Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118) luciferc válasza Ariadne (#116) üzenetére


luciferc
őstag

na most én értem rosszul, vagy ez tényleg azt jelenti, hogy valaki ajánlottként küldi, a postás betolja a postaládába, a posta kimutatja okirattal, hogy ők márpedig bedobták, aztán ha én mégsem kapom meg, mert mondjuk kilopták, vagy éppen nem az én ládámba dobták (volt ilyenre tapasztalatom, csak éppen hozzám dobták be más ajánlott levelét), akkor is kézbesítettnek minősül, hiszen a posta a kézbesítését a címzett, illetve az egyéb jogosult átvevő aláírásával vagy más módon okirattal kimutatja., jelen esetben más módon okirattal. ez így valós? mert ha igen, akkor ez nagyon gáz!! :Y :Y :Y :Y

mod: megnéztem mi is az a kézbesítés:

Postai küldemény kézbesítése: a postai szolgáltatás teljesítésének befejező művelete, amely során a postai küldemény a postai hálózatból a küldemény címzésében megjelölt (jogszabályi rendelkezés alapján attól eltérő) helyen kikerül. A küldemény kézbesítése magában foglalja mind a címzett (illetve az egyéb jogosult átvevő) részére történő személyes átadást, mind a címhelyen történő elhelyezést.

ezek alapján ajánlottnál tényleg nem igazolja a posta által kiállított okirat, hogy meg is kaptam, pusztán azt, hogy a címhelyen elhelyezték. kérdés, hogy egy tartozásfelszólítás esetén ez a bíróság előtt hogy minősül. vélelmezheti-e a bíró, hogy ha bedobták (ezt igazolja a posta), akkor meg is kaptam.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.