Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Helyes, helyes... végre lehetnek méltó utódai a plazmáknak :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) Khelben


Khelben
nagyúr

És ennek a mozgókép felbontása is 4K? Vagy ezen is csak állóképeket lehet nézni?

(#3) schawo


schawo
titán

Legfeljebb puki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) johnywalker válasza Khelben (#2) üzenetére


johnywalker
őstag

A mozgókép felbontása is 4K.Csak az a nem mindegy, hogy hány Hz-en, illetve fps-en tudja hozni.

(#5) ALBY


ALBY
senior tag

Kívánja a szervezetem :))

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#6) Sotho


Sotho
őstag

Alul elírás törpént ( NZ950 ).

~ 10k$ lesz az ára a techive szerint.

(#7) ALBY


ALBY
senior tag

"A dizájnját állítólag a modern, "high end" kategóriás bútorok inspirálták, jelentsen ez bármit is"

Téglalap, drágán. ;]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#8) #06658560 válasza schawo (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

De büdös?

(#9) Supra


Supra
tag

Helyes, helyes, HELYES!

Ideje már hogy elkezdődjön valami, mert lassan cserés lesz a TV, de akárhányszor megnézek élőben egy LCD-t, elmegy a kedvem tőle...

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#10) csabi63 válasza Sotho (#6) üzenetére


csabi63
senior tag

A cikkben 55 hüvelykes tévéről van szó. A 10k € a 65 hüvelykesre vonatkozik. Ettől függetlenül ez csillagászati pénz. Itthon ebből nem adnak el 20 darabot sem. A lényeg inkább az, hogy a Pana is nekiáll az OLED gyártásnak. Hosszú távon talán leszorítja az árakat a verseny.

(#11) flexxx2


flexxx2
őstag

Azért a cím túlzás, mi ezen a robbantás :) Amúgy jó, hogy végre nem csak az LG, már egy másik panelgyártó is kellene.

(#12) lcee79 válasza Supra (#9) üzenetére


lcee79
őstag

"akárhányszor megnézek élőben egy LCD-t, elmegy a kedvem tőle..."

Nálam is mindig ez van...

Ezzel meg az lesz a baj, hogy az ára láttán fog elmenni a kedvem :D

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#13) cszn válasza csabi63 (#10) üzenetére


cszn
őstag

Ez is egy lépés. Csak még elég sok lépés van addig, hogy legalább a középkategóriában is megjelenjenek az oledek. :( :U Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy sikerül e az LG hibáin túllépniük ezeknek a Panáknak.

(#14) cigam Azt el kéne felejteni végre. A Samsung oledjeinél volt jelen, ezek másképpen működnek.

[ Szerkesztve ]

(#14) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

No és mi a helyzet a beégéssel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15) PodMAN


PodMAN
senior tag

Nem tudom végigolvastátok-e, de ebben is LG panel van. Szóval ami ott szar (mozgóképfelb.) az itt is.

(#16) Borisz76 válasza PodMAN (#15) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem vágom a paneltémát de mintha azt olvastam volna itt a ph-n valamelyik fórumban, ,hogy azonos panelek esetén az elektronika nagyon sokat számít !.

Tehát 2 különböző gyártó azonos panellal de eltérő elektronikával más-más képet produkál.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Szerintem még kell neki egy pár év, mire itthon is kapható lesz elérhető árban, nagyobb méretben, de jó lesz ez, így tovább. A Pana plazmám remélem kihúzza addig :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) NetOwner75


NetOwner75
csendes tag

Nem értem, hogy egy ilyen nagy gyártó miért más cég(LG) képernyőét használja. Volt idő, amikor ez épp fordítva volt. Sok tévébe pana képernyő, kijelző volt. Ennyire nem éri meg saját fejlesztést csinálni? :W Így veszel egy pana-lg tévét. :W Pana márka alatt(persze jó drágán) egy lg tv-t. Jajjjjj. :F

(#19) TESCO-Zsömle válasza lcee79 (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az LCD/plazma se volt olcsóbb, mikor megjelentek a piacon... Emlékszem az első Sony/Panasonic "lapos TV-kre", amiket reklámoztak is. "Csak" 10-15cm vastagok voltak és mind millió fölött volt, pedig akkor az sokkal többet ért, mint ma... Akkoriban 50Ft volt a kakaós csiga, ma meg ugyanattól a péktől ugyanaz 220...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) bteebi


bteebi
veterán

Kár, hogy ferde :(, pedig amúgy kifejezetten rendben lehetne. Kíváncsi leszek az árára. Biztos, hogy nagyon drága lesz, de remélhetőleg versenyképesen lesz drága :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) cszn válasza NetOwner75 (#18) üzenetére


cszn
őstag

Fejlesztett a Panasonic is a Sonyval együtt, de valami problémába ütköztek, mert sose jutott el a gyártásig. Lehet, hogy most is dolgoznak valamin, csak még nincs olyan állapotban, hogy hallani lehessen róla.

A panel csak egy dolog. A vezérlés legalább ugyanannyit számít és simán lehetséges, hogy jobb lesz, mint az LG tévéi. Az már bíztató, hogy a 4K THX minősítést is megkapta, amíg az LG-k nem.

(#22) Viktor81 válasza NetOwner75 (#18) üzenetére


Viktor81
senior tag

Bizony, ez eleg gusztustalan dolog... Ha ennyire nem megy, be kellene fejezni. Elol Panasonic logo, jo sok penzert, hatul a racson benezve meg LG Made in Korea (vagy China). Ez nagyon szomoru. Ketto eve meg hogy vertek a nyalukat a plazmaval es annak egyedisegevel (megjegyzem a VT60 panelja meg Made in Japan !), most pedig sunyin megveszik a konkurencia (velemenyem szerint sz@r - es amugy kenyszermegoldas) paneljait es fenyezik itt magukat. Helyukben kussolnek, ha mar idaig sullyedtek.

V.

(#23) dabadab válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Az LCD/plazma se volt olcsóbb, mikor megjelentek a piacon... "

Így van, talán még elég sokan emlékeznek arra, mikor 1999-ben a Media Marktban a 42"-es plazma TV mellé Suzuki Swiftet adtak ajándékba.

(#18) NetOwner75: "Nem értem, hogy egy ilyen nagy gyártó miért más cég(LG) képernyőét használja. "

Azért, mert TV-be alkalmazható OLED-et csinálni a jelek szerint egyáltalán nem egyszerű feladata, az egész világon egyedül az LG-nek sikerült, pedig mások is próbálkoztak meg öntötték a pénzt a fejlesztésbe.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem baj, hogy kezdetben nem lesz olcsó, de legalább komoly ellenfelet kapott OLED-ben az LG. Bravó Panasonic! :C

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) TESCO-Zsömle válasza Kékes525 (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet bennem van a hiba, de én nem nevezném komoly ellenfélnek azt, aki tőlük veszi a panelt. Nem ellenfél, akinek a sikeréből hasznot húzok...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) Viktor81 válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


Viktor81
senior tag

Igy van. Hogy a banatba lenne az komoly ellenfel, akinek tolem kell venni a puskat ? :)

[ Szerkesztve ]

(#27) cszn válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


cszn
őstag

Van benne valami, de ez már jó ideje így megy a TV-k piacán. Körbevásárlások mennek, mert csak nagy mennyiségben olcsó gyártani. Ennek ellenére a végtermék mindig elég különböző, a panel tényleg csak egy kiindulási alap.

(#28) Kékes525 válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem biztos. Ismered a Sony-t, nagyon jó kamerákat (szenzorokat) gyárt a telefonokhoz. A Samsung is ezt használja, azonban a Sonynak a mégsem sikerülnek annyira a jó kamerákat készíteniük a telefonjaikba.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) Zanik


Zanik
addikt

A Pana az LCD tévéihez is az LG-től veszi a panel-t, mégis sokszor jobb képminőséget ér el vele, mint az LG maga a saját TV-inél.
Még biztos sokat kell fejlődnie a Paná-nak OLED fronton, de előbb-utóbb, ha nem is saját panellal, de versenyképes készülékekkel lehetnek jelen a piacon.

Aki meg fanyalog, az gondoljon bele, mi a jobb: Pana OLED TV-k nem saját panellel vagy semmilyen OLED TV a Panától, csak LCD... :U

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#30) Viktor81 válasza Kékes525 (#28) üzenetére


Viktor81
senior tag

Azert eros tulzas azt allitani, hogy egy TV eseten a kijelzo fontossagban parhuzamba allithato egy telefon kamerajaval... (mar eleve nem komoly ember, aki egy telefon erteket/hasznalhatosagat/minoseget a kamerajaban meri - meg akkor is, ha ma ez a trend)

V.

Nalam ez mese... Marketinges penzkereso duma.
Sz@rbol nem lehet varat... - Ismered ? Vegyuk pl. a Mercedes - Renault "baratsagot". Szerinted ha egy Mercedes-be Renault motort szerelnek a vegeredmeny jobb lesz, mintha azt a Merci tervezte/gyartotta volna ? - ugyan mar ! Nekik jobb lesz, mert keresnek rajta es csak ez szamit. Mert nem ertek a nev, meg a legenda, meg semmi. Csak a money, amiert az anyjukat is eladnak.

[ Szerkesztve ]

(#31) Viktor81 válasza Viktor81 (#30) üzenetére


Viktor81
senior tag

Bocsanat, kimaradt, hogy a hozzaszolas masodik fele (#29) Zanik kolleganak szolt.

(#32) Kékes525 válasza Viktor81 (#30) üzenetére


Kékes525
félisten

Amit bizonyítani szerettem volna annak semmi köze a fontossághoz. :N Csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy attól, hogy valaki valamit kitalál és gyárt, nem biztos, hogy más azt nem tudja sokkal jobban felhasználni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) cszn válasza Viktor81 (#30) üzenetére


cszn
őstag

Nem egészen jó a hasonlat. A panel és a kamera érzékelő nem úgy működik, hogy bekapcsolod aztán kész és mindegyik ugyanazt tudja. Nem véletlen tesztelik a TV-ket és a telefonok kameráit olyan alaposan. Az alapok csak a tudását, a lehetőségeket szabják meg, onnantól még nagyon messze van az út a kész termékig.

[ Szerkesztve ]

(#34) Duree


Duree
veterán

Ez igencsak örvendetes végre a piacon 2 gyártó OLED tvje.Most kiderül ,hogy ugyanazzal a panellal a Panasonic jobbat .ugyanolyat vagy rosszabbat csinál.Persze ismerve a Pana árazását piszok drágák lesznek ezek tévék.Már nagyon várom főleg egy tesztet.

duree54

(#35) xtremetuning válasza cszn (#21) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Az már bíztató, hogy a 4K THX minősítést is megkapta, amíg az LG-k nem."

Pont kitörölheted a thx minősítéssel. :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#36) Kékes525 válasza cszn (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van. :K Pontosan ezért írtam: "hogy attól, hogy valaki valamit kitalál és gyárt, nem biztos, hogy más azt nem tudja sokkal jobban felhasználni"

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37) cszn válasza xtremetuning (#35) üzenetére


cszn
őstag

Aranyos vagy. :o

(#38) dabadab Nem ismerem a részleteket, de az biztos, hogy nem azt jelzi, hogy rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#38) dabadab válasza cszn (#37) üzenetére


dabadab
titán

De most komolyan, ez a tanusítvány konkrétan mit tanusít azon kívül, hogy a gyártó fizetett a THX-nek egy rakat pénzt?

DRM is theft

(#39) Viktor81 válasza Kékes525 (#36) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem azt irtam, nem lehet jobb, mint az LG, igaz ? Azt irtam, akkor sem lesz Panasonic. Lehet, hogy a Mercedes tobbet kihoz a Renault motorbol, de ettol meg nem lesz Mercedes fejlesztes. A panel nagyon meghatarozo tenyezo es nem mindegy, hol vannak ezek a hatarok (fizikai/gyartastechnologiai/elektronikai hatarokrol beszelek). A szememben az LG nem kepes arra ezeket a tenyezoket tekintve, mint egy Sony/Panasonic... (nyilvan irni fogjatok, hogy megis neki van mukodo panelja - de ez a WRGB OLED nekem olyan, mintha valaki villanymotoros autot akarna gyartani, de nem eleg fejlett a technologia az akkumulatorhoz, ezert a generatort a csomagtartoban benzinmotor hajtja es verik a nyalukat, hogy ovek az elso villanyauto...)

(#40) FefeeX válasza Viktor81 (#30) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor legyen drágább eset, a tükörreflexes gépek optikája. Egyes esetekben pariban van az ára az emlegetett tévékkel, más esetekben meg a sokszorosa. Mégis, nem mindegy, milyen szenzorral használod őket, mit tud a váz, amire tekered. Mondjuk egy Sigma elérhető más csatlakozással is, tehát használhat két cég egyformát. Viszont könnyen lehet, hogy az egyik sokszor jobbat lő vele mint a másik.

A panel egy láncszem. Az LG tévé egy végtermék. Aminek messze nem a panel a leggyengébb láncszeme, így lazán lehet, hogy ugyanabból a panelből egy másik elektronika csodát hoz ki.

Vagy említhetném a hifi ágazatot is a milliós erősítőkkel és hangfalakkal. Rákötsz egy Focal Grande Utopiára egy 100 ezres erősítőt, és lehúzod a 25 milliós hangfalat, hogy szar, pedig csak nem tudtad még 1%-ra sem meghajtani. (Vagy csak sonkakötözőt használsz vezetéknek a drága cuccok között)

#39: értem amit mondasz, de ezzel a felfogással úgy jó 10 évet el vagy késve. Eddig is mindent más gyártott, mint ami rá volt írva. Eleinte kezdődött 20+ évvel ezelőtt azzal, hogy kiszervezték a saját gyárakat, aztán már nem érte meg sajátot fejleszteni. Ez van, egy technológia marad fenn a legtöbb esetben, és a többiek bebuknak minden ráköltött pénzt. (kihalt a HDDVD, a Betamax, stbstb) Nyomták bele a pénzt minden oldalról, amíg láttak reményt. Egy idő után viszont már csak az idióta önti a folyóba a pénzét, ahelyett, hogy pénzt keresne. Amit elvársz, az a realitás teljes hiánya. A Panasonic éveken keresztül óriási veszteséggel próbálta megtartani a technológiáját, ami már akkor irracionális volt, de ott még számítottak az elvek. Te mennyit is adományoztál nekik ebből, hogy csökkentsd a veszteségüket, amit pont a Te érdekedben hoztak?

A Pioneer a saját paneljei után úgy tudom, még egy ideig gyártott plazmát, Panasonic panellel. A Plextor pedig ugyanezt megtette a CD/DVD írók piacán. Előtte mindegyik piacvezető volt, aztán rájöttek, hogy nem érdemes más, kis rétegek jólétéért saját magad alá vágni és teljesen tönkremenni.

[ Szerkesztve ]

(#41) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Tojok a nevre amig hozza az elvart minoseget. LG mar nem kispalyas, rengeteg allami tamogatast kaptak K+F-re aminek lett is eredmenye.

Nyugati es japan cegek nem nagyon kapnak a verseny tisztasaga miatt es ugy mar nem erte meg nekik tovabb onteni bele a penzt. Kinai tech is ezert olcso, a vallalatnak nem kell visszanyernie a K+F koltseget ugyanis az allam fizette, na meg persze loptak is melle. Koreaban lopas nem divik, de gigantikus allami penzeket kap a Samsung es LG.

(#42) xtremetuning válasza cszn (#37) üzenetére


xtremetuning
addikt

Isten hozott a való világban...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43) cszn válasza xtremetuning (#42) üzenetére


cszn
őstag

Nem tudom mit akarsz ezzel elérni, de nagyon melléfogtál ezzel a hangnemmel. :D

(#44) Kékes525 válasza Viktor81 (#39) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért írtam, mert nem arra reagáltál, amire a figyelmet fel akartam hívni. "hogy attól, hogy valaki valamit kitalál és gyárt, nem biztos, hogy más azt nem tudja sokkal jobban felhasználni"

Ezért nem értem ami írsz, mert én viszont sohasem állítottam, hogy ez tisztán Panasonic termék lesz. Ez hibrid termék. Viszont a felhasználó szempontjából ez teljességgel lényegtelen. Azokat csak az érdekli, hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) FefeeX válasza xtremetuning (#35) üzenetére


FefeeX
veterán

Hátőőő hátőőő azért ez megint a realitás teljes hiánya. A Panasonic plazma panelek között amelyik megkapta a THX minősítést, azoknak a tesztek is kimutatták, hogy 1. jobb a színhűsége, 2. alapból gyárilag sokkal jobban kalibráltak.
Nyilván nem ez az egyetlen technikai sztenderd, mint ahogy az EISA sem jelent alapvetően csúcsprémiumeztveddmegmástmegsemmiképp, de azért így lefikkantani valamit, ahol minimum jobban értenek a dologhoz, mint az itt hozzászólók együtt, elég nagyképű és flegma dolog.

(#46) FefeeX


FefeeX
veterán

Ja és pont a lényeget hagytam le, amit ténylegesen akartam.
Azzal, hogy a szereplők bővülnek, valószínűleg több terméket adnak el, valamint árverseny kezdődik, tökmindegy, hogy a panelt ugyanaz gyártja, a panelen van x profitja, ha meg a végterméket adja el, valószínűleg nem 2, hanem legalább 5x lesz ugyanaz. Viszont megéri neki a panelt is eladni, mert mindent olcsóbb nagyobb tételben gyártani, plusz hamarabb kiforrja magát a technológia.

dabadab #47 : nem azt mondanám, hogy megbuktak, mert ez nem egy vizsga. Inkább azt, hogy as it is, gyári állapotban nem tudták volna teljesíteni a sztenderdet, amit mondjuk egy kalibrálás után (amit itthon is 10+ ezerért végeznek feketén) megugrottak volna a tévék. Csak nyilván, ha outofbox így adnák a tévéket, azzal drágább lenne az előállítás, plusz az ára is. Nyilvánvalóan a minősítés szintén vinne még fel az áron, mert azt is a fogyasztónak kell kifizetni. Az, hogy valaminek van, az szerintem azért jelent valamit (mert nyilván nem lenne értelme különben kifizetni érte a pénzt, ha tudná azt mindenki, hogy úgy működik,mint az autóknál a műszaki vizsga, többet fizetsz és megvan). Az, hogy valaminek nincs ellenben nem feltétlen jelent bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#47) dabadab válasza FefeeX (#45) üzenetére


dabadab
titán

"A Panasonic plazma panelek között amelyik megkapta a THX minősítést, azoknak a tesztek is kimutatták, hogy 1. jobb a színhűsége, 2. alapból gyárilag sokkal jobban kalibráltak."

És a többi paneljük megbukott a teszten? Vagy amikről a marketingesek azt gondolták, hogy érdemes kifizetni a plecsniért a pénzt, azok mind megkapták?

Nekem mindig nagyon gyanúsak azok a certificate-ek, ahol a kibocsátó egyetlen szót sem hajlandó beszélni arról, hogy konkrétan mit is tanusít a, márpedig a consumer THX cerftificate-ek határozottan ebbe a kategóriába látszanak esni.

DRM is theft

(#48) cszn válasza dabadab (#47) üzenetére


cszn
őstag

Hát ha úgy működik, mint az egyszerű ISO minősítések, akkor semmi értelme. Én azért bízom benne, hogy jelent valami szakmaiságot, de igazából tökmindegy nekem, csak szurkolok a Panasonicnak, hogy sikerüljön kiküszöbölnie az LG problémáit és némi árharcot is elérnie, hogy minél előbb elterjedjen a technológia.

(#49) xtremetuning válasza FefeeX (#45) üzenetére


xtremetuning
addikt

Elég sok thx, thx ultra2 cucc lakik itthon. (talán még az általad említett utopiát is megsimogathatom mindennap). Teszteltem is egy párat. Adassék és engedtessék meg nekem, hogy eldönthessem, mit gondolok a thxről és az eisaról. Köszi

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#50) dabadab válasza FefeeX (#46) üzenetére


dabadab
titán

"(mert nyilván nem lenne értelme különben kifizetni érte a pénzt, ha tudná azt mindenki, hogy úgy működik,mint az autóknál a műszaki vizsga, többet fizetsz és megvan)."

A "nem tudják" és a "nem így van" két, nagyon különböző dolog.
Az, hogy nincsenek publikus előírások, az önmagában nagyon gyanús dolog - tessék megnézni ezzel szemben mondjuk az 1966-os DIN 45-500 szabványt, ami pontosan megadja, hogy mit kell teljesíteniük a különböző komponenseknek, hogy megkaphassák a hifi minősítést. Ha lenne ilyen a THX 4K-hoz, akkor azt is komolyan lehetne venni - de nincs.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.