Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Na,ez a technika! :)

(#2) plau85


plau85
tag

Már nagyon várom :) mert jelenleg nincs semmi alternatíva a piacon amire szívesen lecserélném a 930ast.

[ Szerkesztve ]

(#3) helixP


helixP
nagyúr

Nagyon kéne egy erős 3. platform!

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem reménykednék

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) laci_csk válasza helixP (#3) üzenetére


laci_csk
senior tag

Az mire lenne jo?

Xperia XZ3

(#6) PZsolt27


PZsolt27
tag

Szerintem sík hülyék ülnek a Microsoft-nál. Amióta megvették a Nokiától a telefongyártó részleget és vele együtt a Lumia nevet, azóta lefele mennek a lejtőn. A WP10 pocsék lett, ma váltam meg tőle végleg. R.I.P.

(#7) Gymnova81 válasza laci_csk (#5) üzenetére


Gymnova81
tag

Mondjuk egy egészséges piaci versenyre.

PZsolt27:
Akarod mondani WM10. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) #06658560 válasza zozzo72 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy renderkép?

(#9) Воланд


Воланд
titán

Nem, nem ilyen lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) Obyboy válasza helixP (#3) üzenetére


Obyboy
addikt

Kéne, kéne de az eddigi tapasztalatok alapján nem az MS fogja megalkotni.
Eddig minden mobilos platform próbálkozásuk mögül úgy kihátráltak, hogy csak az igazi fanok maradtak hűségesek hozzájuk.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#11) plau85 válasza laci_csk (#5) üzenetére


plau85
tag

Arra hogy legyen az embereknek több választási lehetősége. Mert jelenleg az van hogy ha sok pénzed van iphonet veszel vagy flagship droidot. Ha kevés lényegében droidot mert wp fronton a 650es harmatgyenge. És ha kispisti elé tolsz egy lumia 650es és vagy 15 azonos áru droidot tuti hogy a droidot választja. Ha pedig teljesen eltűnik a wp. Az olcsó szegmensben csak droidok lesznek. Ergó ha te nem szimpatizálsz a droiddal de nincs 200ezred egy iphonera akkor cseszheted.

(#12) Gymnova81 válasza Воланд (#9) üzenetére


Gymnova81
tag

Reméltem hogy nem ilyen lesz.

(#13) Bici válasza Воланд (#9) üzenetére


Bici
félisten

Van arról infó, hogy a PV technológiával terveznek kezdeni valamit?
Illetve a "Rich Audio Recording" kinek a birtokában van jelenleg?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) Воланд válasza Bici (#13) üzenetére


Воланд
titán

Passzolom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) Postas99 válasza plau85 (#11) üzenetére


Postas99
senior tag

Vagy veszel fonnyadt almát, régi de műköccccc elven.

Hiányzik több szereplő is, az MS magának ásta a gödröt, nincs rajta mit szépíteni.

(#16) Hadrian válasza PZsolt27 (#6) üzenetére


Hadrian
tag

Mert elvették a levegőt a többi gyártótól. Lassan rájönnek, hogy másképp is lehetne.

[link]

(#18) confuser válasza Gymnova81 (#7) üzenetére


confuser
senior tag

Akarod mondani W10M.

(#19) moleculez


moleculez
veterán

Ezt a rendert mintha már láttam volna, csak akkor 940-nek, meg 1030-nak hitték😁😁. Amúgy engem, az én igényeimet kielégíti a rendszer, de abszolút megértem a másik oldalt. Én sem tudom mire váltani a 930-am platformon belül, szóval szombaton megyek egy Nexusért.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Eléggé hihetetlen ez az egész..

Finn the human

(#21) #16820480


#16820480
törölt tag

2017 lesz a W10M éve :))

Még sokára jön majd csak a Surface telefon, addig leesik a részesedés a BB alá, és onnantól meg már mindegy is lesz igazából. :U

(#22) margithid


margithid
veterán

Szerintem innen már belátható időn belül nem fognak felállni. Valami nagy dobás, innováció kellene, hogy akárcsak 10%-ot megközelítő részesedést kiharcoljanak világszinten.
Tulajdonképpen jövőre a 0-ról kell kezdeniük mindent, az applenek és az androidnak olyan előnye van amit szerintem képtelenség lesz behozni.
Kár érte mert igy kétszereplős marad a mobilpiac, BB saját OS nélkül nem BB, w10-re meg a kutya nem fog fejleszteni igy...

(#23) Ádám16


Ádám16
addikt

Hogy tudtak ennyire elkurni az egeszet? WP8nal, es meg a 8.1 debutnel hatalmas potencialt lattam bennuk, de mara, ezzek a w10m-mel, es ennyi uj keszulektipussal (amik legalabb szinten szarok) kb a nagyobb hívek is el fogjak oket hagyni.

(#24) helixP válasza laci_csk (#5) üzenetére


helixP
nagyúr

Mire lenne jó...?
Kényszer az erősebb versenyre, több kreativitásra, új impulzusok érnék a többi gyártót. Minél több cég és rendszer, annál jobban jár a felhasználó.

(#25) Fall-N


Fall-N
veterán

Ha csak fele igaz lenne, az is késő már jövőre. Addigra ki is megy a köztudatból a WM és maga a Microsoft mobilos ága is. Kéne valamit addig is villantani az alsó és középső szegmensbe. Az azért tudvalevő, hogy nem a csúcs ami az eladások nagy részét teszi ki, és ott is inkább a részesedést az iPhone és a Samsung viszi el.

Másrészt ha ennyire nem kell az embereknek a mostani WM, akkor miért nem kezdenek előről írni egy új rendszer akár más néven? Kár erőltetni, vagy akár párhuzamosan is futhatna valamekkora átjárhatósággal.

[ Szerkesztve ]

(#26) flexxx2 válasza margithid (#22) üzenetére


flexxx2
őstag

+1 Szerintem se. A blackberrynél legalább vannak szoftveresek. Szerintem az MS túl "öreg" és rugalmatlan cég ahhoz, hogy ezen a területen villantani tudjon.

[ Szerkesztve ]

(#27) janos68 válasza helixP (#24) üzenetére


janos68
aktív tag

Szerintem is jó lenne minél több, és ne csak amcsi cégek, mert a felfogásuk tekintetében nincs sok különbség közöttük, így meg teljesen mindegy hány "konkurencia" van a piacon. Sajnos.

(#28) Ryoo válasza laci_csk (#5) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ahogy már többen írták a piaci verseny miatt, ha eltűnik teljesen akkor az alsóbb árkategóriában csak droid lesz. Biztos vagyok benne, hogy az olcsóbb droidok azért használhatók manapság, mert rá voltak kényszerülve pont a windowsos telefonok miatt, hogy használhatóra csinálják meg, most hogy úgy néz ki el fog tűnni nem lesz miért odafigyelni ezekre, és visszatér az akadozó, fagyogató, lassú droid, mert úgy sincs alternatíva. Aki rendes használható telefont akar, az vegyen drága pénzért olyat, amit nem vág pár nap után a falhoz.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#29) Fall-N válasza helixP (#24) üzenetére


Fall-N
veterán

A PC ágon sem jött össze. Vagy a Windows van vagy a Mac. Persze van Linux is marginális részesedéssel. Mobil ágon a WM a Linux. Mac pedig nem valódi alternatíva Win ellen, mert hasonlóan az iOS-hez nem tudod csak akármilyen OEM géppel használni.

Ryoo: Ez eddig is így volt. Olcsó telefon nem sokáig húzza, mert sokkal előbb elavul, mint egy csúcs . Most is érdemesebb venni egy régebbi csúcs telefont, mint új kiadású olcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

(#30) Próféta


Próféta
tag

Sose volt windows telefonom, és nem is tervezem a beszerzését, de sajnálnám ha megszűnne a platform.

(#31) Fall-N válasza janos68 (#27) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha nem amcsik akkor kik? Kínaiak így is már túlságosan nyomják az ipari hulladékot az A brandeken kívül.
Másrészt ki bízna még egy akár 100%-ig kínai OS-ben, amikor a kínai kormány biztos beleszól. Európai gyártás és tervezés még már nem létezik nagyon. Ott a Jolla, de szegény nem nagyon rúg labdába.
Ubuntu touch még sehol sincs, de az is amcsi.

(#32) helixP válasza janos68 (#27) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, nemtom. Szerintem nem a platformok származási helye az elsődleges, vagy nem az számít, szerintem.

Fall-N: Nem azt mondtam, hogy mi hogy' jött össze, hanem, hogy mi lenne:)

(#33) Pearce válasza Fall-N (#25) üzenetére


Pearce
aktív tag

"miért nem kezdenek előről írni egy új rendszer akár más néven?"

Pont most, amikor a mobil os néhány kivételtől eltekintve megegyezik az asztalival?

(#34) Ryoo válasza Fall-N (#29) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez igaz, de korábban egy alsó kategóriás droidot képtelenség volt használni. 40e-50e Ft-os ársávban konkrétan használhatatlanak voltak a telefonok. Még az alapvető funkciókat se volt képes ellátni, ha netet kapott a telefon. Ha nem töltöttél le egy appot se, és butatelefonként használtad akkor volt esély arra, hogy nem fossa össze magát fél óránként, csak max 2 naponként.

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#35) laci_csk válasza plau85 (#11) üzenetére


laci_csk
senior tag

Es te mirol almodsz, hogy a harmadik platform az olcso lesz, netan ingyen? Ezek is draga telok lesznek. Akkor kerdezem megint hogy mire ? A ketto az mar nem valasztasi lehetoseg?

Ugy beszeltek mintha a Windowsos telok olcsobbak lennenek mint a droidosak.
A csoro mindig arrol almodik, hogy jon egy masik es az olcso lesz...,de nem igy van.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#36) jubilleum


jubilleum
senior tag

Ez jutott eszembe :D

(#37) n2066


n2066
tag

Épp most bukták a teljes mobil-üzletágat. Lumiám van most, 1,5 éve váltottam Androidról, de már megbántam. Soha többé Windows-Telefon, csak ajtókitámasztónak jó. Váltok androidra vissza. A Windows 10 Mobile egy katasztrófa, lassú fagy, nem nyílnak meg az appok, ja és alig van használható app az áruházban...:-((

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#38) laci_csk


laci_csk
senior tag

Mindekinek csak azert kellene egy mas platform, hogy olcsobb legyen es nem hogy jobb, hat ez az elszomorito ebben a dologban. Ez beteges gondolkozas ami abszolut nem az egeszseges piac fele vezet, ahogy egyesek itt megfogalmaztak.
Senki nem mondta hogy ha ugyanannyiert is, de legyen egy jobb. akkor mirol beszelunk platformokrol vagy csoroskodasrol?

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#39) Ryoo válasza laci_csk (#38) üzenetére


Ryoo
senior tag

Az egészséges piac az, amikor nem 2 választási lehetőséged van, hanem több. És így kéne működnie a világnak, minden árkategóriában kell legyen választási lehetőség. Ez most eltűnik, korábban volt a windowsokkal, és ahogy korábban írtam 50e alatt, az iphone-ok itt nem játszanak, szal ha azt nézzük, akkor eddig is csak 2 választási lehetőség volt, most meg már csak 1 van. Ez nem beteges gondolkozás, csak mindenki addig nyújtózkodik, ameddig a pénztárcája engedi. Én sem tehetem meg, hogy 150e-200e-ért vegyek telefont, de ha megtehetném se tenném, mert ez egy munkaeszköz, leejtem összetörik, kidobtam egy valag pénzt az ablakon.

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#40) bluemirage válasza jubilleum (#36) üzenetére


bluemirage
őstag

Naggyon jóóó
:DD
úgy látszik, hogy az MS szerint ez olyan, mint divat. Körbefordul és a régi trendek újra keresetté tehetők. :)

Meliora sunt bono inimica

(#41) plau85 válasza laci_csk (#35) üzenetére


plau85
tag

Számomra a kettő az nem az. Az ios dizanja nem tetszik. Az árához képest szerintem elég vacak a kamerája. Ott van akkor a droid. Nekem mondhatja bárki hogy az hú de fluid meg pöpec. Lehet hogy az ha pár havonta cseréled a telefonod és mindig a csúcs kell. De ott a feketeleves mutass egy olyan droidot ami egy idős a 930asommal és még mindig fluid a működése és a kamerája hozza a 930asom színvonalát. Asszonynak note 4ese van. Kb egy idős az én telefonommal. Hetente produkál valami ügyeset amitől az ember a földhöz vágná. Ugyanúgy lefagy, belassul, több másodpercig nem reagál semmire mint anno az s2sem ami miatt váltottam. Vegyük a 930asomat. 2014 augusztusában szereztem meg. Amióta használom egyszer fagyott ki még idén január környékén. Én hibám volt insidereztem. Meglestem a 10est milyen. Ezen kívül párszor előfordul hogy nem tud kapcsolódni a wifihez ( melóban. Ezer router állandó jelleggel váltogatástól be hülyül) újraindítás és megy. De ez havonta kb egyszer. A kamerája még mindig hozza azt a színvonalat amit elvárok. Jelenleg kint van házon belül a 950es. Nyár végén tudnék frissíteni de addigra már majdnem egy éves lesz a 950. Annyi újdonságot meg nem ad hogy arra lecseréljem. Nem ingyen akarok mobilt. Mindig is azt választottam ami az igényeimnek megfelelt ( felőlem lehet 250k is) Az egyik fő ok hogy mig a telefont a cserélgeted a vele készült képek örökre megmaradnak. Szóval a kamera az egyik fő szempont számomra. Viszont azt elvárnám hogy amig a szerződésem le nem jár addig flottul működjön a telefon. Droiddal ez nem ment, és ha eltűnik a wp akkor vagy veszek egy méregdrága flottul működő almát de kamera nem hozza azt amit akarok vagy veszek egy droidot jó kamerával de lehet hogy mielőtt lejárna a két év bezúzom a földbe. :)

(#42) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Inkább bele se kezdjenek. Nem értenek hozzá.
A Nokiának több esze volt és inkább AndroidOS telefonokat csinált volna ha nem veszi meg az MS

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#43) laci_csk válasza Ryoo (#39) üzenetére


laci_csk
senior tag

150e-200e-ért neked sok? Akkor te mit hasznalsz olyan gombos nokiat? Nehogy mar azok a max 100 euros telok jok legyenek valamire masra mint telefonalni csak....akkor mire kell a platform? Akkor inkabb passzolok.

Xperia XZ3

(#44) Воланд válasza Klaus Duran (#42) üzenetére


Воланд
titán

lol

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45) Bici válasza laci_csk (#43) üzenetére


Bici
félisten

Ma már simán használhatóak a 30-40k-s telók is normálisan, okostelefonként, csak nem biztos, hogy tudnak egyszerre 20 appot futtatni, hanem csak 6-7-et.
Persze, az ilyen jóárasított kínai cuccok akár 25-ért is kínálnak elég jó teljesítményt, csak ott a kamera és egyéb minőségi problémák jelenthetnek gondot.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46) Klaus Duran válasza Воланд (#44) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Én inkább sírok tulajként.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#47) laci_csk válasza Bici (#45) üzenetére


laci_csk
senior tag

Csetelni, igen meg sms. Hagyjuk a rizsat. eddig szapultuk az olcso telokat, hogy szarok, most meg dicsoitjuk oket hogy mindenre jok.. Akkor ha jok mindenre, megint kerdezem: mire kell mas platform? Valami nem stimmel a dologban.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#48) Wesder válasza Klaus Duran (#42) üzenetére


Wesder
félisten

Azt tudtad hogy a Nokia is elutasította az Androidot, mondvàn hogy egy nyílt OS nem biztonsàgos?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#49) helixP válasza laci_csk (#47) üzenetére


helixP
nagyúr

Csak a stílusod és a gondolkodásmódod nem stimmel a dologban.
Azt értsd meg, hogy ha van egy termék, aminek nincs vetélytársa (a.k.a. monopol helyzetben van) akkor azt annyiért adják, amennyiért akarják, nem amennyi megközelítőleg a reális ára, valamint a termékminőségre sem figyelnek oda, mert úgysem tudsz váltani. Tehát minél több szereplő van a piacon, annál nagyobb az ár ÉS minőségi verseny. Ha nincs verseny a monopol helyzetben lévők elpuhulnak és rosszabb/drágább termékeket kezdenek gyártani. (Lásd még Symbian. Bár biztos lesz pár harduser, aki mai napig azzal rohangál és megmagyarázza, hogy az igenis jobb rendszer volt, csak a marketingben nyomták le)

Ez alap közgazdaságtani, és kár rajta vitatkozni, hogy a többszereplős piac NEKED jó, mert te vagy a vásárló.

[ Szerkesztve ]

(#50) Wesder válasza laci_csk (#47) üzenetére


Wesder
félisten

Hány év is telt el a szapulàs óta? 3? Azóta HW/SW jelentősen fejlődött, és igen egy 100$-os telefon is teljesen hasznàlható arra amire kitalàltàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.