Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C Nagy upppot neki, minden elismerésem! :R

Kicsit hasonlít a Speer féle szociáldemokratizmushoz :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Nem célom vitafórumot indítani, lehet, hogy egy kicsit földtől elrugaszkodott az írás, hogy 25év kevés lenne erre, de ez most így jött ki a fejecskémből. Mindent lehet csak akarni kell. Menne ez ha lenne aki akarná és véghezvigye. Itt a pont, nem politikai vitát akarok indítani, csak elgondolkoztatni a kedves fórumtársakat azon, hogy mi lehetne ha odafigyelnénk, gondolkoznánk és nem hinnénk el minden sort amit hallunk. Ha a média objektíven állna a hírekhez, ha nem kiáltanának egyből rasszizmust a "cigány" szó hallatán. A cél mindig a békében egymás mellett élés marad, az eszköz változik, de talán egyszer elérhetjük.
üdv

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#3) Mr.Csizmás válasza Sir Riccio (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

A kulcsszó az "együttműködés". Sehol nem írtad le, de nagyon jól körülírtad. Sokan vannak, akik hasonlóképpen gondolnak, csak kevesen vagyunk, és szétszórtan...jó lenne egyesíteni ezeket az embereket, és létrehozni egy új irányvonalat a politikában, ami elrugaszkodik a bal-jobb-közép stb. sémától. Sokan vannak, akik már kiábrándultak az autópályaépítések, 13.havi nyugdíj, meg hasonló délibábokból. Egyszer talán sikerül összefogni, és sokkal jobbak lehetünk. :)

"Ebben a forradalomban csak a láncainkat veszíthetjük. Cserébe egy egész világot nyerhetünk."

szerk.: egyformán büdösen rohad a narancs, meg a szegfű is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

:R Csak ennyi.

Smoke & Torque

(#5) PH-User


PH-User
addikt

;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6) Tomi84


Tomi84
aktív tag

nagyon kedves. Meg szép. De kissé csöpögős és hogy kedvenc sanyargatónk szavaival éljek "nem életszerű". Persze ezzen nem azt mondom, hogy nem lenne jó, csak sajna én már nem hiszek ebben. :( :(

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bátor volt hogy feltetted :)
Reélem jövőlátó vagy vagy hasonló, és meg is valósul amit leírtál.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) Sir Riccio válasza Tomi84 (#6) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Pedig lehetne...hinni én sem mert sem ettől az írástól sem mástól nem fog megváltozni semmi. De azért jó eljátszani a gondolattal, hogy mi lenne, vagy mi lesz ha esetleg mégis.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#9) Mr.Csizmás válasza Tomi84 (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Tomi84: 1789, Párizs.

;) :) :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Valóban nagyon jó lenne, ha így lenne. Ha megtehetném az, hogy az iPodot a karomra kötöm, ha nyugodtan elővehetném az N82-őt, hogy megnézzem hol vagyok, stb. Jó lenne...

Smoke & Torque

(#11) naot


naot
tag

:R

Én még hiszek egy szebb jövőben. Az építésén én is fáradozni fogok a tőlem telhető legjobb módon.

(#12) bartucc


bartucc
addikt

Az elképzelés jó, amig van ilyen addig remény is a békésebb együttélésre a társadalomnak, a megvalósítás sosem lesz tökéletes az már biztos:(, de közelíthet az felé ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) Tomi84 válasza Sir Riccio (#8) üzenetére


Tomi84
aktív tag

ahogy mondtam, szép lenne, én nagyon örülnék egy ilyen változásnak. Jelenleg azonban a legkevésbé sem látom, hogy a dolgok jó irányba mozdulnának, sőt. Blahánál lakok, alapvetően minden héten érzem, hogy egy kicsit megint rosszabb a helyzet: többen vannak, erőszakosabbak, már nyíltan megfenyegetnek ha csak csúnyán nézel, vagy nem tetszik az öltözéked.
Ettől függetlenül tiszteletem a bátor álmodozónak, remélhetőleg egy próféta veszett el benned... :R :R

(#14) MarioAna


MarioAna
senior tag

Jó írás :R , csak sajnos ez nem fog létrejönni :( (egyik-másik fél akarata miatt). Bár reménykedni lehet :U .

(#15) D.Orion


D.Orion
veterán

Lehet bennem van a hiba. Elolvastam, de nem értem...

Olyan érzésem van, mintha ezt egy másik országról írtad volna.

Hazánkban ilyen fajta együtt működés / együttélés jelen körülmények között nem lehetséges, és szerény szubjektív véleményem szerint ez a következő 25 évben sem fog változni(jó irányba semmiképp sem). Nem vagyok én semmi jónak elrontója, pusztán túl sokat éltem(nem korra értem, hanem helyre) és láttam már eme világból.

Sok sikert egy általad leírt jobb világhoz, szívesen élnék benne. De jelenleg számomra ez csak utópia.

(#16) Sir Riccio válasza D.Orion (#15) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Utópia bizony.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#17) Vakegérke válasza Sir Riccio (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az a köpcös emberke bizonyára megemlíti beszédében Sir Riccio-t, aki megjósolta a szép jövőt, próféta volt saját hazájában. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Metalfan


Metalfan
senior tag

Elég utópisztikus írás, de nem elképzelhetetlen. És én hiszek abban, hogy ez előbb vagy utóbb, de meg fog valósulni.

(#19) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ideális az volna, ha ez a kép mellett már nem ez volna a téma. Nem a különbségek elfogadása volna, hanem már a különbségek haszonná fordítása.

Pl. ha Magyarország végre fölfejlesztené a turizmust ahogy azt kell, ott nagy szerepet kaphatna a cigányok jórésze. A probléma csak az, hogy hiába voltak teljesen elfogadottak ezek a népcsoportok mondjuk száz éve, ha a történelem így alakult aztán...

(#20) Sir Riccio válasza Crystalheart (#19) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Hát...azért azt nem mondanám, hogy száz éve elfogadottak voltak, olvass el néhány korabeli forrást. Más kérdés, hogy az, hogy eleink nem tudták megoldani a problémát nem jelenti, hogy nekünk sincs meg rá a képességünk.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21) Bici


Bici
félisten

Gratulálok! :R

A köpcös emberke beszédében a cigány probléma megoldásának tulajdonítja az ország jobb sorsát. Ez szerintem nem elég, bár nyilván sokat számít, elsősorban morális oldalról.

Egyébként én hiszek benne.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) hcl válasza Vakegérke (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na már itt scifibe csap át, hol volt olyan ember aki itthon véghez tudott vinni valamit :( Már mostanában.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Majstor válasza Bici (#21) üzenetére


Majstor
senior tag

Pontosan, szerintem is! :K
Én szerintem itt elsősorban nem a Cigányokról, Szlovákokról, Románokról van szó, hanem igazán arról, hogy Emberek tudnak e tovább hinni ill. bízni a másikban... tényleg segítek e a másikon, ők pedig együttműködnek-e velem, hogy nekem/Nekünk idővel jobb legyen... vagy inkább gyorsan kihasználjuk az alkalmat/helyzetünket ill. sikkasztunk gyorsan 890 Milliót??? (pl. mint 1esek) stb. stb. stb.
Azért nagyon fontos hinni az igazi összefogásba, mert ha az utolsó remény is elvész, akkor már késő, akkor már tényleg senki nem bízik senkiben, senkinek/semmiben nem ad igazat... nah akkor tényleg nincs visszaút, se Nekünk, sem a Világnak. :(

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#24) buherton válasza D.Orion (#15) üzenetére


buherton
őstag

Olyan érzésem van, mintha ezt egy másik országról írtad volna.

Nekem is pontosan ez az gondolat futott át az agyamon. Egyet szeretnék hozzá tenni. Ilyen létezett nagy hazánkban. Bizony. Volt tisztességes munkájuk, igazi cigány vajdájuk, és nem volt cigánybűnözés (érsd: voltak bűnözők, de drasztikusn kevesebb, arányaiban durván a magyaréhoz lehetett hasonlítani). De ezt az "idilt" egy Rákosi Mátyás nevű elvtárs teljesen szétzúzta. Persze erről alig tud valaki, hiszen még nem volt rendszerváltás.

Én biztos vagyok a szebb jövőben.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#25) <Dénes>


<Dénes>
csendes tag

Nézzetek körül. Elkezdődött valami - Miskolcra gondolok. Az utópia valósággá is válhat, de ehhez körülbelül 2 generáció általános gondolkodásmódját kell megváltoztatni - átnevelni. És ez ránk is vonatkozik.

Örülök, hogy vannak emberek, akik igenis ki merik mondani az igazságot, és eljön az az idő is, amikor már nem lehet a "rasszizmus" kulcsszóval takarózni.

Nem vagyok sem szélsőséges, sem semmilyen szervezet tagja, viszont bízom benne, hogy az ország mindenki számára lakható - és boldog, jóléttel teljes - élettérré alakítható. Mindnyájunk által. :K

Szép estét.

(#26) Bici


Bici
félisten

A mai történetem:

Sétálok haza a boltból, elöttem két fiatal srác, látszott rajtuk, hogy nem a szegényebb réteg képviselői. Jóval elöttük egy cigány család.
A két srác rágyújt, majd az egyik körülnéz, hogy a kiürült cigisdobozzal mit tegyen. Látja, hogy nincs a közelben szemetes, morog valamit és szorongatja tovább.
A jóval elöttünk a cigány anyuka kibontja a csokit a porontyoknak, és a papírját (műanyagját) nem eldobja, hanem simán elengedi, mintha sosem létezett volna. Ilyen laza mozdulatot nem lát az ember minden nap, az biztos.
Ezután a cigisdobozt szorongató srác félve körülnéz, majd némi káromkodás után elhajítja az út szélére.
Rászóltam, hogy legközelebb elvihetné a kukáig. Elnézést kértek mindketten, és visszamentek felvenni. Pedig nem voltam agresszív, és sokkal idősebb sem vagyok náluk.
A cigány családnak persze nem mertem volna beszólni, mert vagy simán kiröhögnek, vagy előugrik három másik, és a fogsorommal hárítom a öklüket, vagy a nyakammal a kést.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nos gondolom lehetne a vidék és a maradék hazai vállalatok szétverése helyett államilag létrehozott munkahelyekkel kezdeni, a magyar tulajdonú vállalkozásoknak állami segítséget biztosítani. Ha nem importálnánk a külföldi sz@rt, hanem megtermelnénk( mezőgazdaság újra élesztése ), legyártanánk, kihasználnánk országunk természeti adottságait( bányászat, alternatív energiaforrások ), meg lenne a lehetőség, hogy a nem dolgozó réteget betereljük munkahelyre. Mivel állami cégről van szó, tanulhatna közben az adott területen és kaphatna szakképesítést. Mindeközben zéró tolerancia a megélhetési bűnözés és a szándékos munkakerülés ellen. Gyereket csak az vállalhasson, aki be tudja bizonyítani, hogy képes egy adott minimumot biztosítani a gyereknek. Ha fel tud mutatni folyamatos munkaviszonyt, akkor kaphasson szociális támogatást, de nem pénzbelit! Kezdetnek azt hiszem elég is lenne. Persze ez is csak álom, a parlamenti t@plók mintha szándékosan vernék szét ezt az országot, és elgondolkodtató, milyen kommunikáció az, amikor egy adott bűnözési formáról szólni főbenjáró bűn. Azzal, hogy elhallgatni próbálják, csak még jobban élezik az ellentéteket. Kétoldalú kommunikáció nélkül nem megy, főleg ha fehérgalléros bűnözők irányítják ezt az országot, és a kisebbséget általuk pénzelt 6 osztályos bűnözők képviselik.
Persze ez csak a magánvéleményem...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#28) tiv83us


tiv83us
veterán

Huhh, elso gondolatom az "I Have a Dream" volt.
Amerikaban mar az osveny veget tapossuk hala az egnek.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#30) Crystalheart válasza Sir Riccio (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó, talán a "teljesen" kissé erős szó. Ám a cigányság jelentős része zenész cigány volt, akikat bizony még sokra is tartottak, hiszen a nemesurak által kreált zenéket-táncokat életre hívták hangszereiken, amiből aztán a fél magyar néptánc zenéi származnak. Akkor még nem volt ciki cigányzenére énekelni, vagy akár cigányzenét énekelni... A magyar kultúra szerves részét képezte.

(#31) Vakegérke válasza Crystalheart (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vitába szállnék.

A cigányok azt húzták, amire igény volt. Magyar népzenei alapokra támaszkodtak, nem pedig saját ceglédi kannás kultúrájukat terjesztették. Megbecsülték őket, talán pont ezért.

A másik dolog az, hogy hiánypótló munkát is végeztek. Voltak teknővájók, vándorköszörűsök, vályogvetők, utazó kovácsok. Megdolgoztak a megélhetésért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) Crystalheart válasza Vakegérke (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondott valaki mást? Figyeld meg, írtam, hogy művészlelkű nemesek szerezték a zenéjüket, és ez így is volt. A cigányok belevittek néhány saját motívumot, ha úgy jobbnak látták. A végeredmény a magyar táncok, amit aztán pl. Brahms is feldolgozott. (from csardas.org)

(#33) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Hát LOL és MUHAHA (csupa nagybetűvel), de bárcsak lenne igazad! :(

Rip and tear

(#34) Vakegérke válasza Crystalheart (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Figyelmetlen voltam, elnézést kérek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) Depression válasza <Dénes> (#25) üzenetére


Depression
veterán

Te melyik bolygón élsz? Mert hogy Miskolcon nem, vagy csak kocsiból látod, az is biztos. Mert én bizony mikor kijövök a boltból dugdosni kényszerülök mindent, mert rögtön körbevesz 2-3 gyerek, hogy adjak nekik, közben meg a família ott vírít a padon. És este, mikor melóból megyek haza, rettegnem kell a buszmegállóban, mert ha egyedül vagy, akkor tuti, hogy legalább egy cigiért megszólítanak.
10 éve még én is reménykedtem, mostanra látom, hogy csőd ez az egész, és inkább elhagyom a süllyedő hajót. Mert ez az az ország, ahol csak a bűnözőknek vannak jogai!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#36) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Érdemes ezt elolvasni.
Érdekes.

Nem, nem érdemes. Eddig egészen jó irányba ment a topic az írás vezérfonalán, de kezd elmenni direkt aktuálpolitika felé. Ez nem való a Logoutra.

[ Módosította: Racecam ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#37) Crystalheart válasza Depression (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

...

(#38) Sir Riccio válasza Sir Riccio (#36) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Erre csak egy idézet:
"a szavak mélyén ott van minden igazság kulcsa, bal mint balsors...na ugye milyen furcsa?!"
(Kőházy "Fankadeli" Ferenc)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.