Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Jó kis írás! Sokat tanultam belőle. Érdekes volt Berlin történetéről olvasni. Lehet, hogy rámnézve ez szégyen, de én sokmindenről most, a te írásodból hallottam először. Nagyon érdekes volt! Köszi szépen! :C Tankönyíráson nem gondolkodtál még?

IN GOD WE TRUST!

(#2) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én inkább azt kérdezném meg, hogy a forrás/ok megnevezésén gondolkodtál-e?

(#3) vfo7 válasza Speed® (#2) üzenetére


vfo7
senior tag

Hosszú lene a sor.... :) Majd ha könyvet írok a témáról.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#4) Speed® válasza vfo7 (#3) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha más szerzőktől csipegetsz, akkor illene megemlíteni őket, vagy odabiggyeszteni, hogy összeollózott írás. Más tollával ékeskedni khm..szóval érted.

(#5) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

...hogy közben két világháborút is kirobbantott...

ez így nem teljesen igaz, az elsőt nem Németország robbantotta ki, de még csak nem is No. provokálta ki.
amúgy jó írás ;)

(#6) Crystalheart válasza JagdPanther (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''ez így nem teljesen igaz, az elsőt nem Németország robbantotta ki, de még csak nem is No. provokálta ki.''

Dehogynem, hol lógtál te töriórán? :) És az még csak nem is a nácik műve volt.

(#7) JagdPanther válasza Crystalheart (#6) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

az egy dolog, hogy mit tanítanak töriórán, és egy másik, hogy mi a valóság. olvass utána hogy ki pénzelte a Fekete Kéz nevű szervezetet(segítek: a franciák). azt pedig a vak is látja, hogy nem Németország érdeke volt egy nagy háború a Központi hatalmak és az antant között, ugyanis semmi esélyük nem volt egy hosszan elhúzódó háború megnyerésére. ezért nyúltak kényszermegoldásként a villámháborúhoz, de nem jött be.
az csak a felszín hogy Au-Mo üzent hadat Szerbiának, és Németország Oroszországnak először.

(#8) vfo7 válasza JagdPanther (#7) üzenetére


vfo7
senior tag

Villámháború (Blitzkrieg) az első világháborúban mint harcászati fogalom, ill. harceljárás nem létezett. Amúgy nem akarok vitatkozni veled, csak ajánlom, hogy alaposabban és efogulásmentesen tanulmányozd a XX. század történelmét.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9) vfo7 válasza Speed® (#4) üzenetére


vfo7
senior tag

Ha figyelmesen olvastad, láthattad, hogy többekre is hivatkozom. Amúgy pedig egy ilyen jellegű írás kereteit messze meghaladja a részletes név- és tárgymutató. Majd ha könyv lesz a témából, szerepeltetni fogom benne az összes forráshivatkozást.

Amúgy pedig kikérem magamnak, hogy összeollózott lenne az írás. Kiváltképpen azért is, mert már korábban a sajtóban is megjelent, aminek előfeltétele, hogy többszörös szerkesztőségi szűrőn megy át.

[Szerkesztve]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10) Speed® válasza vfo7 (#9) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak annyit láttam, hogy a történelem során elhangzott dolgokat idézgetsz. Azt nem láttam, hogy minderről hol olvastál/hallottál, mert ugye ezeket leírta már vki vmilyen formában...de nyugodtan kérd ki magadnak ha jól esik. Befejeztem.

(#11) JagdPanther válasza vfo7 (#8) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

egyáltalán nem vagyok elfogult ;)
a villámháborúval természetesen nem a 2.VH-ban alkalmazott harcászati módszerre gondoltam, hanem a németek teljes háborúra vonatkozó stratégiájára(miszerint gyorsan leverni az antantot nyugaton, majd rövid idő alatt átdobni a felszabadult hadseregeket/hadosztályokat a keleti frontra Oroszország ellen)
amúgy miért kéne alaposabban tanulmányoznom, mert nem hiszem el vakon a győztesek által írt történelmet? :))

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr

Üdvözletem!

Nem mondom, bátor dolog ilyen jellegű írást közzétenni. Valóban nem ártan a források megjelölése.

Ami a világháború (első) kirobbanásának okait illeti: konkrétan egy okot megjelölni felelőtlenség lenne. Ennél sokkal árnyaltabb és bonyolultabb a kép. A hatalmi paktumok és egyezkedések sokkal előbb megkezdőttek már és sokat változtak az évtizedek alatt amíg a háború ki nem tört. [Ha teszem azt tíz évvel korábban vagy később kezdődik, akár egészen más képe lett volna.]
[Pl: Németország és Oroszország eredetileg szövetségesek voltak. Csak később fordultak egymás ellen. Pont mint a másodikban. De hát Orwell óta tudjuk, hogy Óceánia mindig is Észak-Európával állt hadban. :DDD ]
Összességében - ahogy én látom - a századfordulós Európa olyan volt, mint egy puskaporos hordó, amire záporoznak a szikrák. Csak idő kérdése volt a háború kitörése. Az igaz, hogy egyesek siettették - jelentős sikerrel - míg mások próbálták elhárítani - sikertelenül.

A villámháború, mint hadászati elmélet, és gyakorlat már jóval az első világháború előtt létezett. A cikkben említett porosz-francia háborúkban is alkalmazták, de egyes elemei már századokkal korábban létezetek. [Mint a különböző csapattípusok kombinálása.] A blitzkrieg ezen elméletek összesítése és alkalmazása. Persze kellett hozzá a földön és levegőben mozgó tűzerő bizonyos fejlettségi szintje. Úgy is fogalmazhatnék, hogy a németek a 2. világháborúban pusztán összefoglalták azt, amit a hadászatról addig kitaláltak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Viszlát


Viszlát
addikt

Ismét egy kellemes, informatív írás, köszönet érte :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14) vfo7 válasza Vladi (#12) üzenetére


vfo7
senior tag

A ''Blitzkrieg'' mint elmélet kb. hasonló harceljárásokat jelent, mint az orosz terminológiában a ''mélységi hadművelet''. Az ok pedig az, hogy a két világháború között szoros német-szovjet katonai együttműködés alakult ki, pl. Kazanyban volt egy közös páncélos-iskola és kísérleti bázis. Ez azt eredményzete, hogy pl. az orosz forradalomban kitűnt katonai zseni, Tuhacsevszkij, elméleti munkásságát megismerték a németek. Az ő nevéhez fűződik a később ''Blitzkrieg''-ként elhíresült hadviselési mód. Pl. maga Guderian is tőle ismerte meg azokat az alapelveket, melyeket később az ''Achtung Panzer''-ben is leírt.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#15) vfo7 válasza Speed® (#10) üzenetére


vfo7
senior tag

Figyelj, mindenkinek a munkája másokéra épül. Ha nem máséra épül, hanem csak másolat, akkor plágium. Ha viszont a meglévő tények alapján újszerű következtetéseket és gondolatokat tartalmaz, akkor eredeti mű.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#16) Vladi válasza vfo7 (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nos én az első világháborút megelőző orosz - német (porosz) együttműködésre gondoltam. Igaz kicsit messze kalandoztam el gondolatban. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) vfo7 válasza Vladi (#16) üzenetére


vfo7
senior tag

Igen, az is egy érdekes téma, meg az is, hogy az ''entente cordiale'' megalakulása hogyan vetett véget neki.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#18) drkbl


drkbl
őstag

Nagyon jó írás, gratulálok! Magam is sokszor elgondolkoztam rajta, hogy hogy lehet az, hogy Németország és Japán gyorsan felépült azok után, amit különösképpen a második világháborúban tettek, míg egykori szövetségeseik (talán Olaszország kivételével) elég rendesen megkapták a magukét utánna.

(#19) 7600 GS


7600 GS
addikt

És az egyik legfejlettebb ország európában Németország.
Sorolom a szerintem fejlett országokat(európában):Németország
Ausztria
Svájc
Svédország
Norvégia
Dánia
Hollandia
Finnország

Szerintem ennyi.Remélem azzal mindenki egyetért,hogy Magyarországot nem soroltam bele. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.