Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bici válasza laci_csk (#47) üzenetére


Bici
félisten

"Csetelni, igen meg sms."

Nem csak ezekre. A céges 35k-s android telóm simán megy a navigálás, több chatprogi egyszerre, böngésző, email. Emellett netbank, forgalmi infók, youtube, meg még pár apróság simán megy rajta.
Ha ezek közül sok van megnyitva, akkor lassabb a váltás, mint egy 100-150k-s telón, de nem olyan vészes.

A saját 5 éves telefonomon Cyanogenmod-dal majdnem ugyanez a sebesség tartható.

"Hagyjuk a rizsat. eddig szapultuk az olcso telokat, hogy szarok, most meg dicsoitjuk oket hogy mindenre jok."

Én pl. sosem szapultam az olcsóbb telókat, és nem is dicsőítem őket. Tárgyilagosan leírtam, hogy sokmindenre jók, persze, nyilván kevesebbre, mint egy drágább teló.

"Akkor ha jok mindenre, megint kerdezem: mire kell mas platform? Valami nem stimmel a dologban."

Azért kell több platform az olcsóbb szegmensben is, mert akkor van verseny. Ha nincs a WP, akkor a google el fogja hanyagolni az olcsób szegmenst, nem lesz annyi fejlesztés, ami az olcsóbb hardvereken való jobb működést célozza.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#52) Ryoo válasza laci_csk (#43) üzenetére


Ryoo
senior tag

150e-200e Ft hogy ne lenne már sok?? Amíg anyu vagy apu fizeti addig lehet nem az, de mikor már magadnak kell megkeresned ezt a pénzt és mellette még minden mást is fizetni kell, akkor rádöbbensz, hogy ez igenis sok pénz. Lumia 640-em van még, ami 42500 Ft volt tavaly áprilisban. Nekem erre telik, nem fogom emiatt szarul érezni magam, vannak más dolgok is, amire el lehet verni egy valag pénzt. Ennyi pénztért hozza azt, amire nekem kell, de ha már ennyire gáz, hogy nekem olcsó telefonom van és csak telefonálni és chat-elni használnom, had kérdezzem már meg, hogy Te mire is használod a telefonodat és mégis milyet?

Egyébként nem tudom Te eddig milyen meccset néztél, pont azt írtam én is, hogy most talált magára androidnál is az alsó kategória, de ha most nem lesz ellenfele, akkor még jobban szarni fognak rá.

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#53) Gymnova81 válasza confuser (#18) üzenetére


Gymnova81
tag

Így van, kösz a javítást! :D

(#54) strogov válasza Ryoo (#39) üzenetére


strogov
senior tag

Ha neked 150-200 ezer "kidobása" gondot jelent (nekem pl. gondot jelent), akkor nem veszel olyan telefont. Ha komoly esély van rá, hogy munka miatt összetörik, akkor ne okostelefonnal járj munkába, vagy vegyél egy CAT-ot. Szerintem az okostelefon használat keveseknél munkaköri előírás, főleg olyan embereknél akinél munkából kifolyólag össze is törhet.

Irreális elvárás, hogy majd minden fejlesztő nekiáll 30 platformra fejleszteni, meg portolni mindent. Tehát marad az, hogy 1-2 platformra fejlesztenek, a többi pedig elhal alkalmazás hiány miatt. 50e HUF környékén már lehet kapni nagyon jól használható android-os gépeket. Választási lehetőség a jövőben is lesz: ilyen, vagy olyan android-os gépet vegyél.

(#55) hroberto


hroberto
veterán

Pedig már kezdtem agyalni, hogy milyen telefont vegyek majd ha tényleg meghal a Windows. De ezek szerint még nincs minden veszve.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56) Klaus Duran válasza hroberto (#55) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Vergődik mint a BB

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#57) bluemirage válasza Klaus Duran (#56) üzenetére


bluemirage
őstag

Ő szerintem tudja, hogy ebből már nem lesz semmi. :K Ha még mindig olvassa a Windows mobilos topikot, akkor meg tuti.

Szerk.: Ott én vagyok az ügyeletes és utált vészmadár :D. De egy része már ott is tudja, csak hát nehéz elfogadni attól még ezt a helyzetet. Az elméletem szerint ilyen okok is közrejátszottak.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#58) janeszgol válasza strogov (#54) üzenetére


janeszgol
félisten

De pont ezt írta ő is. Elég jó telefonok kaphatók már 40-50k környékén. Ott a Galaxy J3 2016. Kipróbálta már valaki? Vagy a J5 2015, LG K8, sőt Marshmallow-val a G4c is frankó (pedig csak 1 giga ram van benne). Bla bla.

Az MS nem akar versenybe szállni már az Apple-lel vagy a Google-lal. Majd kiadja a telefonjait, leginkább cégeknek fogja ajánlgatni nagy tételben és kész. Ha ezt sikerül elérnia, már nyert. Nem csatát, csak levegőt kapott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#59) laci_csk válasza Wesder (#50) üzenetére


laci_csk
senior tag

nem 3 ev, esetleg harom hozzaszolas, olvass feljebb, vagy mas topikokban.

#52) Ryoo Lumia640 az meg ingyen sem kell. Azt hittem eurorol beszelsz mert nem irtal forintot hanem "e"-t, de akkor is, ketevenkent nem sok, es van egy rendes telod, amit rendesen tudsz hasznalni mindenre, es nem konyorogsz mas platform utan.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#60) Pearce válasza Klaus Duran (#56) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nem egy szint a BB-vel ebben az esetben. Az MS még évekig ellehet a telefonos piacon pár modellel, itt lesz a Surface is. Míg a BB droidra váltott, a saját os-hez meg lesz még 1-2 frissítés talán és vége.

[ Szerkesztve ]

(#61) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hát én nagy wp rajongó vagyok,de muszáj lesz droidra valtanom... frankón sírni tudnèk de ez van...

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#62) Ryoo válasza strogov (#54) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ahogy janeszgol fórumtárs is mondta, én is erre céloztam, hogy most már legalább van ebben a szegmensben droidos alternatíva, a kínai gyártóknak "hála" (az már más kérdés, hogy ezzel ellehetetlenítenek sok más gyártót) De korábban nem ez volt a jellemző és ha csak ez marad, akkor megint visszazuhanunk oda, ami pár évvel ezelőtt volt.
Nem is veszek ennyi pénzért telefont, mert nincs erre ennyi pénzem, de a munkám megköveteli az okostelefont, és már én is megszoktam. Nem a munkakörülményeim tennék tönkre a telefont, hanem én magam, elég egy óvatlan mozdulat és elejtem és már össze is tört, ezért rakok rá rondábbnál rondább tokokat, hogy valamennyire védjem. De egy olyan drága telefonnál még, ha tokban is ejtem le, akkor is megállna bennem az ütő. :) Egyébként pont az ilyen CAT okostelefonok is horror árban vannak a tudásukhoz képest, tehát az ár-érték arányban nem éri meg.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#63) Xaels


Xaels
félisten

Szerintem meg amíg nincs valamilyen szintű átjárási lehetőség a platformok között addig felesleges belekezdeni egy újba. Az IOS és az Android olyan szinten beleivódott a hétköznapokba, hogy lehetetlen velük közel 0-ról felvenni a versenyt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#64) Látnok válasza margithid (#22) üzenetére


Látnok
aktív tag

Hát, a 10%-os részesedéshez valóban az kellene, mert eddig nem jött össze, és most sajnos sokan elpártolnak (persze az MS balfaszsága miatt).
Szóval a 10%-hoz minimum a képen látható, és a hozzá csatolt leírású telefon kellene ingyen osztogatni (vagy majdnem ingyen), mert sokan nem próbálkoznának újra.

De ne legyen igazam!

Egyébként nekem tetszene egy ehhez hasonló telefon, főleg a billes tokkal, bár az így ebben a formátumban nem használható.

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#65) Petya88


Petya88
tag

Sikerült már esetleg valakinek androiddal bootolni az iPhone 5se-t?

(#66) Aron1988


Aron1988
tag

A cikkben felsorolt hardvert legyen szíves valaki egy 10 colos Android tabletbe berakni, köszönöm!! :C A windowson meg már nem segít a bika hardver, elérték azt a mélypontot, amikor már azért nem veszi senki, mert más se veszi.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#67) Wesder válasza Petya88 (#65) üzenetére


Wesder
félisten

3GS-en működött anno

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#68) atike válasza laci_csk (#47) üzenetére


atike
nagyúr

Az nem tűnt fel, hogy a mostani olcsó telók azok a pár évvel ezelőttiek teljesítményét hozzák már...? Ahogy visszafelé lépegetsz időben a mindenkori olcsó telefonok bizony egyre kevésbé voltak használhatóak. Azért még anno meg kellett küzdeni nem egy korláttal, amik ma már kb hírből sem ismertek.

Ellenben arra kíváncsi lennék, hogy lesz-e ebből a Surface dologból valami... Más termékként (tablet, laptop) sem igazán megy (ment), erre bedobják mint teló...? :F

(#69) Воланд válasza atike (#68) üzenetére


Воланд
titán

A surface pro-t, meg a book-ot is viszik, mint a cukrot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#70) atike válasza Воланд (#69) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor csak felénk nem divat ez a cukor...? :DDD

(#71) dutrás


dutrás
őstag

Én azt hiszem hogy ez mindent elmond!

Intel után a Microsoft a második olyan nagy piaci szereplő, aki immáron vállalja, hogy a mobiltelefonos piac kihívásainak nem tudott megfelelni. A redmondi gyártó eleinte a Nokiával kötött exkluzív megállapodástól várta, hogy életképes alternatívát fog tudni állítani az iOS és az Android párosának, de a deal oly annyira nem jött be, hogy nemcsak a Microsoft vágyai nem teljesültek, hanem a Nokia is gyakorlatilag a padlóra került. Egyenes következménye volt a dolognak, hogy a Microsoft átveszi a Nokia Devices üzletágát, ám a Windows ettől sem lett kelendőbb mobilon. A Microsoft hosszú gyötrődést követően pár napja jelentette be, hogy a butatelefonokat átadja a Foxconnak, most pedig az derült ki, hogy az okostelefonos részlegnél (ismét) leépítés jön: ezúttal 1850 főtől válik meg a cég. Egyúttal ráadásul 950 millió dollár veszteséget is elszámolt a vállalat, így a Nokia üzlet összességében már 8,5 milliárdos veszteséget hozott a konyhára.
további hosszú távú tervek egyelőre kérdésesek, az viszont biztos, hogy a mobilos fejlesztések rövid távon nem állnak le. A Lumia márkanév helyett viszont a Surface kerül a telefonokra is, amelyek – hasonlóan a Microsoft táblagépeihez – az üzleti szegmensre fognak koncentrálni. Ami pedig a konzumer piacot illeti, a Microsoft természetesen innen sem fog teljesen eltűnni, azonban főleg nem a hardverrel, hanem szoftvereivel lesz jelen. Ennek jeleit már számtalan esetben láthattuk: többek között az Office csomag és a Cortana is így lett elérhető az androidos készülékekre.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#72) dutrás


dutrás
őstag

Lejárt a szerkesztési időm bocs.
A geeks.hu-róla szedtem

P50 pro/P40 Lite

(#73) Воланд válasza atike (#70) üzenetére


Воланд
titán

Hát, nálunk van "egy pár" sb. :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#74) Hidalgo85

Láttam ennél sokkal jobb rendel képet, ami tényleg egy lekicsinyített Surface volt.

Array Technologies Incorporated

(#75) emvy válasza atike (#70) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalunk a sales-eknek vagy Mac-je van, vagy Surface Pro-ja.

while (!sleep) sheep++;

(#76) bluemirage válasza dutrás (#71) üzenetére


bluemirage
őstag

Teljesen egyetértek!
"A Lumia márkanév helyett viszont a Surface kerül a telefonokra is, amelyek – hasonlóan a Microsoft táblagépeihez – az üzleti szegmensre fognak koncentrálni. Ami pedig a konzumer piacot illeti, a Microsoft természetesen innen sem fog teljesen eltűnni, azonban főleg nem a hardverrel, hanem szoftvereivel lesz jelen."
Tehát a lakosságnak nem nagyon fog, normális telefonnal kijönni.
A kérdés csupán az,hogy Mr. Smith és Herr Müller továbbá Kis Pista akik olyan közép és felső vezetők, akik jelenleg -nem meglepő módon- androidos VAGY! ios készüléket használnak.... miért cserélnek le ezt egy Windowsos értsd Surface telefonra? Feltételezem, hogy nem akarnak 2 telefonnal járni.
A produktív, jellemzően asztali területen erős a Windows és ezért el tudom képzelni, hogy az Asus T100-hoz hasonló 2in1 eszközökön, sőt még Tab-os cuccokon is Windows fog futni vállalati környezetben. Tehát jobb helyeken lesz Surface eszköz a táskában! és az íróasztalon!. De, hogy zsebben nem lesz és nem fognak Surface telefont venni az tuti.
--> A telefonos üzletágat a MS tul.képpen feladta. Vége... és nagyrészt lakossági célú hardver gyártásnak is.

Meliora sunt bono inimica

(#77) RaveForce válasza bluemirage (#76) üzenetére


RaveForce
veterán

Igen...vege :( pedig a legszebb emlekeim mai napig az omnia7hez kotnek... akkoriban az android nagyon bukdacsolt es laggolt 2.x... wp7 majd 7.5 meg emlekszek kb 2 helyen volt mikrolagg az egesz rendszerben, am gyonyoruen siklott..imádtam es nagy remenyeim voltak...aztan jott a visszafejlodes rendszer szinten akadasugyileg mikozben a droidon jott a project butter meg az optimalizalasok.... metro design is kuka lett.. :/

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#78) dutrás válasza bluemirage (#76) üzenetére


dutrás
őstag

Ráadásul drágák is lesznek a Surface készülékek.
Ez ki fog halni mert egy idő után már az üzleti szféra számára sem lesz vonzó.
Az olcsóbb droiddal is meg lehet majd oldani.

Tönkre tették a Nokia üzletágát plusz a fejlesztésekbe befektetett összeg jó részét elbukták!
Ezek után védeni tovább a WM-t...

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#79) Ádám16 válasza RaveForce (#77) üzenetére


Ádám16
addikt

Ugyanez van velem is. Akkoriban lenyugozott a rendszer, az O7 egyedi volt, fluid volt a felulet, a Galaxy S-en levo driod egy hulladek volt emellett.
Aztan S2re valtottam, mert sikerult jo arban beszereznem, de 2 ev utan visszahuzott a szívem, 925-ot nyustoltem ismet 2 evig, amit szinten nagyon szerettem, de az ido mulasaval kijottek az op.rendszer hibai, hianyai, alkalmazasok hianya, es szar minosege, stb, ezert visszajottem droidra. Nem bantam meg, imadom a N4-et, de szivesebben hasznalnek egy stabil, megbizhato, pörgős, normalis-naprakész alkalmazasokkal felszerelt W10-t. Ahogy olvasom, ez nem fog eljonni, egyszeruen elkurtak.

(#80) Naughty9011 válasza Ryoo (#52) üzenetére


Naughty9011
tag

Lumia 640 van az egesz csaladnak, kiveve nekem :D (Edesanyam , baratnom, hugom) semmi gond nincs vele, nem fagy le. Baratnom egyetemen van es nagyon szereti, hogy tokeletes rajta az office, pdf, nagyon sokat hasznalja munkara, es nem hagyja sosem cserben, minden kepet automatikusan tolt a felhobe(onedrive) nincs esely, hogy valami elvesszen, ezzel en is igy vagyok. 640el csak az a baj, hogy baratnomnek 8gb class 2es kartyaja van benne es arra mennek a kepek, es biza szokott vacakolni , ha megcsinal tobb kepet egymas utan es vissza akarja nezni egybol akkor elkezd szarakodni a galeria (feldolgozas alatt) ez az ami meg szar a win10Mbe, de ez lehet a memoria kartya hibaja is... De 8.1 alatt nem volt ezzel baja.

Mate 10 pro

(#81) Ryoo válasza Naughty9011 (#80) üzenetére


Ryoo
senior tag

Én is főként munkára használom, de e-mailt írni vele kínszenvedés, ha gépen megnézem az e-mailt, csak akkor hajlandó a telón is olvasottnak tekinteni, ha manuálisan rányomok a szinkronizálásra. Onedrive feltöltéssel soha nem volt bajom, mindent feltöltött eddig. A fényképek minősége viszont romlott a w10m-el, a barátnőm htc one minije szebb képeket készít, pedig az már nem egy mai darab és nem is a fotós képességeikről híresek a htc-k. Appok mostanában előszeretettel kidobálnak, és olyankor olyan, mintha újraindítottam volna a telefont, a kapcsolat csempén a kapcsolatok inkonja van, nem a képek, minden csempe frissül egyet, de úgy, mintha reset lett volna. Az adatforgalom app használhatatlan, fals értékeket mutat, egy nappal fordulónap előtt lenullázta a forgalmazott adatokat, ha váltok a simek között, hogy én most a másikon akarok netezni, akkor is elfelejti az eddig számolt értékeket, újraindításnál dettó, 8.1-nél mindezek működtek rendesen. Komolyan már visszasírom inkább azt az időszakot, mert akkor csak az appokkal volt bajom, a rendszernek semmi problémája nem volt, most meg naponta futok bele újabbakba. Ezért is cserélem nyár végén, mert így használhatatlan számomra a telefon.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#82) janeszgol válasza Ryoo (#81) üzenetére


janeszgol
félisten

Az L640 nagyon szép képeket volt képes lőni 8.1 alatt. Ezt imádtam benne (meg a videókészítést, minden lumia remekelt ebben) meg az érintőt. Ha az MS annyira elrontotta a kamerát, hogy az amúgy igen igénytelen képeket készítő One Mini is lekörözi, akkor az MS elmehet a b. p.-ba.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#83) Grodd válasza Fall-N (#25) üzenetére


Grodd
tag

Tablet piacon a csúcskategória legtetejét a MS viszi el a surface vonallal.

(#84) bluemirage válasza Grodd (#83) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez igaz, de csak a Marketing szerint pozicionált fogalmat takarja ill. szakmai besorolás!
A Surface a felhasználói élményben a Tab-ok legalját képviseli. Ezért is csak kisebb részét birtokolja a teljes TAB piacnak. Ennek oka megint az alkalmazások hiánya ami Windows mobil ökoszisztéma bukásának az egyik fő oka. Mindennapi használatra nagyon nem ajánlott a Windows-os tab, amivel az alkalmazások hiánya miatt csak webalapon, böngészőből tudsz operálni. Nekem is Windows-os telefonom van... tudom... ;)
Ennek ellenére a Surface az üzleti vonalon nagyon jó, hiszen az asztali gép (biztonságos!!) kiterjesztése.

Meliora sunt bono inimica

(#85) confuser válasza bluemirage (#84) üzenetére


confuser
senior tag

Ekkora ökörséget már régen írtál, pedig olvasom napi szinten, mennyire igyekszel. Ha jól emlékszem a SP3-tól desktop OS fut rajtuk, nem RT.

(#86) Ryoo válasza confuser (#85) üzenetére


Ryoo
senior tag

Sztem a Pro-n mindig desktop OS volt

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#87) Plazmacucci válasza bluemirage (#84) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem is Windows-os telefonom van... tudom...

Lophatom aláírásba? ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88) Воланд válasza confuser (#85) üzenetére


Воланд
titán

Egyetlen egy RT-s Surface volt, a Surface RT, az összes többin full desktop os volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#89) confuser válasza Воланд (#88) üzenetére


confuser
senior tag

Akkor meg pláne BS amit írt. De köszönöm a megerősítést/javítást a többiektől is.

(#90) bluemirage válasza confuser (#85) üzenetére


bluemirage
őstag

Köszi a kiigazítást. Egy kicsit tényleg belelovaltam magam. .... és -nem túl gyakori- de kevés és rossz infó alapján véleményeztem.

Akkor még rosszabb a helyzet :(
Sajnálom. Pedig bíztam benne, hogy asztalit oly módon terjeszti ki a Surface, hogy azért vannak rá mobil app-ok, de így sajnos még rosszabb a helyzet :((. Akkor tulképpen tenyér PC, asztali Windows alapon. Ez tényleg csak az üzleti körnek lesz táskában, asztalon... ahogy írtam. Phone-ként nem fog kelleni senkinek az ég világon, az üzletembernek sem.

Hidd el attól még a végkövetkeztetés nem változik. De, ha szerinted ebben is tévedek, akkor írok emlékeztetőt jövő karácsonyra, hogy dobjak egy privit. Megegyezünk a számokban és ha tévedtem, akkor egy üveg drága ital lesz a karácsonyfád alatt postán küldve... Ha nem is látszik, de ilyen téren úriember vagyok.

Meliora sunt bono inimica

(#91) RaveForce válasza bluemirage (#90) üzenetére


RaveForce
veterán

Pedig bíztam benne, hogy asztalit oly módon terjeszti ki a Surface, hogy azért vannak rá mobil app-ok, de így sajnos még rosszabb a helyzet

a juniverzális appoknak lenne ez a lényege, már csak a kivitelezés...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#92) bluemirage válasza RaveForce (#91) üzenetére


bluemirage
őstag

Tudom, de én már nem akarok az UWP-ről semmit írni. Kár minden betűért.

@Plazmacucci
Jóvanna'... Értem... :R

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#93) Plazmacucci válasza bluemirage (#92) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:) mi is szenvedünk

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#94) confuser


confuser
senior tag

Tehát akkor is szar, ha desktop OS desktop appokkal (programokkal), meg akkor is szar, ha mobil OS mobil appokkal. Értem én. Szart dobálni a világon a legegyszerűbb, de te a tökélyre fejleszted lassan.

(#95) bluemirage válasza confuser (#94) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem! A desktopos változat még rosszabb telefonra, mint a mobilos. Tehát nem egyformán szar... ahogy kifejezted magad. A Tab-nál vagy 2in1 ultrán stb... viszont -egyre fogyó- előny lehet üzleti területen az asztali OS.

De mivel a topic címe: Surface TELEFON, így valóban rosszabb (értsd szarabb), ha desktop OS fut az tervezett telefonokon... és igen a W10M sem sokkal jobb, mert az 1% alatti világ egy töredékének szánják, de ők sem fogják venni. Azért mert a volument hozó lakossági résznek nem fog kelleni, de üzleti szektorból is túl kevés ember akár egy exotikus OS-el meghajtott mobil telefont. Nem hülyék.

Lehet, hogy bennem van a hiba, hogy elvesztetted a fonalat, vagy fel sem akarod venni. Mindegy...

Még én írtam anno, hogy mi vagyunk mobil társadalom linuxosai, a meg nem értett kisebbség. Én ezt fel bírtam dolgozni. Szóval vége van... ennyi volt. Most már a naplementét nézheted. Az is lehet szép. Voltak szép napjaink... Nem kell mérgelődni miatt! Szerintem ne vegyél Windows-os telefont. Én jó szándékkal írom, hogy nem ajánlom. :D Akkor sem, ha Surface felirat lesz rajta.

Mondhatod, hogy nem szar, csak a többi bő 99% mosolyog rajta. Ők már döntöttek és az MS is, amikor a consumer piacot az idén feladja/feladta és az üzletiben még egy kicsit tapicskol... De megnyugtatlak. programjaikkal asztali ill. droid/alma felületen fogsz még találkozni... Az MS gőzerővel terjeszti droidra is az alkalmazásait. Most pl. a sziamaiú'-val kötött hasonló megállapodást. Csak a saját, klasszikus mobil üzletágat bukták el örökre.

Meliora sunt bono inimica

(#96) Látnok válasza bluemirage (#95) üzenetére


Látnok
aktív tag

Sajnos.

De reméljük tévedünk! :)

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#97) confuser válasza bluemirage (#95) üzenetére


confuser
senior tag

A Surface a felhasználói élményben a Tab-ok legalját képviseli. Ezért is csak kisebb részét birtokolja a teljes TAB piacnak. Ennek oka megint az alkalmazások hiánya ami Windows mobil ökoszisztéma bukásának az egyik fő oka.

Te azt írtad, hogy a Surface tabletek a szarok, nem a telefonokról írsz az idézett részben (noha valóban az a topik címe, de te offoltál). De azért ügyes próbálkozás terelni a szót a mobilokra.

(#98) bluemirage válasza confuser (#97) üzenetére


bluemirage
őstag

Utána elnézést kértem, hogy kevés és rossz infó alapján írtam véleményt. Ami az idézet utolsó tagmondatára korlátozódik, de akkor is hibáztam. De miután megtudtam (még egyszer köszönöm), hogy asztali megy rajta az csak üzleti szempontoból és a TAB oldalról elismerendő.

A Surface a felhasználói élményben a Tab-ok legalját képviseli. -->Igaz és tartom. Hidd el, hogy Kis Pista akkor sem venné, ha sokkal olcsóbb lenne. Mert neki a desktop kiterjesztése nem élmény. Ha produktiv környezetben való használhatóság szerinted széleskörű felhasználói élmény szinonimája, hát legyen.

Ezért is csak kisebb részét birtokolja a teljes TAB piacnak. -->Pontosan, mert drága üzleti szegmens kevesebb volument ad ki. Az IDC bizakodó, de most még ők az utolsók és ebben a listában minden benne van, a nagy sikerű Asus T100 is!

Ennek oka megint az alkalmazások hiánya --> jajj de nagyon igaz! Asztalin nincs is alkalmazás. :DD Nem mintha mobilos részére büszkék lehetnénk.

"ami Windows mobil ökoszisztéma bukásának az egyik fő oka." --> ez is igaz, de a mobilos rész másik oka ezzel összefüggésen (2015/2016) a készülék kínálat, ami a kevés gyártó miatt is van, ők pedig az alacsony részesedés miatt nem gyártanak, az alacsony részesedés oka, a app-ok hiánya és a kevés készülék... hja igen... körbeértem :D

Sajnos az tőlem idézett utolsó mondat egybeolvasva azt is mutathatta: rosszul tudtam, hogy mi fut a Surface-en. De teljesen mindegy. Most is keveseknek kell --> ez tény! A Phone-ban pedig akár W10M, akár W10 lesz rajta (főleg ez utóbb) még kevesebbeknek fog kelleni. Annyira kevésnek, hogy a legtöbb kimutatásben nem fogod látni. Pl. a szállított telefonok darabszámos listáján nagyon a végén lesz. Ha külön OS-ként sorolják be, akkor 0,??%, ha összecsapják a W10M-el, akkor együtt talán lesz 1%. Miről beszélünk? Miről beszélsz?

Hja igen, a Microsoftot, mint TAB és 2in1 gyártót nem nagyon találtam meg a Market Share listán. Bár csak rövid ideig kerestem. Samsung, Lenovo, Apple stb... láttam csak. De ezt már nem is feszegetem.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#99) confuser válasza bluemirage (#98) üzenetére


confuser
senior tag

Hidd el, hogy Kis Pista akkor sem venné, ha sokkal olcsóbb lenne. Mert neki a desktop kiterjesztése nem élmény.
Hallottál a Windows 10-ről (Tablet mode)? És arról hogy a Windows 8 is touch first volt már, és emiatt mennyire felháborodtak a PC-s (non-touch) userek? És a Surface tab-ok elégedettségi indexeit nézted? Az egekben van.

Ennek oka megint az alkalmazások hiánya --> jajj de nagyon igaz! Asztalin nincs is alkalmazás. :DD
Nevethetsz a saját hülyeségeden (mert ez ugye a te hibás ismereteidből jutott el idáig), de attól még hülyeség amit írsz. A Windows 10 ezt is megoldotta egyébként, mert az UWP appok futhatnak mobilon és asztalin is, de te "nem akarsz hallani róluk, mert csak". A fejed a földbe dugod, te elkönyvelted hogy ami MS az szar, és ha más értelmes érvet hallassz, arról "nem is akarsz hallani". Teljesen intelligens hozzáállásnak tűnik.
Egyébként nem véletlenül írtam oda a programokat a "PC-s appokhoz" az előző hozzászólásomban is. Nem mintha a programok és az appok között lenne jelentős különbség, régen egy és ugyanazt jelentették, csak valaki új konvenciót talált ki rájuk.

Az érvelésed külön-külön mondatrészenként is több sebből vérzik, de egyben meg totál értelmetlen, mert ahogy te is elismerted, hibás feltételezésen alapult. Szerintem ne tetézd, de ahogy gondolod. Azt látom, hogy magadat bármiről meg tudod győzni, de attól még nem kéne az igét hinteni a nagyvilágba, főleg nem ilyen hiányos ismeretekkel.

(#100) bluemirage válasza confuser (#99) üzenetére


bluemirage
őstag

Sorolj fel ismert UWP app-okat. Ez egy halott 3 betű! Legyen már ennyi realitásod. Nincs más platform amire univerzálisnak kellene lennie. Jézusom... :(
A program és applikáció között szerintem sincs különbség. Mert nem ez a lényeg. Hanem az, hogy az emberek közel 100%-a mobil eszközön nem használ windows-on app-ot és és programot sem. Ez a jövőben sem fog változni. Így teljesen mindegy, hogy hívjuk. UWP-sen sem fog használni.

A személyeskedő részt átugrom. Nem is szeretném, hogy mások ilyeneket olvassanak.

"És a Surface tab-ok elégedettségi indexeit nézted? Az egekben van."
Neeeeeee :)) Ott a pont és nyertél. :C
Hidd el nem bánt, ha valaki vesz valamit és elégedett vele. Szerencsére én is gyakran így vagyok ezzel... és ha az adott esetben most kevesekről is van szó, akkor is örülök, hogy örülnek.

Biztos vagyok benne, hogy a Surface telefonnal is sokan így lesznek! Persze csak azok aki megvették. :D

Meliora sunt bono inimica

(#101) batai15


batai15
félisten

Az a baj hogy ilyen brutális telefon párosítva ezzel a rendszerrel nem lesz kihasználva.

(#102) confuser válasza bluemirage (#100) üzenetére


confuser
senior tag

Halott? Most bontogatja a szárnyait, még vadi új, hogy várhatod el tőle, hogy ennyi idő után ennél sokkal jobban elterjedt legyen? De tessék, itt egy hónapokkal ezelőtti lista, ami azóta nyilván bővült: [link]

az emberek közel 100%-a mobil eszközön nem használ windows-on app-ot és és programot sem. Ez a jövőben sem fog változni.
Ezt megint honnan veszed? Miért ne használnának? És már megint úgy beszélsz a jövőről, mintha egy tapasztalt trend elemző lennél (pedig azok is sokszor akkorát tévednek, hogy szégyen hogy ezért valaki fizet is nekik). Egyébként a userek többsége kb. 6 appot használ mobilon, legyen ez akármelyik platform, úgyhogy nem kicsit van túllihegve az app téma. 1-2 hete volt az app használatról egy cikk, nem én találom ki az adatokat, keresd meg nyugodtan a cikket (szerintem wincentralon volt).

Az elégedettségi indexes részre meg én nem reagálnék. Már megint az az érvelési technikád, hogy mikor kiderül hogy fals infókat szórsz a vakvilágba, akkor "elneveted", elbagatellizálod, hogy ne legyen súlya. Gyerekes viselkedés. Ilyen partnerrel nem érdemes tovább vitatkozni. Köszöntem az élményt, nem csalódtam.

(#103) bluemirage válasza confuser (#102) üzenetére


bluemirage
őstag

Tényleg köszönöm a listát. Több, mint egy tucat számomra is ismert app van közte. És mire legyen univerzális?
Ezeket használom PC-n és androidon is (másod telefon).
A W8.1-en kevésbé használom. De nem is én vagyok a lényeg. A fogyó 0,8% biztosan használja majd a W10M-en. Érted már, hogy miért halott? Hova bontogat, mit? Milyen eszközre? Ez megint nem belekötés, hanem egyszerűen értelmetlen.

Ne haragudj, de az elégedettség index olyan magas és ide nem illő labda volt, hogy ha olvasottabb lenne a topik szerintem más sem hagyta volna ki.

Részemről befejeztem. Nincs és nem is volt sosem harag. A hit(ed) tisztelet érdemel, nem akartalak ebben megsérteni. Bár úgy gondolom, hogy közelebb kerültél a realitáshoz, még ha nem is vallod be.... és ezért talán megérte.
Jövő karácsonykor az aktuális Surface Phone topikba benézek. Javaslom neked is. Index ide, szárnybontogatás oda, nem hiszem, hogy sokan leszünk. ;)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#104) Grodd válasza Воланд (#88) üzenetére


Grodd
tag

Meg a Surface 2. Csak a Surface 3-tól állították át az "alsó" kategóriát is x86-ra és full windowsra. Azért az idézöjel mert a Surface alsó kategóriája játszik egy mezönyben az Apple felsö kategóriájával. A csúcskategóriás Pro vonal mindig is full Windows volt, de teljes értékü ( nem atom) Core I procival.
A nem pro következö generációja gondolom Core M-el jön, Atomot dobják (esetleg jön egy valóban alsó kategória is atommal.

(#105) Naughty9011 válasza bluemirage (#98) üzenetére


Naughty9011
tag


Mi baj a win 10el tableten? Teljesen lehet hasznalni tabletnek appokal, es desktop OSnek is, ott van a kep a storeral, majd nezzel be es talalsz appokat.

Beillesztek neked egy videot is a win 10 tablet hasznalattal kapcsolatosan, nem irnam le annyira azert(+a kistaskadban van a szamitogeped is) es ez a video 8 honappal ezelott keszult.
https://www.youtube.com/watch?v=2WWn1h12PuQ

[ Szerkesztve ]

Mate 10 pro

(#106) dutrás


dutrás
őstag

Srácok kár ezen ennyit vitázni.
A részesedés egy csökkenő tendenciát mutat. Akár Surface akár nem akár uwp akár nem. Az élményindex lehet hogy qrva magas DE csak azok körében akik valóban felhasználók.
Ha igaz lesz a 0.4 százalék az már a hibahatár alatt van gyakorlatilag a nullával egyenlő. Nem hinném hogy megérné a MS-nak egy rakat pénzt belefektetni mind a fejlesztésbe mind a gyártásba.
El kell ismerni hogy lehúzzták a rolót.

A 71-es hsz-ben jeleztem hogy hivatalosan is beismerték a buktát.

P50 pro/P40 Lite

(#107) Ed_007 válasza plau85 (#41) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Igen, ugyanez a problémám... nem akarok havonta telefont váltogatni, egy stabil, legalább két évig jól működő készüléket akarok. Ezt az utóbbi években csak a Lumiákban találtam meg. Kb. 7 éve volt egy Androidos HTC-m kicsattintható billentyázettel - szerettem, de 2.1 Androidnál megállt, nem lehetett rá frissítést tölteni, utódja pedig nem jött ki; 10+ éve pedig hagyományos Nokia, de azt meg lelépte az élet - nem elromlott, meguntam :P).
Franc akar a lefagyó, biztonsági hiányosságok tömkelegétől szenvedő Androiddal vagy zárt platformú iOs-al küszködni, de ugyan adjanak már ki egy stabilan működő 950-est vagy valami hasonló kategóriájú gépet!

(#108) Ricardo


Ricardo
félisten

(#109) Potrien válasza Ricardo (#108) üzenetére


Potrien
senior tag

Nem semmi!
Ennek annyi :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.