Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #94529552 válasza Reggie0 (#99) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Akinek a tévén lévő néhány betű fontosabb, mint a képességei annak én is azt javaslom. Meg egy szép CRT-t.

(#102) Viktor81 válasza #94529552 (#101) üzenetére


Viktor81
senior tag

Vicces srac vagy...
Amikor a plazma - LCD vitaban engem ekeztel, miert nem jutottak eszedbe a TV "képességei" ? Hmmm ? Komolyan ! Jottetek minden gyenge dumaval, bekostoltatok engem es sz@aroztatok a technologiat es minden fontosabb volt, mint a TV kepe. Erdekes dolgok ezek...

Es igen, barmit csinalnak a franciak, nem veszek toluk autot, meg akkor sem, ha a gondolatomra kiall a garazsbol es ugyanigy nem veszek elektronikai holmit, pl. TV-t a koreaiaktol, akkor sem, ha az ablakuveg helyen ingyen jon a NatGeo. Nem a betuk zavarnak, hanem a mogottuk levo minoseg es hozzaallas.

V.

[ Szerkesztve ]

(#103) xtremetuning válasza #94529552 (#97) üzenetére


xtremetuning
addikt

Vidáman nézem pana plazma után az lg oledet. :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#104) bteebi válasza Viktor81 (#102) üzenetére


bteebi
veterán

Már bocs, hogy ezt mondom, de a hozzászólásaid alapján menthetetlenül maradi és sznob vagy :(. Ez a publikus része, nem akarok jobban személyeskedni, pedig lenne hozzá kedvem. Ilyen hülye hozzáállással csoda, hogy egyáltalán létezni tudsz. A hozzáállásodat amúgy 70-80 éve Németországban - meg még néhány kuttúrkörben most is - nagyon kedvelnék-kedvelték volna...

Én is szeretem a minőséget, sőt el is várom az általam vásárolt termékektől, de tudni kell helyén kezelni a dolgokat. Gyártókat a régmúlt alapján semmibe venni, vagy épp felmagasztalni orbitális baromság. Mivel a koreai cégek termékei per def szarok, ezért javaslom, hogy ne vegyél semmi olyan elektronikai cikket, amiben LG-Samsung gyártású bármi van. Ja, hogy ez kábé lehetetlen? És hol van már a Nokia, a Philips, a Kodak, vagy épp az általad is említett Pio? A fasorban se, talán nem véletlenül. Lehet itt jönni a szar minőséggel, meg amivel csak akarsz, de aki nem tudja követni a piaci változásokat, az úgy jár, ahogy az imént említett gyártók. De legalább a magad fajtáknak lesz min fanyalognia és nosztalgiáznia ("régen minden jobb volt") :o. Komolyan, mintha a nagyanyámat hallanám :(((.

Van egy technológia, aminél egyelőre egyetlen gyártó képes elfogadható méretű és minőségű, elvi síkon megbízható panelt gyártani (igen, a Goldstar), amire se a Pana, se a Sony, se a Toshiba nem volt képes, de még a leginkább tőkeerős Samsung se. Ez a panel már most több téren legyűri a legjobb minőségű plazmákat is (igen, az épp japán volt, pont a hőn áhított Panasonic, aki ugye a Pioneertől vásárolt licenszekkel lett annyira jó), de ettől tekintsünk el, mert történetesen egy kóreai cégről, és nem egy jappánról van szó. Ha a Pana gyártaná ugyanezeket a paneleket, akkor jobban tetszene? Vagy az is csak akkor lenne jó, ha Japánban is gyártanák, Vietnamban szükségszerűen sokkal szarabb lenne még a gyártósor is? :U

Nézd meg, hol tartott a plazma technológia akkor, amikor annyi ideje volt kereskedelmi forgalomban, mint most az OLED, és utána legyél majd ilyen baromi okos... :W

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#105) Viktor81 válasza bteebi (#104) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem akarok Veled ezen osszetuzni es igazabol minden felvetesedre sem fogok valaszolni, mert ez szelmalomharc. Mindenesetre koszonom, hogy helyre tettel ! Mint mar korabban leirtam, maradi vagyok. (lehet, sznob is). De ez semmivel nem rosszabb, mint az a felszinesseg, igenytelenseg, amivel azok a vasarlok rendelkeznek, akik az emlitett ceget meggazdagitottak, azzal, hogy fontosabb volt szamukra a pl. zongoralakk fekete design, vagy a 3/4 akkora ar, mint az akkor meg kategoriakkal jobb -jelen esetben- japan elektronikai holmik eseteben. Hogy ezt miert allitottad parhuzamba a szelsoseges nacionalizmussal, azt is ertem es elhiheted, nagyon sok ember van a vilagon (meg az emlitett nagy cegek vezetoi, tulajdonosai kozott is) akik pokolian banjak, hogy ez igy alakult (reszben az o rossz donteseik miatt).

Ha pedig szamodra semmit nem jelent a mult (az ido) lelked rajta... Nalam bizony meghatarozo. Sok evtizednyi munkaval legendava lehet valni, amit egy pillanat alatt el lehet b@szni, de 0-rol nehany ev alatt nem lehet maradandot alkotni. (meg egyszer leirom: nem ketlem, hogy az LG, vagy a Samsung nem lenne kepes olyan jo, vagy jobb minosegre, mint azt tette a Sony, vagy a Panasonic, de nem ezt teszik)

A beszallitok megvalasztasaba es a gyartas kiszervezesebe most nem mennek bele (bar baromira meghatarozo mindketto)

V.

[ Szerkesztve ]

(#106) #94529552 válasza bteebi (#104) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hagyd már, képzeld milyen unalmas topik lenne ez is, a hsz-ei nélkül. ;] Csak a tények, semmi egyéb. Unalom a köbön. :K

(#107) Viktor81 válasza #94529552 (#106) üzenetére


Viktor81
senior tag

Orulok, hogy en legalabb "szorakoztato" vagyok, nem alaptalanul kotozkodo, mint Te. Az pedig kulon megnyugtato, hogy a Te hozzaszolasid szakmai szemmel nezve ertekesebbek, kovetendobbek, mint az enyemek. Menj es nezd a LG LCD-det, es orulj, hogy legalabb nalam bolcsebb vagy !

V.

(#108) #94529552 válasza Viktor81 (#107) üzenetére


#94529552
törölt tag

Magánügy hogy ki hová megy, semmi közöd hozzá. :N :( Szerintem senki nem kért tőled tanácsot. :W

(#109) Ispy


Ispy
veterán

Komolyan lányok, nem lehetne ez a turbékolást privátban folytatni, ezt kb. minden tévés topiknál ti ketten eljátsszátok :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#110) #94529552 válasza Ispy (#109) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem meg veled mehetne privátba inkább. Kb egyedül vagy aki egyetértett vele, ha visszaolvasol egy kicsikét.
xtremetuning :R

(#111) Dave567 válasza Viktor81 (#107) üzenetére


Dave567
addikt

Tényleg hagyjad, akik benne vannak a témában azok már észre se veszik, csak fikázza a másikat ha esetleg rosszat mond az Lg-ről.

(#112) Viktor81 válasza Dave567 (#111) üzenetére


Viktor81
senior tag

Tisztaban vagyok vele, mar sokszor "bizonyitott"...
Kertem, hogy ignoralja a hozzaszolasaimat, de ugy nez ki szerelmes belem, mert nem tud atlepni rajtuk.
Tovabbiakban en fogok olvasas nelkul atlepni a hozzaszolasain, hiszen a kotozkodesen kivul semmi ertekelhetot nem tartalmaznak...

V.

(#113) #94529552 válasza Viktor81 (#112) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó jellemzés magadról, igen, ezt teszed pontosan. :K Mint látható, csak a fikázás megy mindenre a Panasonicon kívül. Ennek tényleg nincs értelme, ráadásul ugyanazt fújni az összes tévés hír utáni topikban.

(#114) Mercel válasza PodMAN (#15) üzenetére


Mercel
senior tag

Annak idején sok, a vége felé három gyártó készített plazma tévéket.
Akár a sok, akár a három közül, de vitathatatlanul a Panasonic plazmái voltak a legjobbak.
Köszönhetően a paneloknak ÉS a saját vezérlőnek.
Simán kinézem a Panasonic-ból, hogy felhasználják az oled technikával készített tévéikben azt a tudást amit a plazmák gyártása során összeszedtek.
(Továbbra is mély hála a Pioneer tervezőinek akik megalapozták a Panasonic plazmák máig tartó jó hírét):

Marcel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.