Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Ezzel a "tiltott" tartalommal azért más probléma is van. Gyakorlatilag lassan oda juthatunk, hogy megmondják mit nézhetsz, olvashatsz és mit nem.
A szerzői jog lobbistái meg bekaphatják... lassan minden kép, még a családi fotóim is másolásvédettek lesznek mert azt ez bizonyos cég bizonyos típusú fényképezőgépével készítettem.

Baromság. Az embereknek a fájlcserélők megadták azt a lehetőséget, hogy válogathassanak, és eldöntsék mi pocsék és mi nem az. Így aztán elsősorban azt veszik meg az, vagy nézik meg moziban, ami tetszik nekik, a pocsék munkák pedig elmennek a lefolyóba > na ez nem tetszik a kiadóknak (sz@rból is várat akarnak maguknak kreálni!). :((

"in medias res"

(#152) Vassili


Vassili
tag

Olyan dejavum van ahogy olvasom a hsz-eket! Valahogy minden warezzal kapcsolatos cikknél ugyanazokat lehet olvasni, ugyanazokat a köröket futjátok. Bla-bla-bla... A cikk zsír sok igazság van benne, de azért a netet nem kell temetni a sok rafkós ki/felhasználó úgyis rájon a kiskapukra és érdemben semmi nem változik, akkor se ha behozzák ezt a faszságot!
+1 remington2 :D

[ Szerkesztve ]

(#153) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

priti: a Cafén is ott az írás, a kapcsolódó topicban Pali idézte az angol szöveget, amiből kbogarászható, hogy állami megbízással vesznek részt a jogászok az egyeztetéseken.

https://www.coreinfinity.tech

(#154) priti válasza sh4d0w (#153) üzenetére


priti
addikt

Én továbbra is azt mondom, hogy a crack-eket kéne visszaszorítani és ha lehet a valódi készítőket felderíteni és erre a tevékenységre működő szervezeteket motiválni.
Persze lenne egyszerűbb megoldás is, mert az ugye tiszta sor, hogy valaki módosította e a programot vagy nem.
Nyilván xy védelem alatt áll az eredeti program, azt a produktumot felhasználni egy az egyben egy új elkészítéséhez nem lehet. Ez megfogható. Nem vitatom, hogy nem. Marha egyszerű lenne elviekben azt mondani, hogy én mint állam kiszámolom, hogy nekem mennyi pénzbe kerül az eljárás a szakértői vizsgálattal meg mindennel ami a bizonyításhoz kell és akkora összegű pénzbírságot szabok ki, ami ezt fedezi. Ezzel két gond van, az egyik, hogy politikailag vállalhatatlan, mivel annyi embert érint, hogy ezzel választást lehet bukni, a másik, hogy ehhez ki kell építeni egy olyan szervezetet ami egységre lebontva olyan olcsón tudja generálni a fizetési kötelezettséget egészen odáig, hogy megkapja a polgár a bírság befizetéséhez szükséges csekket a kezébe, hogy ez az összeg elég kicsi legyen ahhoz, hogy a rendszer ne generáljon tonnaszám behajthatatlan követeléseket, végtére is ha megbírságolok mindenkit százezrekre azzal csak magamnak csinálok gondot, költséget, mert a csóri nem fogja tudni befizetni és megint nekem kell vele kezdenem valamit, lecsukni nem tudom, mert nincs rá pénzem, ezért ezen a vonalon nincs megoldása a dolognak. Persze rá lehetne terhelni esetleg az ingatlanára, mint ahogy a közüzemi tartozásoknál próbálták, de ez már olyan brutális, hogy tuti politikai bukta, azonnal meglovagolja egy másik párt, hogy ha engem megszavazol akkor ez nem lesz és máris többszázezer szavazat ment a levesbe. Ezt senki nem meri bevállalni, így elkezdik a megoldás helyett a pénzt keresni, na ettől hányok, mert innen már nem az a cél, hogy megoldást találjanak egy problémára, eszük ágában sincs rendet csinálni, csak az a cél, hogy úgy vegyék ki a pénzt a választója zsebéből, hogy a kifizetés pártpolitikailag semleges maradjon és ez így marha kényelmes nekik, mert te nem a kormányra, xy pártra haragszol, hanem a szolgáltatódra. Hagyják, hogy mindekitől egységesen lenyúlják a pénzt privát érdekkörök azért, hogy nekik ne kelljen ezzel foglalkozni, mert nem akarnak ezzel foglalkozni, mert ez egy politikailag kényelmetlen ügy. Valójában innen fúj a szél és megint a politika az igazi szarkavaró, mint mindig, mert az ő dolga lenne, de a cél hogy ennek ellenére hagyják őket ezzel békén.

Hardverlesen

(#155) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Ha a mai vezető politikusok maradnak a vezetői posztokon(itt most a kormánypártra gondolok),akkor itthon nem lesz az internet alapjog. Mellesleg Finnország nem hiába csatlakozik az egyezményhez,de sajnos MO gondolkodni fog rajta. Mellesleg,ha a magyarországi körülményeket nézem,akkor nem lesz senkinek sem internetje?Vagy ezt így most hogy gondolták?Mindezt egy komolyabb válság után?Azt hiszik minden ember milliomos csaló?Meg milyen jogon akarják lekapcsolni a neted?Ezzel a szólásszabadságunkat is korlátozzák!Nem beszélve az alapvető jogainkról...Ez olyan most,mint ha Jóska-Pista lopott zenét tesz a mobilvideója alá,amit felötlt a Jutyubra,vagy a Videára,észreveszi egy ellenőr és akkor lekapcsolják a netét?Pénzéhes görény politikusok és kiadók,és én még politikus akartam lenni :W

(#156) bullseye válasza vsgaborr11 (#155) üzenetére


bullseye
addikt

látom jogaiddal naggggyon tisztában vagy... neked jár net, mert és kész! hát gratula...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#157) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hehe... Látom még bírkóznak a kiadók... Nekem anno az tetszett, mikor a nyilvánosan megszólaló mobil csengőhangját előadásnak, az azt halló embereket pedig hallgatóknak akarták nyílvánítani, és ennél fogva mind az előadót, mind a hallgatókat megsarcolni.

Mondanom se kell, hol történt az eset... (Hát persze, hogy a RIAA)

Itt most azt kéne monodanom, hogy ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen, de nem mondom, mert már működik a rendszer. Ugye a briteknél ha jól tudom elfogadták már a "három csapás"-t, és az USA-ban is van egy ISP, aki figyelmezteti, majd lekapcsolja bármely "gyanús" előfizetőjét.

Persze azért bízom benne, hogy az ISP-k is tesznek valamit az ügy érdekében, bár nekik nemigazán érdekük, mert ha figyelniük kell a csomagok tartalmát, nem fognak ellenkezni (hisz a tudás hatalom). Hosszú távon pedig senki sem úszhatja meg net nélkül, olyannyira a mindennapok részévé vált.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#158) bambano válasza TESCO-Zsömle (#157) üzenetére


bambano
titán

Miért, itthon jogdíjat fizetsz a telefonközpontodban a kapcsolás ideje alatt szóló zenéért...

Pontosan erről szól a történet, csak ezt a szálat nem akarja senki sem firtatni: az kivitelezhetetlen, hogy egyedi perekben egyedi ügyfeleket pereljenek. Ezért találták ki a büdös bunkók, hogy az internet szolgáltatót fogják perelni, mert az nagyon sokkal egyszerűbb. Ennek a topicnak különböznie kellene az összes többi warezolós topictól abban, hogy itt nem arról szól a történet, hogy ez embereknek jár vagy sem, hanem arról, hogy isp-kkel akarnak kitolni, de nagyon, és az mindenkinek rossz lesz hosszú távon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#159) faber24 válasza dew28 (#2) üzenetére


faber24
őstag

Ehem....én anno masszívan WoW-oztam online, még egy kis korlátozott letöltés is belefért...fél megás neten... :U

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#160) priti válasza TESCO-Zsömle (#157) üzenetére


priti
addikt

Az a baj, hogy ehhez a mi rendszerünk teljesen másképpen állna hozzá, mint egy működő demokrácia. Nálunk egy ilyen szabályozás kb. abból állna, hogy megnéznék ki látogatja a kurucinfót és azt helyből letiltanák a netről stb. stb. Picit olyan érzésem van, hogy a három csapás, mint rendszer működéséhez szükséges adatszolgáltatás nem más, mint a nagy testvér látókörének kiterjesztése a netre, mert a kis szemtelen polgárok véleményt mernek cserélni névtelenül fórumokon és így meg lehet majd csípkedni a kis kukijukat, mert az is mese, hogy ez csak a p2p-ről szól, majd szépen kijelentik, hogy minden jogellenes dolog esetén bla-bla-bla aztán ha leírod valahol, hogy "dögöljön meg xy" akkor jön, hogy hopika ez egy gyűlöletbeszéd volt, piff egy svarcpötty, pont a harmadik, ja hogy még egy e volt? Dehogynem, itt van a jegyzőkönyv az első kettőről, vagy netán szueretné az elvtárs, hogy a gyűlöletbeszédért eljárást indítsunk?
Persze biztos nekem van üldözési mániám, mert mi tele vagyunk demokratákkal akik soha nem nyúlnának ilyen eszközökhöz :(((

Hardverlesen

(#161) Gabrika


Gabrika
tag

még csak fecskék - a hatalomhoz képest:
[link]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#162) priti válasza Gabrika (#161) üzenetére


priti
addikt

Gyakorlatilag a három csapással abban a pillanatban, ahogy csatlakozol a nethez eljárás indul ellned, mert végülis ez egy folyamatos vizsgálat. Az eljárás alatt viszont már a klasszikus idézve abban merülnek ki a jogaid, hogy: "Joga van hallgatni, de ha bármit mondd az felhasználható Ön ellen..." A problémám ezzel az, hogy ha bárki bármilyen eljárást indít az úgy indul, hogy köteles közölni az eljárás nevét, ez így mi, hogy kvázi lesből történik ellenőrzés? Lesből még egy rendőr sem büntethet meg elvileg, mert nem a büntetés a cél, hanem a szabályok betartatása, úgy fog indulni a net, hogy mindenkinek egy fix kezdőlapja van és neked be kell pipálnod hogy beleegyezel a... különben nem enged csatlakozni vagy hogy? Szarásig lesz minden eljárási hibával, az ügyvédek hülyére fogják keresni magukat.

Hardverlesen

(#163) Gabrika


Gabrika
tag

példaértékű hozzáállás a szoftverek szerzői jogaihoz: [link]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#164) priti válasza Gabrika (#163) üzenetére


priti
addikt

Nahh ez az, amivel nem kell foglalkozni. Minket csak az EU-s hülyeségek érintenek hála Istennek. Az amcsik olyan listát írhatnak erről, amilyet akarnak, bekaphatják. Amúgy lehet hogy lottót kéne vennem, valahogy kitaláltam előre, hogy az oroszok hol lesznek az amcsi listán :DDD

Hardverlesen

(#165) sh4d0w válasza priti (#164) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Frászt.

Kanada azért kerül fel a legkiemeltebb figyelmet igénylők listájára, mert magasról tesz egy amerikai törvényre? Erre nem kell odafigyelni?

https://www.coreinfinity.tech

(#166) priti válasza sh4d0w (#165) üzenetére


priti
addikt

Ismered biztos a "nyuszika listája" c. viccet, na ez teljesen olyan, akkor húz ki amikor akar egyrészt, másrészt oda írnak minket ahová akarnak, tőlem a seggére is tetováltathatja, hogy Hungary. Semmi jelentősége. Próbálkoznak. "Ha-ha, meg akarnak hatni" tipikus esete. Olyan ez, mint amikor valaki készít egy károsanyag kibocsátásos listát, marha sok következménye van az USA-ra nézve... Jelentgethetnek saját maguknak, listázgatnak, eeeeelvannak.

Hardverlesen

(#167) bambano válasza priti (#160) üzenetére


bambano
titán

neked nem üldözési mániád van, hanem tájékozatlanságod, mivel a gyűlöletbeszédnél a jelenleg érvényes szabályozás szerint is elkapnak, csak nem várnak 3 dobásra, mint ennél az új tervezetnél, hanem az elsőnél bajba kerülsz.

Ez a javaslat egyébként nem szól adatszolgáltatásról, észrevetted?

egyébként nem három csapás, mert az természeti katasztrófa, hanem három dobás. de ez legyen a legkisebb baj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#168) priti válasza bambano (#167) üzenetére


priti
addikt

Ha nem érted a szóviccet az a te bajod. Amúgy meg a frászt nem szól adatszolgáltatásról, az egész arról szól. Az egyik hogy nyilvántartásba vesznek azonnal, mit gondolsz honnan fogják tudni, hogy hányadik dobásod? A másik, hogy esetileg kezelve adtak a szarnak egy pofont, így valszeg adatszolgáltatási kötelezettsége lesz a szolgáltatónak, szépen turkálhatnak majd a szervek az ügyfelek között, másképpen esetileg kezelve, ha nekik kell kikérni, a szolgáltatónak meg kiadni egyesével az adatot utólag visszakeresve hogy akkor xy ip cím éppen kié volt még annyi eredménye se lesz, mint eddig, mivel ugyanannyi eljárás lesz csak folyamatban, viszont annak töredéke lesz csak "harmadik"...

Egyébként meg az egész nonszensz, még a titkosszolgálatnál is engedélyeztetési szakasz van valakinek a megfigyelése előtt, ilyen a világon nincs hogy csak úgy random azért mert csak hasamra csapok és valakit ellenőrzök éppen honnan mit tölt le a tudta nélkül hivatalos eljárásban azért, mert csak. A rendőr is úgy kezdi, hogy ha bármi dolga van veled, hogy közli az eljárás nevét tudatva veled, hogy mi újság van éppen. Ha közúti ellenőrzés akkor azt, de nem mackónadrágban nyit azzal, hogy mutassa a táskáját. Ez a véletlenszerű csekkolás csak úgy mehet ha én ehhez hozzájárulok, addig meg állj még féllábon egy kicsit. Ha meg arról van szó, hogy kijönnek házhoz párosával, akkor meg szvsz, egy újabb alkalom lesz a lehúzásra, ez Magyarország, megy majd a zsebbe a Deákigazolvány (húszezres) és el lesz felejtve,nem találnak semmit, a csórit meg kivágják, hogy meglegyen a statisztika. Amúgy ha ezt itthon alkotmányosan meg tudják csinálni akkor meg még a kalapomat is megeszem.

Hardverlesen

(#169) TESCO-Zsömle válasza priti (#168) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez a véletlenszerű csekkolás csak úgy mehet ha én ehhez hozzájárulok, addig meg állj még féllábon egy kicsit.

Ez a legegyszerübb része. Szolgáltatók beleteszik az ÁSZF-be és el van intézve. Elfogadod, vagy nem netezel. Ha jól tudom, a szolgáltatók, akár csak a bankok, bármikor végrehajthatnak egyoldalú szerződésmódosítást, úgyhogy akár utólag is beletehetik. Ha nem tetszik, bonthatod a szerződést.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#170) priti válasza TESCO-Zsömle (#169) üzenetére


priti
addikt

Ezt biztos hogy nem tehetik bele utólag, mivel ez a hozzájárulás kvázi egy nyilatkozat és helyettem nem nyilatkozhat. Ehhez mindenképpen új szerződést kell kötni, vagy a régi mellé csatolni, de mindenképpen alá kell írnom. Na akkor jönnek a civilek, hogy nem kötünk, nem írunk alá, nem járulunk hozzá. Nahh, akkor mi van? Az van hogy kezdődik a szokásos alkotmányos vagy nem hercehurca, majd az egészet alkotmányellenesnek minősíti az AB (mert amúgy az) és visszavonják. Kb. erre lehet számítani. Amúgy nemrég volt egy hír az indexen, hogy az amcsiknál feltört DSL modemeket árult egy haversrác, na az ezek iránti kereslet ugrásszerűen nőne ha ebből lenne valami és nemhogy a szoftverekért nem fizetnének a végén még a netért se fognak, mert élből kalóz lesz már a csatlakozástól, na az majd milyen jó lesz, hajrá
:C

Hardverlesen

(#171) priti válasza priti (#170) üzenetére


priti
addikt

Belegondolva, hogy ebből mi lenne.. pff.. elképzelem a tonlájnos gyereket ahogy leül a server elé amikor valami adatot kérnek tőle és ötösével vannak az egyforma mac address-ek, hjajj nagyon gyönyörű :DDD Áhh, brutális káosz pillanatok alatt. Az átírható mac address-es modemekre egyből rászerveződnének a mekcímgenerátor krekkek, minden órában más neve alatt neteznél vele pfff a tűzzel játszanak elég erősen amikor ilyeneken ötletelnek, hogy kitiltjuk tömegével az embereket a hálózatból

Hardverlesen

(#172) bambano válasza priti (#171) üzenetére


bambano
titán

ötösével egyforma mac addressek???
nem kellene a szakmaiság talaján maradni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#173) priti válasza bambano (#172) üzenetére


priti
addikt

Át lehet írni végülis hálókari driver-ben is a mac címet, egyszer kipróbálom mit művel a DHCP-vel ha az egyik online és benyomok mellé mégegyet ugyanazzal a mac címmel, még sosem próbáltam ki, vagy összefossa magát abban a pillanatban mindkét kapcsolat vagy kioszt a másodiknak a DHCP egy másik IP-címet, bár az tűnik logikusnak, hogy ugyanazt az IP-t kapja ugyanaz a mac és összeakad azonnal, de egyszer kipróbálom. Mondjuk tökmindegy, az se jó a szolgáltatónak ha a hálózata omlik össze és ellepi őket a hibabejelentés. Valahogy használták az amcsik azt a hekkelt modemet tartósan, de arról nem szólt a cikk, hogy hogy, csak annyi volt benne, hogy át lehetett írni a meket. Lehet hogy fizikailag nem ugyanarra a DHCP-re kerültek ugyanazzal a mekkel (valszeg ez történt) viszont csatlakozni tudtak a hálózathoz. Igazából nem látom át, mert az én kábelmodememet hiába dugom föl ugye máshol nem megy, csak az én címemen ergó ezt a meket aztán írkálhatja más, a telefonos DSL biztos más történet, vagy nemtom, nem ismerem ezeket a modemeket, majd ha kell utánanézek hogy van ez. :DDD

Hardverlesen

(#174) bambano válasza priti (#173) üzenetére


bambano
titán

azt látom, hogy sokat írtál, de mit?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#175) priti válasza bambano (#174) üzenetére


priti
addikt

:P

Hardverlesen

(#176) bambano válasza priti (#175) üzenetére


bambano
titán

A kábelmodemnek saját mac-je van, ráadásul az esetek többségében három darab, amit megbontás nélkül nem lehet átírni. Hogy hogy jön ehhez az, hogy a pc hálókártya driverek többségében a pc mac-jét át lehet írni, azt nem tudom.

A kábelmodemek hekkje meg nem a mac átírására irányult, hanem megfelelő trükkökkel a konfig módosítását érték el. De ez is csak pancser szolgáltatónál, trógerül üzemeltetett hálózat esetén működött.

Szóval klimpíroztál egy csomó karaktert, amiről a hozzáértő látja, hogy sima kamuzás, mellébeszéd az egész.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#177) priti válasza bambano (#176) üzenetére


priti
addikt

Kipróbálni, hogy mit lép két azonos mekre, mivel még sosem próbáltam, hogy összeakad e, más köze nincs a dologhoz. Hekkelni való modemem nincs és a szolgáltatóm hálózatában meg különben se próbálkoznék, valahogy stresszmentesebbnek tűnt a hálókari.
A cikkben az volt hogy a szolgáltató mac szerint azonosítja a felhasználókat, én is beállítom a router-t hogy csak xy mac-es notikkal lehessen netezni a wifin, gondoltam valami hasonló lehet a szolgáltatónál. Biztos van más is a mac-en kívül amit felülcsaptak, de kétlem, hogy egy szolgáltatót is "pancsernek" lehet nevezni szakmailag, de hagyjuk, ez már nagyon off...

Hardverlesen

(#178) Gabrika


Gabrika
tag

csak próbálkoznak, de még jó, hogy normális döntés született eddig, csak az indoklás baljós: [link]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#179) Toradoshi


Toradoshi
csendes tag

Az Internetnek nem fog bealkonyulni, mert sorra létrejönnek majd a titkosított magánhálózatok, és majd azon megy a fájlcsere. A Microsoft meg behajolhat a linuxnak hogy jól s*ggbeqrja. :))))

Mert hiába korlátoznak bármit törvényben, az OpenSource közösségek mindig meg fogják találni, hogy lehet kijátszani a korlátozást, és nem fognak beállni a sorba mint a microsoft... (DRM).

Eljön az idő, mikor a jogvédelem megbosszulja magát....:)

[ Szerkesztve ]

Moreecqa szegény.... ki let tiltva ;)

(#180) Gabrika


Gabrika
tag

bár nem olvastam eredetiben a tervezeteket, de rossz előérzetem van:

"Az ACTA mellett foglalt állást Ausztrália, Kanada, Japán, Új-Zéland, Ausztria, Észtország, Finnország, Franciaország, Írország, Olaszország, Hollandia, Lengyelország, Svédország, Nagy-Britannia és Magyarország."

[link]
[link]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#181) agromokus válasza Gabrika (#180) üzenetére


agromokus
csendes tag

A magyar állam, mint irányító "szerv" egy rossz vicc, és nem csak a mostani, hanem az összes... Mindig oda mennek, ahol van kinek a nemesebb fertályát nyalni...

Kellett nekik az EU-is, de minek.... sokkal jobban aggódnék azon, hogy mi lesz ha lejár a EU-s türelmi idő, és már nem kihúzni kell a pénzt az EU-ból, hanem befizetni.

Egyébként sem tudnak ezek törvényt alkotni, 7 év alatt nem tudtak egy Uniós elveknek megfelelő fegyvertörvényt összehozni... (amiért valószínűleg meg is kapja majd a magáét az új kormány)

[ Szerkesztve ]

(#182) vinistv


vinistv
tag

Ne túlozzunk azért. :)

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.