítást, amikor cserélek vmit, vagy upgrade-elek. Az éppen aktuális projekthez tartozó kb. tenyérnyi terület tisztítása szájon át a szabadba juttatott levegő célrairányításával történik :DD Persze, ebből adódik rendszertelen jellege.
Ez durván 2-3 évet jelent.
Hát por az van én nem tagadom, de elég jól megfér a házamban.(Eddig)
Most tervezek egy új alaplapot és egy procit :D ; ez a jelenlegi kombináció 3.5 éve nem volt takarítva és a hőfok még mindig ugyanannyi.
Persze belátom jó volna kitakarítani, de ha egyszer mindig más dolgom van?
Amikor meg nincs akkor meg nem jut eszembe...
No de majd csak lesz vhogy...

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#47) ALI_G


ALI_G
veterán

legközelebb több képet. :))

(#48) kagyula


kagyula
aktív tag

Azt azért hozzátenném a kompresszoros takarításhoz, hogy a ventiket ne, vagy csak lefogott állapotban fújjuk, mert ha a használati fordulatszám fölé felpörgeted, nem biztos, hogy jót tesz a csapágyazásának. (persze tök jó hangja van amikor felpörög, ffffrrrrrúúúúúííííííí ;] )

Legyen minden, sokszor.

(#49) fixerx válasza kagyula (#48) üzenetére


fixerx
tag

én nem nagyon értek hozzá d e nem lessz vmi baja a gépnek?

"Olyan vagyok mint az ügyetlen fazekas,összetöröm a köcsögöket"

(#50) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Én beállítom fújásra a porszívot azt utcu neki! Az alaplapot biztos nem szedném ki a házbol nem vok anyira hülye,a háta az porosdhat,azzal ha kiveszem csak egy esetleges sérülést kockáztatok, az csak akkor jön ki ha le kell szednem a hűtöt vagy lapcsere van :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.