Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hát sajnálatos történet. Nálunk a társasházban is megtörtént.

Egyszert csöngessen be egy ilyen ''pár'' hozzánk. Be is invitálnám őket szépen egy kávéra, amíg vizsgálódnak.Utánuk meg kulcsra zárnám a hevederes zárat...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2) Peet210


Peet210
őstag

Fájt végigolvasni!Sajnálom nagypapád.
Rohadt gerinctelen férgek, hogy törnék ki a nyakukat(semmirevaló söpredék).Az ilyet még csak embernek sem lehet nevezni.
És ilyen világban élünk!

Today's record, is tomorrow's motivation

(#3) KrAt


KrAt
veterán

Szomorú :( Sajnálom őt. Akik meg elkövették, hadd ne mondjam, mit csinálnék velük :(

(#4) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Szomorú történet. Hát igen, manapság rengeteg ilyen és hasonló dolog történik. Mint írtad szellemi állapotával nincs gond, manapság nem is ezen múlik a dolog. Fiatalabbakat is csaptak/cseleztek már ki nem egyszer és tényleg rémes, hogy valakik így átejtik az embereket.
Nagyapád egy becsületes jószándékú egyszerű ember lehet, aki feltételezi/te ezt másokról is. Csak sajnos azóta óriásit fordult a világ.
Most olvastam a helyi újságba nálunk, a vegyen 10 telefonkártyát diktálja be és nyer dolgot játszották el valakivel.
Tényleg lassan az kell hogy legyen a tendencia főként az idősebbek esetén, hogy lakás, kapu zárva és nem engednek be senkit.
Sajnálom nagyapádat, de tényleg a mai világban annak is ''örülhet'' az ember, hogy nem bántották. :(

- http://pazsitz.hu -

(#5) feka007


feka007
nagyúr

Tré ember tesz csak ilyet :(

(#6) chop


chop
őstag

Nekem par eve egyik cimboramat ejtettek at a szokasos telefonos mokaval. 20 rongya banta.

(#7) kisb92


kisb92
csendes tag

Tényleg nagyon szomorú :( Az írás viszont nagyon szépen adja vissza ezt az esetet, annak tragédiáját, az emberi gerinctelenséget. Ilyen világban élünk, és az öregek tényleg nem érzik otthon magukat ebben a mai, becsület nélküli világban. :(

(#8) BobChemistry


BobChemistry
őstag

hihetetlen :(
remélem vmi olyasmire költik, ami végez velük előbb-utóbb

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#9) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Véleményem már leírtam, csupán gratulálni szeretnék az iromány címéhez. Nagyon jó.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10) tkazmer


tkazmer
addikt

Félelmetes, hogy pont az idősekkel kell ezt csinálni...hogy ennyire ki kell azt használni, hogy ők már nem a mai kor szülöttei, abból az időből valók, amikor még bízni lehetett abban, hogy a rendőr az tényleg rendőr... :(

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) bambano válasza V.Stryker (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hozzánk féregirtani járnak rendszeresen. Jött a csóka, öltöny, nyakkendő, spriccoló, spriccolt kettőt, tartotta a markát. Mondtam neki, fáradjon a közös képviselőhöz, mindig az fizet. Elkezdett ugrálni, hogy de fizessek. Megálltam előtte, lenéztem rá és megkérdtem, hogy fáradjon a közös képviselőhöz. Megértette...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) V.Stryker válasza bambano (#11) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sajnos másképp nem igazán érvényesül az ember. Sajnálom néha, hogy termetemből kifolyólag nem ''csalhatom kelepcébe'' az ilyeneket és nem önbíráskodhatok. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13) Foglalt név


Foglalt név
addikt

A pénzt elvették, de nagyapádnak ettől még megmarad a méltósága, bár most biztos kínozza hogy lóvá tették. Azok akik ezt tették sosem érhetnek fel hozzá, mert vannak dolgok, amiket elvehetünk másoktól, de attól még nem lesznek a mieink. Ezek azok a dolgok, amik valóban számítanak.(nem, nem a pénzre gondolok)

(#14) gymisi


gymisi
csendes tag

Az ilyeneket fejszével kéne szaporítani ;]

“Mindig többet teljesíts, mint amennyiért megfizetnek, és egy napon majd többet fognak fizetni, mint amennyi a teljesítményed volt.” (ismeretlen)

(#15) Pyton


Pyton
aktív tag

A készpénzelvivős sztori az mondhatni mindennapos (sajnos), de ilyen takarékbetétkönyv lenyúlósat még nem pipáltam, ez az igazi pofátlanság! Tényleg csak egyetéretni tudok az előttem szólókkal...

(#16) Notes


Notes
senior tag

''Felmerülhet a családunk felelőssége is'' Maximálisan. Sajnos többet nem tudok érdemben hozzáfűzni a történtekhez. Azt hogy milyen mocsok világban élünk mindenki tudja, és páran biztos kifejtik, illetve további példákkal alátámasztják itt. De ez a lényegen nem változtat.

Romanes eunt domus!

(#17) sekli


sekli
addikt

Ez egy nagyon szep iras lett. Nem is nagyon tudok mast hozzatenni, Neked gratulalok, a Nagyapadat pedig nagyon sajnalom, egeszen elkepeszto, es nem mindennapos, ami tortent vele...

(#18) eziskamu


eziskamu
addikt

Grat az íráshoz, kár, hogy az élet volt történet kitalálója. Én is voltam érdekes helyzetben, de az összeg nem volt gáz, inkább a lelkiek. De a nagyapád esetéhez képest tényleg említésre sem méltó az én esetem, de ha én rosszul éreztem magam utánna, el sem tudom képzelni mennyire rosszul érinthette a nagypapádat, pláne ilyen életút után.

[Szerkesztve]

(#19) #97544192


#97544192
törölt tag

Nagypapád egy igazi, becsületes, és jó ember... Tudom, és hidd el, sajnálom ezt az egészet!!! Egyszerűen siralmas világban élünk, szerintem kegyetlen, és bolond emberek vannak. Egyszerűen bolondok, és hülyék, nem bírnak gondolkodni! És igen, gyávák is... Nem tudok többet írni, én csak gratulálok az írásodhoz, tényleg, ez kötelező!!! Sokat lehet belőle tanulni. És az a legroszabb, hogy a nagypapád használták ki - aki pedig biztos, hogy elég jó, és mint említettem előbb, becsületes ember! Sajnálom.

(#20) N1


N1
tag

Nagyon sajnálom.. Remélem koporsóra költik a pénzt!

Viszont az is eszembe jutott, hogy az öregeknek épp úgy el kell magyarázni a világ dolgait, mint a kisgyerekeknek..
Maguktól honnan tudnák, mi hogy megy?

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#21) #97544192 válasza N1 (#20) üzenetére


#97544192
törölt tag

Hét igen, benne van a pakliban. :B Ma már tényleg gyalázatos világ van, mindenki lop, csal, és hazudik is!!! A másik pedig hülye, szemétláda, és hadd ne soroljam!... :U

(#22) Oli92


Oli92
tag

:( Sajnálom a nagypapád télleg kemény emberke lehet ha ott volt a Don kanyarban,meg mindenhol..bár szerintem valami tér figyelő kamera csak rögzitette az esetet,posták körül van..vagy esetleg a bankjegyek számát ha tudjak a posta dolgozoi akkort hátha tudják azonositani a bankokba ha beteszik rablok.Sajnálom

Ez nagyon durva!! Atombomba esett amerikára! http://brain.plk.hu/?egyufo

(#23) koob


koob
senior tag

TV-t nem nagyon nézi

kár mert pont erről volt sz a Kékfényben

(#24) talmida


talmida
Közösségépítő

Nagyon sajnálom!! :O ..a többiek már elmondták, hogy a bitangok mit érdemelnek, így én most inkább a nagyapádnak szentelek pár sort.

Mindenekelőtt nagy tisztelet és elismerés Neki! :R

Csodálatos, amiket leírtál róla. (Ilyesmit olvasva mindig könnybelában a szemem..)
Ha tudnám, hogy hogyan kell, akkor pirossal és csupa nagy betűvel ismételném meg a szavaidat:
"El kell mondanom a Nagypapámról, hogy az autóbalesete után két hónappal felásta a 600 négyszögöles kertjét és azóta is tökéletes fizikai és szellemi állapotban van. Ő még abból az elpusztíthatatlan generációból származik aki harcolt a II. világháborúban a Don-kanyarban és ott megsebesült (mikor a frontról megérkezett Vácra a vonattal nem volt csatlakozása Kalocsára és hazament gyalog!) , átélte '56-ot, megélte a kommunizmust, a szocializmust, a gengszterváltást. Aki hatvan évesen még fogadásból kézállásban lement a lépcsőn. Aki az MTA Központi Kutatóintézetében - ahol vegyészként dolgozott évtizedekig - egyszer kísérlet közben kirobbant az asszisztensével együtt úgy a laborból az utcára, hogy a falat is vitték magukkal. Aki csak addig fog élni, amíg ki tud menni a kertbe, meg tudja egyedül metszeni a gyümölcsfáit, fel tud ásni egyedül, amíg erősebben szorítja kézfogáskor a kezem mint én az övét, amíg ő dönthet a sorsáról, amíg férfinak érzi magát."
Hogy van mostanában? A LEGJOBBAKAT KÍVÁNOM NEKI! ;)

Az írás is nagyon jóra sikeredett. ;) Gratulálok hozzá.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#25) Eastman válasza talmida (#24) üzenetére


Eastman
őstag

Szegényke most már inkább csak a szobában van. Kemény ember volt világ életében és most nem könnyű szembesülnie az ereje végével. Ilyenkor télen 4 körül bezárkózik, sötétedéskor alszik már. Édesapám szerint (aki ugyan úgy nála kezdi a napot és nála fejezi be munka után) mostanában sokat káromkodik. Türelmetlen.

A dédnagymamám - Papa édesanyja - 92 évig élt. Egy fejkendős anyókára emlékszem aki a cserépkályha mellett ült mindig. Botra támaszkodott, de az őserő mindvégig tükröződött a szeméből. ...úgy ahogy a Nagyapámnak is.


A barátaim időnként panaszkodnak, hogy erős a kézfogásom.
Misi bácsi aki kiadja nekem a lakást ahol most élek, ugyancsak '21-es születésű. Úgy összehajtogatja a kezem mikor üdvözöljük egymást, hogy néha csillagokat látok. :)

Nyugtalanok, türelmetlenek az öregek. Egyre lassulnak, fáradnak. Naponta szembesülniük kell saját korlátaikkal, a technikai akadályokkal, a felgyorsult világgal, rohanó emberekkel. Érzik azt, hogy egyre kevesebb az idejük. Inkontinencia, szenilitás, fájdalmak, félelmek nehezítik a napjaikat. Sok esetben szégyellik, alulértékelik magukat. Sokan gyerekként bánnak velük és lekezelik őket. Magányossá, mogorvává, szomorúvá válnak. Nem lehet könnyű nekik.

Viszont egy pici kedvességgel, türelemmel mosolyt lehet varázsolni az arcukra és újra csillogást a szemeikbe.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) talmida válasza Eastman (#25) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Sok kellemetlen öregkori panaszt lehet enyhíteni bizonyos vitamin-féleségekkel. Mi is pont ma látogattunk meg egy idős bácsit, aki hasonló lehet a nagyapádhoz.

Kiderült, hogy napok óta nem eszik a bácsi, mert nincs étvágya -mondta a felesége. Gyorsan "elszaladtunk" a WalMartba 100%-os Pomegránát italért meg néhány szíverősítő vitaminért (Q10,Fish oil, Hawhornt berry, garlic).

A pomegránat vagy magyarul gránát alma az egyik legjobb szív-gyógyszer. Allen bácsi is azonnal iszogatni kezdte. Visszajött a csillogás a szemébe és ő is mosolyogni kezdett. :)

Sajnos annyira legyengült a koplalástól, hogy fölülni sem tudott (férjem segítette föl)

Remélem, hamarosan jobban lesz ő is meg nagyapád is. ;)

Tudom, hogy nagy kiadás az extra vitamin, de öreg korban szinte nélkülözhetetlenek ezek a kiegészítők. Megéri, mert talán évekkel is meghosszabíthatják vagy megkönnyíthetik az idősebbek életét.

Jobbulást kívánok a nagyapádnak, apádnak pedig kitartást és erőt! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#27) Eastman


Eastman
őstag

2013. január elején, pontosan a 92. születésnapjának hajnalán elhunyt a Nagyapám.

Regénybe illő ez a teny is, mint az egész élete. Egy igaz, keménytökű magyar emberrel kevesebb.

Az otthonában, abban a házban amit az izmai erejéből épített, a saját ágyában aludt el, egyedül. Előtte levette magáról a ruháit és magzatpózba kuporodva csukta le utoljára a szemét. Ahogyan jött, úgy ment el. Szerető gondoskodás vette körül az utolsó évében, az utolsó napjain is. Szerető kezek takarták be a testét, néma könnyek áztatták.

1921
31
41
51
61
71
81
91
2001
11
2013.

Nem semmi.

„Bendegúzi” gyerekkor falun, pesti inaskodás, háború, hadifogság, nősülés, család, két fiú, kert, munka, foci, hatalmas kert, rengeteg szőlő, csodás almafák, munka, munka, öt unoka, munka, Széchenyi-díj, kert, kert, virágpiac, özvegység, kert, kert, autóbaleset, kert, rák, gyógyulás, dédunokák, kert, kert, kert, elcsendesedés, számvetés, megnyugvás, elmúlás.

33603-szor kelt fel neki a nap. Kevés kivétellel mindegyiket végignézte, hiszen a kert is vele ébredt. Tavasz, nyár, ősz és tél.

Köszönöm, hogy - mint a satu - ezerszer megszorítottad a kezem!
Köszönöm minden szavad!
Köszönöm, hogy ismerhettelek és szerethettelek!

Szóljon a dal az emlékére.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) lapa válasza Eastman (#27) üzenetére


lapa
veterán

gryllus égig érő tölgye jut eszembe: "de majd újra égig ér, ha mesélek róla."

(#29) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Egészen biztos, hogy soha nem láttam a nagyapádat, de a képekről mégis olyan, mintha ismerős lenne. Ahogy írod, valóban regényes élete volt. Meg is írhatnád, hiszen nagyon jól írsz.

(#30) Eastman


Eastman
őstag

Ma van a Nagyapám születésnapja és a mai napon a halálának évfordulója is.

Miután elment, azután tudtam meg azt, hogy szívesen hallgatta Balázs Fecót. Szóljon neki, nekik a dal.

Százegyszer!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.