Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Átérzem.
Komásabb pillanatomban lepumpáltam a wc öblítőt, amit dugulással jutalmazott.
Kihívtam a dugulás elhárítót akik ki is takarították a rendszert az első udvari nyílásig.
Pár nappal később zuhanyzás közben arra lettem figyelmes hogy jön fel a víz a fürdőszoba közepén. :W :W :W
Tanulság. Végig ki kellet volna tisztíttatni a csatornát. :O

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) Syl


Syl
nagyúr

Aki már átélt hasonlót, szerintem nem fog röhögni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) Eastman


Eastman
őstag

Szr ügy.

Ház vagy lakás?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) Chaser


Chaser
titán

az örök tanulság:
nem öntünk élelmiszert a wc-be
hogy mért?
ellentétben a mosogatóval, nem éri sűrűn meleg/forró víz, és idővel lerakódik a zsiradék - ami magával hozza hogy sokkal több "dolog" meg tud tapadni rajta - , amit sokkal nehezebb takarítani a wc kagylónál mint a mosogatónál
soha nem dugult el nálam wc vagy mosogató, ha étel maradék van amit mindenképp ki kell dobni és engedi az állaga akkor csak mosogatóba megy
forró víz mellett havonta ecettel is "lemaratom" a lefolyót
én nem röhögök ezen, csak nem értem mért kell a wc-be ételmaradékot önteni
vizes ismerős mesélt anno sok hasonló ilyet, már akkor sem öntöttem bele semmit
olajat meg mosogatóba sem, ha "elfáradt" megy a kukába

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ejj, kaját nem szabad WC-be önteni. :(

Live-Die-Respawn

(#6) Sleeper987


Sleeper987
csendes tag

Szerintem akinek valaha volt dolga kiönött szennyvízzel az nem nevet ki.
Én sem.
Néhány tapasztalat:
-Egyetértek azokkal akik a WC-be nem öntenek darabos ételmaradékot, ha mégis akkor a lehető legnagyobb fazékban 8-10l-es forralj vizet és öntsd rá, hogy feloldódjon a zsír és olajréteg hagyd egy 10 percet állni, majd alaposan öblítsd le.
-Én a szintén dugulásos tapasztalataim miatt úgy mosogatok ha 3-4 tányérnál több van, hogy bedugom a lefolyót, de FOLYAMATOSAN engedem a meleg vizet, és ha már majdnem tele van a tálca, leeresztem, megint bedugom a lefolyót és kezdődik minden előről. Ilyenkor nagyobb nyomással és nagyobb adag víz folyik át a rendszeren jobban áttisztítja a lefolyót.
-Ha mosogatógépet használsz én csak folyékony mosószert javaslok. Saját tapasztalat hogy a lefolyót 4 év mosogatótabletta mennyiség (amelyet a gép kinyomat, de fel nem olvadt) úgy eltömíti a rendszert, hogy csak bontással csőcserével tudtam megoldani. A mosogatógépet csak 50 C felett használd.
-Ha kijön a dugulás elhárító akkor csak fix díjasat hívjál, ne azokat akik méterre adják az árat, hiszen nem tudhatod hol van a dugulás, lehet az első 2 méteren de ha az megvan lehet hogy van 10 méterrel később is egy.
-A dugulás elhárításnál ahol falon kívül megy a csatorna ellenőrizd mert a fej szétverheti a rögzítéseket, vagy kilazíthatja. Akár a fali akár az összeillesztéseket.

A fentiek mind saját tapasztaltok. De természeteen mindíg utólag okos az ember. :)

Kitartást a munkához!

Együttérzek.
:R

(#7) Chaser válasza Sleeper987 (#6) üzenetére


Chaser
titán

nálunk semmi baj nem volt a tablettás mosogatóval, ha mosogatógép van az szépen átöblíti a rendszert folyamatosan extraként - nálunk sztem 60 fokos vízzel dolgozott, mindig csak egy órás programmal toltam mert elég volt, előtte mindig leöblítettem az edényeket -
több éve élünk itt, de még a szifont egyszer sem vettem le mert nem kellett
wc-be én semmilyen ételt nem erőltetnék, se folyékony halmazállapotút, se darabosat, semmit, nem oda való, hiába öntik sokan oda
ezt ha még megfejelik olajjal is az csinál csúnyákat, azt meg egyébként sem szabad csatornába engedni
mosogatóba akár rizst, akár krumplipürét, de volt hogy húsleves maradékot is beletoltam, nagyobb zöldségeket belenyomkodtam folyamatosan öblítve és "megette"
na meg a havi egy 20%-os ecetezés sem árt, elég durván felmarja a lerakódásokat, mosógépet is havi egyszer ecettel átmosom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Sleeper987 válasza Chaser (#7) üzenetére


Sleeper987
csendes tag

Értem.
Ezért mondtam hogy saját tapasztalat.
Nálunk a ház kialakítása olyan, hogy nagyon hosszú éppen hogy lejtős csatorna szakaszok vannak. (10-15m)
ezért énnekem ezek váltak be. Egy 10 emeletes ház legfelső szintjén én is bevállalnék mindent( evvel nem állítom hogy ott élsz!!! csak a példa kedvéért írtam) mivel a lendület úgyis levisz mindent az a 80 cm csatorna ami pedig a lakáshoz tartozik elvisel mindent.
A mosogatógépeken a rövid programot szerintem is érdemes figyelmen kívül hagyni.
:)) :))

(#9) nemlehet válasza Chaser (#7) üzenetére


nemlehet
őstag

Sokszor az a baj, hogy az emberek nem olvassák el az útmutatót a gépükhöz. Nálunk 2 gép van (egy Gorenje és egy Whirpool) a nőveremnél meg egy Samsung és mindegyiken kell állítani, hogy tablettával vagy folyékonnyal használod. Alapból mindegyik folyékonyra van rakva.
Alapvetően az a különbség, hogy mikor adja a mosáshoz, a tablettás módban először öblít egyet mindegyik csak vízzel, aztán azonnal nyitja a tabletta tartót, mert így van idő rendesen oldódni. A folyékony mosószeres módban sokkal később nyitja valamint több sót és öblítőt ad hozzá.

Szóval ha az ember a legolcsóbb tablettát használja ami amúgy is rosszul oldódik, rossz üzemmóddal kombinálva az okozhat olyan dugulást amit a kolléga írt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) nevemfel válasza Chaser (#4) üzenetére


nevemfel
senior tag

"nem öntünk élelmiszert a wc-be"

Én mindig oda öntöm, mert nincs nagyon máshova. A szennyvízelvezetésen nincs ennél nagyobb "lyuk" sehol sem.

A Domestos az nem igazán tud meghatni egy komolyabb dugulást. Hideg zsíroldó, lefolyótisztító gél + pumpa lehet még megoldás.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#11) Chaser válasza Sleeper987 (#8) üzenetére


Chaser
titán

csak harmadik emelet ( :
mosogatógépnél épp a rövid programot használtam, egy órásnál rövidebb nincs, víz biztos nagyon meleg volt, legalább 60 fok, de meghalta magát, az újat meg 9sszetörtük ( : így most hagyományos mosogtás van

nemlehet
ez tizenéves gép, annyit lehet állítani hogy beindítod kb ( : az utódján se lehetett többet
ott a titok hogy nem gagyi tablettát kell használni, most hirtelen nem mondom mit használtam, nem volt túl drága de nem is a legolcsóbb, de félévente egy nem oldódott fel kb
sót én nem is használtam, azzal havi egyszer átmostam a gépet

nevemfel
az oké hogy a wc csatornának a legnagyobb az átmérője, de ott nem használsz sűrűn meleg vizet, sőt, szinte soha
plusz a wc kagyló csavaros belseje miatt még jobban meg tud tapadni a zsír és azt onnan kitakarítani elég nehéz
de ugyanúgy megtpad a csatorna falán is
vagy a mosogatóba öntöm vagy kommunálisba ha mondjuk nagyobb hús darab - de szerencsére ritkán kell kidobni valamit, nem szeretek pazarolni -
de soha nem is volt gondom dugulással
nemrég wc-nél kitaláltam a "k@ki csúszdát" ( : konyhai papírtörlő és arra az "anyag"
így papír pluszban fogy aminek nem örülök, de jóval kevesebbet kell takarítani/vegyszerezni a csészét, szóval összességében előrébb vagyok minden téren

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Luck Dragon

Az nagyon kellemetlen lehetett. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) UnA válasza nevemfel (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Mi meg szoktuk enni a kaját ;)

(#14) nevemfel válasza UnA (#13) üzenetére


nevemfel
senior tag

Jah. Megeszem a romlott kaját, amit aztán a testem híg anyaggá alakít át, ami már biztos nem fog elakadni a klotyón. Igen, ez is egy módszer. :DDD

Forget your troubles, c'mon get happy

(#15) IO.sys


IO.sys
őstag

Köszi mindenkinek az együttérző szavakat. :D

2. emeleti panel. A wc lejárat már eleve szűkös, mert a vadiúj wc-be a botcsinálta belsőburkoló beleöntötte a csemperagasztót, ami persze nem ment le. Reklamáció kizárt, mert szolgálati lakás és így is jó dolgunk van, eléggé megpörgették a felújítást az érkező gyerek miatt. Tehát ezt a vonalat kár is feszegetni.
Semmi gond nem lett volna, ha két adagban húzom le, csak nagyon siettem. Sose szabad sietni.

Valójában 1 óra 50 perc után újra ragyogott minden. Szerencsém volt, mert a strang volt eldugulva, a mosogatás csak a felette lévő részt mosta ki. Szerencsém volt azért is, mert szinte csak értéktelen dolgok vesztek oda. 2 rossz szőnyeg, némi ásványvíz (mosogassa a kakás vizet róla akinek nincs 300 Ft-ja), meg egy műanyag Curver vagy ilyesmi doboz. Az új előszobai ülőkét, az előszoba szekrényt, a cipőket, a GYEREKSZOBÁT elkerülte, el se hittem. _II_
Jó lecke volt. Ezután is le fogom húzni, csak kisebb adagokban és ezután figyelmet fordítok a zsíroldásra, eddig ezen nem töprengtem sokat. Amúgy a kétheti wc nagytakarítás megvan, nemá hogy a Duck nem csinál semmit a lerakódott ezmegazzal. Vagy nem?

(#11) Chaser
A kakicsúszda egy jó találmány, nem is értem, más miért nem alkalmazza. :D Mondjuk én wc papírból csinálom, de valóban egy sokkal üdébb és kellemesebb érzés úgy lehúzni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#16) Syl válasza IO.sys (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Én már évtizedek óta alkalmazom ezt a wc-papír fészekrakást, úgyhogy nincs itt semmi újdonság :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) Chaser válasza IO.sys (#15) üzenetére


Chaser
titán

a duck meg ilyenek semmit nem csinál kb
saját tapasztalat
perem alatti trutyi ugyanúgy ott marad, bármivel öntöm le
manuálisan kell eltávolítani
fogadd meg a gyakorlati tapasztalatot, budiba sz@runk, de ételt nem öntünk ( :
ha belegondolsz a mosogató szifonjához ha úgy alakul még mindig sokkal könnyebb hozzáférni, mint esetleg felszedni a wc csészét - amit én cserélnék is a helyedben, nem nagy tétel, csemperagasztót sem öntünk budiba :d -, ha meg túl sok/sűrű az étel akkor kommunális hulladék
a k@ki csúszda még kis vákumot is csinál ( : átmetakoztam sokkal drágább ha nincs cúszda és sűrűn takarítani kell, illetve hiába "pazarlom" a papírt, környezeti szennyezés is nagyobb a sok vegyszer miatt aminek használata így redukálódott

Syl
azt multiban szoktam a "pottyantós" csészéknél :d
tescos törlőpapírból két lap pont lefedi a csészét nálunk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) IO.sys válasza Chaser (#17) üzenetére


IO.sys
őstag

A mosogatónál nincs szifon, gégecső van.

A manuális tisztítással nincs gond, nem félek a kosztól. A gyerek miatt extra higiénia van folyamatosan. Leszámítva ezt a 2 órát. :D

A kaja kukába öntésével az a baj, hogy a kukászsákok nem vízhatlanok, apró lyukakkal vannak teli, valójában sűrű hálók. Bedobok valami olyat, ami csak fél deci nedvet ereszt és már moshatom is a kukát. Ha ez nem így lenne, ez a poszt nem született volna meg.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#19) bozont


bozont
veterán

Oh, jó buli. Nálunk 1-2 hónapja volt, hogy valahol a környéken dugulás volt a csatornarendszerben. Hosszú keresés után megtalálták, hogy a szomszéd előtti szerviznyílásnál. Na aztán mikor nagynyomásúval elkezdték takarítani, meg pumpálni csapkodta kifelé mindkét WC-ből (kétszintes családi ház) a cuccot (szerencsére tömény nem jött de víz az bőven). Persze épp egyiknél sem volt lecsukva a fedél, így jutott mindenhová, még a plafonra is. Mindezt éjfél körül. Én mondjuk szerencsére dolgoztam, de az otthoniak szerint jó buli volt. ;]
Másnap meszeltünk is. :U

[ Szerkesztve ]

(#20) adapter07


adapter07
csendes tag

Domestos helyett, enyhébb esetekben lefolyótisztító szerek széles választéka,

ha ezek nem segítenek akkor csőtisztító spirál (csőgörény)

(#21) Syl válasza Chaser (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Fészek alatt pontosan ezt értem. Két lap.
Amire te gondoltál fészek, olyat nem rakok. Egyszerűen azért, mert sehol máshol nem ülök budira, csak itthon. :B Ugyanígy csak az itthoni wifire lépek fel mobillal, sehol máshol. Soha.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mi egy kétszintes lakókomplexum földszintén lakunk.
A dugulás sajnos folyamatos elfoglaltságot ad. Most már kevesebbet, az elején sokat.

Ami jó, az, hogy a központi csatornába külön úton megy a víz. A konyha, fürdőszoba és a WC saját beömléssel rendelkezik. Ezzel nem lehetséges az egyik helyről a másikra pumpálás.

A rossz, hogy a konyha kapja a mosógép és mosogatógép szennyvizét.
Ezért dugulási sor alakul ki. A meleg víz elkezd lehűlni a lefolyócsőben. A zsír, mosó és mosogató szer valamint a vízlágyító adalék másutt kezd kiülepedni a vízből.

A szerves anyagok ellen a hígabb klóros folyadékok csepegtetése a lefolyóba hatásos.
Második helyen van mészhidrát por van, De könnyen előfordul, hogy szemcsés anyagként marad vissza belőle, ami másutt segíti a dugulás keletkezését.
A másik problémája, hogy a dugulás közelébe kell juttatni. Ott olvassza fel az anyagot.

Létezik a WC pumpa modernebb változata, a flakonos gáznyomás. Takarítás minden esetben lesz. A közeli dugulást a flakon takarítja. A távoli dugulás esetében az elágazáshoz tartozó összes lefolyóból kirobbanó vizet te takarítod.

A beváltabb takarítóeszközök.
A távolabbi dugulásokhoz az izmosabb fajta:
https://www.amazon.de/Cornat-T595510-Rohr-Reinigungsspirale-10/dp/B001BATXI8/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=rohrreinigungsspirale+10m&qid=1615125917&s=diy&sr=1-4

Ez leginkább kétemberes változat. Legalább is akkor ha nem akarsz mindent összekenni hajlékony szárral.
Nagyot lendít a hatásfokán, ha végére szerelsz izmosabb üvegmosó kefét.

A közelebbi problémákhoz inkább ilyen gépet javaslok.
https://rothenberger.com/de-de/hand-rohrreinigungsgerat-rospi-h-e-plus.html
Ehhez alkalmazni lehet a fúrógépes rásegítést. Minden duguláson átrágja magát.

Mind a két eszköz igényli a folyamatos víz lefolyatást. Legalább is akkor, ha már elkezdett megszűnni a dugulás.

Még valami.
Ha magadnak csinálod a dugulás elhárítást, ne állj meg az első dugulásnál. Könnyen előfordulhat, hogy a következő dugulási helynél halmozódik fel az az anyag és két nap múlva újra neki kell állni takarítani.

Ha egy helyen akad a csőtisztító és az nem kanyar a csőben, akkor addig érdemes vakarni ott az anyagot, míg teljesen eltűnik az akadozás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) kemotox válasza Syl (#16) üzenetére


kemotox
addikt

Nagy ügy, én meg pont a lyuk fölé állok. Ha elég magasról csapatom, akkor a popóra csapódó hideg víztől sem kell tartanom.

(#24) Tothg86


Tothg86
tag

Amikor meglátod 15 perc pumpálás után a zuhanytálcában pörögni kakibát...
Na az nem tréfa tárgya.
Illetv egy évig csináltam, hogy egy atom elzsirosodott 3 m3es gödörből szivattyúztam át a cuccot egy 10 m3esbe, hogy egyszerre elvigye a szippantós autó. Amikor hetente szeded le a nedves törlő csomókat a járókerékről.. Illetve amikor közli, hogy most nem tud bejönni az utcába, mert full le van fagyva minden.
Soha többet ne lássak, érezzek szennyvizet. Soha többet. Na ez most kiszakadt :D

(#25) b.


b.
félisten

Nem szép dolog, de végig nevettem. Nagyon jó írás és megfogalmazás, mint egy novella :)

Még 2000 ben amikor az apósoméknál laktunk egy kádár kocka szuterén részében, egyszer eldugultunk. A Végére sok turkálás után nem volt más, hívni kellett a Woma-t.
Aki nem tudja mi az, hát ő lenne az :

Ugye ez azt csinálja, hogy az utca frontról megtolja egy nagyobb nyomással és pár száz liter vízzel vissza fele a rendszert aztán kilöki a dugót.
Ilyenkor ezerrel figyelni kell minden helyet , ahol vissza jöhet a sz@r mert ez nem igazán finom gép, ha jön akkor sikítás és leállítják, ne legyen nagyobb baj.
Mint írtam alsó szinten laktunk, az egyik helyiség a bejárat mellett, volt a kazán ház, nagyon régen konyha volt, de azt már mindenki elfelejtette azóta fa tüzeléses kazán volt benne meg fa.
Nyomták ezerrel a vizet vissza , sehol nem jön semmi se az alsó szinten se a felsőn.
Egyszer csak az akkor még tinikorú párom rohant fel sikítozva, hogy a folyosón úszkál a szar . :DDD Hát a kazánház @ egykori konyha részen tolta ki az egyik elfeledett dugót és mire észrevettük kb 1 köbméter szennyvízben úszkáltunk. Bútor csere, szőnyeg , számítógép, festés, fertőtlenítés stb..stb.... kb 500 ezer forint volt a kár, 2000 ben.Ma már csak nevetünk rajt, azért akkor sírdogáltunk pár napig. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) IO.sys válasza b. (#25) üzenetére


IO.sys
őstag

:R

Kemény sztori! :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#27) IO.sys válasza Tothg86 (#24) üzenetére


IO.sys
őstag

Amikor hetente szeded le a nedves törlő csomókat a járókerékről
Na ott szakadt volna meg a régi életemmel a kapcsolat :N

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#28) Eastman válasza bozont (#19) üzenetére


Eastman
őstag

Anno az idős felső szomszédomnál motoros csőgörénnyel csapkodta szét belülről a 60-70 éves eternitcsövet a maestro. Aztán hazament mint aki jól végezte Olgát. Társasház, úgyhogy kb. egy hétig kaptuk a nyakunkba az áldást, mikorra a barna folt az előszoba mennyezetén megjelent. Három emelet cucca ért le hozzánk, mivel a felső lakók mind ráhúzták a sérült csőre a wc-t. Konkrétan extrém takarítót kellett hívnom. Falbontással kezdett, és négy órán át dolgozott. Háború sújtotta övezet lett a lakás. Albérlet, lakásbiztosítás nem volt. Aztán kőműves majd festő tartotta a markát. Minden számlát a társasház nevére kértem, mert a "strang" nem a lakásunkhoz tartozott, viszont nálunk kanyarodott a födémben. Meccseljék le ők egymás között, plusz a maestroval. Fizettek.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) Chaser válasza IO.sys (#18) üzenetére


Chaser
titán

akkor még jobb ( :
maradék konyhai papírtürlő az pl "megfogja" a folyósabb élelmiszereket is
részemről visszahasználom a vásárláskor hazahozott műanyag zacskókat is, vagy szelektív gyűjtő lesz vagy esetleg ételmaradék megy bele
mondjuk a nagy titok az, minél kevesebb étel menjen a szemétbe
ásványvízről eszembe jutott mi már szanáltuk, sodastream gépeket ajánlom
nem kell többet cipekedni, sokkal kevesebb műanyag szemét, ha vesz az ember hozzá vízkő szűrőt nayon jó "ásványvíz" készül:) anyagilag is jobban megéri
én ezt vettem tavaly, csak hideg víz kell hozzá - fontos hogy hideg legyen, az jól szénsavasodik, szobahőmérsékletű nem -, na meg a patron, ami akár több hónapig is elég

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) zolikaDB válasza Chaser (#4) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amikor vízkőtelenítem a vízforralót (20%-os ecet + víz), utána a keletkezett ecetes, nem forrásban levő vizet, és az ezt követő "öblítő" vizeket (1.7L, 3-4x) a WC-be öntöm.
Meg 2-3 hetente durva só-ecet, forró vízzel öblögetem.
Eddig bevált.

(#31) vamzi válasza Chaser (#4) üzenetére


vamzi
őstag

Mikor kókuszzsírra váltottunk a saját káromon tanultam meg ezt a szabályt :D Szerencsére az nagyon gyorsan dermed, így csak a szifonba kötött bele. Azóta semmit, még finomított olajat sem. Pedig sosem locsoltuk a lefolyóba a fáradt olajat, csak ami a tányérokon maradt, az ment bele. De most még az sem.

(#32) vamzi válasza Chaser (#29) üzenetére


vamzi
őstag

Egy ideje már ráálltunk arra, hogy ételhordóban gyűjtjük az ételmaradékot, amit a fagyasztóban tárolunk. Így nem büdösödik meg és olyan szépen kockára fagy, hogy csak bele kell dobni a kukazsákba, mikor itt az idő. A dobozból pedig könnyen kijön. Amúgy mi is mindent újrafelhasználunk. De például sok pénztárban nincsenek ránk felkészülve, hogy a zöldség-gyümölcs árut nem nejlonban visszük oda, hanem papírdobozban vagy csak kézben, esetleg saját textilszatyorban. Az auchanban szoktak nagyon furán nézni (ott ugyebár le kell mérned a zöldséget/gyümölcsöt és címkét kell nyomtatni) és általában a legnagyobb termék csomagolására ragasztjuk ezeket a címkéket szépen sorba, mert nem használunk nejlont. És akkor megy a pingvinezés a pénztárban. Ezért inkább rászoktunk az önkiszolgálóra.

(#33) Eastman válasza vamzi (#31) üzenetére


Eastman
őstag

A jó szexhez elengedhetetlen.
...bár a mosogatóban még nem csináltam.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) nyunyu válasza adapter07 (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek a lefolyótisztító cuccok érnek egyáltalán valamit?

Nálam notóriusan nem szeret lefolyni a mosdó, és hiába öntök bele bármilyen löttyöt, meg pumpálhatom, ahogy akarom.
Megoldás általában az szokott lenni, hogy 2dl sósav, az garantáltan dezintegrálja a csőben lerakódott szappant/borotvahabot/borostát/akármit.

Ráadásul 1l sósav feleannyiba se kerül, mint egy flakon lefolyótisztító.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) updog


updog
senior tag

Panelban lakok (4 különbözőben az elmúlt 16 évben), I know that feeling bro.

Felújításkor a mesterek a wc-be öntötték le a vödreik kimosása után a vizet, szó szerint csavarhúzóval pattintottam le a megkötött csemperagasztót a fajansz aljából.

Kajamaradványt mi is már egy ideje elcsomagoljuk a megmaradt dobozokba, zacskókba, amennyire tudjuk légmentesen, és megy a ledobóba / nagy kukába, de mivel mindenki ezt csinálja, így a földszinti kukahelyiségben folyamatos a csótányinvázió, akárhogy irtanak. Örülünk hogy egér/patkány (még?) nincs.

Feleségemnek derékig ér a haja, kb. mindennapos tevékenység hogy a plusz szűrő alól még kibányásszam a hajat.

Mosogató valamért nem szelel, lassan folyik, pang, belenézek felülről az első másfél centi után már látszik a szürkés, zsíros lerakódás, pedig rendszeresen próbálom tisztán tartani fizikai és vegyi módon is.

Mindemellett elgondolkodtató, hogy a saját vélt vagy valós problémáink miatt mekkora mennyiségű és mennyire durva vegyszereket locsolunk le a lefolyón, ami végül a természetben köt majd ki.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#36) Chaser válasza Syl (#21) üzenetére


Chaser
titán

eszembe is jutott az amerikai pitéből kulagép ( : én ha kell kinyomom mindegy hol vagyok :d - vmelyik adam sandlers film -

zolikaDB
jó mltkor takarítottam a wc perem belsejét, úgy hogy előtte kapott mindeféle csodát, ecetet, és van öblítő "tabletta", nem tudom minek hívják
sztem mondanom sem kell ezektől független mi volt a perem alatt ( :
forró vizet nem is öntenék wc csésze jellegű porcelánokra, nemrég kezemben maradt egy pár éves bögre füle teázáskor :d
nem ötöm bele a maradékot és biztos nincs gond, nekem ez bevált

vamzi
olajnak és zsjroknak az a baja, ha nűlad nem is okoz kárt, a csatorna rendszerben okozhat
a szappanokkal olyan elegyet alkot amivel megkötík egymást, uk-ből hallottam erről horror sztorikat
egyébként az olajos tányért sem mosogatom közvetlen, először papírral letörlöm, és csak utána mosogatás forró vízzel
maradék olajat vagy a felgyűlt papírokra öntöm, vagy vissza a saját üvegébe és úgy a kommunilásiba
fagyasztós mdszert is használtam már, főleg nyáron, ne büdösödjön a aló szomszédok orra alá ha valamit ki kell dobni, főleg ha hús féle - de mint mondtam ez ritka, nálam alap hogy nincs pazarlás, így ritkán kell valamit kidobni ami étel -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) UnA válasza Chaser (#36) üzenetére


UnA
Korrektor

"uk-ből hallottam erről horror sztorikat"

Ezekre a hírekre gondolsz, ugye? :) De ehhez azt is tudni kell, hogy ott nagy divatja van a zsíros tányérok papíros törölgetésének, ami aztán megy a vécébe. Talán már kevésbé, mint néhány éve.

De a vécépapír is ilyen cucc, nem véletlen, hogy vannak országok, ahol nem engedik, hogy a vécébe dobálják...

(#38) Chaser válasza UnA (#37) üzenetére


Chaser
titán

jah ilyesmikre
talán görögöknél kellett szemétbe dobni a wc papírt használat után, érdekes volt ( :
újabb wc papírok feloldódnak vízben elvileg, nálunk erről nem tudok problémát, de eszembe se jutna zsíros/olajos papírt a wc-be dobni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Chaser válasza updog (#35) üzenetére


Chaser
titán

tübb okból sem szabadna a "mestereknek" rretyóba engedni festékes, csemparagacsos, hasonló anyagot
csemperagasztó konkrétan megmarja a porcelánt, onnantól már minden sokkal jobban megtapad rajta - lehet a pvc-t is marja, azt nem udom, kezemet biztos marta hogy rohaggyon' meg ( : cipőt is megeszi -

mosogatóba nagyon ritkán öntök vegyszert, fentebb mondtam évek óta semmi gond vele
forró víz, ecet megold ott mindent kb amit kell - sót is szoktam néha önteni bele egy keveset ami megtölti a szifont -
és minimalizálni a zsíros/olajos dolgokat amik odakerülnének, pl mosogatás előtt papírral áttörölni az olajos edényt
részemről próbálom minimalizálni a vegyszereket amennyire csak lehet, főleg a környezetre gyakorolt hatás miatt, de pénztárcán is észre lehet venni adalékként
20%-os ecet nem olyan drága, bolttól függ, 150-300ft/l, csodákra képes
amikor mosogatót takarítom akkor is ecettel és sóval, mivel gumikesztyát nem használok néha marja a kezem:) de a végeredmény kárpótol mindig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Syl válasza Chaser (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

Előbb-utóbb az EU kitalálja, hogy belesz*rni sem szabad a vécébe :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) Chaser válasza Syl (#40) üzenetére


Chaser
titán

akkor sz@rok rájuk!
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Chaser


Chaser
titán

titkos tipp még a cola ami eszembe jutott
egy időben sokat ittam azt a sz@rt, és egyszer kipróbáltam mit kezd zsíros tepseivel amire jól odaragadt krumpli, zsiradék, stb - ha jól rémlik csersav van benne -
meglepően hatékonyan "felmarta", néha azt is szoktam önteni a szifonba, már nem iszom, de "vegyszerként" kimondottan jó ára van
azóta is ha "gondos" valami edény akkor colát kap

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Tothg86 válasza Syl (#40) üzenetére


Tothg86
tag

(#44) zolikaDB válasza Chaser (#36) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, de a teasbogreben joszerivel csak forro italokat tartanak. Illetve velem eletemben nem fordult elo ilyen, de ettol lehetseges. Vagy odakoccant valahova es legkozelebb le is tort.
Nade. A budi karimaja vastagabb, mint a csesze fule.
Illetve: emlitik fentebb a tapasztaltabbak, h a WC-be azert ne onts kajat, mert ott nem jar forro lé, mint a mosogatoban.
Erre reflektaltam, h nalam emiatt igen, segit oldani az elzsirosodott csovek falan levo trutyit.
Ez lett volna a logikai szálam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) dugo_ válasza zolikaDB (#44) üzenetére


dugo_
veterán

Újépítésűben csóri szomszédnak a melegvíz volt bekötve a wc-be, bonthatták vissza az egészet... :DDD

(#46) b. válasza dugo_ (#45) üzenetére


b.
félisten

Nem értem a problémát . :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) Chaser válasza zolikaDB (#44) üzenetére


Chaser
titán

abból a bögréből sokat nem ittam, meg is lepődtem amikor kezemben maradt a füle ( :
te wc-d, láttam már szétreccent wc csészéket, meleg víztől vagy nagy tömegűektől azt nem tudom :)
az meg hogy nagy ritkán öntesz bele 1-2 liter meleg vizet semmit nem old meg, a mosogató folyamatosan kapja, és nem eleve több liter hideg víz van a csésze elvezető rendszerében

dugo_
ez hatalmas ( :
csak az ihm - aranybánya lakópark jut erről eszembe ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Syl válasza Tothg86 (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

Dehogy! A Kert végébe járunk. Ott a felcsapódó víztől sem kell tartani ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49) Chaser válasza Syl (#48) üzenetére


Chaser
titán

:C ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Tothg86 válasza Syl (#48) üzenetére


Tothg86
tag

Nem dugul el, és még fészket sem kell rakni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.