Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) evR


evR
aktív tag

nos..
én diákként (egyetem-begyedem) dolgozok az ''egyik nagy'' vezetékes telekommunikációs szolgáltató tudakozójában.. hátnetudjátokmegmikmennekott...megmennyibaromállatvanakinemtudtelefonálni...pestiemberkék nagyrészenemtudaz1eskörzetből''kitelefonálni''...nahdemind1!
a lényeg az, hogy nem vagy egyedül.. a tudit azért írtam, mert a napokban (értsd: 8-10napja) meg vannak kattanva az ügyfelek.. állandó jelleggel centrum parkolo -t kérnek.. van kb. 40-50db teloszám bejelentve, már szinte 10-20-asával adom ki a számokat, de a panasz marad: nem veszik fel, nem elérhető vagy épp automata hang: ''átmeneti túlterheltség miatt nem elérhető'' szlenggel boldogítja a népet... egyébként a a leggázosabbatigáznevűcégdeeztmosthagyjuk
ezt nem is tudom miért írtam... jah megvan!
nem vagy egyedül! ;] ''sajnos sokan járunk így''... :O

''...trend a lelke mindennek...''

(#2) evR válasza evR (#1) üzenetére


evR
aktív tag

tudnék még mesélni a tudiról, meg az emberekről, a telefonálásról, az általános tudatlanságról.. hm.. lehet h egy jó cikk lenne belőle... : ''acsaládipótléknakaszámjátkérem...''

''...trend a lelke mindennek...''

(#3) SLYM


SLYM
veterán

itt csak egy megoldás van. be kell menni a ''céghez'' egy kicsit balhézni. én már rájöttem ha el akarod érni ilyen helyzetben a célod akkor egy kicsit be kell keményíteni. értsd oda kell menni és ha a kis csaj ott az információnál azt mondja utánanéz, vagy rosszabb esetben elküld, hogy de igenis mi kipostáztuk stb, stb, stb. akkor egy kicsit fel kell emelni a hangot, egy kis fogyasztóvédelem egy kis bíróság, egy kis hívja ide a főnököt, egy kis de addig én innen el nem megyek amíg.....stb, stb, stb, és egyből elintéződnek a dolgok.
ezt fatertól tanultam. mindig ottvoltam én is dísznek amikor ő akciózott :D

(#4) Aranygyerek válasza SLYM (#3) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Ok,de baromi fárasztó minden helyre bemenni asztalt verni.

[Szerkesztve]

Privire válaszolni illik.

(#5) ByB válasza SLYM (#3) üzenetére


ByB
addikt

Én ebben az ügyben egy fűszálat se mozdítok meg többet! A büntetést anno befizettem, az igazolószelvényt e-mailben elküldtem, ennyi! Ha a továbbiakban akarnak tőlem valamit, akkor jelentkezzenek! :R Egy polgári pert pedig nem kívánok nekik ilyen körülmények között, mert akkor már nem leszek kedves és aranyos és sokat fogok akarni, amiért ilyen szituációba kevertek! :(((

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Én azt javaslom ilyen esetben, hogy nem szabad írni a Centrumnak, hogy te befizetted, had legyen per belőle. Te akkor bizonyítod, hogy befizetted, és nekik kell kifizetni a büntetésnél jóval nagyobb perköltséget is. Persze gyorsanak kell lenni, mert villámgyorsan rádküldenek valami behajtót.

***

(#7) Balinov


Balinov
félisten

Bár lakóhelyen miatt nem vagyok érintett,de aki az indexen szokta olvasni a tékozló homárt elég sürün tud centrumos sztorikkal találkozni.
Topiknyitónak,lehet érdemes lenne átnyálazni azokat az írásokat és a hozzájuk tartozó kommenteket,hátha vkinek hasonló szituban sikerült leszopatnia a centrumot.

üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8) dbius


dbius
veterán

ByB: Mivel sima küldeményként kaptad, és nem ajánlott, tértivevényes küldeményként, ezért a kézbesítés tényét nem tudják megállapítani. Tehát ha probléma esetén azt állítod, hogy nem kaptad meg, akkor nem tudják bizonyítani az ellenkezőjét.

Egy olyan iratnak pedig, amit meg sem kaptál - ill. nem igazolható a kézbesítés ténye, és ezáltal az sem, hogy megismerted az irat tartalmát - nem lehet jogkövetkezménye!

Abból amiket írtál azt tudom leszűrni, hogy sajnos elég nagy gáz lehet a cég nyilvántartásával, vagy könyvelésével.... :(((

Szerk: helyesírási hiba javítása

[Szerkesztve]

(#9) ByB


ByB
addikt

Én tényleg egy békés ember vagyok és egy bocsánatkérő e-maillel megelégszem, de ha ezt nem kapom meg: akkor túlzottan eluralkodik majd rajtam az a gondolat, hogy mi van ha nincs meg az igazoló cetlim? Fizetnem kellett volna ennek a csőcseléknek??? :((( Ha nem jön meg az e-mail, lehet tényleg komoly publicitást fogok adni ennek az ''ügynek'', de erre ráérünk visszatérni pár nap múlva! :R

(#10) Coyot


Coyot
őstag

Igazából szerintem ez egyszerű pénzbehajtás, tiszta haszon, szerintetek az emberek hány százaléka fizete már be a büntetetést? biztos volt aki igen, szvsz 10% tuti, ha nem 50...

Má' nem

(#11) shift+ő


shift+ő
senior tag

Tegnap kaptam tőlük felszólítást, hogy fizessek be 6575 Ft-ot.

A történet:

2004.10.09-én (szombat, fontos) parkoltam az V. kerületben, az hittem nem kell fizetni a hétvége miatt, de tévedtem, délig kellett volna. Kaptam is kék boritékot, azzal ha még aznap befizetetm vagy átutalom az 1320 Ft-ot, akkor minden OK. Posta már nem votl nyitva, modom átutalom interneten. Ezt még aznap meg is tettem és a pénz meg is jelent náluk. Erre 2 és fél év múlva jönnek nekem , hogy fizessek 5720-1320 = 4400 Ft pótdíjat meg 2000 Ft posta és ügyviteli költséget meg 175 Ft BM lekérdezési díjat.

Elmennek a p...-ba.

Küldtem egy e-mailt az ügyfélszolgálukra, töröljék ki vele...

(#12) ByB válasza shift+ő (#11) üzenetére


ByB
addikt

Azt hiszem lennének még egy páran, akik felsorkazhatnának körénk... :( Random küldenek ki leveleket, hátha valaki fizet! Én inkább felejteni akarom a dolgot, de ha ők újabb lépést tesznek a fizetés irányába, akkor...! ;]

(#13) T 1000


T 1000
aktív tag

Én is kaptam 2 levelet, 2005.12 hó, meg 2006.04 hó. Összesen kb 6000 ft-ot kéne fizetnem, még az a szerencse, hogy sosem csekken fizetem, ez már tuti nem lenne meg, hanem átutalom. Az dühít, hogy most vegyek ki egy szabadnapot, hogy bevigyem a kivonatokat, hihetetlen, komolyan mondom...

(#14) shift+ő válasza T 1000 (#13) üzenetére


shift+ő
senior tag

Az én befizetésem meg is jelent a számlájukon a következő keddi napon (hamarabb, mintha csekken fizettem volna be) de ez nekik nem elég. Valóban úgy tünik arra játszanak, hogy vakon kiküldözgetik a levelelet, aztán lesz aki befizeti.

(#15) ByB válasza T 1000 (#13) üzenetére


ByB
addikt

Szabadnap ezért? :((( Max egy e-mail! Valakinek fel kellene vállalni egy precedens értékű pert, csak hát idő, idő, idő... :(

(#16) luciferc


luciferc
őstag

Egy valamit áruljatok már el nekem. egy sima levélben megkapott papírfecnivel (mert nem több!!!), mi a nyavalyáért foglalkoztok??? de most komolyan! és van, aki még be is akar menni a céghez időt, szabadságot nem kímélve. miért????

mod: azért tesz meg ilyeneket ez a maffia, mert foglalkoztok vele, bementek, egyebek. ha leszarnátok, akkor vagy perelne, amiket jó eséllyel elbukna, vagy szépen abbahagyná. ha pedig perel, és tudjátok, hogy jogos a dolog, akkor még mindig ráértek a per előtt fizetni, hiszen számotokra az lesz az első felszólítás!

[Szerkesztve]

(#17) ByB válasza luciferc (#16) üzenetére


ByB
addikt

True true... :U

(#19) agojama


agojama
csendes tag

Én pont ilyen levelet kaptam (nulla másodperces parkolással) ráadásul emlékszem is az esetre. Míg elmentem a parkolóóráig az ő bepötyögte az adatokat, mire visszaértem már állította volna ki a büntetőcédulát. Balhéztam persze, erre azt mondta, mejek be a központba... Közöltem, hogy az én szabadidőm és energiám is pénz, nem vagyok hajlandó bemenni, hívja fel telefonon a főnökét. Felhívta, a főnök megnyugtatott, stb. Őrizgattem egy darabig a parkolócédulámat, hátha szükség lesz rá, nem lett, egészen másfél évig. Most küldték a levelüket... Persze a cédulát már rég kidobtam, mert olvashatatlanná fakult. VAjon ilyen esetekben ki véd meg engem? Egy szervezettől, akik isten tudja kit kentek meg, hogy parkolódíjakat szedhessenek - ilyen módszerekkel??
:Y

agojama

(#20) plömplöm


plömplöm
őstag

ha jól láttam, még nem volt: [link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#21) dabadab válasza Kalandor (#18) üzenetére


dabadab
titán

Pont ezert mondta azt, hogy ''precedens erteku per'', nem pedig azt, hogy precedens, ugyanis a birosagok figyelembe szoktak venni a hasonlo ugyekben szuletett iteleteket, foleg, ha azokat az LFB hozza.
Ide lehet meg venni (bar mas logika alapjan mukodnek) a probapereket is, ahol, ha van szazmillio azonos ugy, akkor az egyiket vegigviszik birosagon es annak az eredmenye ervenyes az osszes tobi ugyben is.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#22) luciferc válasza agojama (#19) üzenetére


luciferc
őstag

ismétlem, amíg nem ajánlott (és tértivevényes) a levél, addig ne foglalkozz vele. ha nem tudják igazolni, hogy felszólítottak, akkor le kell szarni őket.

(#23) ByB válasza dabadab (#21) üzenetére


ByB
addikt

Igen, így gondoltam, bár behatóan nem ismerem a rendszer működését! :R

plömplöm - Én is pont most olvastam a cikket.

(#25) PazsitZ


PazsitZ
addikt

A vicces, hogy a levél szerint te 0 másodpercig művelted ezt a dolgot :F :DDD
Amúgy, ha nem ajánlottan adták fel ki is dobhatnád a kukába, ismerjük mindannyian a magyar posta megbízhatóságát.

A másik amit tényleg nem értek, mi a l*f*szt csinálnak ezek(az alatt az 1-2 év alatt), mikor 1-2 éves birságokat küldenek ki, ráadásul még hibásan is???
:(

- http://pazsitz.hu -

(#26) Ősember


Ősember
őstag

vicc ez a parkolos rendszer :)) gondolom még mindig kézzel lábbal dolgozzák fel az adatokat, vagy ha automatizálják, akkor meg egy 2 éves késleltetést visznek be a programba :D nincs autom, de azt tudom, hogy velem ilyen levél nyomán ki nem vizettetnének ennyi pénzt :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#27) dabadab válasza Kalandor (#24) üzenetére


dabadab
titán

''a magyar bíróságok a jogszabályok alapján döntenek.''

Tenyleg? :D Mindenhol az alapjan dontenek, a precedenseknek az adott jogszabalyok ertelmezeseben van szerepuk (eppen ugy, ahogy mondjuk a jogegysegessegi hatarozatoknak is, amik szinten nem jogszabalyok).

DRM is theft

(#28) sh4d0w válasza PazsitZ (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Rosszul néz ki az idei tervezett költségvetés, kiküldenek 10000000000000 levelet, hátha a lúzerek befizetik és akkor nem megy csődbe a cég, ami ráadásul az égvilágon semmit nem csinál, nem nyújt szolgáltatást, nem csinál semmit, csak van. Az autókat nem őrzik, az útföstést-fenntartást nem ők fizetik...

https://www.coreinfinity.tech

(#29) sh4d0w válasza Kalandor (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csak annyiban vitatkoznék, miszerint ha a jogszabályokban foglaltak szerint döntenének, akkor egy adott bűncselekmény 3-6 év között terjedő szabadságvesztési büntetését nem 2 évben állapítanák meg... Sajnos a jogrendszerünk a bűnözőt védi, az ítélkezési gyakorlat nem elég elrettentő, így aztán a bíróságok és az általuk végzett munka nevetségessé válik... de ez már OFF, de nagyon.

https://www.coreinfinity.tech

(#31) SLYM válasza Kalandor (#18) üzenetére


SLYM
veterán

nana. ez itt is jellemző. lásd whiskey-s rabló, meg a csóka akinek 40 millát fizettek ki néhány év börtönért.....

(#32) Wolverine válasza PazsitZ (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

Mostanában (nem tudom a pontos dátumot) elévülnek a régi ügyek, ezért küldték ki ezt az irdatlan mennyiségű behajtási levelet, hogy ez ne következzen be :(((

Egyébként a Centrum nem költségvetési cég, magánbuli.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33) brazso válasza PazsitZ (#25) üzenetére


brazso
tag

Nem tudom mi olyan vicces a 0 másodpercben. Természetesen nem mérik stopperrel, hogy meddig áll ott az az autó jegy nélkül. Ha több tétel szerepel a listában, csak akkor tér el a felső érték. Az már ''viccesebb'' amit a Centrum művel ezekkel a felszólításokkal...

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#34) luciferc válasza Wolverine (#32) üzenetére


luciferc
őstag

Pontosítanék: mivel nem tértivevényesen küldték a levélkéket, ezért amelyik ügy elévülne, az ettől a levéltől is el fog. A trükk az, hogy spórolni akarnak, és kihasználják, hogy a sok balek (bocs, de ez van) reflexből telefonálgat nekik, hogy ''hú ti mocskok'' meg bemegy verni a tamtamot. És ezzel automatikusan elismeri, hogy megkapta a levelet, tud a követelésről. Na ezután már tényleg megmenekülnek az elévüléstől egy időre.
A lényeg tehát, hogy ha nem tértivevényesen jött a levél, akkor el lehet szépen tenni a fiók mélyére, de ugrálni tilos! saját érdeketekben.

(#35) ByB


ByB
addikt

Igazán ez a Centrumos téma már nem is sok sebből vérzik, hanem elvérzett. Tegnap és ma kicsit utána olvastam és ami az én esetemben hiba a Centrum részéről:
- 0 mp-es büntetés nem létezhet, egy időszakban ugyan létezett, de ezért utólag, bő 1 évvel később nem büntethetnek meg
- mivel nem ajánlva adták fel a levelet, ezért mintha fel sem adták volna
- én anno be is fizettem a büntetésem, csak ők ezt vagy nem könyvelték el, vagy bepróbálkoztak, hátha reflexből fizetek

Én ezt az ügyet, tényleg szeretném elfelejteni, de ha részükről nem érkezik meg a bocsánatkérő e-mail, akkor valószínűleg szánok rá annyi időt, hogy a sajtós ismerőseimnek megírom mindezt e-mailben... Meglátjuk. :R

(#36) kisscarter válasza evR (#1) üzenetére


kisscarter
csendes tag

Sziasztok!

Édesanyámék is pont ilyen felszólítást kaptak, hogy 2003.06.02-án tilosban parkoltak Budapesten a Tartsay utcában. Fizessünk 10 napon belül (kézhezvételtől számítva) 5200 Ft-ot, különben PER.
Hát megb.....k a jó édes any.............-at!!!!!!!!!!!!!!

1.Vidékiek vagyunk.........Pesten egy kezemen meg tudom számolnai, hogy hányszor voltak, akkor is a kőbányai piacon. Tehát életükben nem voltak még ott!!!!!
2.Olyan hogy Tartsay, olyan tudtommal nincs, esetleg Tarcsay...............Hát akkor hol is?
3. A felszólítás tartalmazza: ''előzetes felszólítások száma: 0''. Akkor, és azóta se kaptunk sem mikuláscsomagot, sem felszólítást.............. Akkor honnan tudjuk, hogy megbüntettek?
4. Mi kerül 2000 Ft postai költségbe egy sima levélen (nincs kép, ajánlás, stb.) ?
5. Pótdíj?................Mire, hisz nem is kaptunk értesítést 3,5 éve?
6. Kézhezvételtől számított 10 napon................Ki írta alá, vette át, ha nem ajánlott?
7. Mi a fa...-t ültek rajta 3,5 évig?........Ha én is ennyi idő alatt dolgozom fel, majd 2010-ben kifizetem.
8. Mivel igazolja, hogy ott voltunk? Egy JPG-vel (mérnökként végeztem,oda teszem az autó képét, és olyan minőségben ahová akarom), vagy a 8 általánosos (4 első+4második) se........-fej szavával aki felvitt a rendszerbe.
9. Ha jól tudom van a jogban olyan, hogy az hogy 3.5 évig vártak (míg nő az összeg) az valamiféle nem tisztességes hozzáállás az ügyhöz. Vagy valami hasonló...........
10. Ha 5000-ért perelnek, akkor állunk elébe (Mondtam mutternek a felével beszálok ha veszítünk). DE legalább elküldöm őket a búsba..............450000 per !?!

Tök jó országban élünk: Ha nem a TIGÁZ, akkkor a Centrum bas.....-gat!!!!!!!!!!!!!!


u.i.: Így kellene minden közembernek hozzáállni ezekhez az illetőkhöz, mint ahogyan ők teszik felénk. Konkrétan, ha tudnám hogy az ő autóján dolgozom tuti kikötném a légzsákot, meg a féket..............................
:R

(#37) luciferc válasza kisscarter (#36) üzenetére


luciferc
őstag

ugye nem reagáltatok semmit?

(#38) ByB válasza kisscarter (#36) üzenetére


ByB
addikt

Ha nem a valós életben játszódna, szakadnék a röhögéstől, hogy ilyen nincsen, ezt nem hiszem el, ez csak kitaláció! :DDD De sajnos ez a valóság és többek között a Centrum-nál is azt hiszik, hogy ez beadható... :( ''Hol élünk?''

(#39) dome911


dome911
tag

Anyám és egy haverom is kapott a napokban hasonló ''éven túli'' parkolásról levelet&csekket...

[Szerkesztve]

(#40) kisscarter válasza luciferc (#37) üzenetére


kisscarter
csendes tag

Na cső!

Szart se reagáltunk................
Elősször írni akartunk, meg telefonálni, aztán beszéltem egy jogász ismerőssel, aki azt mondta ne foglalkozzak vele. Meg jobb ha nem csinálok semmit, mert így elismerem, hogy megkaptam a levelet.

Várunk..............

Én sem hiszem, hogy 450000 pert indítanak. Mire behívna a bíróság, nemhogy elévül, hanem az 5 hónapos fiam is megnősül :)

A behajtó céget is szívesen látnám otthon, a környéket ismerve (főleg ha mások is kaptak levelet) nem biztos, hogy épp bőrrel hagynák el a helyszínt.................
Ha lúd, legyen kövér.......................

Egyébbként nagyon hasznosak ezek a fórumok, és így e-mail-on szeretném megköszönni minden hozzászólónak a véleményét. Örülök neki, hogy nemcsak én találom ezt az egészet jogellenesnek!

(#41) SLYM válasza kisscarter (#36) üzenetére


SLYM
veterán

de ez tod mér van. a kis féreg szórakozik, hogy á mercid van. anyád! megszopatlak. ezért ő felírja a kis rendszámodat, a csomagot meg nem a kocsidra teszi hanem a kukába. aztán a kép meg ugyan nincs meg, dehát azért már neked kell pereskedni :(

[Szerkesztve]

(#42) kisscarter válasza SLYM (#41) üzenetére


kisscarter
csendes tag

Szia!

Az volt a poén, hogy ez egy már 2003-ban is 15 éves LADA volt!
A fa......om tele van már ezzel a rendszerrrel................

- A koleszbam, 18 évesen nem vettek fel, mert túl gazdagok voltunk (anyu gondozónő, apu hűtőgépszerelő).
- Az autót úgy törték fel, hogy egy vadiúj BMW mellett álltam,
- A suliban szerettem volna maradni tanítani, de nem lehet, mert a sok öreg kitúrja a fiatalokat,
- Gáztámogatásra megint nem szorulunk rá, mert megint gazdagok vagyunk !?!
- A fizetésből lassan nem jövünk ki, annyit emelnek ezeken a szar adókon,
- stb.

+ MOST EZEK IS BAS......-ATNAK!
Hát itt már nem engedünk............................

(#43) kisscarter válasza SLYM (#41) üzenetére


kisscarter
csendes tag

Az bizti, hogy ha legközelebb meglátok egy ilyen férget az autó 100 m-es közelében, kinyírom minta papírkutyát minden kérdezés nélkül. Majd kapok érte valami picsa büntetést, amit úgyis elengednek a jó magaviselet miatt.

Ha meg véletlenül nekik lenne igazuk (nincs az az Isten), mert a kedves bíró úgy ítéli meg, majd mondom, hogy ELKÚRTUK.

Ilyenkor sajnálom, hogy nem orvosnak mentem.................. Ha műteném, tuti átkötném a se......-ét a szája helyére :)

(#44) SLYM válasza kisscarter (#42) üzenetére


SLYM
veterán

hát ma ez a helyzet. dehát ez van... tanár vagy? mert őket külföldön rendesen megfizetik. ki kell menni azt csókolom :U

(#45) kisscarter válasza SLYM (#44) üzenetére


kisscarter
csendes tag

Mérnöktanár................
Amúgy a mostani melómmal semmi bajom...................Csak ahelyett hogy munka után otthon a családdal nyugiban tévéznénk, intézhetem az előbb említett cégek kiba....ott ügyeit.
Nem politizálunk, nem adócsalunk, nem bűnözünk.......csak békében szeretnénk élni.

Én nem bántom őket, ők nem bántanak minket. Olyan nagy kérés ez?

Ha épp nincs semmi bajom, tuti hogy valamelyik elbasz valamit (100000-es gázszámla, büntetőcédula, stb.), ráadásul úgy hogy te nem is vagy vétkes. És nem ők javítják a hibát, hanem te szaladgálj utánna, term. minden bocsánatkérés nélkül.

Én most is azt mondom, ha nekem is be tudják bizonyítani hogy vétkeztem kifizitem (természetesen késedelmi díj nélkül)! DE ezt a hasraütésées módszert felháborítónak tartom.
Ez olyan mintha azt mondanám neked : Addj 5000 Ft-ot!...............Miért?.............Mert azt mondtam....... :)

(#46) karika58


karika58
újonc

Sziasztok.
Az elmult két napban 3 db parkolási büntetési csekket kaptam Vácon lakom ,és dolgozom, ezért ritkán járok Pestre.
A kedvenc büntim : Parkolás ideje 2003.12.29. Könnyű volt visszaemlékezni ,mert ez év szilveszterét külföldön töltöttem a családdal ,és a kocsi pedig a seggünk alatt volt Pesttöl kb 680 km -re.
Talán nekik kellene igazolni ,hogy hol és mikor álltam parkoló jegy nélkül. De miért vagyok köteles elfogadni az ők álltal esetlegesen manipulált fotót ha van ilyen,?
A Magyar jog nem vonatkozik az egyszerű állampolgárokra ? Hol van az ártatlanság vélelmeezés joga.?

(#47) Armando_19


Armando_19
őstag

Hihi! Hát igen vicces ez a parkolási herce-hurca. A cég ahol dolgozok kb 10 büntetési csekket kapot 6 évre visszamenőleg. Na meg az otthoni háztartásiknak is jutott belőle. Ez valami nagyon nagy elb*szás...

Felhívtam az ügyvédünket, és megtudakoltam tőle hogy mi is ilyenkor a pontos teendő, annak elkerülése végett, hogy később jöjjenek a hatványozott befizetési számokkal ellátott csekkek:

Tudják azt mondani, hogy bizonyítsd be hogy befizetted a parkolást. Ellenben kedves ügyvédünk mondta, hogy nekik fényképpel kell igazolniuk, hogy te akkor OTT voltál ahol megbüntettek. Szóval nem elég az hogy az autód teljes alakos képét elküldik neked, hogy nesze itt van. Látszódnia kell rajta valami felismerhető azonosítási pontnak. Mi biztos hogy nem fizetünk 1 kanyi vasat sem. (abból is kifolyólag hogy 2 csekket kaptunk az autóra 1 olyan időpontra, hogy papírokkal tudom bizonyítani hogy épp szervízben volt.. :C :C )

Szóval ez az eljárás kb. Írni kell nekik hogy bizonyítsák be fényképpel. Úgyse tudják, ne idegesítsd fel magad vele.

Köszönöm szépen! :Y

(#48) ByB


ByB
addikt

Örülök, hogy élénk a topic! Jó lenne, ha minél több emberhez jutna el a dolog és nem fizetnék be a azt a büntetést ami nem jogos!!!

Amíg a levél nem ajánlott, addig nem kell vele foglalkozni! Fotót kell kérni ha ajánlott levéllel is megkeresnek: a fotón jól láthatónak kell lenni a büntetésnek, a rendszámnak és a helyszínnek. Ezek hiányában el lehet küldeni őket... tetszés szerint ki hova akarja! És még folytathatnám, hogy hány helyen buknak meg, de fölöslges, egy óránál többet ne foglalkozzon velük senki! :R

(#49) luciferc válasza Armando_19 (#47) üzenetére


luciferc
őstag

Írni kell nekik hogy bizonyítsák be fényképpel. Úgyse tudják, ne idegesítsd fel magad vele.


Csak akkor, ha aláírtad a postán, hogy átvetted a levelet. Egyébként elementáris balfékség levelezni velük. Csak a saját pénzeden ismered el, hogy megkaptad a próbálkozásukat!!

ByB: 1 óránál többet ne? 1 percnél többet ne!

[Szerkesztve]

(#50) Armando_19 válasza luciferc (#49) üzenetére


Armando_19
őstag

Ha hát kb inkább az arcukba kell f*sni! Az ilyen görények nemtom mit képzelnek amúgy magukról.Kíváncsi leszek ennek milyen vízhangja lessz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.