Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Hugo85 válasza DarkByte (#7) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Szívesen. Egyébként ez sem szentírás, csak kis tapasztalat meg innen onnan összeszedett gyakorlat. Én 13 évesen (8 éve) raktam össze magamnak az első gépemet (egy 386SX, 4 mega Ram, S3 TrioV+, 120 Megás vinyó, fekvő Baby AT ház, még mindig megvan minden alkatrésze :) ), mert nagyon akartam, apukám szerzett egy alaplapot, meg a memóriát, a többit én a kissrác vadásztam össze, akárcsak a tudást nulláról. Azóta már a 4. gépnél tartok, mindet egészben vagy részben én raktam össze, mert az elején nem volt túl nagy kockázat (na jó paráztam amikor a Voodoo 2-t berkatam a gépbe amit 16500 keservesen összegyűjtött forintért vettem még jóóó régen :DDD ). Nem egy akkora ördöngősség az egész, csak manapság egy drága vadiúj gépen megtanulni, hát az uhh ;) .

Szal kitanultam a takarítást meg a venti életmentést is :) szegény Geforce 3 Ti200 ventije 3-szor lett reanimálva, aztán hagytam a csudába mert, ahogy a mondás is tartja: Sz@rból nem lehet várat építeni (ezt mi kibővítettük: Persze lehet, de az sz@rvár lesz).

Egyébként például tápban mininális érzékkel lehet ventit cserélni ha a régi már haldoklik.

BTW most nekem is aktuális a ''nagygép'' portalanítása, csak az egy egésznapos meló és mi is megegyeztünk a ''vizsgaidőszak végéig'' tartó fegyverszünetben.

Egyébként kaphatóak, illetve az igényes drága házakban vannak porszűrő előtétek a ventillátorok előtt, ami nem engedi, hogy a port bejusson így csak a szűrőt kell kifújni/kimosni. Okos és hasznos dolog, bár kicsit folyt a ventin, meg talán egy nüansznyival hangosabb is lesz. Persze csilli-villi világítós venti elé szürke posztót tenni nem túl dizájnos, de hát ez van, ha az ember feláldozza a funkcionalítást a formatervezés és megjelenés oltárán . ;]

A cím már majdnem jó, de a belülről rövid ü-betű, bocsi, hogy ennyit kötözködök, de mégis a címlapon van :B :U

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.