Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Csak nálam jelentkezik az a probléma, hogy néhány programban a sima szövegmező helyett is jelszó mezőt használ a rendszer?
Pl. ha át akarok nevezni egy fájlt ES File explorerben, na az így marha zavaró :(

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#2) hungobungo válasza hungobungo (#1) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Magától (?) megszűnt a jelenség, minden oké :)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#3) robit1973


robit1973
aktív tag

CWM reco van az új romban?

(#4) hungobungo válasza robit1973 (#3) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Feltettem külön, de benne is van a 29-i romban pluszban V1277_120804_cwm_recovery.img névvel.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#5) robit1973 válasza hungobungo (#4) üzenetére


robit1973
aktív tag

Oké, köszi, már látom.

(#6) weigert


weigert
csendes tag

Helló. A youtube video szerint van benne magyar nyelv is, ez nem igaz?

(#7) poostibi


poostibi
csendes tag

Az enyémre [kvv7 féle rom] került, ami annyiból más, hogy egyben kezeli a telefon belső memóriáját, így csak egy sd kártyát lát. Sebességre majdnem ugyanezt tudja, igaz még csak egy napja tesztelem, de eddig nem találtam hibát. CWM alapból benne van.
Próbálgatom a romokat, de nem tudok rájönni, hogy miért kapok mindig ilyen hibaüzenetet: "A korlátozott hozzáférés módosítva" és a telefonom ledob a hálózatról pár percre. Van amelyikőtöknél jelentkezett ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#8) banderasz77


banderasz77
addikt

MicroSDHC-t meddig eszi meg? 32 GB?

Ja, és milyet érdemes? Class 4 vagy 6 ?

[ Szerkesztve ]

(#9) hungobungo válasza banderasz77 (#8) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nekem pont egy 32GB-os class 6 van benne, úgyhogy ezt tutira támogatja. class 6 fölé nem érdemes menni, a 10-es túl drága és nem éreznél gyorsulást semmiben.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#10) hungobungo válasza poostibi (#7) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Hát... ez akkor jelentezik ha kikapcsol az antenna (pl. repülő módban). Nem kontakthibás esetleg az antenna a telóban?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#11) banderasz77 válasza hungobungo (#9) üzenetére


banderasz77
addikt

Már nagyon várom a telcsit, remélem minden okés lesz vele...
Ha meg jön akkor gondolom root-olni fogom, hogy a sok appot ami nem kell törölhessem, de ezen kívül lenne még tennivalóm?
Ezen kívül melyik SIM foglalatba tegyem a céges Sim-et, azon menne a net, a másikon ami magán, ami csak csevegés? Van egyáltalán jelentősége?

(#12) hungobungo válasza banderasz77 (#11) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Minek akarsz törölni bármit is meg pöcsölni vele feleslegesen, ha az utolsó rom már kitakarított és root-olt?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#13) banderasz77 válasza hungobungo (#12) üzenetére


banderasz77
addikt

Akkor azzal fogják küldeni már az enyémet, vagy csak azt feltolom és kész?

valamit, mit jelent pontosan a CWM és recovery és mire való?

[ Szerkesztve ]

(#14) hungobungo válasza banderasz77 (#13) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A gyári rom nem lesz root-olt, sem kitakarított. Ha a verzió régebbi, vagy aug. 29-i, akkor érdemes az oldalon fent levő romra frissíteni, így kapsz egy kitakarított, root-olt romot.

A frissítéshez csak és kizárólag a hivatalos flash tool és a letöltött rom fájl fog kelleni, meg a szokásos driverek a gépeden.

CWM recovery egy olyan nem hivatalos visszaállító szoftver amivel le tudod vele cserélni a telefonon fent lévő androidot egy bárki által készített, szintén nem hivatalos romra. Ugyanezt az egyedi rom csomagot az Androidon alapból fent lévő gyári recovery-vel nem tudnád telepíteni.

A recovery a rom része, vagyis a telefonod adott partícióján van rajta. A gyárit először le kell cserélni a CWM-re egy flash tool-lal, úgy kerül rá a telefonodra. Mióta vissza tudják olvasni hivatalos firmware formátumban a módosított romokat is, nem kell a rom/firmware cseréhez.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#15) banderasz77 válasza hungobungo (#14) üzenetére


banderasz77
addikt

Értem.

Na majd ha a kezemben lesz, jelentkezem.

Üdv.

(#16) poostibi válasza hungobungo (#10) üzenetére


poostibi
csendes tag

Még nem szedtem szét, de köszönöm szépen a tippet. :R

(#17) cappa72 válasza poostibi (#7) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez a "korlátozott hozzáférés módosítva" csak annyit jelent, hogy hálózatot keres épp. Ha letűnik és/vagy újra megtalálja, akkor ír ki ilyeneket. Eddigi tapasztalataim szerint az összes mtk-s 2 kártyás ezt írja ki (az "összes" tapasztalat: Alcatel 918d, zte v970, zopo100)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#18) hungobungo válasza cappa72 (#17) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Na jó, de ennek nem szabadna észrevehetőnek lennie, hiszen azért jó esetben az egyik simnek mindig csatlakozva kellene lennie. Lehet, hogy olyan helyen laksz, ahol gyenge a térerő?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#19) cappa72 válasza hungobungo (#18) üzenetére


cappa72
nagyúr

Talált, bár nem lakom, hanem olyan helyen dolgozok, ahol a vasbeton szerkezetek miatt a pannon térerőhiányos... ezért sokat keresgél (val'szeg ezért is van, hogy max 1 nap az akku idő...), és ekkor bizony látni ezt a feliratot.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20) poostibi válasza hungobungo (#18) üzenetére


poostibi
csendes tag

Nos szétszedtem, de a kontakt jónak tűnik. Nálunk nincs térerő probléma, úgyhogy ezt is kizárhatom. Már sim-et is cseréltem (legalábbis az egyiket) de ugyanúgy dobálja. Valószínűleg meg kell barátkoznom a dologgal, mert Kínába nem szívesen küldeném vissza. Mindenesetre köszi az ötletet.

(#21) ZaXXoN


ZaXXoN
tag

Amit tőled V1277_290812_speedmod_HUN.7z néven lehet letölteni, az melyik az xda-developersen összegyűjtöttek közül? Egyik se? És a multitouch/HDMI/GPS bugok benne vannak szintén?

[xda post]

(#22) ZaXXoN


ZaXXoN
tag

A ttmallstól most érkezett vas egyébként ezzel jön: V1277-1009T_120829_OV5647_ICS2V1.3_V05_COM_EN
Az itt szereplő V1277_290812_speedmod_HUN.7z ennél jobb/másabb, van köze?

(#23) krisztian07 válasza ZaXXoN (#22) üzenetére


krisztian07
tag

512Mb vagy 1Gb ram van benne?

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#24) alfa20


alfa20
senior tag

Tegnapelőtt lefrissítettem a V1277-em (hungobungo által linkelt V1277_290812_speedmod_HUN került fel rá), este megnéztem AnTuTu most 5424 pontot adott előtte 4947 pont volt a 08.20.-i szoftverrel.
Érezhetően gyorsabb lett.
Köszönet érte!

@krisztian07: 512MB van benne,

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#25) xhege válasza alfa20 (#24) üzenetére


xhege
addikt

És mi volt benne a frissítés előtt?

(#26) krisztian07


krisztian07
tag

Nem nagyon tudom, hogy mire elég ill. mire nem 512 RAM. Volt már valaki olyan helyzetben amikor az 512 kevésnek bizonyult? Nagyon tetszik a telefon, főleg az ár-érték arány. Csak a ram miatt nem tudok egyenlőre dönteni.

Ui. A kamerával megvagytok elégedve? Az oldalsó gombnak fókuszáló/fényképező kettős funkciója van?

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#27) alfa20 válasza xhege (#25) üzenetére


alfa20
senior tag

nekem a gyári 08.20.-i ROM volt rajta.

@krisztian07: nekem a 512 elég, de szerintem ez attól függ mire kell, nálam az alábbi programok állandóan futnak: - WIFI; Facebook Chat, Gmail, Avast, Skype, + sűrűn telefonálok. a 08.20-as ROM-al néha lassult, de most az 08.29.-el semmi bajom, még nem akadt meg egyszer sem. Játszani nem játszom rajta nincs is rajta játék :)
Fényképező: na ez szerintem a leggyengébb pontja szerintem "ratyi" előtte N79-em volt az is 5Mpixel, de fényévekkel jobb a Nokia, viszont nem is ez miatt kellett a teló, én pl. nem bántam meg a vételét.
Kipróbáltam most az oldalsó hang gomb, és az csak hangra van, semmi másra nem jó, nálam nem zoom-ol.

Még valami:
érdekes módon készítettem vele egy próba videót (még a 08.20.-i ROM-al), a minősége nem valami fényes, de mikor gépen játszottam akkor kicsit siettet :) 1 perc kb. 45-50mp volt, de ez lehet codec is.

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#28) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Nekem is meg jött a teló... + költségek nélkül... ;]
Egyenlőre oroszról át van vóve angolra...

Ezek után mit tegyek, Rom csere?
Ha jól látom 2012.08.20-ai a szoftver rajta...

(#29) xhege válasza banderasz77 (#28) üzenetére


xhege
addikt

Nekem illetve Zaxxon-nak is frissebb Rom-mal jött, amiben benn volt pl a magyar nyelv is már.

(#30) banderasz77 válasza banderasz77 (#28) üzenetére


banderasz77
addikt

Baszki, most nézem, hogy nem is az jött....
Nekem THL V12-őt küldtek..... :U
Most mi legyen?

(#31) xhege válasza banderasz77 (#30) üzenetére


xhege
addikt

:Y Basszus. Háát szerintem ezzel nem jártál jobban a specifikációt nézve, bár árban a THL a drágább. Viszont csak Mtk6575 csak 4' a kijelző felbontása is gyengébb, meg az akksi is kisebb :(

[ Szerkesztve ]

(#32) banderasz77 válasza xhege (#31) üzenetére


banderasz77
addikt

Hát ez az, mehet a paypalnal a claim? Hogyan vigyem végig?

(#33) banderasz77 válasza xhege (#31) üzenetére


banderasz77
addikt

Antutu 6577-et ír, 5779 pont.

(#34) ZaXXoN válasza alfa20 (#27) üzenetére


ZaXXoN
tag

Mivel rootoltad?

(#35) alfa20 válasza ZaXXoN (#34) üzenetére


alfa20
senior tag

Én semmivel, hungobungo által linkelt 08.29.-es ROM rootolt.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#36) ZaXXoN válasza alfa20 (#35) üzenetére


ZaXXoN
tag

Kösz, és azt tudod
- milyen rom volt rajta előtte?
- romot CWM-el sütötted rá?
- ebben amit most van neked, be van rakva a sd kártya a /sdcard alá? Magyarul a sd kártyát belső memóriának használja?

(#37) alfa20 válasza ZaXXoN (#36) üzenetére


alfa20
senior tag

- Azt már nem tudom pontosan milyen ROM volt előtte rajta, csak anyit tudok róla, hogy gyári root-olatlan 08.20.-i.
- A frissítést nem én csináltam, mert én még nem csináltam ilyet így inkább oda adtam egyik ismerősnek neki ebben már volt tapasztalata, elvileg ennek a leírásnak a segítségével frissítette.
- két SD kártya van (sajnos): "/mnt/sdcard" és "/mnt/sdcard2"

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#38) ZaXXoN válasza alfa20 (#37) üzenetére


ZaXXoN
tag

Oké, kösz. Akkor az a kérdés számomra, amit hungobungo-tól is kérdeztem lentebb, csak úgy tűnik, távol van. Ez a rom, ami 0829-es dátumú, vajon mennyiben más, mint amit mi kaptunk a készüléken, és szintén 0829. Két dologban már biztos, ha jól értem: root-olt eleve (a miénk nem), és nagyobb antutu eredményt ad (a miénk valamivel 5000 alattit).

Szóval azt kérdezném még, hogy vajon a két bug, ami nekünk benne van, a tiédben meg van-e oldva:
1) multitouch bug: ha letöltesz egy "multituch test" app-ot, és megpróbálod, hogy több ujjal egyszerre megérinted a kijelzőt, majd csak az egyik ujjad veszed le róla, észreveszi-e, hogy azon a helyen elengedted? - A mi romunkkal nem, csak akkor, ha teljesen elengedem.

2) A fényérzékelő szenzor működik-e? Tehát a képernyő fényerejét ha Auto-ra rakod, akkor változtatja-e automatikusan a fényerőt aszerint, hogy sötétbe viszed vagy világosba? - Nekünk nem megy.

Egyik sem különösebben zavar, de ha már rom-ot cserélnék, érdekel, mi várható :).

(#39) alfa20 válasza ZaXXoN (#38) üzenetére


alfa20
senior tag

szerintem az lehet az oka a nagyobb eredménynek, hogy pl a maps nincs fel telepítve. meg talán más progik sem, a fényszenzor sajnot még nem müködik, de nem is nagybaj.
az 1-re nem tudok neked válaszolni, csak az alapdolgok vannak nekem fent, de ha mondasz egy ilyen "multituch test" app-ot, akkor meg nézem

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#40) ZaXXoN válasza alfa20 (#39) üzenetére


ZaXXoN
tag

Pl: [link]

(#41) alfa20 válasza ZaXXoN (#40) üzenetére


alfa20
senior tag

Ki próbáltam. Ha ráteszem két ujjam és leveszem az egyiket addig marad a másik pont is mig mind a két ujjam le nem veszem rola. Szoval ezt a hibát még nem javitották.

Viszont azt nem tudja valaki, hogy a gyári ROM-ot honnan lehet beszerezni\letölteni?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#42) ZaXXoN válasza alfa20 (#41) üzenetére


ZaXXoN
tag

Kösz a tesztet! Oké, akkor emiatt nem szórakozok vele, egyik kutya, másik eb.

Ami itt fent "2012.08.07 Alaprom" címen van, az nem az eredeti? Máskülönben nem tudom, mitől lenne alap :). Persze az is kérdés ilyen klónoknál, hogy mi számít eredeti gyárinak. Én pl. nem kértem semmi babrálást, arra is számítottam, hogy a kínai csoda app-ok fognak virítani rajta. Mégis a 0829-es rommal kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#43) alfa20


alfa20
senior tag

Készült újabb ROM v121010, ha minden igaz ebben javítva lett a multi-touch hiba, valamint új
G-senzor drivert kapott.

én nem próbáltam mert nem tudom, hogy kell, de ha valaki megteszi ossza meg a tapasztalatokat

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#44) banderasz77


banderasz77
addikt

Szerintetek az itt lévő cuccok a THL V12-re is jók lehetnek?

(#45) ZaXXoN válasza banderasz77 (#44) üzenetére


ZaXXoN
tag

Nem nulla az esélye, de én nem próbálkoznék vele... Inkább keresni kéne direkt ahhoz hekkelt romot.

(#46) xhege


xhege
addikt

Hát így olvasgatva nekem is úgy tűnik, hogy jó lesz az a rom, amit adtak hozzá. Minden ketyeg (mire szükségem van) és a magyar nyelv is benne van. Meg hát hülye vagyok a bütyköléséhez is :DDD

(#47) ZaXXoN válasza alfa20 (#43) üzenetére


ZaXXoN
tag

Én feltenném ezt, hadd javuljon ki a multitouch nyűg, csak amivel adták, az se nem rootolt, se nincs rajta cwm. Bekapcs + volumeup-ra valami rendszer tesztelő cucc jön be, sorban mindenféle hardvert tesztel, és kérdezi, hogy sikerült-e... Azzal egykönnyen nem rakok rá új romot :).

Neked rootolt volt, vagy olyan régi rommal kaptad, amit az mkdroidtools-al tudtál rootolni?
Esetleg már fel is raktad a v121010-et?

(#48) alfa20 válasza ZaXXoN (#47) üzenetére


alfa20
senior tag

nem nekem most a v120829-es van még fent, de nekem nem CWM-e lett frissítve, hanem ENNEK a leírásnak és a benne lévő program (SP Flash Tool) segítségével.

mikor vettem a telót, akkor a v120820 rom volt fent gyári root mentes.
a v121010 még nem került fel, azon gondolkodom ha így frissítik a ROM-ot lehet hamarosan a fény szenzor is működni fog talán :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#49) ZaXXoN


ZaXXoN
tag

Csepeball kolléga említette a dualsim-es topicban a Root_with_Restore_by_Bin4ry root-olás játékot, s mivel linuxot is támogat, átnéztem mit csinál, és egy nagy levegő után entert ütöttem.
Gyönyörűen rootolta a 0829-es "gyári" rom-ot, merem ajánlani másnak is. Semmi komplikáció. :C

[ Szerkesztve ]

(#50) hahóöcsi


hahóöcsi
újonc

Helló mindenkinek!
Én is csatlakozom nekem is megjött a telefonom. :DD
Nektek nincsen gondotok a hangerő szabályzóval? Ha nem figyelek rá hogyan fogom mindig lehalkítja magát.
Ezt leszámítva király a teló!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.